Poraďte vhodné stravovanie v tehotenstve

dianga
17. apr 2007

som tehotna dva mesiace a okrem toho ze mi byva na vracanie mi nechuti skoro ziadne jedlo. Sem tam si dam kojenecku vyzivu, jem ovocie a zeleninu a pijem ovocne stavy. Ale aj maso a tak. Len vecer ked si lahnem som ako balon a cipky brat kazdy den nechcem. Poradte mi coho sa mam vzdat a co mi chyba.Dik

froschka
17. apr 2007

dianga tvoj stav nieje ziadna vynimka a je to uplne normalne ze ti nic nechuti a aj ze sa nafukujes

podla mna ti neostava nic ine len to este nejaky cas vydrzat,jest musis bohatu stravu,syry,zeleninu,ovocie,maso,ryby.....

vynechat mozes strukoviny-z nich nafukuje,biele pecivo nahrat ciernym...

a papaj nejake vitaminy pre tehulky,je to dolezite

iva72
17. apr 2007

Ja som na tom bola rovnako ako ty. Nebolo nič čo by mi bolo chutilo. Je to fakt nedá sa nič robiť len to vydržať. A všimni si od čoho ti je tak výnimočne zle. Ja som napríklad nemohla jesť jogurty a kyslé jedlá (Kyslé ryby, pomaranče,...), dobre mi robili teplé jedlá a nezdravé sýte mastné jedlá.

dalli
17. apr 2007

dianga, skus po lyžičkách studenu obyčajnu, pravu kokakolu...mne to na žaludok velmi pomohlo, a babu tá troška neuškodí,,, 🙂 🙂

paska
17. apr 2007

ja som jedla pukance v prvom tehu to mi bolo velmi zle aj večer a v druho tehu som jedla vlašský šalát len z toho mi nebolo zle 😉

froschka
17. apr 2007

uuuu ked si ja spomeniem na moje nevolnosti....maso som nemohla ani vidiet...alebo som mala na nieco strasnu chut,mam to na tanieri a zrazu neeeee ja nemozem.....

tak pevnu volu prajem...mne to po 18tt asi uplne ustupilo a od 20tt jem vsetko doradu

paska
17. apr 2007

dalli má pravdu kola mi velmi pomohla niektorý lekári ju odporúčajú pri žalúdočných ťažkostiach

miss
18. apr 2007

ani mne nic nechutilo bola som v 17tt a chudsia ako pred tehu nic si z toho nerob ma to svoje opodstatnenie priroda to zariadila preto tak aby matka prisla co najmenej do kontaktu s toxinmi, chut zacnes mat zas po tom 3-4 mesiaci, nemusis sa prepchavat je dobre, že jes detsku vyživu ja som ju jedla taktiež, uplne staci ak do seba natlacis aspon 3x denne nieco vobec to nemusi byt kaloricka bomba, babo bude v poriadku aj tak 😉

bellasandra
18. apr 2007

Dianga- to prejde neboj, mna to chytilo v 6 mesiaci az 😀 , hlavne papaj zeleninu, ovocie, pi mlieko- alebo mliecne vyrobky. Drzím palce, nech to dlho netrvá 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre