Placenta vpredu a sex. Je to bezpečné?

sarat
6. aug 2008

Chcem sa spytat ci mate s tymto niekto skusenost a ci je to bezpecne...

sixinka
6. aug 2008

Fuha,... toto neviem, ja mam sex tak ako predtym, ... 😒

adkato
6. aug 2008

no to by zaujimalo aj mna.... 😔 tiez sem zapadaaaam.... 😉

gabka.d
6. aug 2008

Ahoj, já mám placentu na přední stěně a doktor nic o sexu neříkal... provozujem ho podle chuti a nic se nestalo....ťuk ťuk 😉

certica
6. aug 2008

je uplne jedno, ci je placenta vpredu alebo vzadu.

problem, resp. riziko moze byt akurat pri vcestnej placente, ked je placenta nizko. vtedy moze zena spinnit az krvacat, cize treba mat kludovy rezim a spravidla sa neodporuca a pohl. styk ci priame drazdenie vo vnutri posvy (aby nebol namahany krcok maternice) je rizikom. vo vacsine pripadov zvykne ta placenta v neskorsom stadiu tehu vystupit hore, aj ked nie vzdy.

pipka
6. aug 2008

ja mam tiez placentu vpredu, ale nastastie nam to ziadny problem nerobi... 😉 a dufam, ze uz ani nebude, leda, ked budem prenasat, tak pritvrdime... 😀

certica
6. aug 2008

inac placenta moze mat vlastne len polohu vpredu (vpravo alebo vlavo) a vzadu (vpravo, vlavo). takze to by teoreticky 50% tehul akoze nemohlo mat sex 😀
no a bezdovodne nesexovat je nezdrave 😀 😉

gabka.d
6. aug 2008

😀 😀

fiallinka
6. aug 2008

placenta vpředu ničemu nevadí, nesmí jen zasahovat do porodních cest, tak jak píše čertica.

janka_pn
7. aug 2008

preco si si vobec myslela, ze je rozdiel pri sexe ked ma zena placentu vpredu, pripadne vzadu...?? ja mam teda vpredu, ale vzdy ma skor zaujimalo skor ci sexovat alebo nie? nikdy ma nenapadlo, ze by to malo byt ovplyvnovane placentou 😕

sarat
autor
12. aug 2008

neviem ale dr.ma vystrasil ze si mam davat pozor,lebo ked je placenta vzadu tak je chranena ale ked je vpreu tk je nechranena a kazal mi lezat

lienockaa
12. aug 2008

aj ja som mala placentu vpredu a nic mi kvoli tomu nezakazovali..🙂skor si myslim, ze je to horsie keby doslo k nejakemu narazu na brucho a tak..mozno myslel doktor toto, ze je menej chranena..ale ked kazal lezat, mozno mas este nejaky iny problem, kvoli samotnej polohe placenty vpredu nekazu lezat..

lucia31
12. aug 2008

sarat, asi ste sa nerozumeli, placenta byva v predu uplne bezne a je to tak normalne, ty ju asi mas na prednej stene, ale v dolnom segmente, to znamena, ze ti zasahuje svojou castou do vnutornej branky..vtedy treba dodrziavat viac-menej kludovy rezim, lebo moze nastat krvacanie sposobene jej odlucovanim..zalezi ale, v ktorom si tyzdni, pretoze nizko ulozena placenta je v prvom a este aj v druhom trimestri bezna / pretoze v pomere k relativne malej maternici je este dost velka a teda zabera jej velku cast/, rastom maternice sa ale povytiahne do vyssich partii, len v 1% pripadom zostava vcestna / teda nad krckom/ az do porodu /a to som mala ja 🙂 , ale aj tak bolo vsetko ok pocas celeho tehu

petka_s
13. aug 2008

mne doki nepovedala kde mam placentu,to znamena asi ze ju mam tam kde ma byt??a kde ma teda byt??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre