Paralen v 34. týždni

reni1512
10. jún 2013

Ahojte baby, prosim vas poradte mi, som v 34tt a od piatku ma nenormalne bolel zub, zobrala som raz paralen 500vku a potom este jeden na polovicu. Dnes mi zub otvoril, nemam jest dva dni (co si celkom predstavit neviem) a v stredu mam znova prist.. bojim sa ale, ze ked mi doucinkuje injekcia pridu zase bolesti, kedze je zub otvoreny. Neskutocne sa bojim brat nejaky liek, lebo mala so mnou v noci nespi ked ma to boli, pri injekcii mi isla z bruska vyskocit ☹ mne je jej tak strasne luto, bojim sa aby sa nieco nestalo teraz pred koncom. Ake mate skusenosti? Alebo cim mozno nahradit liek pri bolesti? DAKUJEM VEEELMI PEKNE ☹

adkasmolka
10. jún 2013

@reni1512 preco si nezavolas gynekologovi? On Ti najlepsie poradi, aky liek mozes !

sisaha
10. jún 2013

@reni1512 uplne v pohode paralen mozes uzivat... Lekar ti nepovedal, co je na bolest najvhodnejsie?

reni1512
autor
10. jún 2013

@adkasmolka ja som cakala odpoved od maminiek, ktore s tym maju skusenost, nie vykricniky na moju otazku... po prve bol vikend (vtedy maju na gynekologii volno pokial dobre viem) a po druhe som sa ozvala mojmu gynekologovi dnes po tom, ako som vedela co mi so zubom spravil..
@sisaha vdaka, tak paralen ze 2x do dna 500vku max, akurat som to len tak jednym ockom vycitala cez vikend na nete, ze paralen mozem, no nebrala som doteraz ziadne lieky, bala som sa.. inac mi asi nezaberie uz nic, lebo je to naruseny cievny system, ale vdaka..

sisaha
10. jún 2013

@reni1512 paralen ti urcite neublizi.. a okrem toho si uz vo vysokom stadiu, takze nemalo by sa stat uz nic ani babatku... Bez obav 😉

reni1512
autor
10. jún 2013

@sisaha dakujem pekne!! 🙂

adkasmolka
10. jún 2013

@reni1512 z tvojej spravy vyslo, ze si dost vystrasena.. A cez wknd funguje aj pohotovost pre tehotne, keby bolo najhorsie tak aj tam sa da zavolat. Moja odpoved nebola myslena v zlom, bola iba poucna. Od isteho tyzdna v 3.trimestri sa uz nepodava paralen, ale ibalgin. Preto je najlepsie to konzultovat s gynekologom.

saska.t
10. jún 2013

@adkasmolka a to si kde vycitala? ibalgin (lepsie povedane zlozka ibuprofen) je v 3 trimestri uplne zakazana!!!! moze vyvolat predcasny porod,alebo umrtie plodu,takze ibalgin v 3 trimestri urcite nie,paralen ano...

gumimaci
10. jún 2013

Paralen mozes, tiez som ho brala na zuby. Ibalgin v 3 trimestri nie.

fopka
10. jún 2013

ibalgin? to sa mi snad len zda, ze to tu vobec niekto napisal .... paralen by nemal mat vplyv, ale mne napriklad lekar ani klasicky nenaordinoval, len detsky... ktory asi pri takych bolestiach ako je zub ani nezaberie

bettypo
10. jún 2013

@reni1512 ked som v 35 tyzdni chytila v nemocnici migrenu dali mi paralen.

reni1512
autor
10. jún 2013

@saska.t
@gumimaci
@fopka
@bettypo
ĎAKUJEM veelmi pekne babule... ano viem, ibalgin urcite nie, moze sposobit aj zastavu srdiecka u babatka...

adidaska11
27. jún 2013

ano urcite paralen mozes v pohode,ibalgin by som si nedala v ziadnom pripade

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre