Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
15. apr 2010

jane si zabila 😀 teraz
jane ako cestujes na slovensko?

dugyna
15. apr 2010

no vidite 😉 odkedy nechodim do prace..ani do skoly..a spravi nerada kukam 😉 a novinky este doma nemam 😀
ale ze polske lietadlo havarovalo viem..

mirka my sme si s mm dali 3jitu 😉
mne je tak luto ze tebe este stale byva zle... ☹

lenocka84
15. apr 2010

ahojte bambule
ako sa mi mate?
prva poradna za nami, mame 40cm a 2270g, riadny valibuk, a pekne spinkal na uzv len spulil pusinku

mirka12011
15. apr 2010

lusa idem na prietoky a tie robia od 16.00 do 20.00 a objednali ma na 19.00 😒 no mohli aj skor alebo som mohla skor zavolat aby sa mi usla skorsia hodina 😀
zajtra normalne rano idem k svojemu do obeda ordinuje sak je piatok 😀 tak pojdem na 8.00 rano 😅

dugyna
15. apr 2010

ahoj leni
tak to ste pekne velky 😉

mirka12011
15. apr 2010

dugyna dnes rano vzala som si magne b6 a po 10min sup na zachod 😅 vsetku vodu a zlc dat von cize tabletka musela ist tiez...
predvcerom vitaminky do bruska a sup isli von po hodine banan mi nesadol, ale zvykla som si beriem to optimisticky, ze mala je vyberava po mamine a tatovi tak co uz....

mirka12011
15. apr 2010

lenka ja zvedava na nasu malu kolko pribrala 😀 ale aj na placentu ci sa drzi ci jej drbe este vzdy.... 😅

mirka12011
15. apr 2010

lenka a kolko by mal maly mat ze mu vravis tak hnusne valibuk 😀 nemam rada to slovo 😖

lenocka84
15. apr 2010

dugy az moc by som povedala, ale nieco je aj toucukrovkou

mirka tak je to dost a to mi skratil tt, ze nie 34 ale 33tt

od 25.4 mam MD, a dalsia poradna 29.4

dugyna
15. apr 2010

mirka to mas pravdu tableka isla urcite tiez von..
juj ..moja mala mi dava uz podal voni najavo ze mama toto nepapaj...lebo odkedy som tehu..tak mam nos asi ako pes...niekedy rybicky v pohode..a niekedy ich nemozem ani citit..napriklad minule bol v ladnicek citron prekrojeny a strasne mi to vadilo..uplne nenormalne...ani jest som nemohla...ked som otvorila ladnicku a zacitila citron..aj hlad presiel..proste mala si vyybera asi takto...a zase aj ked kukam do ladnicky tak nie vzdy tam najdem co chce tak musim ist kupit..tearz by stale jedla cotage cheese a k tomu chlebik a redkovky 😉 solim minimlane..lebo mam precitlivene slane bunky..to com pred tehu brala ako normalne slane..tak sa mi zda teraz moc slane...a ani korenene veci nemusim moc...takze nasa si vybera takto.. 😀

lusa889
15. apr 2010

ahoj lenka,
tak to ste pekny valibuk, naozaj 🙂
my sme mali minuly tyzden 2500 +/- 300g, ... tiez budeme pekna bambulka asi 😉
ako ste vcera docestovali, sla s tebou mamina, alebo si sla sama? novy lekar ako? spokojna?

mirka12011
15. apr 2010

ale ved to je vacsi o 100g nie? teda ked sa mylim opravte ma a to sa mi nezda az tak velmi pocula som aj o 300-400g vacsich detoch v danom tt a to nedavno asi predvcerom a ze je to normalne im povedal doktor tak som sa az divila, ze im takto povedal doktor

lenocka84
15. apr 2010

lusa len mne skratil tt na 33tt, takze je to dost podla mna
no neviem
a to mi chcel rat rizikovu poradnu, kvoli cukrovke, ale nakoniec sme sa dohodli ze nedame

mirka netusim kolko by mal mat, mne to vychadzalo podla tabuliek cca na 1900g tak neviem
hlavne nech je ok
ale bol taky chutny ako zo spanku spulil ustocka, hotova som bola

dugyna
15. apr 2010

leni ..hej je to tou cukrovkou...problem je v tom ze deticky byvaju velke..ale nemusia byt na svoju velkost zrele..

baby inak to zlatnictvo co v auparku vykradli tak tam sme s mm kupovali obrucky a je hned vedla tej restiky kde sme sa stretavali/ sedeli a

mirka12011
15. apr 2010

http://www.alinka.sk/c/priemerna-dlzka-a-vaha-p...
ale preco ti dal termin potom o tt neskor ked ti vychadza podla mrchy 34tt tak vazite len o 100g viac
no teda podla tabulky tejto....
presne lenka hlavne, ze ste v poriadku to je podstata 😉

lenocka84
15. apr 2010

mirka ono ani 33 ani 34 nieje podla mrchy
ale tak teraz som to pocitala, a presne viem kedy sa to stalo, a je to 34tt, tak teraz neviem ako ho presvedcit

dugy dufam ze bude ok

mirka12011
15. apr 2010

no lenka ale oni to tak beru podla mrchy, a podla mrchy si v ktorom spocitaj ked mas teda pravidelnu....

lubka89
15. apr 2010

ahojte gulky🙂 ako sa mate ? veji gratulujem k drobcovi 🙂 uz teraz som ja narade vsak?

lenocka84
15. apr 2010

mirka podla mrchy by som rodila uz 24.5., teraz by to bol 35tt
teraz mi to uz tak domotal, ze som z toho hotova

mirka12011
15. apr 2010

no vidis tak velky nieste a basta.....

lenocka84
15. apr 2010

ale sme, na 33tt ano, dlzka by mala byt 43,7 priemer a vaha cca 1900g, a mame 2270g co je dost rozdiel

mirka12011
15. apr 2010

lenka ale pokial ja viem a tak mi vsade hovoria ze sa to berie podla mrchy, tak ja neviem ako prisli nato ze mas len 33tt ked podla mrchy mas 35tt uz som s toho aj ja debil nepomylil sa nahodou?

lenocka84
15. apr 2010

podla uzv je to vraj 33tt, tak ja uz teraz totalne neviem
som z toho aj nervozna, tak neviem
ale pir uzv v 13tt a morfo 20tt mi vychadza 34tt, tak ako to viem aj ja

lubka89
15. apr 2010

halooooooooo baby tu si ma nikto nevsima? ☹

mirka12011
15. apr 2010

lenka nebud nervozna ti vravim, ze sa to berie podla mrchy ked pride dugyna ti to potvrdi....
lenka deticku su raz vacsie raz mensie to viem od dugy tak sa robim mudra tak neboj sa mozno bude mat 4000g ale hlavna vec, ze bude tu
a inak vraj sa termin porodu v takom vysokom stadiu tehulkovania nemeni to len menia podla velkosti ale rodit by si mala tak ako urcil 12tt ult nato som sa aj ja pytala tak je to overena infoska tak neboj...

lenocka84
15. apr 2010

lubkaaaaaaaaaa ale vsiiiiiima
uz si pobalena??? nachystana????

mirka12011
15. apr 2010

lubka 😉 ty si tu? ja ze rodis 😀 ale nie sa vyhovaram no zdrb nas mas pravdu.... 😀
ako sa citis?

lenocka84
15. apr 2010

mirka ved prave, ze tie 2 uzv sa vraj najviac priblizuju k realite
tak ktovie

mirka12011
15. apr 2010

no vidis tak neboj sa a tiez si rychlo zmen 34tt :D keby sme mali menit podla kazdeho ultrazvuku tak menime kazdy mesiac terminy aky termin ti povedali v 12tt taky je najpravdepodobnejsi 😝 to je dlhe slovo, uvidis o tt ti zas zmeni a zas budes menit? mne na prietokach povedala ze ked je babo vacsie neznamena ze skor zena rodi....

lubka89
15. apr 2010

no ahojte ... no rodit este nerodim 🙂 este je cas ... a pobalena som z polovice🙂
citim sa celkom fajn len ma uz vsetko tlaci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre