Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

aninka89
17. aug 2009

asi nebude maťešte nárok na dovolenku u nového zamestnávateľa.....
Ja možno aj hej, povedal mi že ak chcem tak bude pri mne.....hovorila som mu že pri finále nemusí byť lebo neviem či by neodkvecol ale aspoň na "vzdycháreň" nech ide ak sa bude dať. Ešte neviem, v stredu všetko zistím na poradni....

garicka
17. aug 2009

ani môj nechce byť 😝 ale dúfam že bude aspoň na chodbe, však je to aj jeho robota... večeru navarí len som zvedavá čo.... 😲 ja aj tak nebudem môcť ani kapustnicu, ani vyprážané ani šalát ☹ takže plánujem spraviť kapustnicu niekedy začiatkom decembra 😉 .

ja tiež dostanem nejaké vecičky, aj teraz doma mám nejaké ale tie sú na väčšie detičky tak na 1-3 ročky. také malinké veci ešte nechcem nosiť domov, až tak niekedy o mesiac. dostaneme aj autosedačku, hlboký kočiarik(ale neviem v akej kvalite je) tak možno ho kúpime....

aninka89
17. aug 2009

švagrina mi hovorila že po pôrode jedla zo všetkého po trochu a že mlieku ani malej to nevadilo..... uvidíme či aj my si potom budeme môcť dopriať normálne jedlo🙂

garicka
17. aug 2009

andrejusa
to je relatívne kedy treba začať kupovať vecičky, ale aj keď nie som veľmi poverčivá tak si to nechávam na tie 2 mesiace pred termínom. nám švagriná sľúbila že nám v lete pre drobca donesie kočiarik z USA vraj sú tam o polovicu lacnejšie.... tak neviem či dovtedy vydržíme s tým čo bude mať keď sa narodí...

andrejusa
17. aug 2009

tak an tú vzdycháreň ho asi ukecám ak teda bude doma a nechytia ma pôrodné bolesti keď bude v práci. Jejda, čo potom, že?
ja budem na vianoce v 7mes. a to tiež asi nebudem môcť šalát a rybku, že?

garicka
17. aug 2009

ja ani teraz nejem nič s majonézou, ani tresku, ani tatársku, ani pašteky, citrusy ☹

andrejusa
17. aug 2009

garicka to je dobrý nápad s tým dovozom... veď aj tak prvé týždne sa nemôže chodiť s takým malinkým von, nie? my asi nebudeme mť nový kočík nech by čo bolo, je to dosť veľká pálka v dnešných časoch.

garicka
17. aug 2009

ja už som myslela na to, že by sa využil aj pre druhé mimi.... a potom by ostal v rodine pre sesterky, ale tie ešte majú čas, majú len 18 a 19 rokov...

inak bolo mi povedané že tehulky by si nemali ani lakovať nechty.... lebo to všetko prechádza do tela a škodí bábu

andrejusa
17. aug 2009

to ani ja. Niekedy ma až mama hreší, že nemôžem až tak preháňať, ale ja fakt pozerám na všetkom zloženie. Minule som zjedla syrovú pomazánku a bola v nej majonéza skoro ma vykotilo. Všimla som si to až po zjedení. Paštiky tiež absolútne, ani nič čo som sa dočítala, ale nemáte náhodou taký zoznam od dokiho ? myslím čo sa nesmie v žiadnom prípade jesť.

garicka
17. aug 2009

od dokiho nemám ale mám niečo stiahnuté z netu, môžem ti to poslať.... dá sa poslať na IP súbor?

andrejusa
17. aug 2009

ja mám hrozné nechty, nič sas nimi nedá, takže ani lakovať. Musela som si farbiť hlavu pred svadbou, aj to s takou malou dušičkou, ale kúpila som bez amoniaku, tak aspoň z roho som mala lepší pocit. Ale neviem si odvyknúť spávať na bruchu... môže to byť nebezpečné?

andrejusa
17. aug 2009

čo je Ib súbor? a na môj mail? pošlem ti ho di IP?

garicka
17. aug 2009

ja na bruchu nespím ani veľmi na chrbte len na boku. ale už asi niečo cez týždeň ma páli na pravej strane, tak spím len na ľavom boku, a občas sa zabudnem a prekoprcnem sa na druhú stranu.... 😅

garicka
17. aug 2009

myslela som súbro poslať do IP .... sorrky

garicka
17. aug 2009

alebo keď chceš tak pošli mail, neni problema 😉

aninka89
17. aug 2009

baby, ja si aj vlasy farbím a aj nechty maľujem... a vylúčila som iba paštéty, inak po troche zo všetkého zjem...no a nemal by sa plesňový syr ale ten som nikdy ajtak nejedla.... hovori sa že na čo ma tehu žena chuť tak si to má dopriať lebo že sa chyti na bábo a potom môže mať nejaký fľak za to že mu nebolo dopriane 🙂

garicka
17. aug 2009

ja nejem ani karičku trojuholníkový syr mäkký.

andrejusa

pošli mail, lebo na IP neviem poslať súbor 🙂

andrejusa
17. aug 2009

ja zbožňujem plasnivé syry ale asi teraz na žiaden radšej nekuknem. Čo si neodoprajem je štipľavé. Nie veľa a nie často, ale musím.
Garicka IP, ďakujem

garicka
17. aug 2009

baby tak toto je sila.... je mi z toho až zle....

http://www.aktuality.sk/clanok/143179/foto-5-ro...

aninka89
17. aug 2009

je to hrozné ☹

andrejusa
17. aug 2009

Garicka ďakujeeeeeeeeeeeem, to je super, musím si to vtlačiť a nalepiť na chladničku 😉

matka331
17. aug 2009

ahojte....minule som pozerala teleranoa a tam bol kadernik ktory tam rozppraval a tehotnych zenach a farbeni vlasou a povedal ze farbenie v tehotenstve je dovolenee a ze nijako neskodi malickemu .......

andrejusa
17. aug 2009

teraz nemyslím to dievčatko, ale ten zoznam 😀 , aj keď aj to dievčatko by som si mala aby som tak nedopadla aj ja 😀

andrejusa
17. aug 2009

ja som o tom farbení tiež niečo čítala, ale určite boli myslené tie bezamoniakové farby a predsa len kaderník nieje gynekolog a kto sa v tom viac vyzná...? asi by som tomu na 100% neverila 😉

aninka89
17. aug 2009

baby idem na balkón nohy vystrčiť, snaď sa slnko nezľakne a neschová sa 😀 😀 😀 Skočím tu asi až zajtra tak sa zatiaľ majte a pekný zvyšok dňa

andrejusa
17. aug 2009

pa pa, mne slnko nerobí dobre, ale ty sa vyhrievaj 😀

garicka
17. aug 2009

ja si už farby tak cez 2 roky nefarbím lebo to pre mňa nemalo zmysel stále si tam niečo na hlavu dávať a tak som si povedala že až keď začnú šediny potom to budem musieť farbiť stále, ale teraz im nechám ešte vydýchnuť. mala som aj melír ale ten mi strašne vysúšal vlasy, boli ako z papiera 😒

garicka
17. aug 2009

ahojky aninka

andrejusa
17. aug 2009

a ty máš teraz taký zostrih ako na fotke? lebo ti to ide! čo sa týka melíru, mne nesvečí a ten by som teraz ani neriskovala.

garicka
17. aug 2009

ja mám dlhé vlasy, som zvedavá dokedy mi vydržia 😀

a chcela som napísať vlasy nefarbím a nie farby nefarbím 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre