Parlodel v tehotenstve. Mám pokračovať v užívaní?

lilinka76
27. júl 2007

Dievčence, neviete mi poradiť, či mám pokračovať v užívaní Parlodelu (užívala som 1/2 tbl. večer) ak som už tehotná? Zabudla som sa doktorky opýtať a nechcem niečo pokaziť. Som v 7. týždni tehu.

peja
27. júl 2007

lili, myslim, ze by si nemala
ja som brala Norprolac a doki povedala, ze ho treba vysadit hned, ako pridem na to, ze som tehu ... ale pre istotu si to over u lekarky...

peja
27. júl 2007

a zabudla som - gratulujem 😵

lilinka76
autor
27. júl 2007

Ďakujem. Bola som na IUI-čke po stimulácii Clostylbegytom a vôbec som to nečakala. Niekde som čítala, že niektoré baby to brali až do 12 týždňa, ale nie som si istá a neviem to nájsť.

peja
27. júl 2007

to je super, ze vam to vyslo 😉
a v pribalovom letaku mas co napisane? nie je tehotenstvo kontraindikacia??

lilinka76
autor
27. júl 2007

Neviem, príbalový leták už nemám.

peja
27. júl 2007

tak sa skus v teme Vysoky prolaktin spytat babeniek, ci nevedia ...

glorita
27. júl 2007

uz nemusi brat lili,lebo v tehotenstve mas uplne inu hladinu prolaktinu a parloder vlastne pomaha znizovat hladinu prolaktinu,ktora ti mohla branit otehotniet.no ked si otehotnela,je to uz zbytocne brat ho...
a inak gratulujem 😵

lilinka76
autor
27. júl 2007

Ďakujem, pre istotu v pondelok ešte zavolám do CAR.

andreao
27. júl 2007

Lilinka76 gratulujem,
ja tiež beriem Parlodel a lekár mi povedal, že hneď ako zistím, že som tehotná, mám ho prestať brať. Aj v letáku to píšu. Radšej ho vysaď, kým sa neporadíš s lekárom.

emjee
27. júl 2007

pribalovy letak najdes napr. tu http://www.meda.sk/?m=85 pise sa tam okrem ineho:
U pacientok, ktoré chcú otehotnieť, sa má prerušiť podávanie Parlodelu, tak ako aj iných liekov, po potvrdení gravidity, pokiaľ na pokračovanie v liečbe nie sú medicínske dôvody. Po vysadení lieku v tomto období sa nepozoroval zvýšený výskyt potratov. Klinické skúsenosti ukazujú, že Parlodel podávaný počas gravidity nepôsobí nepriaznivo na jej priebeh a výsledok.

Ak otehotnie pacientka s hypofýzovým adenómom a liečba Parlodelom sa preruší, je potrebný starostlivý dohľad počas celej gravidity. U pacientok s príznakmi výrazného zväčšovania prolaktinómu, napr. s bolesťami hlavy alebo zhoršovaním zorného poľa, možno znovu začať liečbu Parlodelom, alebo môže byť potrebné vykonať chirurgický zákrok.

pipka
27. júl 2007

lilinka viac ako 100% ho vysad, v tehu sa brat nema 😉 apropo...gratulujem 😵

lilinka76
autor
28. júl 2007

Ďakujem emjee, taký leták som nevidela. Pipka, ďakujem za gratuláciu, srdiečka ale budeme vidieť až o 14 dní, tak dúfam, že fazuľky budú zdravé. Aj Tebe veľa šťastia.

lauritka
28. júl 2007

🙂 lili super, ze ti pomohol parloder..uz ho neber ked si tehu, ja som ho brala tiez. 🙂

melle
16. aug 2007

ahojte baby, ja tiez beriem parlodel a zaroven sa snazim otehotniet. Ale chcem sa vas opytat ci sa vam pri uzivani parlodelu nezacal zapchavat nos? Ja som si najprv myslela ze mam nadchu alebo alergiu ale uz tri mesiace to trva a v letaku parlodelu tiaz pisu ze moze sposobovat opuchy sliznic. Nestalo sa vam to niektorej?

iva79
16. aug 2007

Ahoj Melle, ja ho uzivam tiez, ale len 1/2 vecer, mala som mierne zvyseny prolaktin. Keby bolo na mne, najradsej by som ho vysadila. Ten upchaty nos + dalsie priznaky ako napr. malatnost su uplne typicke pre tento liek. Neviem ako by som znasala väcsie davky, asi by mi bolo z neho poriadne zle.
Lili, ten Parlodel, ako ti uz bolo povedane by si mala prestat uzivat. Na tvojom mieste by som sa hned spojila s lekarom a prekonzultovala by som si to snim. Neupozornil Ta predtym na to?

melle
16. aug 2007

iva79-ja beriem parlodel 1/4 rano, 1/4 na obed a 1/2 vecer. Hlavna vec, ze alergolog myslel ze to je alergia s tym upchatym nosom a naordinoval mi astmaticke spreje a rozne tabletky a ja blba som to vsetko brala a az po 3 mesiacoch ma napadlo pozriet do pribaloveho letaka ci to nemoze byt z parlodelu. Pritom som alergologovi vravela ze ho beriem,tak mohol aj on mi to povedat. To ma fakt stve na tych lekaroch. Veci ktore by mali mat na mysli oni, ti nikto nepovie. Co si sama nenastudujes, tak mas smolu a za chvilu skoncis s vedrom tabletiek, z ktorych kazda ti vyvola nejake neziaduce ucinky, na ktore ti daju dalsie tabletky! To je dost na hlavu.

iva79
16. aug 2007

Melle, tak to mas uplne pravdu. 100 % spolah na lekarov nikdy nie je, cest vynimkam. Citis aj nejake ine priznaky okrem toho upchateho nosu?

melle
1. sep 2007

iva79- sorry ja az teraz som si vsimla, ze tu bol na mna nejeky dotaz. No, okrem upchateho nosa este som malatna a je mi vkuse divne na zaludku, vobec mi nechuti jest. Tak neviem, ci je to z parlodelu, ale mozno ze ano 😒

lubiduch
6. dec 2009

ahojte aj ja beriem parlodel, teraz sice len 1/2 tabl rano aj vecer ale o par dni mam prejst na 1 tabl rano a 1 vecer. Upchaty nos, zavrate, pocit na vracanie a dezorientacia su u mna na dennom poriadku uz teraz...nemate skusenosti s tou vacsou davkou? (2 tabl za den)....? lebo kvoli praci musim dost soferovat tak neviem, lebo ak budem mat este vacsie zavrate tak uz asi za volant nesadnem ☹

sygy
5. máj 2011

Ahoj holky, ja také beru Parlodel, a už to bude tyden, a je mi po nem stale zle, snad krome infarktu mám uplně všechny nežádoucí příznaky, beru rano jednu tbl a vecer jednu tbl, nevim zda si mam radeji zavolat lekaři aby mi nasadil jine leky, nebo to mam zksuit vydrzet....

martiii
19. máj 2011

Ahojte holky..tak já bych měla brát Parlodel ,abych přestala konečně z kojením 😕 ,ale jak tak čtu vaše přízpěvky asi se rozhodnu v kojení pokračovat 😖 ...To je to fakt tak hrozné z nežádoucíma účinkama? Děkuji za odpověď Martina ☹

koka24
6. okt 2011

ahojte,aj ja uzivam parlodelasi rok,mala som velmi zviseny prolaktin a nemala som pol roka vobec menstruaciu...ja nemam vedlajsie ucinky a uzivam polovicu tablety vecer.snazime sa o babatko,ale nejako to neide...aj u vas to trvalo tak dlho?ak ma niekto podobny problem...

lasenka23
23. jan 2012

Potrebujem poradiť, začala som od piatka uzivať Parlodel, hned v ten den som aj zvracala a nieje mi od neho dobre, mam ho aj tak nadalej zívať? Dnes som volala doktorovi a povedal ze vie ze od nich býva zle tak si mam dat jednu večer a ist spat. 🙂 tak som sa zasmiala ... mate s tým nejaku skusenosť, býva aj vám zle a uzívate ich nadalej aj vám ten liek pomohol? ja ho beriem lebo chcem otehotnieť ale neviem či je dobre ho brat ked ma bolí hlava, brucho, mam upchatý nos a asi vsetko dakujem

strihalka
23. jan 2012

@lasenka23 jeee, ja po nem prozvracela tolik noci....ale podarilo se mi po nem otehu hned na druhy mesic 🙂 urcite ho zacni uzivat tak jak se pise na letaku, myslim, ze se musi jist presne mezi jdily nebo tak nejak....no fakt to dodrzuj a bude lepsi... a fakt chod psat, ja to taky chodila zaspat..drzim palecky

lasenka23
23. jan 2012

Takze sa nemam vzdat lebo som to chcela ja beriem jednu tabletku ale neviem kedy ju brat... snazíme sa este len par mesiacov a nic ... tak gratulujem ak sa ti podarilo otehotniet od neho ... ale viem ze sa nemôzu uzívat ak si tehotná ze?

kostickabonnie
24. jan 2012

@lasenka23 ja tiez uzivam 1 tabletku ale davam si ho tesne pred spanim a radsej sa dobre vecer napapam 🙂 v noci sa ten upchaty nos da celkom dobre prespat, niekedy ma to zobudi a musim pouzit kvapky do nosa.

lasenka23
24. jan 2012

No mne je dnes od neho riadne zle ... nutkanie na zvracanie ale dala som si ho okolo 16 a za tým som si dala aj probiotika pretoze uz aj stolica je čudna tak ja uz fakt neviem čo mam robit

lasenka23
24. jan 2012

@kostickabonnie ty si ich skusila brat aj počas dna niekedy lebo ja si davam jednu okolo 16 bojim sa si ju dat pred spaním ze mi bude zle a ze sa nevyspím ... a aj si počas uzívania mal styk

kostickabonnie
24. jan 2012

@lasenka23 ano, pocas dna je to podstatne horsie, vecer spapas a lahnes spat, urcite ti nebude zle 😉 ja som parlodel uzivala aj dva roky vkuse a teraz uz zasa pol roka vkuse, uz mam oskusane aj to, ze sa moze kombinovat s alkoholom bez neziadnucich ucinkov 😀 ale ked by som zabudla, hned sa to prejavi, tak si davam pozor. Styk nie je uzivanim parlodelu obmedzeny 🙂

lasenka23
25. jan 2012

@kostickabonnie dakujem ti krásne za radu tak dnes to skusim pred spaním zjes a budem velmi zvedava ako mi bude ... dam ti vediet...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre