Plávať či neplávať počas tehotenstva?

weroni
2. jan 2008

No ked sa tu uz riesila sauna, je tu niekto kto chodieva alebo chodieval plavat pocas tehotenstva? Ja som chodievala pred, ale teraz sa dost bojim infekcie, mate s tym niekto skusenosti?

lucka.lucy
21. júl 2011

ahoj baby, som v 10tt a mame doma bazen velky ako svet a stale nan pozeram z okna. Je vhodne plavanie uz tak skoro? Mozem sa kupat? Ak ano, co je najvhodnejsie,prsia? znak? 😖 dakujeeeeeem 🙂

belusa
21. júl 2011

@lucka.lucy ahoj plávanie je v tehotenstve ideálne a najbezpečnejšie kľudne si skoč 🙂 🙂

nikinka72
18. aug 2011

Ahojte, tiež riešim plavanie, teda kedže toto leto je prvykrat aj možne niekam isť lebo konečne je teplo, mne lekarka povedala že mam uprednostniť jazero pred verejnym bazenom (sukromny bazen je vynimka), samozrejme idealne by bolo more, ale to tu zial nemame a na dovolenku sa bojim isť. som v 13tt a nikdy som nemala nijake infekcie ani alergie ani nič podobne, takže dufam že to moje plavnie v jazere bude v poho. 😒

baraka19
18. aug 2011

ja vam plavanie velmi odporucam. pokial nevidi lekarka ziadnu komplikaciu, je to velmi fajn. ak sa chcete chranit voci mykozam, ci bakteriam, odporucam zakupit hygienicke tampony v lekarni pre tehotne, myslim, ze aj Tena ich ma. Su napustene specialnymi olejmi, ktore neprepustia nic 🙂.

wisinka
18. aug 2011

citala som, ze plavanie je velmi vhodne, ale ze po kupani sa oplati prezliect si suche plavky, a tak sa vyhybat mykozam, ze nie je dobre v tom sediet dlhsie ako je potrebne. Momentalne o bazene mozem snivat, kedze mam teraz mykozu.

baraka19
19. aug 2011

wisinka, v Nemecku organizuju tiez kurziky pre tehulky vo vode?? sa pytam len tak zo zvedavosti 🙂

kvapka22
4. okt 2011

Zdravim vsetky tehulky,odporucam vam skusit kurz pre nastavajuce mamicky ktory organizuje Klub Kvapka v Trnave, ide o plavanie-cvicenie-a prednasky... Vidime sa

keira
30. dec 2011

preco niektori lekari urputne zavrhuju plavanie na plavarni, a niektori zas nemaju nic proti tomu?

zuzkakosta
31. jan 2012

Ahojte tehulky, ja som zavodne plavala asi 9 rokov, mamina je trenerka plavania. Neskor ma to dost prestalo bavit, ale vodu mam stale rada, som teraz tehu a zacala som plavat, chodim 2x tyzdenne do Aquacity v PP, dam si 1,5 az 2 km, ked sa citim unavena, zastanem si, a idem dalej. Robi mi to velmi dobre. Neodporucam vysedavat na okraji bazena, na vlhkych miestach, v parnej saune a tak, inak by nemali hrozit ziadne infekcie, kedze voda je kazdodenne kontrolovana a nezavadna. Vrelo odporucam vsetkym.

lucka1987
31. jan 2012

miule leto som v tehu plavala.. teda ak sa to plavanim da nazvat lebo je nepreplavam viac ako 5 metrov... ale citila som sa lepsie a to som bola v 8 mes tehu 😉

petrife
31. jan 2012

Ahojte, ja som tiež až do konca 7 mesiaca chodila plávať na plaváreň skoro každý týždeň, iba som si dala obyčajný tampón a na noc preventívne čipky Gynolact, čo mi odporučila gynekologička. Žiadnu infekciu ani zápal som nedostala a môj chrbát mi bol veľmi vďačný 🙂 Myslím si, že pokiaľ žena nie je nejaká náchylná na infekcie, tak ani v tehotenstve sa nemusí báť.

katka_1983
1. feb 2012

ja by som tiež rada plávala, ale mne sa zdá voda na našej mestskej plavárni studená..mne by to ani nejako nevadilo, ja sa zahrejem plávaním, ale nedostane moje tehu bruško a bábo v ňom nejaký šok, keď vstúpim do vody??

chirabell
1. feb 2012

@emjee
@weroni
tiez resim tuto dilemu...pytala som sa na to gynekologa...povedal ze ak sa fyzicky citim dobre rekreacne plavanie mi moze len odporucit. len si mamdat pozor na prechladnutie lebo niektore bazeny maju dost studenu vodu,no a zaat az v druhom trimestri. na infekcie mi odporucil kupacie tampony...su troaku drahsieu nas staly takmer 5eur a v baleni su len 4ks...ale nie su to klasicke tampony,su napustene dakou vazelinou ci co prave aby netahali vodu a odporucaju sa najma v tehu,po operaciach ale samozrejme vzdy kedsa chce zena chranit.
u nas je v bazene dost studena voda a aktualne strasne mrazy takzesom sa rozhodla pockat do jary a potom cca od polky marca hura do vody 🙂

chirabell
1. feb 2012

az po odoslani som sivsimla starsi datum prispevkov...tak hadam nevadi 🙂

ulalala
10. apr 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, ako ísť do bazéna, keď mám v tehotenstve infekciu. Tam by som ich chytila ešte viac alebo by sa mi zhoršila, lenže plávať potrebujem.

ulalala
10. apr 2012

@chirabell Ahoj, chcem sa spýtať, tie tampóny normálne kúpiť v lekárni? A to jeden tampón je na jedno kúpanie alebo to treba nejako meniť?

chirabell
10. apr 2012

@ulalala Ano, daju sa kupit v lekarni a kamaratky spominali ze aj v sieti Billa, ja som kupovala v lekarni...v baleni su 4ks a jeden na jedno kupanie...ale ak je to myslene tak, ze cely den pri vode tak menit podla potreby, ako ked sa menia bezne tampony, tak 3-4h

chirabell
10. apr 2012

@ulalala ak mas infekciu, tak do bazena v ziadnom pripade..jednak ty mozes nachytat a zhorsit, co v tehu je neziaduce a druha vec, mozes nakazit druhych...jednoducho plati pravidlo ci je zena tehu alebo nie, ze do verejnych bazenov by mala ist len zdrava...

ulalala
10. apr 2012

@chirabell Chápem, no ja len zaplávať a von z vody, mám strach z tých infekcií keďže sa nemôžem tejto zbaviť...stále sa mi vracia a neviem či si to v tehotenstve môžem dovoliť stále tabletky nejaké... ale zas to plávanie je zdravé tak aspoň na také 2-3hodinky by som bola rada... Ďakujem za radu.

A čo sa týka toho druhého, tak ten tampón by mal byť na to, aby sa mi tam nič nedostalo, nie? a čo sa týka druhých, tak by to nemali chytiť, pretože bazény sú na to chlórované a mali by sa o ne podľa predpisov starať aby sa baktérie ničili. Doteraz som preto nechodila, ale keď som sa toto dozvedela, tak to neberiem tak hrozne a hlavne preto, že to potrebujem...

miack
15. apr 2012

Ahojte... ja som teraz momentálne v cca 8.týždni, a chcela by som plávať. Obávam sa infekcie len s toho dôvodu že predošle tehotenstvo nedopadlo dobre a v 22. týždni som potratila kôli infekcii, ktorú som ani neviem ako chytila kedže som na hygienu dbala. Je to plavanie bezpečné aj v takomto prípade? dakujem

lucinocka
15. apr 2012

chystam sa plavat cele leto, ak mi to doktor, kvoli niecomu nezakaze 🙂 v mori a menit plavky po kupani 🙂

keira
15. apr 2012

ja plavem, zatial klopi klop

tinka_21
30. apr 2012

Ahojte, ja som ešte len na začiatku v 6.týždni, ale tiež uvažujem o plávaní.
Jednak preto, že mám problémy s chrbticou už teraz, a aj preto, že sa potrebujem hýbať, aj kvoli tomu aby som prudko nepriberala lebo mám k tomu nábeh 😉
Chcem sa preto opýtať, máte nejaké rady, čo sa týka hygieny po kúpaní, vlastné skúsenosti, čo by ste odporučili? - Počula som o vazelínových tampónoch, ktoré sa používajú aj mimo tehotenstva práve kvoli tomu, aby sa do pošvy nedostala voda z bazéna a nezaniesla tam nejakú infekciu a umývanie lactacydom bolo pre mňa samozrejmosťou už aj predtým.
Máte ešte nejaké rady??? Ďakujem 🙂

barbishkamiracle
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yokralovnayo
1. máj 2012

@miack baby ja som plávať v tehu nechodila... aj ked som chcela, v našom okolí nebolo žiadne cvičenie pre buduce mamičky v bazene 😒 tak som chodila cvičiť na balony - fitlopty a veľmi mi to pomohlo... 😉
plávanie v bazéne podla mna nieje bezpečné- myslím plavárne a kúpaliská .... kamarátka má s tým skúsenosti- a nedopadlo to dobre.
ale určite súhlasím s @barbishkamiracle ... je to určite dobré a prospešné, iba by som sa bála v tejto dobe - hygienického hľadiska.. - pokiaľ je to určené cvičenie pre tehuľky - myslím že nemáte prečo váhať 😉
my plánujeme druhé baby, určite niečo podobné vyhľadám v mojom okolí 😵 😵

katren
1. máj 2012

@yokralovnayo existuju tampony pre tehotne do bazenov a plavarni atd. 😉 s tym by som sa nebala....

barbishkamiracle
1. máj 2012

tak tak existuju tampony,ktore su napustene speci olejcekmi a nepreoustia ziadne bakterie, dokonca su velmi vhodne aj pre netehulky,ktore su trochu citlivejsie na gynekologicke problemy.

barbishkamiracle
1. máj 2012

som na nahnevana, ze admin zmazal moju predoslu odpoved....nakolko som nespomenula ziaden nazov firmy,kontakt, nic....preco??

yokralovnayo
1. máj 2012

@katren
@barbishkamiracle
o tych tamponoch som este nepocula..... skoda ze som to nevedela ked som bola tehu 😝
v buductnosti urcite vyuzijem 😉 a aky to ma presne nazov??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre