Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

karrolka
5. apr 2010

jaaaj zienky idem ja, na ten kruhovy 😀 ale nie, ale idem zmenit cinnost, dlho pri jednej nevydrzim. drzim vam vsetkym palceky, nech vsetko dopadne ako ma. mirka12011 ty si pekne este uzivaj, este mas cas a vejula juuuj ty to mas o chvilu ako ja. tak sa tesme . papa kocky

mirka12011
5. apr 2010

karrolka papa a drz sa a daj vediet zajtra ako ste dopadli....

vejula
5. apr 2010

elko to je milééé

karolka tak zatial pa a potom sa ešte ozvi ako pokračuješ 😉

elko69
5. apr 2010

mirka no veru hej budu len o mesiac a pol vekovo rozdielny...a tak si hadam nebudu robit zle,oni budu mat este rocnu sestranicku a 3 rocneho a 11 rocneho bratranca takze o deti v nasej rodine neni nudza...

mirka12011
5. apr 2010

hihi tak teda ale vies s rovesnikom si lepsie bude maly rozumiet hihi hoc nikdy nevies aspon budes so segrou kocikovat spolu 😅

elko69
5. apr 2010

no veru hej budeme si chodit na navstevy lebo byva asi necelu hodinku peso od nas tak dam maleho do kocika v lete a bude to dobre alebo teda ona malinku a teda este bracho byvaju blyzko takze budu take trojte navstevy...

janica81
5. apr 2010

Ahojte 🙂

čakám prvé bábo, a chcem sa opýtať Vás, už pokročilejsích mamiciek, bolievalo Vas casto podbrusko?? nemam ziadny vytok..asi sa roztahuje maternica a svaly...ale sprevadzalo to aj Vas,??

mirka12011
5. apr 2010

ahoj janica ano ano sprevadzalo to aj nas... 😉

janica81
5. apr 2010

ale boli to take bolesti tupe...v podbrusku??? lebo dva tyzdne uz som mala klud a teraz zase... tak asi sa rozhodlo mimco rast 🙂) nehcem letiet k doktorovi, da sa to vydrzat...preto sa pytam Vás... som v 16tt a teraz tri dni mi to prechadza z lavej na pravu stranu... ale da sa vydrzat.. 🙂 len ci je to normal 😅

kormelia11
5. apr 2010

oki baby tak ja este vyckam a uvidim...potom vam dam vediet ako na tom som 😀

dugyna
5. apr 2010

ahojte kocky
mirka mas peknu novu fotecku 🙂
veji ty si este tu?

mirka12011
5. apr 2010

ahoj dugyna ako sa mate? este vrtaju? no predpokladam,ze cez sviatky nie 😅

lulu4
5. apr 2010

ahojte, ako ste prezili velkonocny pondelok, pooblievane? ja len tak decentne korbacom a vonavkou a to este vcera.... inak vcera som sa zobudila s takou bolestou hrdla ze dovi, a dnes som si v lekarni kupila pastilky na cmulanie a salviu na kloktanie hrdla ale uz sa mi zvysuje aj teplota na 37,2 a je mi celkovo na prd, citim to uz akoby na prieduskach aj kaslem trochu... asi zajtra pojdem k obvodnej ale nechcem kvoli drobcovi antibiotika ani neviem ci sa mozu dat, hlavne, ze v sobotu sa vydavam, dufam, ze dovtedy to bude OK

happy8051
5. apr 2010

ja som mala uplnny klud 🙂 som v rakusku a tu sa nepolieva ani nesibe 🙂

elko69
5. apr 2010

janica ano aj ja som to mala najprv iba na zaciatku a potom aj neskor ale to boli skor take iba jednodnove uz,ved maternica sa stale asi roztahovala este..

gali
5. apr 2010

ahoj, elko 🙂

aky si mala den?

elko69
5. apr 2010

ahoj gali no taky celkom kludny,teda rano dosiel iba bracho so svagrom a potom som len lenosila a kuk tv a zaspala som aj a teraz som len hodila sprchu a pokracujem dalej v lenoseni a kuk tv..a ty?

gali
5. apr 2010

ja podobne az na toho svagra 😀 Dosiela kamoska, kt. zije v CZ aj s malou 7mesacnou dcerkou, brat - pokecali sme. Teraz vecer sa chystame niekam von. Uplna pohodicka... 🙂

elko69
5. apr 2010

no ja vecer akurat tak do postele kedze rano ma caka vstavanie do prace... 😒

gali
5. apr 2010

mna zajtra este nie, ale v stredu pride realita spolu s budickom o 5h... ☹

liv1
5. apr 2010

caute babule. 🙂

dugy neuveritelne ze ta tu vidim, akurat som na teba myslela pred par dnami..

liv1
5. apr 2010

gali citis uz drobca? moja mala sa totalne rozkopala, od vcera ju citim niekolkokrat za den. 😵

elko69
5. apr 2010

gali na 5??juj nezavidim ja vstavam pred 7 az chvalabohu....

lulu4
5. apr 2010

liv: a ako citis malinku, uz normalne kopanceky alebo len take akoby hmyrenie v brusku ako motyliky alebo bublinky? lebo take som uz zacitila ale tie kopanceky este nie alebo som velmi nepozorna kedze nie su este intenzivne...
ja som taka chora, dnes som nevedela co so sebou, hrdlo uplne v keli boli ma uz aj akoby na prieduskach, tazsie sa mi dycha, teplota 37,5 sa drzi.... pijem teple caje, mam pastilky na cmulanie a kloktam.... ale nezabera nic.... zajtra idem k obvodnej snad mi neda antibiotika... 😖

janinna11
6. apr 2010

Ahojte kocky, ako ste sa vyspali? Nejaka nova cerstva mamicka?? nebola som tu uz par dni.
Ale uz mam vacsinu veci na Slovensku, tak som Happy. 😉
No Liv pekne, tak to je uzasne, ze mas malu taku aktivnu, mna ten moj Drobcek tiez uz parkrat kopkal tak riadne, ale vacsinou ma to stekli 😀 😀 😀 a myslim, ze sa velmi nevyspim, ked sa narodi, lebo najviac aktivny je vecer a skoro rano... 🙂

marcelka123
6. apr 2010

Ahojte dievcata 🙂)

Mozem sa vas nieco opytat? Som v 30 tyzdni a uz cca mesiac citim dost silno pohyby malickej. Z pociatku tie prve motyliky boli carovne ale teraz mi beha cele brusko a ked sa mala dostane na pravy bok tak to je az neprijemne a nie su to len ako kopance, citim ju ako sa hybe, brusko beha a priatel sa vyziva. Ja len ci to je uplne v poriadku? Niekde som citala ze taketo pohyby brucha maju byt len obcas, a nie dlho, lebo dieta rastie a ma menej priestoru. Nemoze byt ze mala je fakt prilis mala alebo nieco ine? Na ultrazvuk idem az 15.4., takze musim vydrzat. Preto by som rada poznala vase skusenosti a poznatky, ci to je normalne alebo to moze aj nieco signalizovat. Inak na zaciatku tehu som mala 49kg, teraz mam 61!!! A malicka je asi mensia. ...

liv1
6. apr 2010

Ahojte kocky. 😉

Lulu to ma velmi mrzi ze si taka chora, Ale dobre je ze nemas horucku nad 38 tak neboj, bude dobre. V tomto stadiu uz to malemu nemoze ublizit ako prve 3 mesiace. Hlavne oddychuj veeela pi, ale vsak to ty vies 😉.
Mala doslova kope, to bublinkovanie a steklenie citim uz asi 2 tyzdne, ale niekolko dni su to realne poriadne kopance, aj mm to dokonca vidi a ked da ruku na brusko tak aj citi je to supeeeer 😀.

Jani tak gratulujem k prestahovaniu, to musi byt obrovskaaaa radost viem si predstavit 😵.

Marcelka ja nie som sice v takom stadiu uz ako ty, ale myslim ze sa nemas preco bat, a s prirastok mas 12kg, co tiez nie je az taka katastrofa ked sa hovori ze v tom poslednom mesiaci sa uz na vahe moc nepribera neboj 😉

lenocka84
6. apr 2010

ahojte kocky
ja Vas len rychlo pozdravim, a zase letim dalej vybavovat
som stale na vychode, a tu nikdy nemam cas na net

ale inak je vsetko ok, buduci tyzden prva poradna u noveho dr. tak som zvedava ako to dopadne.
snad sa konecne dozviem aj vahu nasho chrustika

zelam Vam krasny dnik, a niekedy neskor.

🙂 🙂 🙂

lusa889
6. apr 2010

Ahojte babule, ako sa dnes mate?
ja som si asi vyvrtla clenok, tak sedim doma s obkladom na clenku a cakam ako zareaguje ci idem k lekarovi alebo je to len nieco prechodne, ......

marcelka, mne este aj teraz mala niekedy tak beha po brusku a to je velka podla mojej doki, takze to je v poriadku, niekedy ma taku chvilku aj 20 minut a je to miesta naozaj dost neprijemne az mi je z toho tazko na zaludku 😖

mirka12011
6. apr 2010

caute kocendy tak co ako sa mate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre