Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
6. apr 2010

ahoj, liv! 🙂 Davno som ta nevidela a ked si napisala uz som bola fuc ☹ Zatial sme stale bez zmeny, bez kopancekov, ale potom si to asi vynahradime. Bud to bude taky maly hamblivec alebo utajeny cloviecik... Stale ludia, ktori nevedia, nevedia stale, stale nosim svoje povodne rifle, takze este ani do klubu sa nemozem pridat..., ale cakam na to rano ked budem len tak cumakovat... 🙂

mirka12011
6. apr 2010

gali no liv nas teda riadne zanedbava 😀

vejula
6. apr 2010

ahojte kočky ja sa hlásim stále 2v1 😒 Dnes som mala riadny nerv, som išla vybrať zo sporietelne peniaze čo mam na knižke, lebo chcemem kupiť autičko kedže do toho našeho nevojde ani kočik, a štartuje si len ked sa mu zachce.. A zistila som že mi asi musel z penaženky vypadnuť občiansky som ho hladala všade možne aj nemožne a občiansky nikde, som mala také nervy až som plakala, našťastie to nakoniec išlo vybrať aj na občoansky mojej mamy, ale nervy som mala také že som myslela že z nich aj porodim alebo čo 😒

A vy ako???

tinkarisko
6. apr 2010

Ahoj vejula no tak to ti verim,ze si mala nervy to by som mala asi aj ja a poriadne.My sme isli opekat ale vratili sme sa lebo nam bola zima a opekat sa nedalo. ☹ takze tak.

barbyes
6. apr 2010

ahojte kočky, na chvíľu som Vás prišla mrknúť. ako sa máte?
veji a ty sa ako cítiš? sa ti to už nezadržateľne blíži, každú chvíľku máš svojho drobčeka u seba 🙂 🙂 🙂

vejula
6. apr 2010

tinka, no akosi sa ochladilo, fakt že na opeknaie nič moc.. Už aby bolo pekne teplučko zas ako v nedelu 😉

barby no ale ani sa moc necítim že rodiť, čo ja viem... Aj ked už má len dva dni do TP akýsi je zamrznutý v tom brušku 😅

tinkarisko
6. apr 2010

vejula no tak to mas aj docela pravdu.Je zima ale nezda sa to az tak.A ty ides kedy rodit? Nebojis sa?

liv1
6. apr 2010

Bambulky opat som tu tak na 10 minut, lebo potom idem na morfo 😕 . Jujha, nech uz je to za mnou. Na jednej strane sa strasne tesim ze malicku uvidim, ale na druhej stresujem ci je vsetko ok.
Gali za chvilku neboj neboj, ked si ty bola taka sportovkyna ani sa necudujem ze to este nie je vidno 😵 . Inak na mne si to cudzi ludia vsimnu len ak mam dlhe tricko obtiahnute bez svetra inak tiez asi len si myslia ze mam nejaky ten faldik navyse 😀 .

Veji viem si predstavit, asi by ma ... ale hlavne ze ste to nakoniec vyriesili. Pri mojom stasti by to urcite neslo 😀

Mirka caf ako sa mas nieco nove? Vy ste tu popisali tolko stran, ze ani precitat to nejdem 😅

barbyes
6. apr 2010

neboj veji, ani nebudeš vedieť ako a bude vonku. trošku Ti závidím, ja už by som ju tiež chcela mať pri sebe 🙂 ale ja si ešte budem musieť niečo cez dva mesiace počkať ☹

mirka12011
6. apr 2010

no veji teda zajtra mas poradnu?
dnes som mala poradnu ja, tak doktor nebol nadseny z placenty uz som objednana na kontrolne prietoky nech kukucne placentu este raz jej to napisal na papierik hih inak riadne mi opuchli nohy doktor hned magnezko kazal kupit hihi som ich v nedelu ani do sandaliek nemohla dat 😝

mirka12011
6. apr 2010

liv ides na morfo drzim palusky uvidis malicku jejejej

liv1
6. apr 2010

dakujem mirka, nuz pomaly sa aj zberam, este vysusit vlasy a utekam. pomooooooooc 😀 este vas dnes asi vecer pridem mrknut. zatial papa

barbyes
6. apr 2010

jeej, ahoj liv, ako máš? ja už som mala v 20tt celkom pekné brušisko 😀 buď rada, aspoň toľko nepriberieš a nebudeš musieť veľa zhadzovať 😉 a neboj sa, idete na ten 3D? perfektný zážitok 😵 😵

vejula
6. apr 2010

liv držím palce nech je všetko OK... Uvidíšbude to dobre 😉 Inač mne sa to stalo tiež v najvhodnejší čas... No zajtra pojdem vybaviť nový 😒 LEbo tento už nenájdem, nemám kde.
Mirka a čo dnes boli zle prietoky? Či ako????
barby ja si budem závidieť ked už to bude za mnou 😅

mirka12011
6. apr 2010

barbyes hihi uz aj zdrhla liv ty si uz mala brusendo v 20tt? ja teraz kukucla na moje v 20tt tak teda ziadne 😅

mirka12011
6. apr 2010

vejula nie zle nie len placentu mam uz prezretu 😀 co zabudas 😅

vejula
6. apr 2010

jj mirka ja viem len som myslela že od toho závisia aj tie prietoky... A že podla tých pritokov zistia aj zrelosť placenty.... A podla čoho vlastne zisťuju tu zrelosť placenty teda???? A prečo máš isť teda na kontrolne prietoky ked ich máš dobré????

mirka12011
6. apr 2010

no kvoli placente lebo mame placentu uz 2 a v 3 sa rodi ci ako mi to hovorili a to pred mesiacom a pol som mala placentu 0 😀 tak skontrolovat placentu ci nahodou nedozrela este viac co dufam, ze nieeeeeeeeeee 😀
zrelost placentu zistuju na tych prietokach cez sono
vejula opuchali ti nohy v tehotenstve? ja som mala chodidla ako slon opuchnute tak mi doktor kazal nesolit jedla, a nepit mineralky len caj a to bez cukru a kupit magnezko no citala som ze opuchy su bezno ale chodidiel to nieje dobre ak mas aj vyssi tlak a najdu nieco v moci, no moc sme mali ok ale tlak mame vyssi, musim dnes kupit to magnezko bo uz nerv mam 😔
zajtra ides rano na poradnu?

vejula
6. apr 2010

jaj, no každém,u dozrieva inač aj som mala pred 2tt placentu 2 ale nepozera mi to kadý týžden, tak neviem ako to vyzerá teraz 😒 A od zrelosti placents závisia aj tie prietoky??? Inač opuchaju mi nohy a ruky ale len tak minimálne, tlak mám ukažkový.. No viem že kd je vysoký tlak bielkoviny v moci pouchy tak že hrozi nejaká preklamsia ale moc neviem čo to je... Viem že je to nebezpečné, ale to by si musela mať bielkoviny v moci a kedže nemáš tak neboj 😉

mirka12011
6. apr 2010

no ano uz som nasla ze aj moc tam hra ulohu kontrolu mam o 2tt tak snad bude ok len nesmiem jest nic so solou a nepit mineralky len nesladeny caj brrrrrrrrrrrr a papat vela ovocia a zeleninky a brat to magnezium 😀
no veji to ti neviem povedat ci zalezi od zrelosti aj pretok my sme mali prietoky v poriadku teda nehovorila nic zeby bolo nedobre len ta placenta ze je velmi dozreta, tak preto idem skontrolovat placentu este raz....

vejula
6. apr 2010

jj, určite bude dobre 😉 Tak zajtra máme obe poradne teda.. No snad obe budeme mať len dobré správy 😉

mirka12011
6. apr 2010

veji kto obe? ja som mala dnes 😀
ty uz chod rodit moja 😅

lusa889
6. apr 2010

ahoj babule 🙂
pridam za do klubu na zajtrajsie poradne, aj mna to zajtra caka, poradna, prietoky asi aj krvne testy, .... 🙂
ako sa inam mavate,

veji dominikovi sa asi velme chcece, ze?

mirka12011
6. apr 2010

lusa ahoj
krvne testy? naco?
ty chodis do poradne uz kazdy tt?

janefonda
6. apr 2010

lusa ja mam tie testy az 20. aprila a prietoky asi az potom niekedy v nemocke... naozaj to kazdy lekar ma inak a to mame termin den po sebe, teda ak to tu mas spravne nastavene 😉

Mirka krvne testy- klasika zasa hodnoty, toxoplazmoza....plus aj ster, ci nemas nahodou streptokoka...to su tie posledne krvne pred porodom 😉

lusa889
6. apr 2010

ahoj mirka, praveze nechodim katzdy tyzden aspon dosial nie, naposledy som bola pred 2 tyzdnami, to je indi podla toho ako doki urci, a krve testy mi teraz robia ako na pase, aj som niekde citala, ze teraz sa to tak robi ale neviem preco 😀
s tym chodenim kazdy tyzden to bude ale vesele, dnes sa mi podarili vyvrtnut clenok a zatra bude prva testovacia jazda 😀 nejako to odsoferujem hi hi
a ty ako? ako citam nas to celkom vesele, mne nohy ani nepuchnu ak nepocitam dnesny clenok 😉 ale trosku ma bolia kosticky a klby na prstoch na rukách 😕

lusa889
6. apr 2010

jane ahoj 🙂
hej mam to dobre nastaveny moj termin stale plati 17.5. 😉 teda pokial sa malicka nerozhodne inak 😀
myslim ze este jedny testy krvne budu robit kvoli sedimentaciii na epidural, ale to naskor v 36 tt, ci tak nejak, to je tiez asi indi podla porodnice

janefonda
6. apr 2010

lusa cauko. no aj ja mam zatial 18. maja bez zmeny, ale mam pocit, ze to bude skor. Neviem preco...dva dni dozadu som si uzivala prvy krat kontrakcie...poslickov, ale bolo to len par krat denne, cize ok a vcera nic. Tak uvidime co dnes, lebo to bolo vzdy na vecer. Tie krvne pre epidural si budu v mojom pripade robit uz v nemocke, ja nemusim dopredu nahlasovat ci ju chcem, jednoducho ked sa rozhodnem , nahlasim to pri prichode do nemocky 😉 Zajtra chceme ist s mm do nemocky pozriet si to tam a nahlasit sa na chodenie na prietoky.

mirka12011
6. apr 2010

ster?
no mne nehovorili aby som prisla nalacno alebo daco take nabuduce tak uvidime co vymyslia 😀
inak ahoj janefonda ja neslusnica som mala prv pozdravit 😀 sorry
lusa tak to teda ajajaj s bolavou nohou za volant hih ale bude sranda neboj ved nohy ma aj instruktor keby nieco....

lusa889
6. apr 2010

jane, aj ja mam obcas pocit ze to bude skor, ale poslickovia zatial neboli 🙂 tak uvidime 🙂
ozaj kde budes rodit v AT? tie prietoky to ma poslala este moja doki, spolu s UTZ, na morfologiu v 30 tt som nebola tak mozno teraz?
doki by mi mala zajtra aj odporucit nejakeho porodnika aby som sa nahlasila, predpokladam ze na dalsi tyzden uz pojdem k porodnikovi, tak sa zajtr asi tiez nahlasim na nejaky kurz do porodnice aj na prednasku o epidurale a manzelovi pri porode, ...
inak okrem standarndych papierovaciek okolo porodu a babatka, mam obcas pocit ze to porodnice s tymi povinnymi prednaskammi niekedy hadaj aj prehanaju, .... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre