Oxyphyllin. Môžem ho užívať v 40 týždni tehotenstva?

ewellin
3. máj 2007

ahojte.. chcem sa vas opytat ci ma niekto skusenosti s tymto liekom. dnes mi ho doktorka predpisala lebo mam placentu stupen 3 a ze aby neodumierala ale poskytovala este babu ziviny..som v 40 tt ale na porod to zatial nevyzera..

na letaku k tabletkam je ale upozornenie ze nie je vhodny pre tehotne a ze sa pouziva pri lieceni poruchach prekrveniach mozgu alebo pri cievnych mozgovych prihodach pripadne kôrnateniu tepien.. neviem ci sa pani doktorka pomylila alebo co ale mam strach ich zacat uzivat.. pise sa aj o vedlajsich ucinkoch ktore ked nastanu je potrebne vyhladat lekara 😅

certica
3. máj 2007

ewellin, ja ked som lezala na rizikovom, tak som dostavala kombinaciu 5-10% oxyphylin, glukozu a nejake magnezko. takze urcite to ma opodstatnenie. a dostavali to v podstate vsetky baby,co tam lezali, len v trosku inych mnozstvach, resp. koncentracii. tie infuzky boli urcene viac menej na lepsie vyzivovanie plodu a skludnenie maternice, aby netrvdlo brusko. ja osobne som mala vsetko v poriadku - prietoky, maternica netvrdla, len babo trosku zaostavalo v raste, takze to bola taka akoby podpora - ale aj v kombinacii s tou glukozou atd.
urcite to ma svoje opodstatnenie, nemyslim, ze by sa lekarka pomylila.

tribitka78
3. máj 2007

ewelin, zavolaj lekárke alebo sa opýtaj v lekárni....

certica
3. máj 2007

inak neviem, preco ked si uz v 40tt a placenta nesplna svoju ulohu, neukoncia doktori tehu a aspon nevyvolaju porod

pollyanna
3. máj 2007

oxyphylin je liek, ktory pomaha udrzat cievy otvorene a zlepsuje prekrvenie...kazdy liek ma nejake neziaduce ucinky...a co v tehotenstve nie je plne indikovane je vlastne zakazane...neboj sa, ak ti to doktorka predpisala vie co robi... takemu velkemu babetku by to uz ublizit nemalo, vacsinou je to najhorsie kym sa este vyvyjaju zaklady organov, teraz babatko uz len rastie... a neriskuj, ze nebude mat dost vyzivy...

ewellin
autor
3. máj 2007

ooo baby dakujem.. uz som mala strach ci sa dokina nepomylila alebo v lekarni druhe tabletky nedali 😅 .. lebo to mi pripadali tabletky jak pre starsich na dozitie 😅

mam si to davat 3x denne 😖 tak dufam to nijak neuskodi teda ved by nemalo ked mi to predpisala..no nie 😅

dakujem velmi pekne za radu.. a fakt neviem co mi teda radsej nevyvolaju ale takto umelo to drzia 😠 .. ved je uz najvyssi cas v nedelu mam termin tak neviem co ma zbytocne natahuju 😠 😀 uz chcem mat mimi vonku 😀

mia2444
27. aug 2013

ahoj ewellin poviem ti ze som 36tyzdni ja tie lieky berem na prietoky dnes ma prave pustili z nemocnice a tam som ich brala celych 12dni a este ich aj brat musim kym nepojdem znovu na ultrazvuk spokojne ich ber ja ich berem rano na obed a vecer zatial pomohli a dufam ze pomozu este viac o tyzden uvidime!!!

lauraaaaaa
6. sep 2017

@ewellin ahoj viem ze to bolo 10 rokmi, ale aj mne vypísal doktor oxiphylin, som 37+2tt, zatiaľ som ho brala len vcera po obede, večer no môžem povedať ze dobre mi nerobil, vedľajšie účinky únava cez deň v noci bez spánku, nekludne myslienky, zvracanie a nechuť do jedla, normálne neviem ci brat ci nie ďalej. Najbližšie idem v piatok na poradňu. Vraj je dieťa malé 2400g no veľkosť a dĺžku kosti neviem nepovedali mi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre