Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
10. apr 2010

miri ja sa chstam na parene buchty

inak vies ze padlo polske lietadlo..s prezidentom a vsetci su mrtvy 😒

lenocka84
10. apr 2010

dugy ano to myslim
si tam bola?

mirka tu som
este tak na hodku

mirka12011
10. apr 2010

s akym prezidentom? nasim?
leni ty co budes obedovat?
dugyna buchty s lekvarom?

mirka12011
10. apr 2010

polsky prezident aj jeho manzelka uch a to si isli uctit pamiatku to je teda strasne...

lenocka84
10. apr 2010

mirka este netusim
mm so svagrom vymyslaju ze idu ugrilovat masko, tak neviem
ale keby aj nie, mam zo vcera masko, uvidime

mirka12011
10. apr 2010

lenka gril party robis?

tinkarisko
10. apr 2010

Gratulujeme VEJULE k uspesnemu porodu a k dominikovi. 🙂

lenocka84
10. apr 2010

miri ja ani nie, to svagor vymysla
ja sa chystam za upratovackou, odniest jej veci, a potom s krstnou maleho na nakupy
este chcem nieco v com pojde z porodky domov, tak som zvedava ci mi nieco padne do oka
len ked neviem aku velkost mu zobrat 😅

tinkarisko odkazem 🙂

dugyna
10. apr 2010

leni nebola len ked sme boli s mm na navstevy u starych rodicov tak boli zlati ze by sa tam isli poprechadzat 😉

mirka no presne je to strasne 😒 a ze im kazali na inom letisku pristat

hej s lekvarom parene buchty

mirka12011
10. apr 2010

omg sak uz som hladna teraz ta fajne mozem ist jest hafan vyvenceny teda ten najmensi 2kg tie 30kg ja teraz nevencim bo icn neudrzim hih tak cakaju na tatina ktory ich vyvenci 😝

lenocka84
10. apr 2010

no na teraz Vas opustam ked tak mozno neskor
teraz su tu povinnosti, tak sa idem venovat
zatial pa pa

dugyna
10. apr 2010

Kocky ja utekam kupit parak

mirka12011
10. apr 2010

vsetky naraz zdrhame 😀

elko69
10. apr 2010

ahojte babule no ja som tu az teraz lebo som bola doobeda v meste lebo som musela ist lebo kamoska sa vydava tak som sla kupit kvetinku a lekoplast lebo do topanociek potrebujem a kupila som aj matersku podprdku konecne ale teda este musim dokupit aspon jednu este asi..kolko ich mate v plane kupovat vy??2 ks by aj mohli stacit,nie?a som si aj kupila topanocky v maji ideme na svadbu tak take pohodlne bez podpatku....

no to s tym polskym prezidentom som sa dopocula teraz az a je mi luto,tragedia pre krajinu veru riadna...

miska1981
10. apr 2010

ahojte baby,
v prvom rade VELMI BLAHOZELAM VEJKE A DOMINICKOVI prajem hlavne vela zdravicka, stasticka a spolocnych usmevov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenocka pozdrav ju odomna ak ste v kontakte.
vcera vecer som skoncila v nemocnici, bolo mi hrozne zle, srdce mi islo vyskocit, no hroza, ale nerodila som chvalabohu, len ma dali na pasy a povedali, ze malej rychlejsie bije srdce nemam dlho lezat na chrbte, ale tak nebolo mi vsetko jedno.

no lepsie to uz nebude ja viem pocuvam to z kazdej strany
🙂
baby aj u vas je tak skaredo, normalne depresivne pocasie, najlepsie zostat v posteli cely den ☹

mirka12011
10. apr 2010

miska no teda strasidelne no myslim, ze nikomu by to jedno nebolo uch super ze to dopadlo dobre juj az chlpky sa mi postavili ked som to citala ajajaja

miska1981
10. apr 2010

mirka ja som bola z toho hotova a cestou tam som sa modlila, aby mala bola ok, ale ze na porod to nevyzera som otvorena len na spicku prsta co je nic. ale teda vysetrovala ma zospodu a tak strasne to bolelo, asi mi tam narvala ruku az po laket, alebo neviem co, lebo slzi mi vybehli a dotykala sa babatka zospodu, neviem co skusala. fuuj, takze teraz uz rodit nechcem, to musi boliet tri krat viac a ja som rozhodnuta, ze epidural nechcem....joj ☹ mozno ma hrdinstvo rychlo prejde.

mirka tebe je zatial ok? vsetko v poriadku, ci uz aj ty pocitujes nejake tazkosti?

dugyna
10. apr 2010

miska a teraz sa ako citis?dufam ze uz lespie.
na tvojom mieste by som asi strelila jednu tomu kto ta vysetroval...facku

kocky buchty su hotove...ale ako napotvoru uz teraz som presladena a mam chut na slane..idem si zohriat lasane

mirka12011
10. apr 2010

miska no teda ja mam tazkosti vzdy 😀
juj akurat sa mi teraz stalo cca po 2x co som tehulka ze som lezala oddychovala na postel a chcela sa na bok otocit no taka bolest v lavej strane neviem ci mala tam akurat bola alebo co normalne ako krc a to sa mi uz stalo skor ja neviem ale po 5min uz normalne sa dalo aj otocit aj vsetko juj
no mna naposledy co kukucal tak ako nebolelo to tak hrozne len vyter nejako au to bolo a ked dal ruku dnu tak hned ze mi povedal ze mala ide vonku hlavickou jejejej si vravim, ze ta nasa vrtulka je dobre otocena....
dugy posli aspon 2
ja som tie francuzaky vyvracala tak som si spravila gulasovu polievku :D

miska1981
10. apr 2010

dugy este brusko boli, ale je to o moc lepsie, ja som fakt nechapala naco tam strkala celu ruku, vsak som myslela, ze mi to babo chce vytiahnut, potom som si precitala, ze zo spodu hmatalne nahmatany plod, tak ona sa jej asi dotykala, len neviem co tym zistovala.

inak to uzavreli ako syndrom dutej zily, ze som lezala na chrbte...pritom si neviem spomenut ci som nahodou nelezala na boku, lebo na chrbte dlho nevydrzim, ale som rada, ze som doma.

ja nebudem presladena asi ani po kile cokolady .
dugy aspon dnes mate klud? to by bol vrchol keby este aj cez vikend otravovali...

mirka ty stale vracias, fuuj moja ty si to nadrobis na najblizsich 20 rokov, nezavidim, ale tak vela papaj nech sa k malickej dostane vyzive, ked vacsina z teba ide von. a s tym otacanim aj mna to niekedy boli, hlavne take bodanie v krizoch
😒

dugyna
10. apr 2010

jaj mirka ty si teda uzivas stym wckom..je mi ta luto 😒 ☹

miska ruku som nevidela celu pchat nikoho do zeny..a ani neviem o tom ze by sa to robilo bezne..
volakedy pri porode ano..ale v dnesnej dobe a pri vysetreni..divne
ale zase ono ani mne teraz uz ked som bola na poradni nebolo moc prijemne vystrenie zo spodu..ale to je asi tym tehotenstvom..
miska inak:
Hypotenzívny syndróm- syndróm dolnej dutej žily – v neskorej gravidite – tlak rastúcej maternice na dolnú dutú žilu v polohe ľah na chrbte –zhoršený žilový návrat krvi – nebezpečenstvo kolapsu
nie nastastie dnes neprerabaju..som zvedava co od pondelka bude

miska1981
10. apr 2010

vsak mi to pripadalo, ze to musia nejako uzavriet ked nic nezistili a napisali si, ze som lezala na chrbte a nemala som silu im vysvelovat, ze som asi lezala na boku, lebo ma to tam deptalo to prostredie ked som lezala a okolo mna vseliake tie klieste, noze, striekacky, radsej nemysliet, inak obdivujem sa, ze si sa na to dala, ja by som lekarku nemohla robit ani za svet ani sestricku, ...ale tak musis mat k tomu vztah inak by sa nedalo.

dugy raz si pisala, ze ty vies presne ako mas babo otocene, ako to vies? teda ak ti to nepovedali na UTZ, lebo ja ho mam nejako priecne a nemozem na to prist ako....citim ho len na bokoch, ale uplne na bokoch, hore ani dole vobec.

janefonda
10. apr 2010

Ahojte tehuleeee,

No nam uz odisla navsteva, svokor si prehmatal malu z vonka a ukazoval aj muzovi, ze kde ma krk mala, a koleno ...super. Poriadne ju postlacal a teraz je nejako odtrhnuta z retaze 😀 sa jej to asi pacilo, ze ju niekto skumal. Hlavicku ma dole, vyzera byt prikladovo ulozena k porodu. Sme sa aj bavili o porode a sam povedal, ze na to sa pripravit neda, porod nie je prijemny, ale ze za par minut si na to ani nespomeniem, ked bude uz malicka na svete 😵 😵 😵 A k tym poslickom, ze ak by to bolo pravidelne kazdych 10 min. napr, tak by som mala ist do spitalu, nech sa na to pozru. Ze to netreba prehanat, ale na druhej strane ani podcenovat.
A teraz som zasa zostala sama, mm uz isiel do prace ☹

dugyna
10. apr 2010

miska dakujem 😉 ja by som zase nevedela robit ine veci.

a na ktorom boku si lezala?

no polohu viem podla toho co povie dr na sone..ale mala sa vrti tak je stale ina..
ale aj ked som doma..viem aspon priblizne ze ako je ulozena..aj ked nie vzdy..niekedy je viacej vzadu a to netusim vtedy kde ma co..
ono ked si jemne prejdes brucko..da sa nahmat hlavicke..tvrde gulate miesto..nemusis brukso nijako tlacit..len proste ked a sa napolohuje..tak niekedy viem presne kde ma hlavicku..niekedy chrbatik..a niekedy je tak ulozena..ze mamjednu polku brucha viac vpredu 😀 a smerom nadol ma ulozeny chrbatik a hlavicku pod rebrami..
teraz viem ze sa mi gula po mocom mechuri ale nakolko sa tam vrti ako na kolotoci tak neviem presne povedat ako ma casti telicka..ale viem ze je smerom nadol pod pupkom..
ono tam kde babtko neni alebo je minimalne..je brusko makke
a tam kde je nahmatas pevne teleso..hlavicka je najpevnesjia

ked ta sucasne bolia obo boky..tak je mozne ze je skrz..a otazka casu kedy sa pekne zrotuje nadol 😉

jane takze porod sa blizi 😉

janefonda
10. apr 2010

dugy tak dufam, ze aspon dva tri tyzdne este vydrzime dva v jednom 😉 aj ked sa na nu veeelmi tesime, ale este jej to v mojom brusku prospeje 😵 len nech si tam pekne kopka a uziva 😉
Ako sa dnes inak baby mate? Aj u vas zamracene ako u nas?

miska1981
10. apr 2010

dugy snazim sa skumat, ale zda sa mi, ze brusko mam pravidelne, ze ani jedna strana nevycnieva viac, tak neviem,
viem, ze hore ju nemam tam mam mäkko, mam ju na bokoch, tam ju aj citim, ale teda presne neviem ako.
nozicky vobec neviem kde moze mat.

jane tak si kludnejsia, ked ta svokor vysetril, je to super mat odbornika v rodine, nemusis stresovat a chodit do nemocky, staci zavolat ked budes chciet nieco vediet a poradi ti. ty byvas cele dni sama, vsak? muzik robi len vecer a v noci?
a epino ako? uz si testovala?
🙂

dugyna
10. apr 2010

hej uz je zamracene jane ☹ a mna nejak zyvanie chytilo

no sak jasne nech tam malinka este pekne pobudne v tvojom brusku aby sme sa mohli stretnut 😉
len aby si nakoniec nerodila na slovesnku...

dugyna
10. apr 2010

miska nozicky mozem mat pod bruskom..cize to co ma cez strad moze byt hlavicka a na jednom boku mozes mat hlavku a druhom zadocek 🙂

nasa mala nozicky pri hlavicke naposledy na sone..a velmi sa jej to pacilo 😀

dugyna
10. apr 2010

a co je to epino?

miska1981
10. apr 2010

epino je taky balonik na posilnenie pred porodom a trosku na roztiahnutie 😉 nech sa lepsie rodi.

dygy a aky mas nazor na epiduralku? chces si ju dat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre