Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
17. aug 2009

😀 ani som si nevšimla preklep. Ja som práve dojedla chlebíky a stále by som voľačo tlačila... dnes to je náhodička že som hladná, inokedy skôr na nič nemám chuť a jem až nasilu.

andrejusa
17. aug 2009

fakt v tehotnosti začnú vypadávať viac vlasy? zatiaľ som nepostrehla.

garicka
17. aug 2009

a máš nejaké špeci chute? ja nie, len kurát nemám chuť na domácu údenú klobásku ktorú zbožňujem 🙂 .

garicka
17. aug 2009

ja som minule čítal že to skôr tak 1/2 roka po pôrode, bolo to buď v zdraví, dieťati alebo mamine? už presne neviem 😵 cez tehu by mali byť práveže pevnejšie, lesklejšie, proste lepšie vyzerať. 😵

andrejusa
17. aug 2009

vieš čo, práveže vôbec nemávam žiadne chute ako tehulka. Skôr nebývam vôbec hladná a msuím sa premáhať jesť. Len sem tam mám také že neviem čo by som si dala. No chute sa mi nezmenili. Čo som nemusela predtým, nechcem ani teraz a čo mi chutilo mi chutí stále. Iba mi smrdia ryby a sem tam keď otvorím chladničku. Klobásu neznášam. Úplne na začiatku som nemohla vôbec rajčiny a to ich milujem, ale teraz v poho. Žiadne útoky na chladničku sa u nás nekonajú. To skôr drahý začal mať nejaké divné chúťky. Už si robíme srandu že je tehotný on. 😀

garicka
17. aug 2009

ja som mala istý čas strašnú chuť na sladké.... a stále som hladná.... ☹

andrejusa
17. aug 2009

no ja som práveže istý čas sladké až nezniesla. Vraveli mi, že to bude chlapec. Teraz môžem chodiť po uličke so sladkosťami, ale nevyberiem si nič, mám rada sladké, ale nemusím ho. Slané môžem, ale nekupujem ho a nejem a ani to sa nezmenilo. Tak neviem. Možno aj mne časom príde že budem stále niečo hltať a bažiť po sladkom.

andrejusa
17. aug 2009

teraz riešim zimnú bundu... neviem či si kúpim,alebo budem nosiť mužovu a jemu kúpime, alebo čo. V zime sa už predpokladám do ničoho nezmestím a už by aj mohli ponúkať v nejakých obchodoch zimný tovar, ale ešte si asi počkám...

garicka
17. aug 2009

jaj veru, ty to budeš mať komplikovanejšie, ideš kupovať aj nové širšie boty? ja teraz začnem zháňať niečo na jeseň, nejaký sveter a pončo 🙂 . ešte možno kúpim jedny nohavice alebo rifle, lebo mám len jedny tehu rifle. aby som mala na výmenu ak by sa niečo s nimi stalo 😵

andrejusa
17. aug 2009

my sme kúpili v tehotke naraz troje nohavice a mám pokoj. Topane mám z minulého roka super. Sú na nízkom celom opätku a sú na šnurovnie. Svetre mám nejaké dlhé, ale tá bunda bude horšia... aj na jeseň aj na zimu a či vôbec zoženiem.

garicka
17. aug 2009

idem ja trošku off podriemkať.

papa zatiaľ

andrejusa
17. aug 2009

garicka práve prišiel domov drahý a doniesol mi pol kila ovčieho syru... ten môžem? v tom zozname nič o tom nieje, ale niesom si istá... ja syry zbožňujem a viem len o tých plaesňových, ale niekde som už čítala aj o tých zrejúcich, no neviem či tento ovčí k nim patrí, či nie... poraď

garicka
17. aug 2009

andrejusa
ja by som si z toho syra dala, nepošleš ? 😅

zazalienka
17. aug 2009

ahoj garicka.. no teba tu najst je uspech🙂

garicka
17. aug 2009

ahoooj zazi

sa teším že si tuuuu. ja som tu bola celučký deň až tak do štvrtej 😉

garicka
17. aug 2009

dnes som písala garonke IP tak som zvedavá či mi odpíše, neozýva sa tak dúfam že je Ok. Tebe sa ako dnes vodilo? už pracuješ? 😎

zazalienka
17. aug 2009

noo kmitam stale.. sa mi pokazila klima v aute tak som bola v servise, lebo som sa takmer uvarila.. po dvoch tyzdnoch dovolenky sa mi tazko startuje v praci.. zajtra idem na ocnu kliniku kde ma operovali, aby mi dali potvrdenie na cisarsky.. inak takmer kazdu druhu noc sa mi sniva o porode.. uz mi z toho sibe.. ja celkom dobre znasam bolesti aj zakroky, ale toto vsetko ma na svedomi Eva z raja.. keby nebolo jej tak tolko netrpime.. nemala obhanat chlapov.. kvoli nej mame bolesti🙂)))
kuk co som nasla:
http://www.rajdeti.sk/product_info.php?cPath=12...

zazalienka
17. aug 2009

inak aj ja som pisala garonke asi tyzden dozadu IP a vobec sa neozyva.. mam taky blby pocit ze sa nieco stalo asi.. a mozno je len na dovolenke.. inak testy dopadli v poriadku, v piatok som mala vysledky, ziadne podozrenie na downa.. chvalabohu.. no a idem na 3D, mam termin az 27.9., ale manzelov byvaly kolega a kamarat chodi s doktorkom na kavu tak to vybavi skor.. ja uz sa neviem dockat..

garicka
17. aug 2009

vieš čo? mne sa už dvakrát za posledné dni snívalo že som bola v nemocke buď na utz alebo na vyšetrení.... ešte počkaj aké sny nás čakajú 😀 😀 😀

tebe operovali oči? takže cisársky napevno? tak to potom budeš aspoň presne vedieť kedy budeš rodiť... chudera eva... takto sa do nej obuť? 😀 😅 😀 😅

idem pozrieť na tvoj link

zazalienka
17. aug 2009

chudera Eva behala za chlapmi.. a my na to doplacame.. ja mam urcite cisarsky, este musim na neurologiu, pretoze mam herniu disku L4-L5, t.j. prasknutu platnicku.. aspon ma dufam budu chciet uspat a nebudem cely porod nadavat mojmu muzovi ze on za to v konecnom dosledku moze ze ja trpim 😀

garicka
17. aug 2009

ja tiež mám taký pocit.... len dúfam že už konečne sa tu budeme mať všetci fajn. blahoželám k testom, super že sú v poriadku. doki ti ich nechcel dať robiť znova? môj dával a oba dopadli dobre. juuuuuj ale ten termín na 3D.... to je dosť ďaleko, vydržíš??? počkaj ešte budeš počítať hodiny do toho utz ako som počítala ja 😀

andrejusa
17. aug 2009

ahojky, ja som tu už len na skok, lebo ma bude mužík zas hrešiť, že tu presedím mladosť. Takže myslíš, že by som mohla ten syrček? ešte som ho radšej nenačala... daj adresu, pošlem ti

garicka
17. aug 2009

hej, máš pravdu!... chlapi môžu za všetko....

vyzerá tá súpravička super, zlatunká.... až ma normálne láka ju kúpiť, ale chcem začať kupovať až niekedy v novembri, snáď dovtedy ju ešte budú mať. už by som tu chcela mať doma všetko, ale musím sa v tom krotiť. v nedeľu tu bola moja teta a už vymýšľala že čo kúpi malému, tak som jej povedala nech ešte počká a potom jej poviem čo bude treba. lebo máme nejaké vecičky odložené u švagrininej svokry. no skoro sa na mňa pohnevala že jej nechcem dovoliť nič kúpiť 😀

zazalienka
17. aug 2009

no nevydrzim, prezo nahanam toho kamosa ze ked pojde s doktorkom na kafe, tak nech dohodne co najskor.. ja uz to chcem vediet,,

garicka
17. aug 2009

andrejusa,

myslím že taký syr sa môže. ja ho mám v mrazničke už od veľkej noci a asi ho už vyberiem, lebo ja ho zbožňujem, vlastne všetky syry. mám pocit že nemôžme len plesnivé a mäkké syry ako sú karička...

inak aj ja dostávam po hlave od mojho že som dlho na nete a čo je horšie už mám doma router, takže písmenkujem v obývačke pri telke 😀

garicka
17. aug 2009

zazi

a nebudeš taká macocha ako ja? lebo ja sa za to normálne hanbím že som sa tak správala keď mi povedali že bude pipík a nie pišula.... 😵

andrejusa
17. aug 2009

no ten môj furt frfle, že som tu veľa a to už sem anozaj skoro nechodievam, ale aspoň odpisujem kamoškám na maily a už to zazerá, že robím zle bábu. 🙄

zazalienka
17. aug 2009

neviem, mozno preto ze spm vzdy chcela dievcatko, ze ked jedno dieta tak ruzove, ale nejak ratam s tym Miskom.. mozno budem prekvapena, preto to chcem skor vediet.. asi to bude Katka najnovsie, to sa paci aj Veronike..

garicka
17. aug 2009

inak ja som chcela zájsť do kiky kúpiť vankúšik aj perinu do postieľky - majú v akcii za 391,- ale kamoška mi povedala že to veľmi do 1 roka bábätka nevyužijem, že aj tak musí ležať na rovnej ploche a prikrývať ho budem aj tak v lete dekou a v zime keď sa narodí tak aj tak bude v perinke. takže som od toho upustila. 😕

garicka
17. aug 2009

katka je pekné meno, my ho už oslovujeme miško, takže meno sa meniť nebude.... 😉

andrejusa
keby to naši tak chápali že občas treba aj písmenkovať.... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre