Nepijem mlieko, jem syry. Mám dostatok vápnika?

webka
26. aug 2007

Ahojte,

moj problem je, ze vobec nepijem mlieko, nechuti mi a uz len pri pomysleni, ze by som mala vypit pohar mlieka je mi zle 😒 Bojim sa, ci mam dostatok vapnika, nejem ani jogurty ( maximalne 1 za tyzden) ale zato milujem syry a jem ich dost (takmer kazdy den).
Moja otazka znie, co mam jest aby som mala dostatok vapnika, ale neradte mi prosim, pit mlieko 😉

mareli
26. aug 2007

mila webka, upokojim ta, ale podla mojich znalosti dostatocny prisun vapnika ti zabezbecia vsetky druhy syrov ale mrkni na tuto tabulku a uvidis, ze aj taky mak ho ma dost. http://www.gymsnv.sk/~svihrova/ponuka/mineraly/...

vesi
26. aug 2007

webka, ja mlieko neznášam, v tehu som jedla jogurty, ale len zo začiatku, potom sa mi už hnusili.jedla som syry, neviem či máš rada acidko alebo omáčky... a brala som vitamíny pre tehotné. obe deti sú v poriadku a mlieko milujú 😀

zajo510
26. aug 2007

webka ja som prvé 4 mesiace vracala a to som nemohla jogurt a mlieko ani vidieť, lebo už len z pohľadu sa mi dvíhal žalúdok - a pritom pred tehu som bežne mliečne výrobky jedla. tiež som sa bála či bude mať mimi dostatok vápnika a nielen mimi ale aj ja, lebo mám nábeh na osteoporozu....bála som sa že sa rozpadnem po tehu (kosti, zuby a tak). ale po 4. mesiaci som začala v pohode mlieko aj jogurty a ešte pijem šumivý kalcium a calibrum mami. veľa vápnika je aj v mandliach a syroch - hlavne tie "dierkované". ale pravdou je, že mimi zo mňa vytiahne maximum vápnika a ťak sa teraz ani tak nestrachujem oň ako o seba 😀

tribitka
28. aug 2007

webka, ja mlieko nepije, podľa mojej maminy od svojich 3 rokov.... ale teraz sa snažím do seba dostať aspon sem tam nejaký jogurt alebo syr, aj to málokedy.... s josťami problém nemám, so zubami tiež nie....asi je to tým, že beriem veľa vitamínov....neboj, hovorí sa, že ak bábu niečo chýba, ty na to dostaneš strašnú chuť.... 😵

mm1
28. aug 2007

no takže ak sa mozem pridat, tak u mňa je to tak, ze mlieko som mala velmi rada... dokonca som ho ranajkovavala občas. ale odkedy som tehu, tak som zistila, ze z mlieka mi je veľmi ťažko, to znamená, že babatku asi velmi nechuti.
jogurty a ani syry mi nevadia, dokonca syry mi velmi chutia, ale jednoducho mlieko nemozem...... vadi mi a je mi potom tazko.....

deina
28. aug 2007

Webka, moj lekar by ti povedal, ze dokonca by si mlieko vobec pit nemala, vraj nie je zdrave, hoci nas cely zivot ucili inak. 😅 Taky syr je asi lepsia nahrada a vapnik sa urcite nachadza aj v inych potravinach.

webka
autor
28. aug 2007

potesili ste ma 🙂 lebo kazdy v mojom okoli ma strasi, ako mi vypadaju zuby a ake problemy s klbami ma cakaju v buducnosti kvoli tomu, ze nepijem mlieko 😒

Posnazim sa zjest aspon jogurt raz za cas, ale mlieko nieee 😀

yonanevi
28. aug 2007

dievcata mlieko zahlienuje, je to potom pritaz pre organizmus odporuca sa jest len syriky a jogurtiky 😀

biba12
28. aug 2007

Pijem mlieko kazdy den na ranajky. Mozem povedat, ze som bola teraz na druhej kontrole u stomatologa pocas tehu a nemam ani 1 kaz. A to moj chrup nie je nic moc. A pouzivam dlhodobo Elmex zub.pastu. A myslim, ze zo syru sa pribera viac./Jem bambino na ranajky/. Tiez si treba vybrat syr, kt.chces papat, aby sa Ti to neodrazilo na vahe.

burina111
28. aug 2007

kočky to ja som mlieko nikdy nemusela, také čisté a studené ani nevypijem. ale tak jogurtov a syrov pojem na kvantá, každý večer sa prinútim vypiť hrnček horúceho kakaa, kôli malej, ona to iste potrebuje na vývoj kostí. vlastne to asi ide o bielkoviny, no a tak tu absenciu mlieka kompenzujem strukovinami a masom, ktoré sú tiež bohaté na bielkoviny. som v 40tt a nemám problém/klopem/ ani s vypadávaním vlasov a ani so zubami. podľa mňa si telo samé žiada, čo potrebuje. 😉

sylvie
28. aug 2007

ahoj, ja mlieko vobec nepijem lebo trpim intoleranciou na laktozu.. co to som si prestudovala a aj mam nejake info od lekarky..

dospely clovek vobec nemusi pit mlieko.. dokonca je to neprirodzene pre dospeleho, lebo nema na to usposobene enzymy.. staci, ked je dostatok stukovin, mrkvy..pripadne syry a kyslomliecne vyrobky..

pises, ze mas rada syry.. najviac vapnika je prave v tvrdych syroch.. ved si najdi co vsetko obsahuje vapnik.. okrem strukovin je to tusim aj brokolica..
vobec nemusis pit mlieko.. dokonca sa mamickam s alergiou mlieko vobec neodporuca, lebo je to jeden z najvacsich alergenov.. a zvysuje to potom pravdepodobnost, ze aj dieta bude trpiet alergiou..

necitala som co ti radia ostatne baby, tak sorry ak by som sa opakovala..

zajo510
28. aug 2007

biba to aj ja používam len elmex pastu tú na kazy a dentálnu niť. keby som nemala biele blomby tak mám čierny úsmev, môj chrup je dosť opravovaný, takmer každý zub. a tiež som bola u zuára na kontrole aj 6.tt aj teraz v 27.tt a nič..ani jeden kaz, to ma potešil, lebo ako som písala v predošlom príspevku najviac som sa bála o zuby a kosti.

maca793
28. aug 2007

webka
ja som niekedy pila strašne veľa mlieka
teraz nič, ani jogurty, tvarohy vlastne nič mliečne. ani syry mi nechutia.
tiež som mala obavy, či mám dostatok vápnika a či budem mať mlieko. vápnik bol nad normu pri testoch!!! 😵 a mliečka pri dvojičkách som mala toľko, že som mohla kojiť ďaľšie 4 deti a ešte by aj zostalo. aj teraz som mala mliečka dosť.
v tehu som si vápnik nahradzovala kalciovými tabletkami.

mirka21
29. aug 2007

ahojte babenky ja mlieko vobec nelúbim už od školky 😝
ale strašne mi chutia jogurty hlavne teras počas tehotenstva za deň zjem aj 3 jogurtyale niedeky si spravím na ranajky kakao ale to málo kedy 😅
ale myslím si,že nezáleží pitie mlieka na tom či bude mať žena mlieko po porode alebo nie 😀

gabii83
10. júl 2011

ahojte, ja som bola na biorezonancii s dcérkou a tiež nám povedal že dokonca života by nemala piť mlieko iba sojove od alnatura co sa predava v dm-ke, ak už.
tak som z toho aj šťastná aj nešťastná, lebo moja Leika zbožňuje mlieko a nakupila som jej kopec nutrilonu do zásoby. :P
iba joghurty, bryndzu, syry atď.

no ja s tým ale veľmi nesúhlasim ale posnažíme sa to dodržať...nič sa nedá robiť ešte stále lepšie ako keby nám povedal, že lepok, droždie atď.....

čo si vy myslíte?

tinki
10. júl 2011

@gabii83 a čo je to tá biorezonancia? A prečo nemôže dcérka piť mliečko? Lebo ja mám pocit, že mojej robí mlieko zle ale neviem ako to odskúšať. Či to skúsiť sama, alebo ísť hneď na testy? Nechcem aby ju veľmi trápili.

gab
11. júl 2011

@gabii83........ ja som mala tiez problemy, ked som pila mlieko - s kavou latte , velmi ma naduvalo a mavala som casto zahlieneny nos a priedusky a prehanalo ma (ved aj lekar mi hned povie ked ste chori, nepit sladke mlieko, zahlienuje) .... mlieko som vyradila, ale mam rada ostatne mliecne vyrobky, napr .kysle mlieko, jogurty, syry, tvaroh a brokolicu - ta ma tiez vela vapnika. mylsim, ze mlieko je vzdy lepsie ako lepok alebo nieco ine, co sa neda dost skontrolovat, ked prides do restiky na obed............

gabii83
12. júl 2011

@tinki na tychto testoch ju vobec netrapia, ale stoji to dost 100 eur, ,potom kazda terapia 10 eur. neboli v pohode ani sa ho nedotknu iba drzi nieco ako mysku v rukach alebo ak si to nechce drzat dam jej to na brucho. a potom terapia tiez super pritom opzera rozpravku, tiez ma daco na hlave plus dve take tycky v rukach.

gabii83
12. júl 2011

@gab to urcite aj mne sa ulavilo, ale grizik alebo privarok alebo pudingy? no obmedzujem jej to a budem dalej pátrat ako to je :P

titkovamiriam
12. júl 2011

My sme komplet mliekova rodina.Mlieko ja aj deti pijeme denne.

gabii83
12. júl 2011

@tinki biorezonancia tiez neviem co je este som to nevygooglila, ale s takym modernym pristrojom podobna ako myska mala drzi 20 sekund v rukach zistia s cim ma problemy kde ma problem v ktorych organoch, co ma oslabene, na co je alergicka, z coho ma malo - nasa mala ma napr. draslik atd.
take nieco podrobnejsie vyhladajte na nete aj ja este musim

gab
12. júl 2011

@gabii83 privarky zahustujem rastlinnou smotanou a celkom som si zvykla na jej chut a priznavam, ze niekedy aj tu smotanu riedim vodou a dostanem vlastne mlieko, pretoze ked si vezmem, ze na skatuli stoji 3,6 % mlieko, tak aj ked rozriedim 19% rastlinnu smotanu je to v pohode, mozno blbe, ale mne to funguje

habibi78
12. júl 2011

@webka podla slov mojej mamy mlieko som prestala pit ked som mala tri roky, odvtedy neviem o tom, zeby som ho ochutnala.... nechutia mi jogurty, syry tiez nemusim, masla minimum.... ale zato si davam vapnik v tabletkach.... 😉

aduskatt
12. júl 2011

@gabii83 ja som abslovovala biorezonanciu a povazujem to za vyhodene peniaze.....☹(pozistovali kopec veci, ktore mam v poriadku, to co nemam v poriadku neodhalili a gol bol, ked mi povedali, ze ak sa chcem uzdravit, mam si kupit od nich pristroj na to, ktory stal cca 1000 eur.tak som podakovala
a k teme, mlieko nepijem🙂))

habibi78
12. júl 2011

@tinki chodte k lekarke nech dcerke urobi test na intoleranciu laktozy.... cim neskor sa na to pride, tym horsie a dlhsie sa lieci.... vyskusaj... 😉

tinki
13. júl 2011

@habibi78 ahoj, hej už sme dohodnutí, zajtra ide..vieš o tom niečo? ako sa robia testy a či sa to dá liečiť. Myslela som, že je to už doživotné..

habibi78
13. júl 2011

@tinki moja dcera ma int.laktozy, zistili jej to minuly rok.... zatial je po dobu jedneho roka na bezlaktozovej diete, po roku ideme na kontrolu, ci sa to upravilo alebo nie.... teraz uz s tym nie je problem, existuju bezlaktozove mlieka, slahacky, jogurty, tvarohy, sladkosti.... da sa s tym v pohode fungovat.... ako nam povedala lekarka, ono to vlastne nie je dieta, ale isty druh zdravej zivotospravy.... 😀 Potom len treba vediet co ano a co nie, ale to by ti lekarka povedala, dala by ti aj zoznam urcite.... Ale existuju aj tabletky laktazan sa to vola tusim alebo tak nejako.... to dieta uzije predtym ako ide papat nieco s laktozou, ked si niekde na oslave alebo v restike, kde jednoducho nemas moznost jest bezlaktozove jedla.... ono to laicky povedane neguje laktozu v tele.... asi som to napisala ako hotentot.....
mojej robili najprv rozbor krvi, kde sa jej to ukazalo (mala problemy s travenim, s bolestami bruska, s kakanim), potom jej robili testy na gastre... vypila 2 dcl takej vodicky,.... 20 minut sme cakali na chodbe, potom ju pichli do prsteka.....zase 20 minut na chodbe a zase pichnutie do prsteka, to trikrat..... potom chvilu pockas a taky carovny preistroj doktorke vypluje graf, ktory ukaze, ci ma alergiu alebo nie....
Ono cim skor sa to zisti, tym je vacsia pravdepodobnost, ze sa crevna flora este obnovi a vylieci sa to..... ak sa to zisti az v dospelosti, vacsinou sa s tym uz potom neda nic robit, len dietovat....

tinki
14. júl 2011

@habibi78 Ďakujem ti pekne za odpoveď. Odber krvi máme za sebou, uvidíme čo povedia výsledky. 🙂

habibi78
14. júl 2011

@tinki chcela som napisat, ze sa jej to na vysledkoch krvi NEUKAZALO... ale aj tak sme isli na gastro, nedalo mi to....

tinki
14. júl 2011

@habibi78 ach tak, no dobre teda...aspoň viem. Dík

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre