Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
12. apr 2010

tadotami ved hej kazdy sa ucime na svojich chybach, ale snazim sa aj na cudzich 😀

Vefi presne len ma rozculil, ale som mu povedala, ze keby jeho zene byvalo prve mesiace tak zle ako mne, tak by sa tesil, ze aspon tu colu vypije. Moj bol happy ked som nieco nevyvracala a bolo jedno ci je to cola, alebo co. A kavu pijem aj ja, aj ked nie tak moc, ale to som ja ani nikdy tolko vela nepila. A no a co, ja si dam to, na co mam chut. Vcera som si dala biely strik a necitim sa za to nezodpovedne, alebo co.

tadotami
12. apr 2010

spominam si ze na zaciatku som mala strasnu chut na zapekacky.za 5min. som ju vyvracala ale ten pocit ze som ju mala.no blaho.pri dcere mi strasne chutilo cierne pivo a teraz jablka a pomarance.kazda sme ina a aj kazde dieta je ine.

lenocka84
12. apr 2010

jane pokial mas chut, netreba si odopierat
ja som si tiez par krat dala, aj sampus, aj na svadbe som si pripila, vsetko s mierou a tu sme

tadotami tak mas fajn ked vies naco mas chut
ja ani neviem, ake chute pravazuju, takze u mna by sa podla jedla nedalo povedat ci by to bol chalan alebo baba, ako sa vravi, ked sladke tam dievca, ked kysle tak chlapec

tadotami
12. apr 2010

ozaj a ktore to este len caka.chcete mat chlapov pri sebe?alebo niekoho?

happy8051
12. apr 2010

ja beriem so sebou k porodu kamosku, ktorej som bola ja...

janefonda
12. apr 2010

baby budem teraz rosku odbiehat, robim nam papat 😝

Leni ved aj ja si myslim, ze ked mam na nieco chut nebudem si to predsa zakazovat 😉

tadotami ja chcem mat manzela pri sebe, nastastie aj on to chce 😀

lenocka84
12. apr 2010

tadotami ak to mm stihne, budem rada ze je tam

jane ved presne, to zakazovanie niekedy skodi viac ako samotna vec

tadotami
12. apr 2010

no ja ked som rodila edte len to zacinalo.bol pri mne cely cas.zaplatil si 137skk a mal divadlo v priamom prnose.dost to pomaha lebo aj tie sestricky su potom milsie a spravaju sa k vam inak.a urcite bude aj teraz aj ked o tom este nevie 😉

lenocka84
12. apr 2010

tak ked maju sestricky divakov vzdy su milsie, na kazdom oddeleni

vefi89
12. apr 2010

miško sa konečne pokakal, júúúúj taká som rada 🙂

lenocka84
12. apr 2010

vefi tak to je super, sa aj jemu muselo riadne ulavil chudiatko

elko69
12. apr 2010

vefi89, lenocka no ved to hej mozno aj skor ako za mesiac uz bude mat taku vahu..hehe nechame sa prekvapit teda...inak keby bol aj skor o ten tyzden by nebolo zle ale doky povedal ze vyzera ze sa narodi v termine ale teda vacsi... 🙂

janefonda no tak to mas potom super takze malinka by mohla mat pri porode cca aku vahu???

baby aj ja pijem kafe ale len jedno denne a teda 3v1 a aj colu pijem ale teda iba light...a baby dam do albumu zoznam co treba do porodnice zobrat teda tu v TT ale to by malo byt asi rovnake nie???dnes som bola na dni otvorenych dveri v porodnici a ukazovali nam vzdychacky a porodne boxy a jako normalne sa bojim ist aj rodit 😀 😀 😀 😀 ale nie musim sa schopit a zvladnut to nejako...

elko69
12. apr 2010

vefi no chlapci maju vseobecne problemy s kakanim a s vetrami takze uvidime co nas drobec potom...

mirka12011
12. apr 2010

vefi ty si tu bola?

dugyna
12. apr 2010

lusa diky 😉 celkom dobre dnes to musim poslat na kontrolu skolitelovi a chyba mi este necelych 15 stran..kym to nenapisem ani nedjem spat...

leni a potom mirka a elko pojdu za vami 😉

mirka12011
12. apr 2010

ano ano suhlasim az po lenke :D skor nie
dugy podla sona uvidime co bude a tak pojdem za doktorom lebo dnes vysledky z vyteru neboli tak uvidime ako je natom placenta a idem potom ked tak v piatok za nim dnes nohy neopuchnute tak som happy .... papam suchare a uz im mam dost :D

dugyna
12. apr 2010

mirka tak som rada ze sa opuchy zlespili..asi zauradovala ta dlhsia prechdzka 😉 tak som rada ze si ok.
a nebod aj prietoky a placenta budu ok 😉

ach dnesk sme sa s mm bavili o tych nasich porodniciach...potrebovali by sme ich zlucit do jenej aby to bolo ono..do kelu.. 😒

mirka12011
12. apr 2010

😀 a neviete sa dohodnut na porodnici?

vefi89
12. apr 2010

miri bola 😝 teraz ideme čupkať 😀 😝

happy8051
12. apr 2010

dugy, ked sa bavite o porodniciach, o BS si neuvazovala? to je velmi dobra porodnica...

mirka12011
12. apr 2010

čupkať?

elko69
12. apr 2010

no mna netrapia opuchy noch zatial ale zili s ami porobili take nepekne..ma este niektora s tym problem??

mirka12011
12. apr 2010

zily? ja mam zilky na nohach tak vyraznejsie a strie na nohach najskor som zavodnena 😝 ci prevodnena 😅

elko69
12. apr 2010

no mne trosku vysli zily navonok a dole pri lenku na jednej nohe mam take fialkove zilky tak viac ale to mi povedal ze po porode by mali vymyznut tak dufam ze ma pravdu doky...

mirka12011
12. apr 2010

jo jo malo by to zmyznut...to som tiez pocula tak dufajme 😀
mojej male sa cikutka 😅

dugyna
12. apr 2010

mirka nie ze sa nevieme dohodnut..mi mama rovnaky nazork s muzikom..len sme sa bavili ze ab to bol ideal museli by sme vsetky 3 spojit do jednej..
proste npr. na antolskej je to tak ze muzik uvidi malinku len cez sklo, drzat ju bude len po porode a potom az ked pojdeme domov co sa nam teda vobec nepaci.
na krmarcoh ...sa deticky mozu nosit na chdobu a mozu oteckovia kupat deticky s polu s mamickami 😉 ale zase ak nie si na nadstandarte tak je 1wc a 1 kuplka na celu chodbu..a nerobia tam kadzu poradnu prietoky ani soni..rapsektive ta vysetri len zo spodu / aspon teda ak nemas zazmluvneneho lekara..neviem ako je to ked mas zazmluvneneho/

happy co je BS? myslis tym bansku stiavnicu?

happy8051
12. apr 2010

ano dugy, myslim Stiavnicu 🙂

elko69
12. apr 2010

hehe zlate..uz aj my sme mali prvu stikutku tak asi 3 min v kuse malinky moj...no dufajme ze to fakt zmizne tie zilky...idem uz off tak papa babule mozno vecer dobehnem este.. 😉

lenocka84
12. apr 2010

aaaaaaaaaaahojte
zase som tu

dugyna
12. apr 2010

happy je dost daleko..a ci by sme tam stihli s manzelikom prist...a co by som tam bola potom sama bez neho..
a mas na nich nejaky link? aspon kuknem..aj ked je to dost od ruky...
skoda ze moj muzik nerobi v rakusku..moha by som tam ist rodit zadarmo..teraz to bolo v telke ze od 1.maja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre