Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
6. apr 2010

mirka tak aj ja som neslusnica tiez som nepozdravila 😅 Ahoooooj 🙂
Mne dokina hovorila, co vsetko tie testy budu obsahovat, ale to sa nedalo zapamätat, bolo toho moc 😝 no ved uvidim na vysledkoch 😀
Mirka ako sa inak citis??? Ja mam zaseknuty nerv pod rebrom na lavej strane a poviem vam ziadna zabava. Ani vyfukat nos si nemozem poriadne, lebo to boli ako fras a ja ako na potvoru mam uz dva tyzdne nadchu 😒 ale bola tu mamina a doniesla mi mucosonal, tak to ma zachranuje 🙂

lusa889
6. apr 2010

mirka ale ja mam taku "skusobnu" s tou nohou 🙂 bez instruktora, ten vedla mna nesedi uz niekolko rokov hihi 😀
ale sranda to bude urcite, nemam to daleko z domu, ale idem rano na 8:00 ranna spicka v BA to isti, ale pojdem pomaly 🙂

lusa889
6. apr 2010

jane, ja mam zapaleny sval pod pravou loptkou, takze zakazdym ked nieco robim s pravou rukou boli ma pol chrbta, ....
baby uz sa niekedy citim jak invalid 😀 uz aby sme boli 1v1, malicke pri nas a vsetko v poriadku 🙂

janefonda
6. apr 2010

Lusa tu v AT planujem rodit, teda ak ma to nezastihne na svk ked pojdem na skusku 28. aprila 😅 ale dufam, ze nie samozrejme. Je to naozaj zvlastne, co vsetko vyzaduju porodnice, tu nemusi manzo nic absolvovat dopredu, aby mohol byt pri porode a ani ja nemusim na nic chodit. Jednoducho prideme a rodime. Aj tak kazda zena porodi a je uplne jedno ake dychania a prednasky absolvovala. Aj tu samozrejme mozem chodit na nejaku pripravu, ale neplanujem. Pozrela som si na nete nejake porody a myslim, ze nech robi clovek cokolvek ,aj tak na to nemoze byt ulne pripraveny 😠 ale moj svokor gyn. mi este planuje daco k porodu povedat, tak som zvedava 😉

mirka12011
6. apr 2010

lusa tak teda o 8.00 nevychadzajme nikto z domu 😝 aj ked sme kilometre vzdialene hih robim srandu....
janefonda ach ajaja nadcha tak to je teda zla kamaratka posli ju na dovolenku dlhodobu ved to musi byt hrozne teraz v tehu....
ja no opuchaju mi nohy, chodidla tak idem na magnezium hihi papat budem povinne aj jest co mi odpurucili tak dufam, ze bude vsetko ok....

janefonda
6. apr 2010

lusa aj ja sa niekedy citim ako invalid, ale snazim sa , si to nepripustat 😀
Vo svojej podstate sa citim dobre, az na ten nerv, poslickov a to velke brucho, co mi zrazu vyrastlo 😝 jaj a este ma zacala posledne dni pobolievat aj panva, tak sa asi este mierne roztahujem. Chodim ako taka kacica 😠

janefonda
6. apr 2010

mirka tak nohy opuchaju? nastastie toto ma zatial obchadza 😉 ale tak trapi ma vselico ine...
Uz sa tesim na malicku, ved aj tak sa uz neviem poriadne vyspat...stale cikam. Si hovorim, ze to je moj nocny strecing 5 a viac krat vstat na wc 😀

mirka12011
6. apr 2010

no cikanie je cikanie to uz ani glg vody nemozem vypit bo uz len vidim vodu a uz cikam 😀 a k tomu kakam 😝 3x denne hnackujem nejako a to som zabudla doktorovi hovorit teraz ma napadlo 😅

lusa889
6. apr 2010

jane, to roztahhovanie poznam 😀 mm sa obcas pyta, ze co tak divne chodim lebo vtedy skoro ani nohy nespojim 😀
ale presne tak ako hovoris, ked si odmyslim to brusko velike, bolavu lopaktky, obcasne roztahovanie panvy a nespavost v noci tak sa dokonca citim uplne super 😀

mirka, uz neskoro na nevychadzanie z domu v PO som bola pres par tyzdnami, ale na rodicovkych autach s tymto bruskom soferovat uz neviem 😉
a zajtra v takej hodine asi pojdem krokom pol cesty ako minule, takze to nebude az taj hrozne, ..... ,mozmo 🙂

janefonda
6. apr 2010

baby no hlavne, yba sme to dobojovali do uspesneho konca 😉 nech su tie nase zlaticka hlavne zdravucke, co na tom, ze nas tak trapia. Aspon vieme, co sme mi sposobovali maminam 😅

mirka12011
6. apr 2010

lusa bola si v PO?

lusa889
6. apr 2010

jane presne tak, ak by sme to mali uplne bezproblemove nemali by sme na co spominat. Ja som dnes akurat volala s maminou, a debatili sme co ma zajtra caka, tak hned padla otazka, ze co su to prietoky, naco tolko krvnych testov a UTZ to tiez oni nemali take 😀 no nic doba sa hybe a je dobre vediet ze nase maminy rodili za ovela tazsich podmienok a ake sme my teraz krasne sikovne a verim ze aj zdrave tehulky 🙂

mirka, ano bola ja som z PO 🙂 bola som si na tyzden polenosti u rodicov 😀

mirka12011
6. apr 2010

ach jaj sak si mi mala napisat dali by sme kavcu 😀
ejeje ty mas rodicov z PO ty si tu aj byvala?
ano janefonda cista pravda...

lusa889
6. apr 2010

mirka, ano byvala a veeelmi dlho v BA som asi len 3 roky 😀
vidis, to ma nenapadlo, mohli sme dat kafco 😒 aka som ja popleta!!! Nevadi ved este pridem, tak by sme mohli isti kocikovat s drobcami 😉

janefonda
6. apr 2010

lusa presne, zvladaju to zeny po celom svete v roznych podmienkach, tak snad aj my sme nejake bojovnice. 😉
Aj moja mamina mi vravela, ze oni nemali tolko testov a vobec, ze starostlivost bola uplne ina. Mas aj strie, ci ani nie?

barbyes
6. apr 2010

ahoj jane, ako sa máš? tebe sa to už tiež krásne blíži 🙂 do BA sa ešte chystáš, že by sme dali tú stretávku?

mirka12011
6. apr 2010

jasne potom dame uz pivco hihi
jejej tak ty si teda presovcanka to je teda novina.....
strie? hihi janefonda ja osobne na cicendach 😝

barbyes
6. apr 2010

ja zatiaľ tiež strie nemám, čo sa teda čudujem pri tých mojích kilách čo som pribrala 😅 😅

lusa889
6. apr 2010

jane, zatial (musim poklopat, klop, klop, klop) ani nie, teda aspon som nezbadala 🙂 a dufam ze uz sa im velmi nebude chciet 🙂
a ty?

lusa889
6. apr 2010

babule, ja idem na chvili off, prisiel mm tak ideme mrknut moju nosku, ci nepojdeme do nemocky a kedze dne sprisla postielka, tak sa tesim ako budem skladat 🙂
zatial sa majte, este sa asi vecer ozvem 🙂

mirka12011
6. apr 2010

babky zas mi opuchli chodidla mam ich ako slonica

janefonda
6. apr 2010

barbyes ahooooj,
a tak no mam sa tak tehotno, co ti poviem 😀 zavratne rychlo sa to blizi, ale uz sa veeeelmi tesim 😵Ja by som sa aj tesila, keby sa uz narodila, aspon by som mala cas v pohodke dokoncit semester bez nejakych vymyslani 😉 takze buduci tyzden kludne moze prist na svet, 36.tt sa uz povazuje za ukoncene tehotenstvo 🙂 no ale rozhodnutie je aj tak na malickej 😵
Planujem prist do BA po 20. ale nie je to este na isto, podla toho ako sa budem citit. Este to tu ohlasim, ked to bude iste 😉 Stretko by bolo fajn, rada by som si este v klude posedela niekde na teraske v meste 😵
a co ty? Do konca mesiaca este makas?

janefonda
6. apr 2010

Mirka hlavne sa snaz mat co najviac vylozene nohy pocas dna...a dopuj sa tym magnezkom 😉
Lusa ja mam len jednu, nad pupkom, kde mam prepichnuty piersieng...cize som si to viac menej sposobila sama, lebo je tam oslabena koza. Co uz. Aj ja dufam, ze uz ziadna ina nepribudne a tato uz nebude rast 😠 Tak pekne skladajte a teste sa z postielky!!!
My sme konecne kupili skrinu a uz nam stoji v izbe, tak mozem ist vsetky svoje a malej veci do nej poprenasat😉

barbyes
6. apr 2010

jo, jo... ešte mám pred sebou posledné 4 týždne a ide sa na MD, síce ešte neviem čo budem doma robiť tých 6 týždňov, ale snáď to nejako vydržím. nájdem niekoho komu sa so mnou bude chcieť behať po vonku a tak lebo doma by som asi umrela 😝 😝 ale ja verím, myslím si to, že malinká príde trošku skôr tak... moc by som chcela aby sa narodila 2.6. na mužove narodeniny, no nebol by to úžasný darček?? 😵 😵
a už sa na teba teším, teda aj na ostatné, vybehneme niekam do centra na nejaký poriadny zmrzlinový pohár***mňam 😵 😵 sa budeme olizovať až za ušami 😀 😀

barbyes
6. apr 2010

jane, už máš komplet výbavičku? mne ešte chýba matrac, perinka, obliečky a takéto veci, ale zajtra si to objednám z netu. kolegyňka mi má priniesť perinku aj s vankúšikom a ak bude vyhovovať, čo myslím že hej, tak objednám všetko bez perinky. inak by som si to zobrala už dnes. a potom ešte kozmetiku, nejaké plienky a mala by som mať všetko 🙂

janefonda
6. apr 2010

barbyes presne to nam treba, zmrzlinu!!! Osladit si nas zivot 😵
Urcite by to bol krasny darcek pre mm a samozrejme aj pre teba 😉 A nemysli si , ze o 4 tyzdne sa ti bude chciet nejako extremne behat. Ja sice rada chodim von, ale moje prechadzky sa uz vyrazne casovo okresali 😠 vydrzim ovela menej chodze a k tomu musim mat stale wc po ruke, kedze neustale cikam. Ale tak snazim sa chodit trosku na vzduch, vzdy mi to dobre padne a potom som vzdy unavena tak vylozim nohy a lenosim 😝

janefonda
6. apr 2010

barbyes myslim, ze uz mame vsetko potrebne, aj nieco navyse. A postupne uvidime, co nam este treba a dokupime 😉

barbyes
6. apr 2010

ja len dúfam, že nezabudnem na niečo dôležité, ale tak snáď nie
ja už ani teraz nevydržím dlho chodiť, fučím ako lokomotíva 😝 drahý sa zo mňa potom smeje 😠 🙂 škareďák jeden 🙂
ale ja som hrozne neposedná a nevydržím 6 týždňov nič nerobiť, to by som potom asi nešla do pôrodnice, ale na psychiatriu 😀 😀 aj keby som si išla len niekam von sadnúť na lavičku alebo na kávičku a klábosiť....

janefonda
6. apr 2010

barbyes neboj keby si aj na daco zabudla, tak dokupis...no problem. Ja som dnes sedkala na balkone na slniecku, este tam asi vyleziem znova, je krasne teplucko a budem malicko opalovat brusendo 🙂
A neboj aj moj mm si robi zo mna srandu , ale mysli to milo 😉

barbyes
6. apr 2010

veď môj tiež v dobrom, to ja sa iba naoko hnevám 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre