Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

inffinity
2. jún 2009

Ahojte holky, taky čekám první mimi 😉 a stále se pozoruju a kde mě co píchne tak špekuluju co to bylo .. 😅
Elibetka- máme stejný termín 🙂 🙂 🙂 odkud jsi, jestli se můžu zeptat?
A co vy ostatní holky, jak se cítíte?Čekáte všechny děťátka plánovaně? Naše beruška to rozhodla sama 😀 😀 a už se nemůžu dočkat až ji budu mít v postýlce, no snad už to uteče 😉

daniku
2. jún 2009

Ahojte baby, pridavam sa do klubu 😀 ,
neviem ako vy, ale ja som nejak stale taka nervozna, ze si to, ze cakam babo vobec neviem uzivat. a taaak som sa tesila na sono ze babo uvidim po 2 mesiacoch .... a doktorka mi neukazala nic ☹

mmaattuuss
2. jún 2009

katka.mina gynoflor by podla mojej lekarky nemal byt skodlivy pre babo. Viem to podla toho, ze som sa sama pytala, ci si ho mozem dat, keby sa mi nieco nezdalo, ale povedala, ze sice by to neuskodilo, ale ze mam radsej za nou prist.

inffinity
2. jún 2009

daniku: já jsem si to nějak začala uvědomovat až jsem cítila pohyby..a ty byly docela brzy, první jsem zacítila už v 16tt taková malá rybička to byla a tedka na mě ta naše holčička vystrkuje dupku 😀 a chce abych ji hladila 😀 a doktorka ti už tak dlouho nedělala sono? 😨 to by sem nevydržela 😒 v česku mi ho doktor dělal skoro vždy, no tady v Sr co druhou poradnu..

zabka81
2. jún 2009

ahojte, mne aj dnes bolo cely den nanic, najskor zle, potom chvilu dobre, a tak sa to opakuje, inak mne lekarka predpisala ten Amoxicilin, je to nieco ako penicilin, vraj kvoli bakteriam v moci, ale vcera som to prestala brat,lebo si myslim ze z toho je mi tak nanic..co myslite, brali ste to niekto ? ja este len musim pockat na list, kde mi napisu termin na ultrazvuk 😒

daniku
2. jún 2009

inffinity: no naposledy mi robola sono v 12tt a odvtedy nic, bola som tak aj s bolestami, postlacala mi brucho a povedala ze to nic nie je 😒 ( teda doktorka sa namna asi hneva ze som nesla na odber plodovej vody na skryningu som mala podozrenie na downa a pytala som sa na 3D ultrazvuk a jej sa to zda zbytocne, ze ona veri len svojmu sonu) tak mi nepovedala ani pol slova a uz vobec nie aby mi babo ukazala ☹ a tak som sa tesila.
ako vies ze citis babatko? ja ci velmi citim creva, tak nikdy neviem co je co, hoci obcas sa mi brucho tak vytlaci na jednej strane 😀 tak asi to bude blazen po tatovi 😀

inffinity
2. jún 2009

dani: ze začátku jak jsem ležela v klidu jsem sama nevěděla jestli to bylo ono, ale nikdy jsem nic takového necítila a pak už to bylo častější,ale ze začátku fakt jen v klidu,jako by ti v bříšku plavala rybička 😀 takovou doktorku bych nechtěla ☹ já jsem se strašně bála co bude jak změním doktora jestli bude tak dobrý jako ten můj bývalý a byl ze začátku divný a bála jsem se že mi ani nic neřekne a tak, pak jsem se začala vyptávat sestřičky a ta mě uklidnila, no potom jsem byla dvakrát na pohotovosti a tam byli moc hodní a všechno mi vysvětlili a já toho využila a vyptávala se takže už sem potom byla klidnější 🙂) a ten 3D ultrazvuk jsem se svým doktorem vůbec nerozebírala, prostě jsem se objednala tady do jiného města a jeli sme..To je čistě tvoje věc, takže si myslím že Dr.do toho nic není..Píšeš že jsi měla podežření na downa, jak to nakonec dopadlo, jeestli se můžu ptát? Já bych ale na odběr plodovky taky nešla.. ☹

daniku
2. jún 2009

inffinity: no rozmyslam ze zmenim doktorku, ale pockam co mi povie nabuduce, aka bude, ked zase ofucana, tak asi pojdem inde. ja som sa rozpravala s genetičkou a ona povedala ze ak sa chcem este rozhodnut, ci si babo necham tak na amnio mam ist, pokial si ho chcem nechat aj keby bolo chore tak je to zbytocne vysetrenie, ze mam ist rasdej na 3D ze mi babo zmeraju popozeraju a aj podla toho sa da zistit down, a moja doktorka povedala ze tak nic nezistia a ze ma tam moze poslat, ale ze tam pojdem zbytocne.
ja neverim ze ma downa, totiz geneticka povedala ze staci mat zle udany tt, alebo posunuty o 5 dni a uz su vysledky zle...ja som otehotnela az cca 25 den cyklu a doktorka mi na to vysetrenie krvy napisala ze som podla sona (ktore mi ani nerobila) aj posla PM v 16/3tt a ja som pritom bola len v 14/3 takze si myslim ze tam bola chyba a preto mam zle vysledky...dufam

inffinity
2. jún 2009

dani a není pravda, že na 3d nic nezjistí.. mě doktor řekl z normálního sona, že má mimi vyvinutou nosní přepážku a že kdyby mělo downa tak že oni ji nemají a to jsem myslím ještě neměla kompletní výsledky tripletestu..takže na 3d to půjde vidět 1000x lépe!!Však kukni na mé fotky z 3d, tam to uvidíš už jen podle obličeje.. Jinak být tebou už na žádné příště nečekám, v tomto já jsem strašná jak se na mě doktor škaredě podívá tak mám choutky jít někam jinam někam kde budou hodní.. a je fakt, že ty testy se musí dělat přesně v týdnu ve kterém mají protže jinak můžou být výsledky zkreslené.. Určitě čekáš zdravé mimi, ničeho se neboj..já se taky ničeho nebála, a na žádné problémy jsem ani nepomyslela, prostě jsem to brala jako samozřejmost že bude vše ok 🙂 psychika dělá hodně 😉 držím pěstičky

katka.mina
autor
3. jún 2009

ahojte baby dik za info o tom gynoflore uz som kludnejsia.... inak baby kedy vam robili sono??? mna objednala az o mesiac... a to zevraj som v 5tt ako to zistila ked mne od menzesu...vychadza 8tt iba ma vysetrila od spodu ale ziadne sono a ani nic podobne...

aninka89
3. jún 2009

mne robil doktor sono hneď na prvykrat keď som k nemu prišla s tym že ma hrozne boli brucho a teh.test mi vyšiel pozitívne a to ešte nebol asi ani týždeň čo mi meškal menzes...odvtedy mi zatiaľ robi sono stale a zakaždym mi ukaže aj babo 😵

allinka79
3. jún 2009

ahojte, tak sa teda pridavam aj ja... dostala som kontakt na tuto stranku, vselico zaujimave som sa docitala a vselico ma aj zaujima. Som v 10 tt a po prvych mensich problemoch. Vyskytlo sa krvacanie, ostala som par dni dnoa, brala dyshoprol (ci co ja viem, ako sa to pise) a teraz sa uz zda byt vsetko ok. Unavena som uz asi mesiac, ale posledny tyzden ma dost casto boli hlava a je mi zle. Doteraz som to relativne zvladala, ale teraz, ako padne 18-19 hodina vecer, by som sa najradsej niekam zahrabala a nevyliezla az rano, kedy je vsetko relativne ok. Je to normalne? Ci teraz nie je nic normalne ani nenormalne? 🙂

katka.mina
autor
3. jún 2009

ahoj allinka aj mna poboleva hlava a takisto som stale unavena......najradsej bz som ani nevstala.... 😀 je to normalne niesi sama.....

inffinity
4. jún 2009

Ahojte holky..je třeba hodně pít..zkuste aspon 3litry denně, to je minimum..bolest hlavy by pak měla ustoupit..já si celé těhu připadám jak velbloud piju skoro pořád asi si dělám zásoby na potom..někdy zvládnu i 5l 🙂 ještě ze mě bude rybička, nebo z malé? 😀 😀 😀

katka.mina
autor
4. jún 2009

infinity aby z vas aj s teba aj s malinkej neboli rybicky......skusim sa aj zahrat na rybicku 😀 ako hovoris budem pit viacej vodddy......dakujem

aninka89
4. jún 2009

hm.....keby som ja pila toľko vody denne, tak na wc sa môžem rovno nasťahovať.... od začiatku tehu chodim skoro každu chvíľu a to dokonca aj v noci, je to otrava 😖

viki10
4. jún 2009

ahojte baby, chcem sa len opýtať, som prvý krát tehu som asi v 6tt a stále mám zvýšenú teplotu je to normálne?dik 🙂

jozkoalenka
4. jún 2009

Ahoj viki, zvysena teplota je jeden z priznakov tehotenstva. Takze, ano, je to normalne🙂
Prvy krat u lekara som bola v 9 tt, robil mi aj ultrazvuk(musela som ho platit), ale videli sme uz aj srdiecko ako krasne bije🙂 A trapia ma viac-menej tie iste veci ako vas vsetky. Bolest hlavy (vody pijem dost), nevolnost od zaludka (ale vracala som zatial len raz, tesim tesim🙂, tiez stale beham na wc, joooj a prespala by som cely den. Na dalsiu kontrolu idem o tyzden, takze som zvedava, ako sme podrastli🙂
Maminy, komu vsetkemu ste uz povedali o svojom tehotenstve? My sme sa s manzelom dohodli, ze zatial to ostane medzi nami a o tyzden mozno o dva to povieme "starym" rodicom. Ten navrh padol z mojej strany, kedze prvy trimester je dost rizikovy. Muz by to najradsej vykrical do celeho sveta 😀
pekny dnik

viki10
4. jún 2009

Ďakujem za odpoveď. My keď sme prišli na to, že sme tehotní, nečakali sme a pochválili sme sa budúcim starým rodičom hneď. Makali sme na bábätku dlho, tak by sme to ani nevydržali nepovedať... Tá teplota ma trošku trápi, či to neublíži bábätku...

inffinity
4. jún 2009

viki až když máš teplotu kolem 38 tak ta by mohla být pro mimi nebezpečná do té doby není 🙂) já byla na začátku normálně nemocná s teplotou (teda neměla jsem ji jako příznak těhu) a dokud jsem neměla přes 38 nebrala jsem ani nic na snížení..

vevoncek
4. jún 2009

ahojte môžem sa aj ja pridať?

ja som tiež prvý krát tehu vlastne druhý krát ale prvý krát som potratila asi v 5tt podľa doktorky podľa mojich výpočtov to bol 7,8tt a preto mám teraz trochu väčší strach ako prvý krát a aj som sa nechala vypísať na rizikové

čo sa týka príznakov tak som unavená bolia ma prsia trochu aj maternica ale to len sem tam miestami mám pocit že vôbec niesom tehu napríklad teraz sa cítim úplne super zle mi zatiaľ nebýva ale cítim aj pachy tak výraznejšie ale zase na WC nechodím tak často ako keď som prvý krát otehotnela a prvý krát mi už začalo aj zle bývat ale vracala som asi len 2,3x

čo sa týka týždňov tak počítajú sa od začiatku poslednej mrchy a keď si odrátate dva týždne tak to je výpočet od ovulácie mne ukazuje 6tt čiže keď odrátam dva týždne tak bábo má potom len 4t teda aspoň ja si to tak myslím

lenuska11
4. jún 2009

Ahojte, pridam sa k vam tiez ak mozem 🙂 Cakame babatko 13.12 😉

lenuska11
4. jún 2009

Viki a odkial pochadzas?

allinka79
4. jún 2009

ahojte, dakujem za odpovede... lenze ja pijem minimalne 3 litre denne... aj pred tehotenstvom som tolko pila... vzdy...

katka.mina
autor
4. jún 2009

jej lenuska11 gratulujem a tesim sa spolu s tebou nech ti vsetko dobre dopadne....budes mat krasneho jeziska 😀

allinka79
4. jún 2009

lenuska, gratulujem aj ja... vianocne babo bude aj u nas... alebo tesne povianocne

lenuska11
4. jún 2009

dakujem, aj vam vsetko dobre, zvladneme to 😉

allinka79
4. jún 2009

no musime, ked sme sa uz na to dali... 🙂 Potom to bude krasne. Vidim to u sestry. A teraz nejko vydrzime

allinka79
4. jún 2009

ozaj, mam taku otazku.... viem ze alkohol nemozem a ani ma to nelaka (obcas), ale ideme o mesiac do Chorvatska. To uz budem v 4 mesiaci. V chorvatsku a inde v zahranici je zvykom dat si male poldeci denne ako zedinfekcia na miestne vody, jedla a bla-bla... asi by som sa tomu mala vyhnut, ci nie?

lenuska11
4. jún 2009

najhorsie su tie strachy, neviem ako vy, ale ja mam babo doslova vytuzene a pri kazdej zmene sa lakam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre