Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
2. apr 2010

joj gali, no citim sa až moc dobre, už by som rada keby sa to blížilo, ale ako mi bolo na prt tak včera som celý den robila koláčiky večer v kostoliku a stále jak znovuzrodená... Až na to že mi celu noc akosi bruško tvrdlo, no uvidíme ako to bude pokračovať, či to nakoniec stihnem tento týžden?????

A ty ako??? PRázdninky si užívaš?

gali
2. apr 2010

takze si bola aktivna az-az... Neboj, o chvilu nam uz len podas spravu, ze maly je na svete a my sa budeme fotkami kochat. Veru, konecne prazdninujem - vcera som okna umyla a dnes pre istotu prsi... Premyslam, ze zajdem kuk staru mamu, nech sa rozhybem, lebo len sedim a sedim.

vejula
2. apr 2010

no to je jak zákon schvalnosti toto s tými oknami 😅 Mne okna umyvala maminka, ja som sa na to veru už necítila a vo vyššom štádiu by sa to vraj ani nemalo 😒 jj to je dobrý nápad s tou starou mamou určite sa aj ona poteší. A čo dnes pôstuješ??? Čo budeš robiť na obed?

gali
2. apr 2010

manzel mal kupit tento tyzden masko, ale nekupil tak nech si vari co chce. Ja si ficim na salatoch a cestovinach 🙂 My post nedodrziavame, pre nas su tieto dni len dnami volna, takze pohoda. Inak pri tych oknach som sa veru zapotila. Tak svietilo slniecko, ze som sa citila ako v skleniku. Ale k tej starej mame veru asi dobehnem. Byva len 15 min. odo mna a zevraj piekla kolacik 😉 🙂

vejula
2. apr 2010

hmmm tak to ti vyvoniava až do bytu pomaly 😀 😀 Ja som včera piekla kolačiky a ešte aj také slané syrové slimáčiky, a toho som sa najedla že až, som si nadbehla aj dnešok 😀 😀 😀 a mala som aj kapustové halušky s kopou slaninky takej dobrej prerastenej maskovej, takže na dnes mám zásoby ako šrečok 😀

gali
2. apr 2010

mnam, kapustove hlausky mam velmi rada a veru asi pred 2 tyzdnami som mala na ne taku chut... Len nebolo casu to aj zrealizovat a teraz ked je cas, tak nie je uz taka chut 😀 Ale aj tak si sikovna, tolko makat a vypekat. Mne kamoska povedala, ze vzdy ked uz prisiel den D, ze smer porodnica tak cely den nemala chut na jedlo, necitila hlad a chodila cely den na WC na velku a vedela, ze o par hodin uz pridu kontrakcie... 😉

vejula
2. apr 2010

gali ved vravím že som akosi chytila druhý dych.... Inač ja už tiež mávam také očistné dni čo sa týka tých WCiek.. Tiež beham tak už sa asi prečisťuje telo, len ja ho mám asi viac znečistené tými mojimi polnočnými vyjazdmi do chladničky tak na to očistenie nestačí jeden den ale skôr týžden 😀 😀 😀

jjana17
2. apr 2010

ahojte maminky, ako travite dnesny den?

gali
2. apr 2010

hihi, neboj nic. Pride maly a vybehas behom mesiaca a ked zacne robit prve kroky tak este budes mat menej ako pred tehotenstvom. 😉

gali
2. apr 2010

ahoj, jjani 🙂
ja osobne total lenosim, nic nerobim. Mam pocit, ze je sobota. Chystam sa kuk staru mamu, ale asi az tak o polhodku sa vytrepem do kupelky 😀 😀 😀

garonka
2. apr 2010

ahojkyyyyyyyyyy

veji si riadna kočica na fotke 😵 😵 😵

veru admini stanovili nove podmienky i ja som chcela zmeniť foto aby som bola s Tobim tak hadam nechaju no

ako travite dnešny deň? ja upratovaním, triedila som maleho veci no super zas treba dokupovať rastie rychlooooo 🙄

gali
2. apr 2010

ahoj, gari 😉
fii, to uz kolke triedenie veciciek? Fakt rastie ako z vody. Vsak aj minule si uz davala vacsie vecicky. Ale to je dobre, nech len rastie do krasy... 😉

jjana17
2. apr 2010

aj ja som na tom podobne, neskoro sme s mm vstavali tak som strasne rozbita,,,a dnes mienim len take drobnosti porobit a lenosit

vejula
2. apr 2010

gali no uvidíme, tiež si myslím že maličký zo mna vytrasie aj dušu 😀

ahoooj garonka, dakujem 🙂 tam mam nakulmované lasy vyzeram jak rusalka 😀 😀 To foto s tobikom ti nechaju, na fotke môžeš byť s bábatkom len musí ti byť dobre vidieť do tváre, ale ja som mala foto s mm a to už je porušenie pravidiel tak ma vymazali 😒 Inač dnes neviem som sa chystala upratovať ale asi to necham na zjatra bo ma mm zabrzdil že dnes nech neupratujem, a asi ma pravdu, aj tak by to bolo do nedele zas celé zafliaskané, tak upracem zajtra.

ahoj jana, tiež maš novu foto, že????

jjana17
2. apr 2010

ano vejula mam novu foto, a ako sa citis par dni pred porodom?

garonka
2. apr 2010

babky vy tu všetky opeknievate nejako lebo kukam že nove fotky si davate 😵 😵 😵

gali tu gari ahojky 😀 😀 😀
no triedila som mame už len polovicu veci no nič musíme dokupiť a rano som Tobimu obliekla body 68 od prekvapenia mi zabehlo jemu to je normalne oukej ani rukavy netreba zohnuť ah jaj ale rastie rychlo 😅

veji ja som v stredu ako pršalo a bola na prechadzke s malym vyzerala ako vysušena metla, lebo rano som umyla a vyfenovala vlasy 😅

vejula
2. apr 2010

jani vravím jak keby som mala malého nosiť ešte mesac, proste malý sa stále šplhá hore, nechce sa mu klesnuť, bruško stále hore, tak skáčem na fit lopte nech klesne ale on sa drží ako kliešť 😀 😀 PRechádzky dávam riadne ale malého asi baví ma naťahovať, tak uvidíme ako... A ty ako sa citiš??? Na genetickom utz vám nepovedali pohlavie, ked ho ešte nemáš zapísané?

vejula
2. apr 2010

garonka 😀 😀 ja inač tiež neznášam moje vlasy prvý den po umytí, strašne elektrizujutranu, brrrr je to nechutné, najlepšie su tak na t retí den po umytí 😉

jjana17
2. apr 2010

garonka, no to mozes byt rada ze malinky tak rastie,,,,takze budes musiet kazdu chvilku dokupovat nove a nove vecicky,,,, 🙂

gali
2. apr 2010

gari, sa mi to rata, ked nam pisu. Som zvedava, kedy pride chaos.
veji, ber to tak, ze asi mu je pri tebe tak prijemne a super, ze sa mu nechce ist von. Takze si dobra mama 😉 uz teraz a maly Domco sa k tomu stavia tak, ze chce ta mat len a len pre seba... 🙂

jjana17
2. apr 2010

vejula, no tak malinkemu je v brusku asi dobre, ja sa citim dobre len ma brucho na bokoch boli asi z toho ze sa mi maternica natahuje a rastie ale trva to len chvilku a prestane to,,,,,no utz sme mali ale nase male si leskalo jak v koliske takze nebolo vidiet pohlavie vobec, v stredu idem na poradnu tak hadam nam to uz povie, a male nas nebude natahovat

vejula
2. apr 2010

gali 😵 dakujem to je milé...

jjani naš mali je tiež taký ho musel doki pozerať niekolko krát aby sa tam aspon čosi mihlo 😅 Ale nakoniec sa mihlo 😀 😀 😀

jjana17
2. apr 2010

no aspon ze tak, s mm sa uz nevieme dockat kedy nam to povedia,,,dufam ze to bude v stredu

garonka
2. apr 2010

gali no raz budu mať chaos ak tu bude viac bab a tu budeme obe 😀

veji no presne v deň umytia je hruza a ja som si truba ešte i tužidlo dala a to nem dobre

jani rastie rastie tak na buduci tyždeň zas pôjdem schopingovať len sa musím krotiť 😀

gali
2. apr 2010

gari, takze ta cakaju nakupy? potom hod nejake nove fotocky, aby sme sa aj my pokochali.
baby o vlasoch mi ani nehovorte. Obcas neviem ci je to lepsie umyt, alebo este "pretrpiet". lebo ako pisete den umytia je najhorsie ich dat do nejakeho fajn stavu. Tak si uz vsetci zvykli, ze len metlu do ruky a mozem lietat... 😀

jjana17
2. apr 2010

boze baby ja mam take huste vlasiska ze mojim to je jedno ci su umyte alebo nie, aspon tie mi nerobia starosti, ale ide leto takze pojdem si ich skratit a hlavne zriedit

garonka
2. apr 2010

tu v Košicoch pršíííííííííííííííí 😀 😠

gali no jasne nahodím do albumíku ale to už budu veľke vecičky a vam treba mini babätkovske 🙂

veji dala si tu na nejaku babu kontakt aby sme vedeli že je Dominik na svete? 😉

garonka
2. apr 2010

jani tak mi tvoje vlasy pošli lebo ja ich mam moc jemne a huste chcem 🙂

gali
2. apr 2010

jjani, vsak ja mam tiez huste vlasy a dat to do gumicky je hroza, tak to vzdy len rozcesem a necham tak... 😀
babulky, ja sa s vami lucim, idem tu moju staru mamu kuk, urcite sa potesi. Majte sa krasne, popiste a vecer mozno dobehnem. Este stale neopravujem, asi zajtra... Paa 🙂

vejula
2. apr 2010

gari, gali, tak vidím že máme podobné patalie s vlasmi. Inač garonka niektoré tužidla su dobre ja , len neviem či tu možem značku písať, ale niektoré ti vlasy hnusne polepia tie lacnejšie...

jani a máš nejaké tušenie čo to bude??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre