Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
31. mar 2010

onellyo: 😵 😵 no pekne, zase tak som to nemyslela 😵 a ked tak pozeram tak si uz v pekne vysokom stadia tehu, tak to ti budu musiet poradit kocky, ktore su na tom podobne... ale co viem jedna co uz ma synceka tu pisavala ze mala ku koncu strasne bolesti panvy, niektore zeny to mavaju takto ku koncu a nic ine ako len zvladnut to nam neostava....

lulu4
31. mar 2010

mimi: no my sme taky zvedavci, ze sa nechceme nechat prekvapit ale chceme to vediet, no len zatial sa neukazalo stale a 19.4. by sme mali ist na morfologicky tak verim,ze uz sa ten nas betar/betarka ukaze 😀 lebo to berieme prvy krat so sebou dovnutra aj tatika, tak nech uz vidi co to nosim v brusku 😀

onellyo
31. mar 2010

lulu4 🙂 🙂 v pohodicke,,,patrilo sa to uz vyplnit!!! 🙂 🙂
no asi to je normalne tie bolesti,,,

vejula
31. mar 2010

ahojte dievčatá. Tak dnes mám oradnu aj monitor, som zuvedavá či niečo nové.

onelyo panva sa pripravuje na pôrod, takže tie bolesti su celkom normálne, vlastne v poslednom mesiaci už je normálne skoro všetko, jedine treba zalarmovať ked krvacaš alebo nepocituješ pohyby bábatka, a samozrejme pri odtečeníé plodovky a kontrakciach, ostatné by malo byť OK 😉

dugyna
31. mar 2010

Lulu aj ten hluk je hrozny zacali prerabat 2.3. A ucilo sa mi pritom mizerne,nakolko 3tyzdne tam horu pouzivali akoby zbyjacky takze uzas od 8 do 16 si nepoucala vlastne slovo:( a uc sa v takom hluku.(menili komplet elekt.rozvody) A este stale buchaju a vrtaju.a uz mame toho s mm dost. A to sme boli tyzden s manzelikom na dovolenke,a mysleli sme ze to uz skonci,miesto toho nas cakal vyteceny mrazak vyrazene poistky.a v Po nas zobudilo opat buchanie. Cize od 2.3 v kuse, teraz je to uz 5tyzden.a furt kontrolujeme ci nam zas nieco nepokazili.

zuzadula
31. mar 2010

ahoj onellyo. 🙂 .. trosku si tu citam vo vasich prispevkoch.. som zacinajuca dula, a atk ma zaujima s cim vsetkym sa potykaju buduce maminky 🙂. Ja som bola tehu uz dost davno a musim povedat, ze v mnohych veciach som bola velmi neista a velmi by som vtedy uvitala takuto stranku 🙂.. citala som aj tvoju otazku na bolesti panvy. Pokial vie a aj sa pamatam, moze sa v zavere tehotenstva vyskytovat.. suvisi s uvolnovanim vaziv v panve.. aby bola pocas porodu pruznejsia.. a vedela sa prisposobit posuvajucemu babatku v porodnom kanali . Ak je to velmi neprijemne.. skus nejake uvolnovacie cviky.. napriklad postoj na styroch a v nom pomale kruzenie panvou..alebo skor take pohupovanie.. aby sa tie kosti a svaly na ne upnute uvolnili. ak by to ale bolo prilis, asi treba vyhladat lekara. Drzim prsty 🙂

onellyo
31. mar 2010

vejula 🙂 🙂 🙂 🙂 zasmiala som sa schuti ,,fakt uz v poslednom mesiaci
je to do krv na nohach po naliati vodou az po flaky na
tvari ,bolesti panvy, problemu najst si v noci poloha na spanie
vsetko normalne,,,hihihihi 🙂 🙂 🙂 🙂 ale co by sme pre tie nase
ratolesti vydrzal,,,

pozeram za tebya to caka kazdu chvili 🙂 🙂 tak drzim
place na porod a krasny okami kad uvidis svoj pokladnik!!!!

onellyo
31. mar 2010

zuzadula---- 🙂
vidis mam fit loptu ,,pouzivala som ju na zaciatku
tehu,ked ma boleli krize kym mi brusko nevyslo dopredu,,
tak mozem zas na nej sedavat .,,mozno to pomoze!!! 🙂

vejula
31. mar 2010

jj onellyo ja už čakám netrpezlivo, uvidíme čo povie doki dnes po prehliadke, mno ale už by som rada porodila 🙂 Ved už je dosť velký a ked ešte vyčká týžden bude ešte väčší 😅 joj.
A moc sa teším ked už uvidím drobčeka, ale to ty isto tiež 😵

lenocka84
31. mar 2010

ahoj veji
ty si este tu? noteeeeeda ja ze uz rodis

baby dnes sme pridali do albumu fotku nasho kresielka pre krpca, sa vytesujem, zajtra ho berieme k babke
a postupne odnasame veci, aby som tam mala
ved za 2tt uz odchadzam

vejula
31. mar 2010

jj lenočka malému sa v brušku vééélmi páči, ale teraz idem na poradnu, už sa pomaly musim zbierať. Kresielko kuknem ked dojdem.

Ahojte kočky potom dam info ako dopadla poradna 😉

mirka12011
31. mar 2010

dugyna ako bolo na dovolenke?
pisala mi vefi, ze jej 2tt nejde net a ja ze kde sa flaka 😀
veji cakame na informacie... 😝

onellyo
31. mar 2010

vejula 🙂 🙂 🙂 presne ako hovoris,, 🙂
bude to nas najkrajsi okamih v zivote!!! 🙂
mne podla4d ultrazvuku vychadza termin tyz,skor,
tak uvidime kedy sa rozhodne prist na svet 🙂 🙂

dugyna
31. mar 2010

ahoj mirka na dovolenke bolo super..len nad nami stale buchaju a vrtaju 😠 ☹
a ty sa ako mas?

lulu a nehgccem nikoho urazit ale majstri maju na uate zancku DS a mam pocit ze maju problem ..alebo tazko orzumeju po slovensku..a tan ich prizvuk je fakt juzny

elko69
31. mar 2010

mimi21mimi mne mm hovoril ze ich manazer v praci ma dceru Miu,ale neviem ci to myslel ako skratku mena alebo naozaj...jako poznam jednu co ma dcerku menom Sanela,takze uz myslim ze hocico moze byt 🙂
a inak aj Paulínka je pekné meno a aj Viktória s ami paci tiez ako bude mat aj Barbyes

elko69
31. mar 2010

vejula no co ti teda povedali na poradni?som zvedava ci uz aj ty budes coskoro patrik medzi maminy uz alebo sa este Dominikovi nebude chcet ist von a bude si pobyt predlzovat,neviem ci som ti uz pisala,ale Ivca17 ta pozdravuje...

dugyna
31. mar 2010

lulu a akukam ze sa mi tu zase jeden prispevok neuverejnil..do kelu..takze z tej statnice este nemam hotove..este musim do 15 odovzdat diplomovku, a v juni mam este jednu statnicu..a este opravnu z tejto nakolko v klomisii bol taky neprijemny chlap..a vyhidli ma..ale nielen mna...t

mirka12011
31. mar 2010

dugy da sa to celkom fajn na dalsi tt mam poradnu tak sa budem pytat co som ti pisala co mi povie doktor 😝
juj vrtaju a tebe sa treba ucit co? no tak tebe teda nepraju pri uceni nikto asi 😒

dugyna
31. mar 2010

mirka teraz musim diplomovku napisat..a potom aj ucit..troska..ale o az tak nejde..ono je to neprijemne celkovo vobec ☹ budeis sa na vrtacku a buchot a potom to mas nad hlavou cely den ☹ ..sak ani telka sa neda kukat..ani spat...ani citat nic.. to je proste na prasky ☹ ☹ hroza

mirka12011
31. mar 2010

no zacni buchat aj ty 😀 no si neviem predstavit zeby buchali ked dojdes z porodnice a mala by chcela spat ach jajaj to by som teda nadavala 😒
a ako mala? kopka? rastie?

barbyes
31. mar 2010

elko, mne sa tiež páči aj Paulínka, tiež som nad tým rozmýšľala a môj drahý chce zasa Veroniku. Viki sa mu nepáči ☹

barbyes
31. mar 2010

miri to hej, to si fakt neviem predstaviť, že by susedia prerábali a mali by sme doma už malinkú 😒 😒 vidíš dugy, na všetkom zlom je aj niečo dobré. nech to urobia teraz a budete mať pokoj lebo keby to robili potom.... 😖 fuuuh, to by bolo dosť zlé. treba to brať z tej pozitívnej stránky i keď verím, že nie vždy sa to dá. aj mne by to už liezlo statne na nervy

dugyna
31. mar 2010

mirka tak sa opytatj a daj potom vediet 😉

no malinka kopka..halvne teraz ked som sa najedovala..ako som prisla zo skoly a pocula som ich buchat az na ulici.ale vacsinou vecer kopka. od 17, a potom okolo 22h. niekedy aj rano na pozdrava potom naobed 😉
sme boli na 3D mame krasne videa a fotky malinka otvarala pusinku a potom si cmulala prstik, a nozicku jednu mala pri hlavicke 😀 neviem ako sa jej to podarilo ale je strasne zlata.. bol to krasny zazitok pre mna aj mojho mm. a prvy krat bolo na sone vidno ze je to dievcatko 😉
dnes mame poradnu 😉
sa ti to krati uz mirka 😉
bryby dneska neviem ako bo poradnu mame az neskoro musim kuknut kedy

mirka12011
31. mar 2010

mne lezie na nervy ked suseda kazdy tt v nedelu klepe masa ja neviem ci maju kazdu nedelu to iste ze risku neviem ako sa to povie po slovensky tak len po vychodnarsky to pisem ale tak potesi a teraz robia vedla nas parkovisko nove tak tiez vrtaju do zeme a neviem co no ale zasa mam zavrete okno tak v pohode ale zasa sused je to ine ked vrta to pocut viac 😅

mirka12011
31. mar 2010

jejej dugyna tak tvoja bude tiez akrobatka hihi a preco ides na poradnu az tak neskorro?
inak dugy co mi povedala ta doktorka ze sa jej zda ze placenta je uz dost zrela to akoze mam chapat ze skor porodime ci co?
budem sa pytat doktora na poradni, ale mozem byt mudra ak mi odpovies aj ty aspon zabodujem 😀

mirka12011
31. mar 2010

no ano krati sa to a mam pocit ze uz budeme chodit do poradne kazde 2tt 😀

lulu4
31. mar 2010

miri: s tou susedou a klepanim reznov si ma pobavila, pretoze mi mame taku istu susedu, padne nedela doobeda uz klepe rezne nechapem ci tiez kazdu nedelu jedia to iste 😀 😀

dugy: tak to je na prd s tou skuskou, ze si mala v komisii takeho experta, ale tak co uz clovek to prekusne a ide dalej, tak budes mat o to viacej v juni... no nam sa uz pomalicky bude tiez zacinat skuskove a do toho musim napisat 5 seminarnych prac a tak sa mi do toho nechce...

lubka89
31. mar 2010

ahojte baby🙂

dugyna
31. mar 2010

no ano lespie teraz ako potom ked bude malicka..ale aj tak je to na nervy ked uz 5 tyzden..a to maju stale este holo byt..vcera im zacali davat kachlicky do kupelky..

no to tiez potesi ked ti stavaju nieco pri braku.
inak to aj moja mama ma takych susedov ze casto vrtaju a najlespie v nedelu cez obed..ale uz ich to nejak preslo..

lebo odktorka ordinuje od 15 do 18h.tak preto.

ked sa jej zda stara..to je ze zrela placenta.. ano je uz opotrebovana...a tym padom by si mohla rodit skor..
ale su kocky ktore rodia aj neopotrebovanou placetnou..

mirka12011
31. mar 2010

lulu rezne presne ja uplne zabudla ze ako sa to povie hih no nemame tu istu susedu naklonovanu alebo co 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre