Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

hathor1231
21. jún 2009

sisska,
urcite by sa to na tebe prejavilo. hnacka alebo vracanie 😉 ako si mozes byt ista,ze v restauracii ti davaju vzdy len vse cerstve 😖 bola to nehoda a nie umysel ublizit babu 😉 keby si nevedela,ze bolo otvorene a nebolo ti zle, urcite by si sa netrapila...

sisiska
21. jún 2009

tak babky, diky za povzbudenie, dufam, ze bude vsetko ok...snad mate pravdu...neviem o tom na nete nikde najst ziadnu info, tak len ostava verit, ze bude vsetko fajn...ale ak by este niektora mala nejaky nazor na vec, potesim sa...

ema1987
21. jún 2009

podlamna by si to ucitila hned a aj by sa to niako prejavilo ako napisala hathor1231 takze nerobila by som si nijake straosti

lucula73
21. jún 2009

sisiska - to mliečko určite nebolo pokazené,keby bolo,tak varom by sa zrazilo....a listeria sa tam naozaj nemala ako dostať...tá sa može teoreticky vyskytnúť v surovom kozom mlieku,nie pasterizovanom kravskom 😉 ,možeš byť kludná...

ema1987
22. jún 2009

halllllloooooooooo je tu niektooooooooo???????????? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aninka89
27. jún 2009

baby.....zabudli ste na túto tému???

annalena
27. jún 2009

Ahoj aninka, bola by to skoda, lebo ja som ju prave objavila....a dost ma to tu zaujalo 🙂

andrema
27. jún 2009

ahojte.
ja som asi podla mojich vypoctov,tak v 5tt...a to sa nam asi podarilo splodit na dovolenke,kde som si myslela,ze mam nejaku crevnu virozu...bolo mi hrozne..v noci som mohla spat iba rovno,lebo ked som sa otocila na bok,tak som mala strasne bolesti, okrem ineho aj zaludka a aj som mala hnacky...tak ked sme sa vratili,som si urobila tehu test,ale bol negativny a tak som sla k lekarke vseobecjnej,ktora tiez predpoklada,ze to je viroza..po dvoch tyzdnoch to preslo...
Akurat,ze zrazu mi opuchlo brucho, ze som ani rifle nevedela zapnut, z prsnikov mi pri tlaku vystupili kvapky mlieka..prsia mam plnsie hned od zaciatku tehu....bola som zduta ako koza 🙂 ale uz mi brusko trochu splaslo......zatial som nezvracala,ale byva mi riadne zle aj cele doobede, potom vecer a niekedy aj v noci...pri tom som hladna,ale ked pozriem na jedlo,tak a prejde chut....trpim nespavostou...citim sa stale unavena...a asi som aj citlivejsia...vsetko ma dokaze rozplakat...

annalena
27. jún 2009

ahoj andrema...a uz si si robila aj druhy test????

maja177
27. jún 2009

andrema, joj keby si vedela jak som trpela ja na zaciatku.... ja som sa dozvedela v osmom tyzdni ze som tehotna, menzes som mala este v tretom mesiaci, takze by mi to nenapadlo, kedze som ho dostala...lenze den co den som vracala, stale ma bolel zaludok...isla som po ulici a zrazu som len hodila tycku... 😒 no co sa dalo robit, isla som obvodnej, ta ze crevna chripka, dala mi lieky, kde som neskor v letaku citala ze sa v ziadnom pripade v tehotenstve nesmie uzivat, zhorsilo sa mi tak, ze som sa ani vody nemohla napit, a uz ked som bola totalne slaba, dehydrovana a neviem aka, tak ma odviezli do spitala, tam tiez ze chripka a neviem co infuzie... potom mi brucho stlacali a dole pri pravom vajecniku ma zabolelo, tak zas ze slepe crevo... isla som na sono, uz na predoperacne vysetrenie a tam ze "cakate babo" ... takze som dva mesiace trpela, nejedavala, schudla sedem kilov, este aj do skoly chodila a zo skoly rovno do roboty, spavala som tri hodiny denne, lebo po nociach som sa ucila... a este som popritom aj fajcila a nie malo, ked som bola v robote hladna tak som si jednoducho zapalila, a nervy zo skoly a vsetko okolo toho, lebo som mala akurat pred maturami... a babenko je zdravucke, dari sa jej k svetu, dokonca je o dva tyzdne vecisa ako by mala byt 🙂 a straaaaasne sa nanu tesim 🙂

annalena, stretame sa tusim aj tu 🙂

annalena
27. jún 2009

🙂 🙂 🙂 maji tak toto je sila ked to citam, akoby som citala o sebe, sice ja som uz od 4 tyzdna vedela ze som tehotna, na sone mi to ale potvrdili az v 8om. Ale presne ako ty, totalne slaba, nevladala som chodit do roboty, vracala som kade som chodila, v noci som sa budila nato, ze mi je zle a prevracala som celu noc, nespavala....od 2. mesiaca som bola na PN nieco vyse mesiaca, schudla som viac ako 5 kil, z toho 2 tyzdne na infuziach, lebo som nedostala do seba ani vodu, proste nic...o jedle ani nehovoriac. Chceli ma poslat do nemocnice, ale to som odmietla, radsej som vracala na vlastnom WC 😀 ako niekde v spitale. Chodila som kazdy den k lekarke na infuzie, potom sme to skusili s nejakymi cipkami, ale to bol tiez taky skvely napad....dostala som z toho este aj hnacky a neuveritelne bolesti brucha. V 16tom tyzdni som 2x krvacala, nastastie nic zle, ale na psychike to neprida 🙂 a potom zrazu, zo dna na den bolo vsetko prec...raz rano na zac. 4 mesiaca som sa zobudila a mne nebolo zle a mala som hlad 😅 tak som sa najedla a cakala....a ono nic, poviem vam baby, to bol pocit. Tyzden som este cakala, ze ci naaaaaaaaaahodou, bol to taky nezvyk neklacat zrazu nad hajzlovou misou viac ako 20 hod. denne 😀
A teraz, moje male tiez cule, kope o stodvesto...a tiez o dva tyzdne vacsie ako by malo byt 🙂 maji kolko vazi tvoja mala? moje ma skoro 1600 g, maly slonik 🙂

maja177
27. jún 2009

neviem kolko teraz vazi, lebo idem na sono az 15-teho, takze vtedy budem viediet...

no boli to vesele zaciatky veru...a teraz zasa len lezim a bojim sa, lebo mam ten krcok pokakany... ale na zaciatku to bolo horsie, ja som vracala do 15teho tt a este som vtedy aj maturovala, ci som chcela ci nie musela som ist do skoly, pred pisomnymi som sa vyvracala, potom som sa stale pytala na wcko a nakonec som spravila najednotky... 🙂

maja177
28. jún 2009

baby, kde ste vsetky? ☹

babush
29. jún 2009

Maji...ale teda u mna nemas dobre body za to fajcenie...kruci! Dufam, ze uz nefajcis 😠

Ja som teraz v 10tt a je to prvy tyzden, ked mi nie je zle a este som vobec nezvracala! Co je uplne super. Sice ma teraz otravuje vsadepritomny zapach (mam superschopnosti urcite tak ako vy) ale citim sa vyborne, az sa bojim, ci je vsetko ok. Mala som ist v stredu na sono, ale moja doktorka bola na OCR, takze idem az na prvu poradnu 15.jula. Tesim sa na odpovede na mojich milion (mozno aj smiesnych) otazok, ale mam super doktorku-kamosku, tak to je take v pohode. Len tie prsia keby ma tak neboleli a vedela by som, ze kedy sa ako tak zastavi ich rast, aby som si mohla kupit podprdu, lebo mi uz "vyliezaju" z kazdej co mam doma a je to dost blbe takto chodit do prace. Ale toto su uz iba take smiesne "problemiky", ked si pomyslim, ako mi je teraz fajn, ked to porovnam s minulym vikendom.
Tak sa drzte a napiste, co mate nove maminy 🙂

zazalienka
30. jún 2009

ahoj kočky.. ja som v 10-tom týždni, pripájam sa k Vám.. no, ja si stále hladkám brucho a pýtam sa či tam vôbec to malinké je.. mne ešte vôbec nebolo ani raz zle, ani raz som negrckala.. Nič mi nesmrdí, môžem robiť všetko, prať, umývať, naparfumovať sa a vôbec nič.. asi som jedna z vyvolených.. pojesť môžem hocičo, sladké moc nemusím, hlavne mäsko potrebujem.. ale zaklopkám si, zatiaľ mi naozaj ani raz nebolo zle.. až sa bojím piatkového ultrazvuku, či mi odtiaľ to malinké nezmizlo.. ale hádam že nie, keď mu tak krásne bilo srdiečko..

maja177
30. jún 2009

babush, jasne ze nefajcim, ja som stym sekla este pred tym nez som vedela ze som v tom... som si jedneho pekneho dna zapalila a som sa stoho povracala... tak som si povedala ze dost, ked mi to telo takto viditelne odmieta..a do teraz nemozem cigaretu ani citit 😠

zazalienka, na to ani nemysli, zbytocne sa stresujes a babo to citi... jasne ze je tam, ja som zacala vracat od osmeho tyzdna, tiez mi na zaciatku nic nebolo ani mi nic nesmrdelo, prislo to az potom, ale zato to bolo az do 16 tt takze ziadna slava, som si svoje uzila... hlavne mysli pozitivne 😉

drzim vam vsetkym palceky 🙂

aninka89
30. jún 2009

ahojte baby, bola som par dni bez netu.....ale už vás čítam 😝 Ja mam už dnes konečne za sebou tu sladku vodu a všetko je OK

garicka
1. júl 2009

ahojte baby, tiež som prvýkrát tehotná a chcem sa vás opýtať či náhodou nemáte skúsenosti so zašívaním krčka maternice. ja som po minuloročnej amputácii krčka maternice a môj lekár mi povedal že pravdepodobne budeme musieť dať ten krčok zašiť aby sa predčasne neotvoril a nestratila som malinké. budem rada ak sa nájde niekto kto to už absolvoval a zbaví ma čiernych myšlienok. 🙂

maja177
1. júl 2009

garicka precitaj si "skracovanie krcka maternice" tu vo fore 🙂

bubblinka
1. júl 2009

ahoj, aj ked som na tuto stranku chodievala dost casto, len tak si popozerat mimina,v poslednych dnoch sa citim velmi cudne...v noci sa budim aj 5 krat na toaletu a takmer pravidelne o 4-tej rano ma budi napinanie na zvracanie.stalo sa to v podstate len 3 krat za sebou tak si sice velmi nefandim aj keda pritom pred spanim nepijem, rano pravidelne zaspavam lebo nepocujem budik a kolko krat vstavam z postele tak mam kolotoc...mozem byt tehotna aj ked som poslednu menstruaciu mala pred tyzdnom?

zazalienka
1. júl 2009

ja som mala uplne prvy tyzden, este som nevedela co sa deje, uplne nizky tlak.. taka vrtula jak svet.. stale som sa motala a motala.. a stale som spala.. prisla som z roboty a jak babatko 4 hodky som si pospala a potom som chvilku fungovala a zasa spat.. teraz uz je to trosku lepsie, uz nepotrebujem tak velmi cez den spat.. zato ma uz dva dni v kuser trapi migrena.. pre mna je najhorsie to, ze som vzdy vsetko riesila ibalginom, kupovala som si pre istotu mega balenie.. na krize, na migrenu.. no odkedy som si urobila test, tak ziadne pirulky.. ale hlavu mi ide odtrhnut..

gerci90
1. júl 2009

awojte tak aj ja som prvý krat tehotna.sice mam len 19 rokov ....stale spominam coraz viac nato ako som sa so starsou setrou hrala s miminkami(babikami)a vozili ich v kociku,obliekali a ja som bola do toho taka cela hrr,,,že som stavala este aj v noci k mojej babike a davala jej flasku aby sa ,,napapala"ach ani si nedokažem predstaviť že teraz sa opet zacnem hrat....no tentokrat so živým a mojim babetkom...... 😉je to to užasný pocit ked viem že prave pod mojim srdcom rastie drobcek s nasej lasky...ale je to aj velmi velka zodpovednost a ten neuveritelný strach ktorý citim,,,že ho možem pre nejaku chýbu stratiť,alebo mam strach s porodu a s toho že som dost silna astmatička a viem že cele tehotenstvo tým padom nebude najlahsie....a dalej sa bojim ci to vsetko zvladnem kedže sa na moju rodinu nemožem spolahnut a nutia ma dodnes ist na potrad a ja musim takto celit vsetkým intrigam a odzudzovani ktore denne zaživam ale viete co ma posuva dopredu,,,v prvom rade moj priatel jakub ktorý mi je užasnou podporou a v druhom rade moje sny a spomienky nato ako mala som sa dokazala postarat o obýcajnu babiku a teraz ako dospela a zodpovedna matka sa tešim ako sa postaram a výchovam niečo s mojho a jakubovho srdiecka a vytvorim tým novu rodinu ktora si ma bude važiť taku aka som...

maja177
1. júl 2009

gerciiii vytaj v klube "nast" rocnych 🙂 ved ty si tam tusim aj pisala 🙂 nedaj sa odradit...ja chalana nemam, som sama ako prst, mam len mamu a super kamaratky, a to mi stale ten hajzel vypisuje ze bodaj by som potratila a podobne, takze psychicky to nie je u mna bohvie co, ale poviem si len ze je to chuj a idem dalej... 😉 kasli na ludi, ktory ti nechcu babo dopriat, oni nemaju dobre srdce...ja ti drzim palceky, a vazim si ta aj ked ta nepoznam, ale viem ze budes skvela mamina 🙂

gerci90
1. júl 2009

dakujem ty majuska...dakujem že mas take dobre srdiecko a dokažes si ma važuť,,aj ja ta obdivujem A A verim že to nemas ani ti najlahsie......dufam že tvoje dievcatko bude rovnake ako ty...krasne a dobrucke,milucke...a s takým istým srdieckom....nech je cela len a len po tebe...bo takých anjelikov na tejto zemi potrebujeme... 😝

garicka
1. júl 2009

gerci - držím ti palce, potešilo ma čo si napísala, dúfam že ti tehu prebehne OK.
maja - to skracovanie krčka sa netýka len počas tehu? ja som ho už mala skrátený pred tehu. uvidím ako dopadne vyšetrenie v utorok a potom budem pokojnejšia. aj tebe držím pršteky, aj ja by som už chcel byť v poslednej "tretine". už sa neviem dočkať kedy malé začne rásť a hlavne čo to bude. len prežiť skúšku v piatok a leto v pohode predo mnou. 😉

maja177
1. júl 2009

gerci, neboj nic zvladneme to 😉 a ti co nam nepriali mozu len ticho zavidiet...neboj nic, vsetko zle sa raz cloveku vrati, vzdy to tak bolo a vzdy to tak bude 😉

garicka, tak to om este nepocula ze pre tehu skrateny krcok 😕 :O no ja uz iba skrtam dni v kalendari a pocitam a pocitam no stale to nejak dlho trva :D ja mam leto tiez pre sebou, no pekne si ho prelezim v posteli :D prave kvoly krcku 😠 ale nevadi, pre malinku sa mi to oplati 🙂

komarik
2. júl 2009

ahojte dievčatá, môžem sa pridať?

Ja som zatiaľ len v 7 týždni ale strašne sa bojím aby bolo všetko v poriadku. O dieťatko sa snažíme 6 rokov a máme toho veľa za sebou.

maja177
2. júl 2009

komarik vitaj 🙂

misiatko011
2. júl 2009

ahojte mamicky,ja tiez som prvy krat tehotna,sice len nejaky 12tyzden,ale strasne sa tesim.Vcera sme boli na sono a uz sme videli rucicky,nozicky,srdiecko jak bije uzasne.

flyangel
2. júl 2009

Ahojte ja sa tiez pridavam k vam...ak je vsetko pravda tak by som mala byt v 5tt a nejake dni...ale az zajtra idem ku gyn si to dat potvrdit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre