Neviem či som tehotná. Ako intenzívne môžem športovať?

tituska
5. mar 2007

Ahojte snazilky, tehulky a mamicky, chcem sa spytat na jednu pre mna velmi dolezitu vec. Ked este neviem ci som tehotna ako mam vediet ako intenzivne sportovat? Ja vobec neviem ako to v takomto pripade je a ako mi to moze uskodit. Myslite si, ze moze? A ked napriklad otehotniem a som povedzme, ze v prvom tyzdni a ked o tom neviem, tak ako mam regulovat sport? Strasne pekne vam dakujem za odpovede a dufam, ze moje otazky nie su sialene, lebo som naozaj zvedava 🙂

pipka
5. mar 2007

tituska, podla mna ti sport ublizit nemoze, zalezi vsak na tom, kolko sportujes, ci sa niecomu venujes vrcholovo...atd.
ale v zasade ti pohyb moze len prospiet si myslim. 😉

tituska
autor
5. mar 2007

no ja tak vselijako, napriklad behavam alebo robim aerobik, ale vies ako mam vediet kedy prestat, ked neviem ci som v tom? Potom stale myslim na to, ze co sa mi moze stat a nechcela by som si nejako poskodit 😕

pipka
5. mar 2007

podla mna, ak to neprehanas tak, ze by si behala denne maraton, tak je to v pohodke, aerobik ti urcite nemoze uskodit. 😉

tituska
autor
5. mar 2007

no tak to teda dufam, lebo by ma mrzelo, keby som si nejako poskodila anieco by som zanedbala alebo prehnala....naozaj neviem niekedy, ze co si mam mysliet a co vlastne robkat 🙂

pipka
5. mar 2007

myslim, ze vlastne telo by ti samo naznacilo, ze si mas dat pokoj. A ked uz budes vediet, ci si alebo nie si tehu, potom sa zariad podla pokynov lekara.

tituska
autor
5. mar 2007

myslim, ze mas pravdu. No dufam, ze sa mi nic nemozem stat, ked neviem, ze co vlastne 😲

tinni
5. mar 2007

neboj, urcite sa nemoze nic stat-ja som nevedela, ze som tehotna do piateho tyzdna a dovtedy som tancovala- 3hodinky denne a malicka je uplne v poriadku 🙂

tituska
autor
5. mar 2007

tak to je super a ako si tancovala? Aj si tak sialene skakala? 😀 😀 😀

emjee
5. mar 2007

urcite zalezi aky sport, napriklad lyzovanie sa neodporuca https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tinni
5. mar 2007

tancujem orient-brusne tance, sialene skoky to zrovna neboli, ale makacka to je, ja ich aj ucim, takze sa pritom pekne zapotim, ked mam tri hodinky po sebe. Este v 4.mesiaci som mala vystupenie, a vsetko bolo v pohode 🙂 🙂 🙂

tinni
5. mar 2007

inak brusne tance sa prve tri mesiace neodporucaju, pretoze sa pri tom

trasie panvou

tituska
autor
5. mar 2007

tinni, ja som zasa pocula, ze brusne tance su vhodne pre tehotne, takze teraz naozaj neviem. Ale to je super, ze takto pekne si taninkovala. Aspon bude male tanecne naladene 😉

tinni
5. mar 2007

do 3.mesiaca su brusne zakazane, to ti urcite povie kazda lektorka. Odporucaju sa az po ukonceni 3.mesiaca, ja som ucila az do 35.tyzdna a bolo to super, pomahalo mi to na krize 😵

tituska
autor
5. mar 2007

No vidis, takze ja si osobne mylsim, ze je to individualne, ci nie? 😀 😀 😀

tinni
5. mar 2007

To urcite ano, ale nemyslim si, ze babatku nejako ublizis, ked este nebudes vediet, ze si tehotna, teda pokial naozaj nebudes robit nieco extremne. Telo sa s tym urcite vysporiada a prvy tyzden malicke aj tak este nie je v maternici, ale putuje vajickovodom 😉

tituska
autor
6. mar 2007

tinni, dakuejm krasne za radu 😀

AK NIEKTORA Z VAS MA ESTE NEJAKE SKUSENOSTI, TAK MI NAPISTE....BUDEM RADA 🙂

pappo
6. mar 2007

ahoj tituska ja som sa na to pytala lekarky a povedala mi ze cvicit mozem uplne v pohode. takze cvicim a citim sa fajn. 🙂

mracik
6. mar 2007

intenzívne športovanie môže v extrémnom prípade brániť tehotnosti, ale ak si už tehotná, tak prvý mesiac ti (ani bábetku) ublížiť nemôže...
Ja som prvý mesiac pri všetkých tehu lozila po skalách, absolvovala náročné túry, hrala tenis...
Neskôr som zvolnila, ale snažila som sa ako-tak hýbať, opatrne som posilňovala - teraz som už musela prestať, lebo mi tvrdne bruško. Týždeň po pôrode som začala cvičiť, po mesiaci som chodila behávať. Už sa teším... Len neviem, kedy to budem pri troch deťoch stíhať 🙂

melory
6. mar 2007

z vlastnej skusenosti mozem povedat ze telo same vysle dany signal matke o tom ze nieco sa deje. mne napriklad telo pri skakani sipok - rybiciek do vody hned oznamilo, ze nie, nie, nerob to, tym, ze ma pichalo v maternici. netusila som ze som tehotna, ale pocuvala som telo.

katika1
6. mar 2007

Tak ja som v decembri (tehotná som od novembra) chodila na aerobik a tam som aj skákala, aj cvičila poriadne brušáky a nič sa nestalo..
Takže by to asi malo byť v pohodičke 🙂

katulka1
10. mar 2007

Ahojte, my ame sa začali snažilkovať tento mesiac a dúfame, že nám to výjde 🙂 Som aktívnou precvičovatelkou bodyformingov, nechcem sa chváliť 😎 sú to dosť dobré makačky a často cvičím na kyslíkový dlh. Zatiaľ som neprestala cvičit, myslím, že telo je na tento druh cvičenia zvyknuté, ak by sme už boli tehotní a naozaj by som cítila, že nevládzem, prestala by som precvičovať a začala by som si chodiť zacvičiť-budem si môcť korigovať intenzitu, prestať či nedoťahovať pohyby. 😉
Čo sa týka brušákov,počas plodných dní ich budem falšovať až kým nebudem vedieť či som v tom, a ďalší cyklus zas brušáky a potom falošné.

Neviem je to taký môj názor, ale nemôžem prestať cvičiť, nevieme za koľko sa to podarí a ako by som vyzerala, bez pohybu.

BABY NAPÍŠTE VIAC NÁZOROV 😎 😎

vandush
11. mar 2007

ahojte ja sportujem stale akurat tych prvych par mesiacov som bola dost na dne co sa energie tyka a tak tenis / korculovanie sa nekonalo, ale potom ako sa mi energia dobila od stvrteho mesiaca tak vsetko v pohode, aj tenisujeme, aj posilka (vsetko s mierou, samozrejme), akurat ze teraz skor s dychom nestacim kvoli velkosti brucha.

Lekarka mi tiez povedala, ze aj tenis je do porodu v pohode, len aby som moc neskakala, a to nie kvoli mimi, ale kvoli krcku maternice, aby sa nejako neposkodil. Ved telo si samo povie, kedy ma dost a ked mu nejaky sport nevyhovuje. 😉

sue
11. mar 2007

Vandush a to sa nebojíš nejakého úrazu? Napr. loptičkou a tak? však to bývajú riadne rany... Možno sa pýtam blbo, len ma to napadlo, keď som čítala o tenise...

kuko7
7. apr 2007

Ahojte baby, myslite si, ze mierne bicyklovanie (len tak jemne po ulici 🙂 ) v tehu (na zacatku, ked este neviem ci som tehu na 100%) vadi? Prosim pomozte 😒

escada17
7. apr 2007

kuko, urcite nevadi...urcite, urcite nie... 🙂

kuko7
7. apr 2007

escada: dakujem za odpoved 😉 , mrzelo by ma, keby som bola nahodou v tom a koli bicyklu by som nechcela aby sa mi nieco stalo 😔

escada17
7. apr 2007

kuko, urcite nie..myslis si, ze cakas babatko? Mam kamosky, ktore sportuju a su v 5-6 mesiaci, dokonca behavaju, chodia do posilovne...

lasenka
7. apr 2007

ja som tiez chodila tri-krat do tyzdna na aerobic a bola som tehu (nevedela som o tom), tiez som skakala, posilnovala a neviem co este... dokonca som bola s manzelom na lyzovacke 😎

kuko7
7. apr 2007

escada, lasenka: bojim sa ci to moze vadit pri uhniezdovani vajicka, petoze sa s drahym snazime teraz prvy mesiac o mimco a uz 12 den snazilkujeme, myslim pocas plodnych dni 😉 No a nechcem nic pokazit 😔

escada17
7. apr 2007

ja si tiez myslim, ze dokonca je to aj dobre, zdravemu embryu nieco take nemoze uskodit -este je to len embryo, ci co tie dni, ci ako s ato vola?...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre