• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

26. decembra 2015 
ahoo vejula, ak chces popohnat male von kup si original tonic a vypi aspon liter, pocas tehotenstva sa to pit nemoze ale uz pred porodom to malemu neuskodi... ja som mala 2 tt pred terminom silne tvrdnutie brucha a nemohla som to vydrzat, nieco mi vravelo ze si to mam vyvolat tak som si konecne po dlhych mesiacoch hacala do teplej vanicky a dala som si aj trochu vareneho vinka..mala som slabe bolesti ako pri kramoch..ale stale nic dala som si tonik a o den nato som isla na tehotenske cvicenie a tak a tam mi ta sestricka skusila brucho a poradila mi ze si ho mam ist dat popocuvat, lebo mi casto tvrdne a mam hlavicku uz dost nizko tak som isla do ilavy a tam uz som bola otvorena na 1 prst, a ked videli na grafe ako casto mam tvrdnutie tak si ma nechali a na druhy den mi dali vyvolavacku...o tristvrte na 10 mi prisli prve kontrakcie a o 19:05 sa mi narodila zdrava Eliška, ale nebyť toho vnuknutia aby som si ten porod trochu privolala mala by mi na termin asi umrela lebo bola uviazana na pupocnej snure a bola dost kratka...tak som rada ze to vnuknutie od Boha bolo spravne. Mala ma uz teraz 4 mesiacky a rastie ako z vody :D
8. apr 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babule
ako?
ja som uz nakupila, dovybalovala tie kufre, vyvesala pradlo z pracky, a konecne relax
8. apr 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivca, ty si mala už skazenu plodovu vodu???? A ako dlho si prenášala?

lutsine aj malinikovy čaj aj fit lopta sex aj lanové semienka... A ništ :sweat_smile:

zabka tonic som ešte neskušala, možem oskušať či zaberie... Ale liter tonicu sa mi zdá vela aj pre mna nieto ked sa to dostane k malému... Ja som taký strachoprt :sweat_smile:
8. apr 2010 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veji ty len bud kludna, bo dojdem a nasekam ti na zadok, ked budes stresovat

daj si teplu vanicku, 2dcl cerveneho vinka, potom znasilni mm, a bude to
a ved termin mas dnes, tak pohodka, a dr. ta dlho nenecha prenasat
8. apr 2010 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vejulka tak musis pekne upratovat cely byt..a skus cupiet :wink:

alebo pod ku nam na nsvtevu mozno z toho vrtania porodis
8. apr 2010 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby inak novinka u nas od rana vrtaju..prosim pekne uz 6 tyzden

leni sa ti to uz krati :slight_smile:
8. apr 2010 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veji a tu vanu by som skusila...znamej to tiez pomohlo :slight_smile: :slight_smile: aj ked je otazne ci pomohlo alebo ci by to aj tak prislo..keby si ju nedala :grinning:
8. apr 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som este pred porodom umyvala v panelaku schody rucne bez mopu, skus este to...ale nespoliehaj sa na plodovku...mne a jednej co rodila so mnou v rovnaky den ju museli prepichovat.
8. apr 2010 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veji aj materina duska a fenikel sposobuju kontrakcie maternice tak mozes cajikovat :wink:
8. apr 2010 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabka ty si teraz menila fotku sak? :wink:
8. apr 2010 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dugyna hej, henta mi pripomina nieco na co by som chcela zabudnut..
8. apr 2010 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojteee baby.. som prvykrat tehotnaa. som v 5. týzdni. mam nafuknute brusko a rano mi byva zleee ale v tehotenstve je to normalne cize to berem ako to jeee. veelmi sa tesiim na miminkoooo. jedine coho sa troska bojim je porod.. ale noo nejako to zvladneme:grinning:D drzim vam palceky
8. apr 2010 o 12:52  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dugy ano krati, ale uz sa aj tesim, zacina mi brusko vadit, takze bude ok ked bude uz prec, a miesto neho doma maly
tak sa vytesujem
8. apr 2010 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tato je krasna :wink: a netrap sa a pekne zahod za hlavu zle spomienky.

aduska vitaj medzi nami. na to nafuknutie odporucam papat susene slivky a jogurty kazdy den
8. apr 2010 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni tak tomu verim :wink: mas krasny domcurik..a tusim sa meni na viacposchodovy rodinny domcek :wink:
sak uz to mas za par :wink:

ja uz sa tiez tesim na malinku :wink: idem sa prejst s nasim hafikom..lebo mu vadi to vrtanie a aj malinka sa ozyva..a mne to tiez uz strasne vadi..
8. apr 2010 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska porodu sa neboj....nevravim ze su kontrakcie prijemne ale ked ich dostanes sama si budes priat rodit. nechapem ako niektore baby pri tom kricia..ved ked sa to tlaci von to si doslova pyta aby si zatlacila a nejacala...krikom nic nevytlacis iba naseres doktora :grinning: ale ked to z teba vide, na bolest hned zabudnes, uz si ju potom ani nevies vybavit...je to ako znuvuzrodenie...isla by som este raz na ten co som mala..sice som mala kontrakcie silne asi 9 hodin ale bola to bomba :dizzy_face:
8. apr 2010 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dugy ja ho uz ani nefotim, nejako sa mi nechce, ked sa mi tie strie porobili

aduska vitaj, a zelam krasne tehulkovanie
8. apr 2010 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabka, ak sa smiem spýtať aké? nepamätám si tvoju predchádzajúcu fotku.
Aduška, ešte si len v 5 týždni a už sa bojíš pôrodu? :sweat_smile: ešte máš toľko času aby si sa začala báť... a tá chvíľka za to miminko stojí :slight_smile:
8. apr 2010 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na tej predchadzajuces fotke som bola fotena vtedy ked som zacala silno krvacat a zacali zo mna vypadavat hrudy krvi.vtedy som odpadla a museli ma vziat po troch dnoch doma naspät do nemocnice.keby moj chlap nebol doma uz by som tu asi nebola
8. apr 2010 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a čo sa Ti stalo? to si už bola tehotná? ešteže si mala muža doma, bol tvojim anjelikom strážnym:slight_smile:
8. apr 2010 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni by som si aj zaslužila na zadok :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Inač snažím sa nesedieť stále niečo robiť, ale potom mam stále tvrdé bruško a to mám zlý pocit že malému je to nepríjemné ked v kuse tvrdne bruško :unamused: Inač o chvilu pôjdem s havkačom na dlhu prechádzku, prechádzky vraj tiež pomáhaju, tak včera som bola na dvojhodinovej a dns idem tiež na taku dlhu, tak snád...
Dugy a skusim viac čajikovať :wink:

zabka, tak to muselo byť hrozne, chvalabohu že si v poriadku
8. apr 2010 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veji, ale to Ti bude tvrdnúť bruško :slight_smile: už sa teším keš napíšeš, že si maminka :slight_smile: Ti budem ticho závidieť, ale v dobrom
:dizzy_face:
8. apr 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veji sak pockaj, v stredu pridem, kludne ti nalozim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. apr 2010 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
po porode sa niekedy stava ze sa tav vytvoria krvne zrazeniny takzvané kolaguá, vypadavali mi hrudky velkosti muzskej päste...v nemocnici ma potom uspali a vycistili ale zial stratila som mlieko, musela som brat atb lebo som mala horucky a odsavacka nie je to co malinke ustocka...dlho dsa mi nechcela prisavat lebo citila v mlieku atb a potom u nechcela sat lebo z flssky to islo lepsie
8. apr 2010 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veji ak mas caste tvrdnutie brucha cod si ho dat do porodnice popocuvat, ci je male ok
8. apr 2010 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
božinku žabka, to si ani neviem predstaviť :frowning2: hlavne že si v poriadku. Teraz pozerám, že si z Púchova. To je ako môj druhý domov. Mám tam babičku aj krstných rodičov s bratrancoma sesterkou. Bola som tam každé prázdniny ako decko a ešte aj potom.
8. apr 2010 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej, a ako sa volaju? mozno ich poznam
8. apr 2010 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabka tak je to urcite neprijemne skusenost, dolezite je ze si tu, a ze je vsetko ok
8. apr 2010 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rodina Strempeková, krstný sa volá Ján, krstná Janka a deti sú Matej a Miroslava. No deti, majú 18 a 16 rokov :slight_smile: bývajú v rodinnom domčeku pod Lachovcom rovno oproti tlačiarni. Ale možno poznáš Reňu Horákovú, Peťu Supekovú alebo Vierku Ptáčkovú. S nimi som strávila zopár liet.
8. apr 2010 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boli ste niektorá na 4D ultrazvuku?
8. apr 2010 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok