Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
14. apr 2010

miska nicicm som sa nedopovala 🙂 len kavicku som mala 2 slabsie..inak odkedy som tehu tak pijem maximalne 1 aj to raz za cas
miska a neboj zvladneme to vsetky neboj sa a nemysli na to uvidis ze to bude v pohode

cau veji gratulujem 🙂 ako sa citis?

jane tak daj potom vediet

dena nic extra si nekupuj ak mas pestru stravu tak je to v pohode akurat odporucam k.listovu -.staci ked si kupis acidofolan a obycajny celaskon to je vsetko

liv1
14. apr 2010

veji este raz gratulujem, maly je krasnucky 😵 . aj si zmizla, tak snad nakuknes opat 😉 . uzivajte si ze ste konecne doma, horime zvedavostou na nove info... 😀

liv1
14. apr 2010

jane bolo by super keby az toho 23. pripadne, lebo 22. ho mam to morfo ani neviem presne o kolkej, ale tusim okolo 11stej..

vejula
14. apr 2010

nno kočky prepačte že tak neskôr ale mame trošku problémy so zmenou prostredia, tak viacej plačkáme...

A priebeh bol asi taký, že som sa v noci o tretej zobudila na kontrakcie - každých 5 min... Tak som behala pobyte a čakala či to prejde.... ale neprešlo. Tak sme s mm vyrazili do nemocky.... No a tam mi robili sono merali mi panvu a boli taky na vážkach či to pôjde... Ale neriešili hned. Napojili ma na monitor tam sa im stále čosi nepozdávalo s maličkým ani sim nevedela čo presne. No ale stále to nechali otvorené...Otvarala som sa velmi pomaly. Doky mi prepichol plodovku nech sa to rozbehne, to som dostala nenormálne bolesti... Manžel bol so mno ked ma videl čo preživam tak skoro odpadol.... Kontrakcie som mala každu minutu, ale dolu stále nič moc, otvorená stále málo, stále napojena na monitor. Doky skonštatoval že by som rodila ešte minimálne 6 hodin a malý by tie tlaky nemusel vydržať, tak rozhodol že sekcia. Tak ma previzli na operačku kde sme museli čakať na anesteziologa. Tam ma priviazali a čakali sme,možno ani nie dlho ale pre mna to boli najdlhšie minuty v živote. No ale ked som sa zobudila a mm mi ukazal fotky malého slzy mi tiekli o dušu a všetko zle bolo zabudnute. Sice som sa po sekci nemohla celý den ani otočiť na druhy bok bolo mi to jedno. Bola a som najšťastnejší človek na svete

dena6
14. apr 2010

janefonda dakujem ti za krasny romanik 😉 a tiez dakujem dugyne, moc ste mi pomohl,i len dufam, ze uz nieje neskoro ☹

liv1
14. apr 2010

dena neboj, vela zien v tvojom stadiu este ani nevie ze su tehu. hlavne nestresuj, kup si tie vitaminiky a bude dobre 😉

dena6
14. apr 2010

liv mas pravdu ale hned zajtra idem po tu kyselinu listovu 😀

janefonda
14. apr 2010

Dena neboj, neskoro nie je, aj keby si ziadne vitaminy nebrala, nic sa nedeje. Je to len doplnok 😉

Liv ved ono aj keby toho 22. tak to az niekedy poobede okolo tretej, alebo tak nejak. No uvidim ako sa nam podari s muzikom dojst.

Veji hlavne, ze ste uz spolu domka, malicky si zvykne na domov a bude dobre 😵 Sekciu nezavidim, ale no mas to za sebou to je hlavne, a mas doma ten krasny zazrak, na ktory si sa tesila 🙂

janefonda
14. apr 2010

inak baby darujem palenie zahy, nemate zaujem??? 😝 Uz vyse dvoch tyzdnov kazdy vecer to iste! Som z toho mierne zufala 🙄

liv1
14. apr 2010

jane ok 😉 . a co sa tyka tej zahy tak zaujem nemam 😀 , kedze podla mna pomaly ale iste sa blizi ku mne tiez. mam uz niekedy vecer take divne pocity 😠 . tak kym to neprepukne naplno som rada....

riag
14. apr 2010

Jane a skusala si mandle? To je na palenie zahy naj....

janefonda
14. apr 2010

nastastie mi zabera ta jedla soda, ale uz mi to naozaj lezie na nervy sa s tym kazdy vecer trapit. Bez ohladu na to , co jem kazdy vecer to iste ☹ palenie. O tyzden si kupim na slovaci pastilky rennie, vyskusam aj to a mandle mi uz dosli, zajtra kupime. Kedze sa chystam na nakup, manzo si ma co zehlit, tak bude urcite dobrucky a neodmietne so mnou chodit po obchodoch 😝

liv1
14. apr 2010

veru obchody. ked si na to spomeniem co vsetko my musime kupit. vlastne vsetko 😅 . mam len tehotensky pas do auta, ktory je mimochodom super a par dupaciek. tot vse 😕

mirka12011
15. apr 2010

ahojte
veji rozkosny malicky idem citat co ste tu popisali...
zasa prsi dufam, ze vecer nebude komu sa ma chciet ist k doktorovi v takom pocasi a do lekarne och

dugyna
15. apr 2010

caute kocky, liv jane aj mne by asi viac byhovoval ten pia, teda v strtok by som mohla doobeda len..
ale v pia budem nemobilna autom..tak keby to bolo v pia bol by dobry napriklad ten aupark ako minule co vy na to? to by som mala aj busom v pohode sa dopravit...

jane mne na zahu zabera sody bikarbona, ale na julovkach mi uz baby radili ze pukance 😉

inak vcer som volala dr. konecne kukla tie vysledky z krvneho obrazu-co mi brali este pred dovolenkou/ako mi robili OGTT/ a mam znizeny hemoglobin takze mi necha recept na aktiferin...

diplomovku uz kukol aj skolitel..nejake drobne upravy tam dnes budem musiet spravit
a kedy uz prestane prsat??

mirka12011
15. apr 2010

dugyna ahojky tu uz prestalo 😀 len neviem ako dlho to vydrzi vcera cely den aj noc a rano lialo ako keby sa certi besnili no pred cca hodinou prestalo bolo na case.... po 2dnoch prsania

lusa889
15. apr 2010

ahojte 🙂
to pocasie je katastrofalne, vcera na chvilku vykuklo slniecko tak som dufala ze dnes v tom bude pokracovat, ale houby,..... cele doobeda som odstavena, toci sa mi hlava, .....

dugy, pripajam sa k napadu s auparkom, pokial bude takeho pocko, tak asi to bude najlepsie

jane, tiez mam na predaj palenie zahy, som na to uplne rovnako ako ty, kazdy jeden vecer je to moc spolocnik pri zaspavani, skusala som uz burizony, mlieko, ovsene vlocky, mandle, .... a nic este asi skusim tu tvoju sodu co to spravi, ale je to naozaj vtrasne neprijemne, hlavne ked je to aj skoro cely den s prestavkammi, ......

miska, ja mam pocit ze tu prsi uz od pondelka, a asi tak skoro ani neprestane, ..... 😠

janefonda
15. apr 2010

ahojte, hlasim u nas takmer jasno uz od rana...neuveritelne 😉

Dugy som myslela, ze by sme mohli ist praveze do mesta niekam na terasku a nie sa zavriet do auparku. Teda v pripade pekneho pocka samozrejme 😵 A navyse aupark? Este nas tam ukradnu 😀 😀 😀 no ved uvidime do vtedy casu dost, miesto urcime na poslednu chvilu ako na posledy. Ja este teda uvidim ci piatok, lebo ja mam v sobotu od rana skolu a som myslela, ze ked budem na svk tak pojdem na prednasku, no ale mozno aj nie. A to sa mi nechce presuvat stale hore dole BA-NR. Nieco este vymyslime 😵 😵 😵

Mirka tak snad uz budete mat pekne pocko a aj nam by to tu uz mohlo vydrzat 😎

janefonda
15. apr 2010

lusa bavime sa o buducom piatku, nie o zajtrajsku, len aby to bolo jasneee 😉

mirka12011
15. apr 2010

babky len nech neprsi dnes uz nie treba mi ist do lekarne samej sa mi nechce ☹
a vecer k doktorke no to sa mi isto bude chciet ked bude prsat tak len nech pekne neprsi a tak nech sa rozpsi v noci ked chce 😀 a zajtra znova pekne poprosim kedze zas do doktora 😝
vela chcem co? 😀

mirka12011
15. apr 2010

hej ta vy sa len stretavajte Vam je hej ked ste vsetky tam pokope....kurnik sopa 😅

janefonda
15. apr 2010

mirka no ale ja tiez musim docestovat 😉 aj ja chcem uz jar peknu, slnecnu, kvitnucu, vonavu.... 😎

Lusa mne naozaj zabera len ta soda, ale aj tu som si vcera davala tri krat za den, lebo aj po obede, aj potom a este som si na veceru dala ovsene vlocky a palenie aj z toho. Hrozneee. 🙄

mirka12011
15. apr 2010

no jane tak na jar si este minimalne tt asi pockame aj ked na dalsi tt hlasia 20stupnov na slovensku ale to len den potom zasa dazd 😀 a tak uz neviem neukazovali 😝

dugyna
15. apr 2010

jane a praco by nas v auprarku mali uniest? nejk som to nepochopila...

mirka aj tu uz teraz neprsi..som zvedava dokedy..dufam ze to uz vydrzi ..isla by som s tebou do lekarne..ale byvas dost daleko 😀

jane myslim ze na buduci tyzden este v meste nebudu ziadne terasy otvorene..

janefonda
15. apr 2010

dugy ved tam tusim vcera vykradli zlatnictvo tak to som len tak hodila, ma to napadlo 😉 aj dimovnice tam pohadzali! som to citala niekde na nete 🙂
A to vazne su este neni terasy? Tu su uz od zaciatku aprila vsetky otvorene, tak som sa tesila, ze ked bude pekne sadneme na slniecko a dame zmrzku. No ved doladime neskor.

mirka12011
15. apr 2010

ale dugy ved to zarokom 😀
dugy ved tam bola lupez ne?
asi tak to bolo myslene teda myslim, ze aupark to bol co vykradli to zlatnictvo ci hodinarstvo ci co to ..... 😀

dugyna
15. apr 2010

jane ja spravi moc nekukam a vcer sme boli vecer s mm v obchode ako prisiel z prace..a akurat sme stihli panelak..tak som nerusila..
nie este nie su terasy...aj zrmzky su pozatvarane-teda ta pri nas..len nahodne sme jednu objavili- trsoku dalej ..tak sme boli na zmrzke autom minule 😉

mirka 😀 sak sadnem do auta a hotovo nie? miri vcer sme nekukali spravy takze netusim

mirka12011
15. apr 2010

dugy ja som si dala zmrzku min tt a dvojitu a tak mi zle z nej bolo ach jajaj a tak som sa na nu tesila a to fajne teplo bolo 😅
takze najblizsia zmrzka az po porode 😀

janefonda
15. apr 2010

no dugy, ja z Rakuska o tom viem, mirka z Presova o tom vie a ty z BA nic 😀 😀 😀

lusa889
15. apr 2010

jane ja sa cez den tou zahou nejak netrapim, skor ma to stve vecer ked nemozem kvoli tomu zaspat, .... idem dnes na nakup tak skusim v lekarni nieco popytat, uvidim co mi daju, ... treba mi este nejake veci do tasky dokupit tak nech to mam uz pokope a z krku 🙂

inak baby pediatra uz mate?

mirka, aj ja by som sla do lekrne sa prejst, aj pojdem ale autom 😒 , inak kde mas lekara ze k nemu chodis vecer?

jane, viem ze je to az o tyzden, len to pocka sa netvari ze by malo nejak umudrit aj predpoved bola nejaka cudna myslim, ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre