Nádcha v 1. trimestri. Čo môžem užívať?

nika12
7. dec 2008

Ahojte, uz zopar dni ma trapi nadcha a neskutocna bolest hrdla, vedeli by ste mi nieco doporucit??? Viem, ze z liekov toho vela nemozem ☹ Ale mam pocit, ze kazdy den je to horsie a horsie . Co hovorite na Tantum verde??? Uzivala ste ho niektora v 1. trimestri?? Dakujem vopred za reakcie ...

lucrezia
7. dec 2008

ahoj nika, neviem ci myslis tantum verde pastilky, alebo kloktadlo..pastilky su podla mna slabe a kloktadlo mam taky silny pocit, ze sa nesmie. neviem to urcite, ale tak sa mi zda, ze tam je napisane, ze pre tehotne nie, treba si to dobre precitat.
ja by som ti odporucila slanu vodu- kloktat aj naparovat. nie je to sice velmi prijemne, ale dost ucinne. alebo potom tea tree olej- par kvapiek do vody a takisto kloktat, alebo naparovat. no ak ti to neprejde, treba ist k dokymu, nech ti spravi vyter z hrdla, moze tam byt bakterialna infekcia a na tu potom len antibiotiká.

mimikyky
7. dec 2008

nika, ja by som Ti odporučila homeopatiká homeogene9 na to hrdlo, a sú aj na nádchu, coryzalia tuším

lucrezia
7. dec 2008

pri tych homeopatikach je to tak, ze by sa mali zacat brat uz od prvych priznakov, co najskor, aby to nestihlo prepuknut, aspon tak to tam je pisane..inac, mne nikdy nezabrali 😒

nika12
autor
7. dec 2008

dakujem baby a co neo angin pastilky bez cukru?? mam ich pred sebou akurat, citam pribalovy letak, ale o tehotenstve sa nic nespomina, myslite, ze by som mohla???

caruzo19
7. dec 2008

na to hrdlo mozes septisan a na nadchu akurat tak nejaku morsku sol,ale nezlakni sa ak ti ta nadcha neprejde,niekedy su sliznice tak prekrvene,ze to nieje viroza a budes mat nadchu stale.ja ju mam uz 6 mesiacov 😠

silva123
4. jan 2009

nádcha v tehotenstve je bežná vec. Mne pomáhala coryzalia keď už sa to nedalo vydržať. a keď to prešlo na hrdlo čo býva u mňa časté tak homeogene9. Vačšinou to zabralo. a k tomu propolky bez cukru keď už to bolo škriabanie hrdla a sucho v ústach.

tinka12
4. jan 2009

ahoj, ja som mala zapal hrdle pred tyzdnom... ako tehu mozes biopparoch - je to lokalne antibiotikum a penicilin... homeogene fakt zaberu len na zaciatku... parkrat som si strekla aj florsalmin, ale len opatrne... a najviac mi zaberalo toto: vytlacila som si stavu z 1/2 citronu, do toho med (2-3 lyzice) a zohriate som to vypila 3 krat denne. je to neuveritelny balzam na hrdlo

lubomirala
4. jan 2013

Ahoj, chcela by som sa opytat ci ma niektora z vas skusenosti s ATB Suprax, gynekolog mi ich predpisal, proti silnej nadche a ulahnutiu v usiach. este som o nich nepocula a lekarnicka ma zaskocila otazkou ze su dost silne, tak mam obavy ci nejako neposkodim babetku, som v 10tyzdni, prosim ak niektora poznate tieto lieky poradte ...

tatanka1
5. jan 2013

v prvom rade vypi pohar s lyzickou sody bikarbony - to ti zozasadi prostrediektore je teraz kysle a tak vhodne pre bakterie a virozy.
mozes kloktat slanu vodu. ja som si dals pastíky muller - oba bilinky a mozu tehotne ale iba jednu za den ked bolo najhorsie.
inac iba a iba vylezat. pomoze cesnakova polievka 🙂.
a vela cibule mozes zjest alebo si spravit cibulovy caj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre