Plávať či neplávať počas tehotenstva?

weroni
2. jan 2008

No ked sa tu uz riesila sauna, je tu niekto kto chodieva alebo chodieval plavat pocas tehotenstva? Ja som chodievala pred, ale teraz sa dost bojim infekcie, mate s tym niekto skusenosti?

elise
2. jan 2008

weroni ja som plávala až do 8 mesiaca potom som sa začala otvárať tak som na radu lekárky nechala plávanie tak, je to super, a pomáha to chrbtici a určite to neublýži, len si musíš vyberať dobrý bazén a dodržiavať zvýšenú hygienu že za dobre vyumývať po kúpaní a natreš sa krémom, inak odporúčam 🙂

weroni
autor
2. jan 2008

elise: to si za cele tehu nechytila ziadnu infekciu? 😕 tak to je super teda, pouzivala si po plavani aj ten gel na intimnu hygienu alebo ĺen obycajnu cistu vodu?

elise
2. jan 2008

weroni iba obyčajnú vodu a detské mydlo sebamed.

elise
2. jan 2008

a weroni musíš plávať tak rekreačné nie závodne a určite nie do vyčerpania, ked budeš unavená tak treba ísť von z vody a po osprchovaní si ešte trochu posedieť s vyloženými nohami 🙂

weroni
autor
2. jan 2008

elise - tak super 🙂 vdaka za radu - ani nevies ako si ma potesila 🙂

elise
2. jan 2008

🙂 príjemný relax v bazéne uvidíš chrbtica a kríže ti budú vdačné aj pri pôrode 😉

weroni
autor
2. jan 2008

elise - ved prave preto ma mrzelo ze som nemohla ist do bazena - lebo viem ako blahodarne to plavanie posobi 🙂
takze este raz vdaka 🙂

weroni
autor
4. jan 2008

elise: tak som sa vcera este pre istotu poinformovala na to plavanie u mojho gynekologa a ten mi povedal ze v ziadnom pripade by do bazena nesiel, nie kvoli infekcii ale kvoli prechlorovanym vodam u nas ☹
vraj je to velmi agresivne na ph v posve, hned vraj mozem nejaku mykozu chytit ☹
najhorsie je, ze v nasom okoli su bazeny ktore su fakt fest prechlorovane, jedine ze by som do nejakeho horskeho potoka sla 😅 😖

emjee
7. jan 2008

kuk aj https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
plavanie v tehotenstve je super vec, lebo voda nadnasa a ulahcuje pohyb, samozrejme si treba davat pozor na mykozy a podobne pliagy - absolutne sa neodporuca kupat v prirodnych stojatych vodach; najlepsie je more 😉 kto ma k moru dalej ako k porodu musi si vystacit s plavarnou - treba sa ale informovat u svojho gynekologa, co on na to, viem, ze niektore baby to riesia tamponom, no ale ten podla mna nie je moc vhodny, nakolko taha vodu z bazena rovno dovnutra 😝

eva4444
7. jan 2008

weroni ja som chodila do 30tt potom som dostala infekciu a brala som ATB, hned nato mykoza z ATB a skrateny krcok, cize som potom pekne lezala az do porodu. neviem, ci to bolo plavarnou, tazko povedat 😔

tania68
8. jan 2008

Ahojte ja som tu nova.Mala som 39 rokov a zrazu som otehotnela. Som 12 tyzdni a cakame nase prve babenko.
Velmi rada by som isla plavat.Milujem plavanie.
No na zaciatku tehotenstva som mala infekciu a tak sa bojim.
Ale akurat som volala mojem kamaratke a ona mi vravela, ze je plavanie a cvicenie v specialnom bazene 2 krat do tyzdna pre tehotne. A tak ma napadlo ze, mozno ze aj na Slovensku nieco take mate.Treba sa asi len informovat.
Tak zatial ahoj.

emjee
21. feb 2008

nellia • Včera o 15:29
Ahojte buduce maminky!
Nenasla som tu podobnu temu, preto som zalozila novú 😅
Nevyužívate nahodou aj teraz v zime plavarne, alebo aquaparky? Veeeelmi ma to láka, som taká vodná žaba a teraz v tehotenstve sa bojim, ci vobec smiem, som len v 17 tt.
...a kedze sa budem musiet zmierit s tym, ze ani toto leto, ani to buduce neuvidim moje milovane more, rada by som si to vynahradila aspon takto...

lola11 • 23tt • Včera o 19:22
No ja som dnes bola plavat na verejnej plavarni - 45 minut som si zaplavala a som happy. Som ale uz v 22 tt. Pytala som sa nato aj doktorky a povedala mi, ze plavat mozem az do porodu - v pohode - je to pre tehule naj pohyb. Len bacha na prechladnutie - ja chodim vzdy autom, takze sa potom zbytocne nevystavujem chladu. Do konca 1 trimestra som sa ale vode vyhybala, ani som sa nekupala, len sprchovala.

kisska • 37tt • Včera o 22:52
Ahoj nellia - pridam sa k lole, plavanie je pre tehule najlepsi pohyb - najmenej zatazuje klby. A ak si dokonca zvyknuta a tehu mas bez problemov nemas sa coho bat. Jedine comu by si sa mala vyhybat, su termalne vody - nad 38stupnov. A samozrejme bacha na mikozy, ale to je normalne aj ked chodis plavat ako netehu.
Drz sa a uzivaj si tehotenstvo 😉

kisorka • Včera o 23:14
Ahojte, plavanie som si v tehotenstve velmi uzivala, lebo som podobne ako nellia vodny zivel a vodu vyslovene k zivotu potrebujem! aj k moricku sme cestovali v lete, len tu za roh do chorvatska, a to uz som bola na prelome siedmeho mesiaca. velmi sme si to uzili a uz teraz v lete sa s miminkom tiez chystame. asi je to tym ze sme vela s bruskom plavali - mala miluje vodu a kupanie a chystame sa na plavanie s babatkami.

musim ale povedat ze ked som sa s mojim velrybim bruchom zjavila na plavarni vsetci kukali ako puci... tu to predsa len este nie je take caste, ze maminky tehulky su sportovo aktivne....

jankajs • 31tt • Dnes o 07:06
No ja som tiež nad tým uvažovala, veď som aj vodné znamenie, takže bez vody to nie je ono.... ale - práve som včera čítala, že vo vode na plavárňach sa nachádza extrémne množstvo chemických látok, ktorými sa dezinfikuje voda v bazéne a samozrejme aj samotný bazén, keď sa čistí. Je to myslím 10 násobok toho, čo obsahuje klasická chlórovaná voda z vodovodu a z tohto dôvodu sa tehulkám neodporúča veľmi časté navštevovanie plavárne. Kamoška v Škótsku má tú vymoženosť, že na plavárni sú tri bazény - pre bežných zdravých ľudí - chladný plavecký, potom pre tehulky - s trochu teplejšou vodou, častejšie menenou a menej chlórovanou a detský, pre mamičky s dietkami - a vraj v určitých intervaloch im tam robia vlnky ako v mori . No tu môžme o niečom takom len snívať.

weroni
autor
21. feb 2008

baby s odstupom casu pridavam ze som sa predsa len rozhodla pre to plavanie, dnes idem uz tretikrat - chodim kazdy tyzden a je to nieco super 🙂 nasla som bazen v hoteli kam skoro nikto nechodi takze pohoda 🙂 a myslim ze ked si date tamponik a po plavani sa poriadne umyjete nemalo by sa nic stat. Rozhodne ta ulava chrbta za to stoji 🙂 len samozrejme treba najst bazenik kde nechodi polovica naroda.... 🙂

susik77
21. feb 2008

ahojte, ja som chodila aj 2x tyzdenne asi do 38.tyzdna a strasne mi to pomahalo. predtym som mavala chronicke mykozy a infekcie a od zac. tehotenstva vsetko zmizlo, doteraz nemam ziadnu infekciu. chodila som do verej. bazena-dost frekventovaneho-ale prisne sa tam sleduje cistota a filtruje sa voda...nikdy som nepouzila tampon.

janocka
20. apr 2009

anjelik123 • Dnes o 12:39
Ahojte, mate niekto skusenosti s plavanim v tehotenstve? tak by som si isla zaplavat no neviem ci smiem som mesiac a pol pred porodom....je v hodne si dat aj polovicne plavky alebo by som si mala kupit cele? co myslite a aka je vasa skusenost?

fifinna • 1d • Dnes o 13:19
ja som bola na dovolenke pri mori v tehotenstve, tusim som bola v siedmom mesiaci a plavala som, akurat sa musi dat pozor, aby vlna nenarazila do brucha . Neviem kde si chces zaplavat, ale v bazene , myslim tym verejne kupalisko sa neodporuca, to som citala v casopise, takze neviem. Ja som mala polovicne plavky.

angellinka • 1d • Dnes o 13:49
anjelik-plavala som do konca tehotenstva.tyzden pred porodom som bola este na plavarni 😉
|Robilo mi to neskutocne dobre,a aj malemu ssa to pacilo.Vo vode si nadlahcena,tak sa necitis taka tazka.Bolo to fajn,odporucam 🙂 Ja som plaval 2 krat tyzdenne.Takze vyskusaj,....

cestovatelkaandrea • 1d • Dnes o 14:05
mne to tiez odporucala porodna asistentka. vraj to pomaha pri bolestiachchrbtice a je to jeden z najbezpecnejsich sposobov ako sa udrzat fit aj pocas tehotenstva. skoda ze som si plavanie nemohla dopriat, kvoli praci 🙂 ale pri dalsom tehotenstve urcite budem chodit plavat 🙂

pammy • 1d • Dnes o 14:15
Naozaj zalezi od toho, kde plavat, a celkovo sa v tehotenstve nedoporucuje zacat, ak si predtym plavat nechodila... hrozi vacsie riziko infekcie.

cestovatelkaandrea • 1d • Dnes o 14:50
troska som pobehala po internete a nasla som takyto clanok: http://primar.sme.sk/c/4116781/sport-a-tehotens...
dobry clanok pre lepsiu predstavu aj inych druhoch sportu 🙂 pocas tehotenstva.

danka5
21. apr 2009

Plávanie v tehu - mne pomáha. CHodievam ráno 3x do týždňa - spravím 20 dĺžok v 50m bazéne a potom bežím do práce. Chodievam do plaveckého bazéna, termálny bazén a teplú vodu by som však neriskovala. S mykózami som problémy nikdy nemala, aj pred tehu som chodievala plávať. Pre istotu nosím na plaváreň do sprchy Lactacyt a každý deň si dám nejaký jogurt alebo acidko. Som zvedavá ako dlho mi bude plávanie vyhovovať.

liki205
21. apr 2009

Tiež by som chcela začať chodiť plávať, mám penamentku do fitnes relax na einsteinovej, je tam aj bazén, tak by som tam začala rada plávať, ale zaujímalo by ma či neviete kolko stupňová voda je maximálne povolená na kúpanie pre tehuľky? Viem že príliš teplá voda je nevyhovujúca...

danka5
21. apr 2009

Niekde som čítala, že voda by mala byť do 30st. U nás na plavárni je 27st. /aspoň tak tam majú uvedené - ale neverím! Určite je studenšia - tam sa dá len rýchlo odplávať - žiadne postávanie - to by som zmrzla. Utešujem sa, že tam asi ani kvasinky nemajú šancu.

saza007
21. apr 2009

ahojte,

ja chodievam plavat 3 x do tyzdna, asi od 11tt. Nejako to neprehanam, staci mi asi 25 minut.
Vyborne sa pritom uvolnim, schvalili mi to aj v poradni, nech vydrzim plavat cele tehu, ak sa bude dat.

iinuska
21. apr 2009

Len plavanie v bazene je dobre aj na nachladnutie, tak pozor na to.

kackabrcka
21. apr 2009

ahojte pokial lekar nezakaze tak plavaren v pohode, v lekarni su specialne tampony.. ja som plavala do 34tt tehu 😉

briketa
21. apr 2009

Caute tiez plavam kazdy den. Je to super. mam moznost doma, takze este lepsie.
Niekto tu pisal, ze verejne bazeny su cistejsie ako sukromne... to snad nie 😎 . Ked si nieco robis pre seba, vzdy to budes robit poctivejsie a presne. Aj chemiu, aj mechanicke cistenie. Teraz sa montuju aj nadrze so solou, kde sa nepouziva tak vela chemikalii podobnej chloru, lebo voda je zlahka slana. Je to aj uplne iny pocit na pokozku aj vlasy.
Uz mam jedno tehy odplavane a teraz pokracujem.

uankab
21. apr 2009

ahojte, ja tiez chodim na aquafit a zaplavat si, snazim sa aspon 1-2x do tyzdna, ale nie vzdy sa mi to podari.. idem iba vtedy, ak sa citim ok a mam nejaku energiu, dost casto pridem totiz z prace uuplne vystavena 😖
kazdopadne je to super, infekciu som nastastie v tom bazene este nechytila a to tam uz chodim viac ako rok.
a voda v bazene, podla toho co udavaju, ma okolo 28 stupnov...

zuzkaa11
22. apr 2009

neviete mi niektora pomoct??
som v 32tt a chcela by som plavat...ale ja byvam v presove a tuna niesu plavecke bazeny pre tehulky.....a bojim sa ist do normalneho bazena...naposledy ked som bola na sidl.Sekcov, dostala som silnu chripku...a to nechcem....
neviete niekto, kde v presove sa da ist plavat, bez strachu?
alebo neviete niekto o takych kurzoch, alebo co.....dakujem vopred 🙂

masatko
15. máj 2009

a co poviete na plavaren Pasienky v Ba?

kvietocek7
15. máj 2009

AHOJTE BABENKY MAMENKY PLAVANIE URCITE-JEDNOZNACNE POMAHA a pokial sa da tak to treba vyuzit.Mne to pomohlo velmi pri prvom porode a teraz opat zacinam pred druhym. Telo si poriadne oddychne od tolkej gravitacie a zatazi. Ja sa ani nesnazim nejak krvopotne plavat skor taky aquafit cvicenie a fakt sa to oplati. TAKZE VRELO ODPORUCAM KTO CHCE BYT O KROK VPRED PRI PORODE.

zuzka11 a neinformovala si sa na nejake verejne plavanie na VS PG co je kdesi na Budovatelskej?

lily1983
16. máj 2009

ahojte, ja tiez plavam, kedy mam len cas, a chut samozrejme. a zacala som len koli tomu, ze som pocula a citala, ze je to velmi dobre v tehu.teraz som uz doma, tak budem chodit castejsie.je to dobre, velmi mi to pomaha na chrbat.takze aj ja odporucam 😉

lucikatn
15. aug 2009

Ahojte, kočky! Nevedela by ste mi niektorá poradiť kde sú v okrese Trenčín bazény pre tehotné a programy s tým spojené? Ak teda vôbec sú.... Som v 7 týždni a milujem plávanie, ale na krytej plavárni v TN je pre mňa príliš studená voda a bojím sa prechladnutia... Prosím, ak by ste o niečom vedeli pošlite mi mailík na obdrzalova.lucia@centrum.sk.Vééľmi krásne Vám ďakujem!!!!!

marcimi
16. aug 2009

Ahojte. Pridávam sa k vám a ja ,ak môžem🙂 Tiež som z TN, som na tom podobne ako lucikatn, viem, že ostatné športy ako korčuľovnie, bicyklovanie, v zime lyžovanie teda už nehrozia, tak by som rada aspoň to plávanie. Alebo poprosím teba lucikatn, ak ti niekto poradí, napíš mi, budem veľmi vďačná. Ja by som chodila aj na nejaké relaxačné cvičenia, ale myslím, že tu také nič nie je. Ešte raz pekne ďakuem.

zrzulka
27. nov 2009

ja som na zaciatku tehu.... co poviete na aquapark??? myslim v tyzdni ked tam nechodui vela ludi.... ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre