Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
31. mar 2010

leni to je ako pohovka a nie kresielko 😀 😀 😀 😀 aspon tam ma veeeela miesta 😵 vyzera super 😉

garonka
31. mar 2010

tu je Tobiho kamoška 😀

garonka
31. mar 2010

elko ja som ani v nemocke nekupala tam babätka len umyvali a mm sa vyžíva ak môže maleho okupať sranda vtedy Tobi čľapoce a smeje sa 😀

elko69
31. mar 2010

lutsine vejula tu dnes bola a sla na poradnu tak ked sa varti da info co a ako...ak sa teda vrati a nenechali si ju tam...

jane aha no uvidime co svokra vyspekuluje teda ci nieco najde lebo ak nie tak asi kuk tunak na svk...a v tej sportovej casti musis dieta zapasat?nebudes ho mat este v zime v lezatej polohe??ja neviem ani som nepocula ze tie fusaky maju nejake otvory na to 🙂

elko69
31. mar 2010

garonka no lebo tu u nas ti raz ukazu co a ako a potom sa uz staras sama a dokonca ani vlhcene servitky su neni povolene,teda ked sa maly dokaka alebo docika tak treba ho umyvat pod vodou v takom umyvadle a teda to si neviem predstavit ho tam 10x za den umyt...

elko69
31. mar 2010

to ma Tobi velku kamosku uz 😀

garonka
31. mar 2010

elko to fakt nedovolia vlhčene utierky? fíha to si ani ja neviem predstaviť tak často umyvať lebo babo dosť často kaka 😕 😕 😕
my sme v nemocke mali utierky a aj kremik na riťulu 🙂
ale doma Tobiho umyvam v umyvadle jemu sa to ľubi postaví sa na nožky a čaka čo sa bude diať 😀

garonka
31. mar 2010

elko havo sa jej bojí 😀 tak ju mame na gauči 😀

elko69
31. mar 2010

gari no tu u nas zevraj nie...co mi kamosky hovorili...uz sa "tesim" na nasu porodnicu

elko69
31. mar 2010

no ked bude Tobi vacsi sa moze na nej santit...aspon bude mat havo klud,mozno teda...hehe

garonka
31. mar 2010

elko no pre istotu si vezmi utierky a tu v nemocke ignoruju cumlíky tie sme skryvali pred pediatrami ale maly ak mi večer spustil huronsky rev tak som mu ho davala

no len nemame tu žirafku kam dať 😠 a maleho izbička je ešte ako sklad 😅

onellyo
31. mar 2010

garonka 🙂 🙂 🙂 pozeram ze uz mas tobinka,,, ja ho este len cakam
a chcem sa opytat ako si rodila,,,cisarsky alebo normalne??? 🙂 🙂

lenocka84
31. mar 2010

lusy tak je to od narodenia do 15kg, takze vyuzije dost dlho
synovec tam aj papal, aj vsetko

lubka89
31. mar 2010

ahojte baby chcem sa spytat : spadlo uz niektorej z vas brucho? lebo mne uz ano 🙂 a bojim sa ci sa nezacnem otvarat:(

garonka
31. mar 2010

onelyoooooooooo ahoj

no rodila som cisarakom prirodzene by som nezvladla 🙂
ake meno davate? Tobias? lebo my sa takto volame no krasne to meno je a meninky mame 13,9 😵

onellyo
31. mar 2010

lubka89 🙂 🙂 mna zacala panva boliet a maly akoby sa posunul dole tlaci ma
ovela nizsie ako doteraz ,,, ale zevraj je to ok 🙂 🙂 🙂
tak dufajme ze je to tak!!! 🙂 😉

onellyo
31. mar 2010

garonka 🙂 🙂
ano davame aj my menoTobias strane sa mam paci,,, 😉
a cisarsky rozhodli lekari ze ti urobia??? ak ano kedy sa tak
rozhodli ?? myslim v ktorom si bola tyz???

garonka
31. mar 2010

onelyo pekny vyber mena 🙂
maleho volame Tobi alebo Tobik a ak ma čertí tak mu poviem Tobias 😵
ja som bola v 40tt ked som bola u primara na kontrole robil sono v piatok a hneď mi povedal, že v pondelok na príjem a v utorok sekcia lebo je maly veľky vystrašil ma vahou 4600g no trafil sa dobre lebo Tobi važil 4400g
cisarak planuje len primar a u mňa bol aj kvôli tlaku lebo mi kolísal už mi na konci vyskočil aj na 150/100 😕

onellyo
31. mar 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 tak zvladli ste to to je zaklad 😵
a obaja ste zdravy,,!!!! 🙂 🙂 🙂
no my sme chceli najprv Erik no aspon moja
polovicka strasne trval na Erikovi,,
ale co by sme to boli za zeny keby sme
si nepresadili svoje,,, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 takze bude TOBINKO
JUPIII

elko69
31. mar 2010

garonka sak to aj planujem natajnasa to tam doniest a ked mi ich aj najdu tak si dam doniest nove :D

lubka89 kamoske spadlo asi v 36-37 tt a rodila pomaly az v 41-42 tt...

garonka
31. mar 2010

elko 😀 😀 😀 nevezmu no ja si myslím že určite dovolia utierky veď to malinke babo zas nebudeš furt vo vode umyvať nie?

onelyo ja som meno Tobias vybrala najprv manžel hundral ale potom sa upokojil a aj cela rodina lebo každy si myslel že sa bude volať po tatovi Miško len svokra furt hučí že jej to meno nereže ale nech sa da vypchať

onellyo
31. mar 2010

GARONKA
ixixxixi 😀 😀 😀 😀 tak tak svokri nech bavia deticky ked
treba a nestaraju sa ako sa budu volat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

elko69
31. mar 2010

no sak dufam,lebo tu je jedna zevraj taka hnusna sestricka co ti pmaly ani maleho nedovoli mat pri sebe an postely chvilu ze ma byt dieta len vo svoje postielke,asi nejaka sadistka to je..hehe...

ok babule letim off,idem cvicit pre tehulky som nebola min tyzden tak aby som nezlenivela...

mirka12011
31. mar 2010

dugy vypadol mi net ani neviem co som odpisovala a nedalo mi to tu 😒
tak dufam, ze poradna dopadla dobre...
a s tou placentou budem robit mudru hih dakujem

vejula
31. mar 2010

čavte dievčatá, no tak na poradni nič nové 😒 na prst otvorená krčok 2 cm... No neviem malému sa akosi nechce, a som tak dufala že už tento týžden porodím ale nakoniec to ta ani nevyzerá. LEn dufam že nakoniec aj prenašať nebudem, to vôbec nechcem 😖

mirka12011
31. mar 2010

hih vejula ahojky pisala mi vefi a pytala sa na teba ci uz si porodila tak som ju oboznamila, ze este nie...
juj neboj boli priprady ked sa o par hodin otvorila zeny a isla rodit....

vejula
31. mar 2010

mirka, joj tak by som aj chcela 😅 teraz hopkam na lopte o dušu, nech sa malý trochu posunie dole, ho prehováram, že to nieje až také hrozné ten pôrod, nech sa nebojí 😀 😀 😀
No ale dnes ma tak pozeral zo spodu že mi slzy išli do očí tak to bolelo, a zajtra to bude zas o hubu bolesť zrejme, jak po minulej poradni, som mala od rána také bolesti že až.

vejula
31. mar 2010

A pozdrav vefi... TA čo sa ani neukáže tu už??? Má asi teraz kopec starostí, čo???

mirka12011
31. mar 2010

no vefi nejde 2tt net tak preto tu nieje 😒

miska1981
31. mar 2010

ahojte tehulky, maminky,
ako sa mate? vsetko ok? 😉

veji, tak dominicek vie, kde mu je najlepsie a neboj tyzden hore dole to uz nenarastie, porodis ked si malicky zmysli 🙂 hlavne, ze jemu je dobre, ale chapem ta, ja uz by som najradsej tiez rodila, v noci uz poriadne nespim, mala ma tlaci po bokoch, sediet nemozem, chodi sa mi zle, len si vstanem a tlaci ma na mechur.....hypochonder prvej triedy 😒

na druhej strane jej dohovaram, ze nech este vydrzi kym domalujeme a maminka pozehli 😉

mirka ty si nejaka v pohode nemas uz nejake problemy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre