Nosné kvapky v tehotenstve. Máte podobný problém?

megova.l
9. nov 2007

Ahojte!Neviem, či sama mám takýto problém,ale neustále mám upchatý nos, zdurenú sliznicu nosa. Pri prvom tehotenstve som užívala Nasivin, ktorý mi doporučil môj obvodný lekár a teraz pri druhom tehotenstve si dávam Muconasal plus. Pripadám si ako nejaká feťáčka, ale iné druhy liekov typu morská soľ alebo homeopatiká mi vôbec nezaberajú.Bojím sa aby to nemalo nejaké trvalé následky, hlavne čo sa týka návyku a mojej nosovej sliznice.Ak niektorá má podobný problém, napíšte. ďakujem

martina46
9. nov 2007

Ja som našťastie nemala opuchnutú sliznicu, iba 3x nádchu počas tehu, 1x som nebrala nič, veľmi som sa trápila, 2x mi dr predpísala nejaké kvapky, čo sa zarábajú, to už som prežila lepšie. Ale 3x som mala tiež nasivin, muconasal a dokonca na začiatku som si dala raz, alebo dvakrát olynth. Celý čas som mala výčitky svedomia, ale nevedela som čo je horšie, či si dať sprej, alebo dýchať ústami a riskovať zhoršenie hrdla... Ináč, každý lekár hovorí ináč, niektorí sú úplne proti čomukoľvek, niektorí niečo povolia. Ale nič sa neodporúča používať dlhodobo, iba ten týždeň asi. Potom som čítala v nejakých fórach, že kopu tehuliek to bere dlhodobo, či už alergičky, alebo kvôli problémom čo máš ty.

zuzanat
9. nov 2007

ahoj, ja mam teraz chripku a poriadnu nadchu, tak mi dala doktorka olynth pre deti. a celkom mi to aj pomohlo 🙂

deveronique1
11. nov 2007

Ja som brala Olynth, ale potom som si v navode precitala, ze to tehulky nesmu, tak som bojovala so sebou a nakoniec som to prestala uzivat. Nadcha neustupovala, az potom mi mamina poradila vyplachovat si nos s vodou zmiesanou so solou a naparovat sa harmancekom a predstavte si, nadcha mi po 2 dnoch uplne zmizla. PS: voda so solou musi prejst dutinami az tak, akoby ste ju citili vychadzat v hrdle a odporucam robit vyplach viackrat za den

roasha
11. nov 2007

ked som cakala malu,ten rok som mala silnu sennu nadchu,a mala som povoleny vibrocil.

weroni
12. nov 2007

baby ja vrele odporucam PHYSIOMER- predavaju aj pod inym nazvom ale je to vlastne solny roztok - je to dost nechutne lebo to si vlastne slanu vodu vstreknete do nosa a vdychnete - nieco vam vytecie cez hrdlo a potom - po par sekundach vsetko vysmrkate - mne to poradili v lekarni lebo ze ako tehu nemozem ziadne kvapky a napriek tomu ze ked som nad umyvadlom tak ma z toho trocha naplo - neviem si to vynachvalit - je to super a ziadnu sliznicu nemam vysusenu aleboco
odporucam

katusha
12. nov 2007

weroni ma pravdu, ten physiomer je dobry, ja ho mam pre malu, mala upchaty nostek skoro 3 tyzdne a az toto jej pomohlo 😉

maryam
12. nov 2007

No krasa, tak ja mam nadchu, totalne zapchaty nos a davam si kvapky do nosa "Triofan", aj ked len po jednu kvapku jeden krat denne.
Myslite, ze je to take skodlive??
Ja som uz sice v 35tt, takze babo je uplne vyvinute, tak by to nemalo byt take hrozne, nie?

zuz11
12. nov 2007

pinosol mozete
a mne ako kojacej davaju vzdy kvapky pre kojencov v lekarni 😀

mysha
10. dec 2009

je mozne ho uzivat aj v 1. trimestri? vtedy sa neodporuca ziadna chemia... trpim chripkou, posledne dva dni ledva dycham...

slovenka262
11. dec 2009

Mne v lekárni odporučili nosný sprej Quixx, je to prírodná morská voda, vhodná pre tehuľky od samého začiatku, takže žiadna chémia 😉

lydus
16. dec 2009

ahojte..ja mam podobný probleeem..mam alergicku nadchu,ktora sa teraz tehotenstvom len zhorsila..v noci sa neda spat..štvrtý den uživam PHYSIOMER..a homeopatikaa RHINALLERGY..a cakam ze to povolii..dam pak vediet 🙂

babulina
16. dec 2009

lydus tak sme na tom obdobne, mne lekarka dala allergodil a nejake lieky ale tie som este nepouzila, mne pri prvej dcere alergicka nadcha prerastla do astmy, tak cakam co bude teraz 😔

zica1
17. dec 2009

mysha - ahoj ty si v 1.trimestri a mas chripku? ja som v 6tt a velmi sa bojim chripky a hlavne teploty, doki mi povedal aby som si davala pozor, ze ak by som dostala teplotu je velka pravdepodobnost potratu, som z toho mimo, kazdy den myslim len na to a velmi sa bojim :(

mariac91
22. feb 2017

@katusha mne zas ten psysiomer absolutne nepomaha, mozem si ho davat aj kazdych 5 minut absolutne nic. Este stal aj 10€. No najhorsie je, ze som skusala kadeco na prirodnej baze, ale nic nepomaha. Ustami neviem dychat. Jednoducho ma
To donutilo prejst na muconasal, beriem ho druhy den, ale aj ten mi zaberie na max hodinu -dve. Som z toho na nervy , lebo sa bojim uskodit babetku, ale zas to moje dychanie, respektivne pokusy o dychanie ustami ma tak vycerpavaju, ze to dieta podla mna trpi nedostatkom kyslika pri takomto mojom dychani-nedychani.

28jajka
10. mar 2017

Aj ja mam ten problem stale kycham smrkam leze mi to na nervy uz som minula asi milion vreckoviek....muconasal tiez ich uzivam tie kvapky vzdy pred spanim lebo inak by som nezaspala...

petravanc
17. máj 2021

Ahojte chcem sa opýtať na vaše skúsenosti. Ja som brala muconasal pretože som sa liečila na covid a nevedela som dýchať nosom až potom som zistila ze som tehotná. Samozrejme mam obavy. Ďakujem za každú informáciu

28jajka
17. máj 2021

@petravanc ja som užívala v prvom tehu mala som tehotenskunadchu inak som nevedela dýchať hlavne na noc som si ich dávala... nič nám nieje....

petravanc
18. máj 2021

@28jajka ďakujem veľmi pekne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre