Odfarbovanie vlasov v tehotenstve. Škodí to bábätku?

nellyy
25. feb 2009

Ahojte tehuľky, čo si myslíte o odfarbovaní vlasov v tehu? čítala som k tomu negatívne aj pozitívne veci, tak teraz neviem či môže farba vplývať na plod a poškodiť ho. Máte nejaké skúsenosti?

mili1
25. feb 2009

Ja pripájam moju skúsenosť. Mne lekár doslova zakázal v prvých mesiacoch farbiť vlasy v tehotenstve - tak som to dodržala a posluchla ho, vraj to určite škodí. 😒

habibi78
25. feb 2009

farbenie vlasov plod poškodiť nemôže, ak používaš kvalitnú bezamoniakovú farbu...
pokial viem, tak v prvom trimestri by sa nemali agresívne farbiť vlasy amoniakom, melír..... je to škodlivejšie a nemala by si to dýchať..... ale v druhom trimestri pohoda..... ale mna kaderníčka varovala, že mi farba može chytiť inak ako ked som nebola tehotná, kvôli hormonom... aj sa tak stalo..... 😀

veronikap
25. feb 2009

v prvom trimestri som si tiež nikdy nefarbila vlasy... a je pravdou, že neskôr mi napríklad neprekryje dobre tie moje šedivé 😠 😝

patricia1971
25. feb 2009

baby nestrašte, ja som si stále farbila vlasy a to mám blond farbu 😒 😒 😒 ... to ja prvý krát čítam, že to môže uškodiť....a ako to môže uškodiť????....teda deti už mám, na ďaľšie sa už nechystám,ale trošku ma to zarazilo....

zuzana17
25. feb 2009

Ahojte, aj ja som si počas celého tehu farbila vlasy na blond 😀 , nikto mi nič nevravel ani dr., farbiť som prestala až asi okolo 8.mes.teh. lebo som ležala v nemocnici, tak som sa rozhodla, že už s tým skončím 🙂

shelly13
25. feb 2009

Ja neviem, ci farbenie vlasov skodi, ale ja som sa rozhodla prestat hned od zaciatku a presla som na sampon. Je to menej agresivne a zatial je to ok... Aj mi pekne chytil, uplne rovnako ako pred tym farba. Lenze ja mam zrz, neviem, ako je to s blond..

zuzana581
25. feb 2009

Farbenie vlasov nijak neovplyvňuje plod. Ak by sa farba vstrebávala až do pokožky a hlbšie do krvného obehu, tak by sa nám zafarbili aj korienky a nemuseli by sme chodiť na neustále dofarbovanie. Je to iba blud s tým farbením.

zuzula25
25. feb 2009

ja som bola aj v prvom a aj v poslednom trimestri na farbenie a melir a v pohode,mam zdraveho synceka.pokial sa pouzivaju kvalitne farby nemalo by ako skodit

habibi78
26. feb 2009

možno to škodilo niekedy, ked boli farby hnusné, plné amoniaku, smrdelo to ako das.....
ale teraz sú farby kvalitné, šetrné.....takže ani ja neviem prečo by to malo škodiť....
podla mna je to prežitok,ale každá robme podla svojho vedomia a svedomia....

mili1
26. feb 2009

Nie všetky farby sú šetrné a dokonca obsahujú škodlivé látky, ved niektoré tak smrdia 😒 môj názor je taký, že niekomu môže uškodiť niekomu nie a počula som od viacerých že lekári im zakázali a myslím, že lekár vie čo robí.
Ale to je každého vec či si bude alebo nie farbiť vlasy - ja som si radšej nefarbila - myslím že všetko urobím pre bábo aby bolo v poriadku 😉 😉

patricia1971
26. feb 2009

no mne to nikto nepovedal, a to už mám 3 deti....a ako ak by im to uškodilo,tak ako sa to prejaví??? ☹ ....normálne som sa zľakla.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre