Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

onellyo
31. mar 2010

🙂 🙂 🙂 miska1981
ano aj ja si davam!!!!!! isto dobra vec!! len budem stastna
ked ju nikdy nebudeme potrebovat 😵

elko69
31. mar 2010

vejula a teraz najblyzsie ides kedy na poradnu??mozno to uz bude lepsie 😉

janefonda
31. mar 2010

lusa tak super, ja som to asi pozerala na tej istej stranke ako si to ty objednala. Ale k tomu AC 401 nebol ten kos iba k AC 301. Mna stal 149 eur, tak ale mam tym poriesene aj tie vysielacky a ked tak premyslam uz nam naozaj nic nejak velmi akutne nechyba. Stolicku na papanie kupime az neskor a este niekolko drobnosti ako kefa na vlasky, teplomer... ale to postupne...

Mate nejaky zoznam, co treba pre novorodeniatko???

Miska ved aj ja verim, ze ho budeme mat iba pre kludny spanok. Ja by som ho nekupovala, ale moja sestra ked bola mimi, tak sa viac krat dusila, tak som si povedala, ze tie prachy mi stoja za to! A pup. krvicku si nedavam odobrat aj ked som sa o to zaujimala, ale minule som pozerala, ze ju dosial vyuzili na SVK presne 2 krat pre slovenske deti a ze 7 krat ju posielali do zahranicia z verejneho registra...

miska1981
31. mar 2010

ja si ju chcem dat odobrat len kvoli tomu, len mm ma v rodine rakovinu, jeho otecko na to zomrel a my zas tiez nejake choroby, ale tiez dufam, ze to nikdy nevyuzijeme, popr. to potom dam na verejne darcovstvo.

jane, ja som bola dnes s kamoskou co rodila pred 5 mesiacmi, ma malu dcerenku a nemohla som sa s nou vyhrat krasne male vonave babanko to bolo 🙂 a ta mi hovorila co treba, vacsinu zevraj netraba co sa vsade pise.

poporodne vlozky treba, ak chces jednorazove nohavicky na ne, ale lepsie je bez nich, nocnu koselu ak chces svoju, inak tam ti daju ich, ani kozmetiku pre babo netraba, oblecenie pre babo len na cestu domov, kozmetiku pre seba, slapky do chodbach a jedny do sprchy, mineralku, hroznovy cukor a cokoladu, jednorazove podlozky jej nebolo treba, lebo kazdy den menia plachty, este ak chces normalne detske nafukovacie koleso na plavanie ze odporucaju, ked budes po porode jest, ze sa ti bude lepsie sediet, ona ho nepotrebovala, lebo nakoniec rodila cisarskym, popr. nejku knihu, fotak, mobil...

gali
31. mar 2010

ahojte, babulky 🙂
Idem vas precitat, dnes ste sa nejak rozpisali 😉

janinna11
31. mar 2010

Ahojte kocky, som tu dlho nebola, ale sem-tam som vas citala. V sobotu odchadzam na Slovensko, aj so stahovakom, ja sateak tesim. Otazocka, Vejula je este 2in1?

lenocka84
31. mar 2010

jani ahoj
ano veji je este stale kinderko

gali ahoooooj
pekne citaj, a snad nic neopravujes

janinna11
31. mar 2010

Ahoj Leni, tak pozeram, ze o 2 mesiace by si uz mala mat Drobca v naruci 😉
Strasne to bezi....

lenocka84
31. mar 2010

jani to ano, uz aby to bolo
sa tesim

lusa889
31. mar 2010

jane ja som sa posledny dne celkom rozbehla s nakupovanim, nieco som dostala nieco som si chcela kupit sama ale to su same veci na oblecko a take ine to nam este nieco chyba aj take drobnosti jak pises ale to postupne, ... hlavne aby som mala zaklad doma keby nieco 😎

z tych veci pre novorodeniatko som citala niekde taky zoznam, niekolko dupaciek, niekolko body (nie velmi vela!) veci na kupanie, lieh, gaza alebo tycinky na osetrenie pupceka, nejaka deka, postelne pradlo aj na prezlecenie, nejake pyzamko alebo spaci vak, zavinovacka, kozmetika, a tak ....
myslim ze v katalogu Brendom bol niekde na zaciatku zoznam pre babo aj pre buduce mamicky 🙂

janefonda
31. mar 2010

miska dakujem za info, ja uz mam zbalenu aj tasku do porodnice, teda nie komplet , ale hlavne veci v nej mam. Skor som myslela taky vseobecny zoznam, co treba pre rodinu kde je prve dieta. Postielka, kocik, vanicka, vajicko, ... atd. 😉

Leni neboj coskoro ich uz budeme mat doma, ani sa nenazdame. Len sa dovtedy este troska potrapime s nespavostou, nevladnostou... 😀 a nieco podobne nas caka aj potom 😝

ahojte gali a janina

lusa889
31. mar 2010

hi ten mesiac co nas caka bude vesely, vela znamych co uz maju deti mi vravia ze uz to nebude take vesele, rychlo este priberiem a brusko mi uz bude poriadne vadit, ...... 😎
uz teraz chodim obcas jak kacka, niekedy citim jak mi panvu roztahuje, ... ale aj tak je to krasne obdobie 🙂

gali
31. mar 2010

ahoj, leni 🙂 ake mile privitanie. Dnes som si povedala, ze nic neopravujem, lebo zajtra su prazdniny. Tak si dnes uzivam nicnerobebenie a zajtra riadim, umyvam a potom MOZNO aj nieco opravim 😀 😀 😀

janefonda
31. mar 2010

lusa mne brusko zavadzia uz teraz, sa naozaj citim ako nejaky kombajn...ani chodit tolko nevladzem a celkovo som ovela viac vycerpana aj po mensej namahe. Manzel sa vytesuje, ze teraz su so mnou tie prechadzky ovela lepsie, kedze su kratsie 😀

miska1981
31. mar 2010

aha jane, tak si to hod do googla a tam ti vyhodi vela stran co treba, je to skoro na kazdej stranke o tehu 😉
to si sikulka, ze uz mas zabalenu tasku, ja este nie, asi sa nejako podvedome branim, aby som to neprivolala inak si to neviem vysvetlit, lebo tiez uz mam vsetko pokupene 😅

prajem dobru noc vsetkym buducim maminkam, ahojte 😉

lusa889
31. mar 2010

jane aj ja sa uz tak citim, hlaavne ked si niekedy uvedomim ako nemotorne sa hybem a chodim 😀 ale este co to zvladnem ale nie ked musim dlhoo stat na noham bez pohybu, to mi je potom tazko.

tasku sa ja snazim balit uz asi 2 tyzdne, a este stale nie je pobalena, ale je to asi tak nejak ako pise miska, podvedome to nechcem urychlit, tak to mam vsetko po suflikoch a polickam a tak, ale po sviatkoch uz asi bude nnaozaj na case ju pre istotu mat zbalenu.
babule uz ste definitivne rozhodnute kde budete rodit - porodnica?

gali
31. mar 2010

na chvilu ficim, idem veceru uvarit manzelovi 😉

lenocka84
31. mar 2010

gali zdrhla varit veceru a nikto iny tu uz nie je?
ci ako?

janefonda
31. mar 2010

ja som prave dokoncila vecernu ocistu, takze som aj namazana a brusendo sa pekne leskne, ako nove 😀 😝 😀

a co Leni nie si este unavena?

dugyna
31. mar 2010

mirka dakujem 😉 pekne da popytaj na poradni a to tam dr je
a poradna dopadla dobre vsetko v poriadku. inak pytala som sa na ten prenatal box povedlala ze ho dostnem v porodke..ale v ambulacii som videla krabice..tak neviem...
na buduce ideme o mesiac..a potom uz budeme chodit kazdy druhy tyzden.. 😉 sa nam to krati 😉

janefonda
31. mar 2010

dugy ja idem aj teraz az o mesiac na poradnu, ale to je asi individualne u kazdeho lekara 😉
A co inak ako sa mas??? S najväcsou pravdepodobnostou budem okolo 25. aprila na svk posledny raz do porodu, aj ked neviem na isto ,vsetko bude zalezat od toho, ako sa budem citit. Lebo 28. by som mala mat skusku, ale bojim sa uz tolko cestovat, no ved uvidime 😉 V kazdom pripade dam vediet 😉

dugyna
31. mar 2010

jane 😉 nasvk aspon co ja veim je to standart ze od preposledneho mesiaca je poradna kazde 2tt a posledny mesiac kazdy tt
tak dufam ze sa stretneme ked prides 😉 sa tesim
inak kde si kupovala ten zasobnik na plienky? stratila som ten link..

janina to uz to tak ubehlo..ked sa stahujes 😉

janefonda
31. mar 2010

dugy ale ja mam dokinu stale na svk a to ku nej idem az o mesiac na krvne testy, ster a vsetko - cize posledna poradna a potom mam zacat chodit do nemocky, co uz budem tu u nas 😉
ja som nekupovala ziadny zasobnik, ani neviem co myslis, ale mozes mi to vysvetlit , ak ten link najdes- posli 😉

dugyna
31. mar 2010

mozno ze ta dr nechcela prahanat aby si nemusela vela cestovat 😉 hlavne ze je vsetko ok. 😉

niekto tu z tejto temy objednaval zasobnik na plienky..tak vrecko z latky co sa da na stenu a das si donho plienky..pekne nad prebalovak alebo postielku alebo komodu..take pekne to bolo okol 13 eur to stalo...som myslela ze si to bola ty...

janinna11
31. mar 2010

kocky ste este niektora tu??
Dugy teba som fest dlho necitala 😀

elko69
1. apr 2010

dobre ranko kinderka...

gali
1. apr 2010

dobre ranko, elko 🙂

happy8051
1. apr 2010

caute baby ako sa mate??? ja dost nanic, myslim, ze potrebujem vymenit zaludok.. 😝 😝 😝

elko69
1. apr 2010

gali dobre ranko

happy chuda male az mi je t aluto,neboj to zvladnes a vydrzis a potom uz bude len lepsie hadam 😉

gali
1. apr 2010

happy, chuda a coze ti tak prislo? ci stale ti je zle? Ale neboj, o chvilu si uz ani nespomenies - aspon u mna je to tak, ze tento 2. trimester ani neviem, ze som tehu a stale mi nedoslo.... 😀 😀 😀 Asi mam dlhe vedenie 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre