Parlodel v tehotenstve. Mám pokračovať v užívaní?

lilinka76
27. júl 2007

Dievčence, neviete mi poradiť, či mám pokračovať v užívaní Parlodelu (užívala som 1/2 tbl. večer) ak som už tehotná? Zabudla som sa doktorky opýtať a nechcem niečo pokaziť. Som v 7. týždni tehu.

rolak
11. feb 2012

@andy175 neviem o tom,že by bolo jeho užívanie viazené na presné dni cyklu...ja som ho brala,odkedy som dostala,menzes nemenzes...ale môže ti byť v prvých dňoch blbo,takže asi začni až keď sa vrátite z nemecka.

andy175
11. feb 2012

@rolak a to môžem len tak odložiť? lebo doktor mi už včera hovoril, že na noc nech si dám. ale ja som bola na plese tak som si ho nedala. a mam začať 1/4 tabletky. a podla toho ako mi bude si mám pridávať.

alicia28
11. feb 2012

@andy175 , fuha tak to mi je novinka, parlodel uz moze predpisovat aj gynekolog?
waw, tak to su zmeny,,,,,ja som to brala tiez , 4 roky dozadu,,je to pekne svinstvo a tolko neziaducich ucinkov to na mna malo ze som s tym nevedela zit, zmenila som znacku,
nastastie zacali na SK dovazat lepsi liek s rovnakym ucinkom
......nastastie je uz vela liekov lepsich ako perlodel ,,lepsie ich organizmus znasa,
parlodel je hnusoba, mne povedal gynekolog ze on to v ziadnom pripade nemoze predpisovat je to v kompetencii endokrinologa,,
tak to som prekvapena ake su to novinky,.,,,vynechat sa s urcite tableta nema,,, ☹
ked to budes tak velmi zle znasat ako ja, ☹ skus sa infomovat na lespie lieky,,,ucinok maju ako parlodel ale su ovela komfortnejsie a neziaducich ucinkov maju ovela menej

alicia28
11. feb 2012

@andy175 , asi by som sa pytala endokrinologovi, predsa len......... gynekolog by toto nemal podla mna riesit ,,je to dost komplikovane

rolak
11. feb 2012

@alicia28 mne predpisoval parlodel iba gynekológ,neviiem,odkiaľ máš,že ho nemôže predpisovať....a brala som ho od roku 2008. raz mi ho predpísala aj endokrinologička,ale len preto,že som súrne potrebovala recept,lebo mi došiel.

alicia28
11. feb 2012

@rolak , ja ked som potrebovala parlodel tak gynekolog mi povedal ze on nie je kompetentny taky liek dat na predpis,,, vsetko co sa tykalo zvyseneho prolaktinu som riesila len s endokrinologickou, aspon tak to fungovalo v BA vtedy,,odkial to mam? hadam som si to nevymyslela ,,,mam to od lekara predsa 🙂
to mi uz pride ze ked gynekolog riesi parlodel moze byt rovno aj urolog a vsetky ine profesie,,,naco je potom endokrinolog? ,,ale to je asi moj osobny nazor,,,parlodel je svinstvo a mal by to predpisovat odbornik na to urceny,,,ale samozrejme nazory na to mozu byt rozne,,,,ja som rada ze uz to uzivat nemusim

rolak
11. feb 2012

@alicia28 mne riešil hormóny gynekológ....nasadil mi ho gynekológ v CAR...myslím,že je to bežná prax....

alicia28
11. feb 2012

@rolak , tak asi mas pravdu

kostickabonnie
13. feb 2012

@andy175 pises, ze ti doktor vysvetlil davkovanie...tak by si mala vediet, ci ho mas uzivat len v niektory den cyklu alebo kazdy den. Ja ho uzivam kazdy den tabletu vecer tesne pred spanim. A stava sa, ze oslavujeme a konzumujem alkoholicke napoje vo vecernych hodinach (samozrejme, nepijem do mrtva 😀 😀 ) tak aspon polhodinu pred uzitim parlodelu uz nepijem alkohol alebo vypijem vacsie mnozstvo vody - hoci sa mi uz stalo, ze som ho zapila pivkom 😀 a nebolo mi ani zle aj moja pecen je este stale v poriadku 😉 a ked idem do zahranicia, beriem si ho so sebou, liecbu neprerusujem, lebo by mi prolaktin hned vyskocil.

kostickabonnie
13. feb 2012

@alicia28 mne prvykrat predpisala parlodel gynekologicka este v roku 2006, takze novinka to asi nebude 😉

kostickabonnie
13. feb 2012

@alicia28 aj gynekolog ti z hormonalneho profilu lahko zisti hladinu prolaktinu, myslim, ze bezne priznaky ovlada (ak samozrejme pocas studia netravil viac casu na party 😀 ) a vie to aj lahsie zistit, ved sama od seba sa k endokrinologovi neobjednas kvoli problemom s prolaktinom, ci?

alicia28
13. feb 2012

urcite sa sama neobjednam 😀 , krvne testy mi logicky urobil gynekolog a ked zistil vysoky prolaktin tak ma poslal na endokrinologiu,
povedal ze on na to nie je odbornik tak sa do toho nebude miesat a myslim ze urobil dobre,
ja uz toto neriesim, bolo to v roku 2006 a je to vsetko dávno zamnou, len sa divim ze uz gynekolog ide riadit liecbu,,,co on s tym ma?
tak nech robi rovno aj ušneho lekara potom, naco je endokrinolog ? polozim rovnaku otazku ...ci ?

kostickabonnie
13. feb 2012

@alicia28 tak ja som asi mala stastie na gynekologov, ktori z toho robili dizertacnu alebo inu vedecku pracu, lebo vedeli o tom dost vela. Apropo, sla som aj k endokrinologicke a nedozvedela som sa nic nove co sa tyka prolaktinu - ta sa zamerala na stitnu zlazu a prolaktin riesila len z krvi a odobrila liecbu nasadenu gynekologom. Dokonca ona sa mna pytala, ake mam priznaky namiesto toho, aby mi trebars vymenovala, ci sa u mna prejavuje to alebo to. tolko moje skusenosti a tebe prajem bezproblemovy priebeh tehotenstva a mamickovanie 🙂 keby bol prolaktin jediny problem, skakala by som od radosti

alicia28
13. feb 2012

@kostickabonnie , ja mam uz prolaktin davno v pohode, riesila som to vtedy asi 2,5 roka,,,este ked som byvala v BA a parlodel bol len taky zaciatok,
nastastie prisiel na trh lepsi liek co sa berie len raz tyzdenne a ma menej neziaducich ucinkov a zabral mi ,
uz cakam 2 dieta a zvyseny prolaktn uz neriesim niekolko rokov,
ja som chodila do BA na sukromnu kliniku , nemam vedomosti o tom ze prolaktin suvisi zo stitnou zlazou, ja viem ze to ovplyvnuje hypofyza, stitnu zlazu som mala vzdy ok ,
no ,,,nie je to sranda,,mat chaos v hormonoch to sa moze clovek zblaznit kym sa da dokopy,
vela trpezlivosti treba ,
ja som rada ze som zdrava a dufam ze toto uz nikdy riesit nebudem,
len ma zaujala tema,,ze gynekolog, riesi uz aj endokrinologiu,
som z toho trochu zmetena,,
zachvilu budeme ako v UK idem gynekologovi a je to to iste ako obvodny cize vsetko v jednej osobe,,,pozre mi do hrdla a potom aj medzi nohy ci je vsetko ok 😀

andy175
13. feb 2012

@kostickabonnie no tak ja som ho ešte nezačala užívať, tak tým pádom ani liečbu nepreruším 🙂 ale nechcem riskovať, že mi bude cez dovolenku zle. takže si ho dám až pred odchodom na slovensko potom. ja som ho ešte nikdy neužívala, tak neviem ako môžem reagovať. ale pre istotu... 😉

dadka28
23. máj 2013

ahojte kočky..náhodou sa nezvíšili niekomu tabletky parlodel??potrebujem súrne..poštovné zaplatímmmm

dadka28
23. máj 2013

nikto sa nenájde...???

polly79
12. apr 2015

Dievcence ja tiez teraz uzivam Parlodel. ale ako tak citam tak ja som asi jedna svetla vynimka z vas, tak ako mi povedal aj moj lekar 1 z 10 nema neziaduce ucinky a liecbu zvlada bez problemu 🙂 ja Parlodel beriem 1tbl rano a aj vecer a skor mam pocit ze sa citim lepsie a mam viacej energie 🙂 je to zle alebo dobre ???? 😀 treba aby si telo zvyklo na to ze to beriete a potom by mohlo byt vsetko ok... my sa znazime o Piskotku 🙂 tak dufam ze nam tento cukrik ktory tak poctivo beriem pomoze... otazka je uz len ako rychlo 🙂 dievcence drzte sa a prajem nam vsetkym ktore chceme a snazime sa o Piskotky, aby sa nam coskoro objavil pozitivny tehu výsledok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre