• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nosné kvapky v tehotenstve. Máte podobný problém?

10. marca 2017 
Ahojte!Neviem, či sama mám takýto problém,ale neustále mám upchatý nos, zdurenú sliznicu nosa. Pri prvom tehotenstve som užívala Nasivin, ktorý mi doporučil môj obvodný lekár a teraz pri druhom tehotenstve si dávam Muconasal plus. Pripadám si ako nejaká feťáčka, ale iné druhy liekov typu morská soľ alebo homeopatiká mi vôbec nezaberajú.Bojím sa aby to nemalo nejaké trvalé následky, hlavne čo sa týka návyku a mojej nosovej sliznice.Ak niektorá má podobný problém, napíšte. ďakujem
9. nov 2007 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som našťastie nemala opuchnutú sliznicu, iba 3x nádchu počas tehu, 1x som nebrala nič, veľmi som sa trápila, 2x mi dr predpísala nejaké kvapky, čo sa zarábajú, to už som prežila lepšie. Ale 3x som mala tiež nasivin, muconasal a dokonca na začiatku som si dala raz, alebo dvakrát olynth. Celý čas som mala výčitky svedomia, ale nevedela som čo je horšie, či si dať sprej, alebo dýchať ústami a riskovať zhoršenie hrdla... Ináč, každý lekár hovorí ináč, niektorí sú úplne proti čomukoľvek, niektorí niečo povolia. Ale nič sa neodporúča používať dlhodobo, iba ten týždeň asi. Potom som čítala v nejakých fórach, že kopu tehuliek to bere dlhodobo, či už alergičky, alebo kvôli problémom čo máš ty.
9. nov 2007 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj, ja mam teraz chripku a poriadnu nadchu, tak mi dala doktorka olynth pre deti. a celkom mi to aj pomohlo :slight_smile:
9. nov 2007 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som brala Olynth, ale potom som si v navode precitala, ze to tehulky nesmu, tak som bojovala so sebou a nakoniec som to prestala uzivat. Nadcha neustupovala, az potom mi mamina poradila vyplachovat si nos s vodou zmiesanou so solou a naparovat sa harmancekom a predstavte si, nadcha mi po 2 dnoch uplne zmizla. PS: voda so solou musi prejst dutinami az tak, akoby ste ju citili vychadzat v hrdle a odporucam robit vyplach viackrat za den
11. nov 2007 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked som cakala malu,ten rok som mala silnu sennu nadchu,a mala som povoleny vibrocil.
11. nov 2007 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja vrele odporucam PHYSIOMER- predavaju aj pod inym nazvom ale je to vlastne solny roztok - je to dost nechutne lebo to si vlastne slanu vodu vstreknete do nosa a vdychnete - nieco vam vytecie cez hrdlo a potom - po par sekundach vsetko vysmrkate - mne to poradili v lekarni lebo ze ako tehu nemozem ziadne kvapky a napriek tomu ze ked som nad umyvadlom tak ma z toho trocha naplo - neviem si to vynachvalit - je to super a ziadnu sliznicu nemam vysusenu aleboco
odporucam
12. nov 2007 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
weroni ma pravdu, ten physiomer je dobry, ja ho mam pre malu, mala upchaty nostek skoro 3 tyzdne a az toto jej pomohlo :wink:
12. nov 2007 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No krasa, tak ja mam nadchu, totalne zapchaty nos a davam si kvapky do nosa "Triofan", aj ked len po jednu kvapku jeden krat denne.
Myslite, ze je to take skodlive??
Ja som uz sice v 35tt, takze babo je uplne vyvinute, tak by to nemalo byt take hrozne, nie?
12. nov 2007 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pinosol mozete
a mne ako kojacej davaju vzdy kvapky pre kojencov v lekarni :grinning:
12. nov 2007 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je mozne ho uzivat aj v 1. trimestri? vtedy sa neodporuca ziadna chemia... trpim chripkou, posledne dva dni ledva dycham...
10. dec 2009 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne v lekárni odporučili nosný sprej Quixx, je to prírodná morská voda, vhodná pre tehuľky od samého začiatku, takže žiadna chémia :wink:
11. dec 2009 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte..ja mam podobný probleeem..mam alergicku nadchu,ktora sa teraz tehotenstvom len zhorsila..v noci sa neda spat..štvrtý den uživam PHYSIOMER..a homeopatikaa RHINALLERGY..a cakam ze to povolii..dam pak vediet :slight_smile:
16. dec 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
lydus tak sme na tom obdobne, mne lekarka dala allergodil a nejake lieky ale tie som este nepouzila, mne pri prvej dcere alergicka nadcha prerastla do astmy, tak cakam co bude teraz :pensive:
16. dec 2009 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mysha - ahoj ty si v 1.trimestri a mas chripku? ja som v 6tt a velmi sa bojim chripky a hlavne teploty, doki mi povedal aby som si davala pozor, ze ak by som dostala teplotu je velka pravdepodobnost potratu, som z toho mimo, kazdy den myslim len na to a velmi sa bojim :(
17. dec 2009 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katusha mne zas ten psysiomer absolutne nepomaha, mozem si ho davat aj kazdych 5 minut absolutne nic. Este stal aj 10€. No najhorsie je, ze som skusala kadeco na prirodnej baze, ale nic nepomaha. Ustami neviem dychat. Jednoducho ma
To donutilo prejst na muconasal, beriem ho druhy den, ale aj ten mi zaberie na max hodinu -dve. Som z toho na nervy , lebo sa bojim uskodit babetku, ale zas to moje dychanie, respektivne pokusy o dychanie ustami ma tak vycerpavaju, ze to dieta podla mna trpi nedostatkom kyslika pri takomto mojom dychani-nedychani.
22. feb o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja mam ten problem stale kycham smrkam leze mi to na nervy uz som minula asi milion vreckoviek....muconasal tiez ich uzivam tie kvapky vzdy pred spanim lebo inak by som nezaspala...
10. mar o 21:40  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júni 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok