Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
15. apr 2010

leni bud kludna
rata sa to podla mrchy poslednej...
to ze ta sleduju podla UTZ..v skratke...nie vzdy sa oplodnenie udeje prasen v stredu MS..cize tym padom sa moze udiat neskor..a tym padom..moze podla UTZ ukazat ze maly je v mesom tyzdni alebo naopak ze doslo k oplodneniu skor ako vstrede ms..a tym padom je vacsi...ked zena nevie kedy mala poslednu mesnzes..stanovuje sa termin podla UTZ okolo 12-13tt , ale je len priblizny...lebo samozrejme zavisi aj od dlzky cyklu mesntruacie
dalej ..obcas je babatko mensie na sone aobcas vacsie..nie vsetky babatka sa vyvyjaju rovnako rychlo...cize napr.nam sa stalo na zaciatku ze malinka je mensia o tyzden minimalne...potom sa to zrazu zmenilo ze je o 3-4 dni vacsia ....no a podlene podla morfa sme skor..cize termin nam podla morfa vychdza skor 3.7
takze ono babatko nie kazde rastie rovnako v dany cas..ale kazde to dobehne pekne co ma..
u lenky sleduju vek hlavne podla sona, aj ked je teraz podla MS teda 35 tym padom je maly akurat..moze byt zrelostou podla sona na 33-34tt , ja to aspon tak chapem...nebola som pri tom vysetreni..ale viem ze u mamiciek s cukrovkou sa sleduje nie len velkost dietatka a vaha ale aj zrelost...

leni takze mozes byt uplne kludna..ono sa moze stat lahko ze nabuduce ked pojdes na sono bude aj podla sona aj podla MS v rovnkom tyzdni...
zzbytocne sa nestresuj..koli par dnom..

mirka12011
15. apr 2010

lubka tak teda bal sa rychlo nikdy nevies kedy to na teba pride 😀

dugyna
15. apr 2010

jaj a leni ako tu bolo spominane vaha diatatka podla UTZ je orientacna cize je tam odchylka plus minus..zavisi aj od pristrija

dugyna
15. apr 2010

mirka co ju nahanas 😀 sak ma este 3 tyzdne..zatial tu ziadna baba nerodila v termine..ale az po...

ale ja si myslim ze my to porusime 😉

garonka
15. apr 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeee

leni neboj a radšej väčšie babo nie? my sme mali 4400 a teraz mame 5780 g 😅

no dugy my sme boli presne v termíne toho 16.2 podľa mrchy 😵 😵 😵 😵 😵

lubka89
15. apr 2010

no ved tak uvidim kedy ma to chyti 🙂 a garonka ty si sa kedy zacala otvarat?

mirka12011
15. apr 2010

dugy nenahanam len nech je zbalena a kludna 😝
myslis, ze to akurat my porusime?

dugyna
15. apr 2010

garonka sorry..to ma potom asi zmylilo..to ze uz sme tak dlho cakali 😉 kym Tobik pride na svet

dugyna
15. apr 2010

no ja tipujem ze jane 😉
a ja si myslim ze tiez pojdeme pred..takze ja si zbalim tasku skor..nakolko potom sa budem ucit na dve statnice po sebe...

mirka12011
15. apr 2010

garonka tobik bude mat 2mesiace ty kokso to tak rychlo ubehlo....

mirka12011
15. apr 2010

dugy ja uz som zbalena ako si mi pre istotu nakazala 😀 teda na 90% zbalena, ale to aj doktor povedal, ze pre istotu nikdy nevies ci ma nestrcia do spitalu co dufam, ze nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉

lenocka84
15. apr 2010

ahoj lusy

tak uvidime, viem len ze ma nenecha prenasat ani den, kvoli cukrovke, takze bud termin alebo hned vyvolavacka

idem ja na postu, a za starou mamou, neskor ak sa podari sa pripojim

a dugy snazim sa byt kludna

misatko25
15. apr 2010

Ahojte dievčence, tak sa k vám pridávam aj ja nakoľko som momentálne prvý krát tehulkou 🙂 . Od lekára to ešte potvrdené nemám ale chystám sa tam zajtra. Test ktorý som si robila minulú sobotu mi vyšiel pozitívne tak sme sa veľmi tešili. Až do včera kým som na nohavičkách neobjavila taký hnedastý výtok. Už som čítala všeliaké názory a skúsenosti no úplnu istotu mi dá až zajtra lekár. Viem že to môže znamenať veľa ale aj nič. Som z toho trošku smutná lebo na bábatko sa velmi tešíme a neradi by sme o neho prišli. Rada si prečítam aj vaše skúsenosti ak ste sa s tým stretli 🙂 .

dugyna
15. apr 2010

leni mysli len na malinkeho a na ostatne sa vyklasli uvidids vsetko bude ok

mirka 😉 to som rada ze si ma posluchla...
juj na najblizsej poradni uz budem ze 30+1tt a potom uz budeme chdoit 2krat za mesiac do poradne
asi sa pojdeme buduci tyzden s mm kuknut do tej BS

rogerka
15. apr 2010

caute kocky 🙂
dufam, ze ste vsetky nezdrhli

tadotami
15. apr 2010

ahojte damy 😉 🙂 😀 co dnes riesite?

mirka12011
15. apr 2010

misatko tak teda drzim palce neviem ti poradit tiez som citala o tom rozne veci tak zajtra sa drz a daj vediet....
cau rogerka ako sa mate?
tadotami ako bolo vcera?

tadotami
15. apr 2010

mirka.......bolo dobre. 😉 dnes som si to odtrpela na diabetologickm 😝 😝 😝
misatko.....radsej si na doktora pockaj.na jeho nazor a nie co jedna baba povedala.

rogerka
15. apr 2010

my dobre 🙂 tiez budeme mat 2 mesiace, o den neskor ako tobik 🙂
ako sa citis, mirka? uz sa tesis na malu?

mirka12011
15. apr 2010

juj rogerka tesit by sa nemalo ale vies ze ano 😉
mala pribera? rastie? kedy das nove fotecky? a ty co ako po porode uz sa vracias do starych kolaji?
tadotami tak teda a dnes co planujes robit? pocko uz mate lepsie?
tu normalne slnko vyslo.... 😎

misatko25
15. apr 2010

Ano veď aj to mám v pláne, ale mám taký blbý pociť. Celý deň som nervózna a neviem na to nemyslieť. Ďakujem za podporu a určite dám zajtra vedieť ako to dopadlo. Dúfam že to budú len samé dobré správy. A ešte mám jednu otázočku. posledný menzes som mala 8.3.2010 mám to rátak ako? som v ktorom týždni teraz?

mirka12011
15. apr 2010

ak je 8.3 prvy den poslednej mrchy tak ti podla kalendara co som dala vyssie vyjde 5tt a 3dni co je 6tt

rogerka
15. apr 2010

neda sa netesit 🙂 najviac sa mi pacilo, ze som mala dori stale pri sebe, kym bola v brusku 🙂
dori pribera, rastie, zasa nam vyrastla z dalsich dupaciek... fotky mi nejdu pridat z tohto pc, musim ukradnut niekedy manzovi a z toho to hadam pojde. k tym starym kolajam - ak to znamena, ze cele dni lenosim, tak ano 🙂
a miri, to slniecko ti zavidim, u nas prsi. o tomto case chodievam s malou von, ale nejdem do toho dazda, po 5 minutach by som bola cela mokra

misatko25
15. apr 2010

Mirka ja som tiež skúšala tú kalkulačku ale tam bolo ešte niekde napísané že treba odrátať 2 týždne. a to je skutočný vek plodu potom. Pýtala som sa len kvoli tomu či sa náhodou ešte nechystám skoro k lekárovi.

tadotami
15. apr 2010

mirka......tu leje jak z krhli 😖 no a u lekarky som sa postarala a trosku zabavy tak som hotova.zostalo mi tam tak zle az som odkvacla. nevladzem ani navarit.nech doma jedia co chcu. 😝

mirka12011
15. apr 2010

tak tu babenky lialo vcera cely den a v noci a rano lialo este viac tak teraz nam slniecko vyslo uz pride aj k Vam....
misi nie neodratava sa nic....termin porodu ti urcia z prveho dna poslednej menstruacie....
tadotami co tlak sa ti znizil? mala si poradnu?
rogi no lenosenie sa tiez rata 😀 jejej no na prechadzku v dazdi no teda isto nie jedine do obchodu a spat....
juj tak to je super ze rastiete a priberate teda mala ty dufam chudnes pri nej 😝

tadotami
15. apr 2010

misatko....nemyslim ze tam ides skoro a to hlavne preto ze si si robila test a mas nejaky problem ktory treba riesit.na to nieje nikdy skoro.

tadotami
15. apr 2010

bola som si tu sladku vodu vypit,3x mi brali krv a bolo tam strasne vela starych ludi.nemozem si pomoct ale momentalne mam neskutocny cuch a starci mi velmi vadia.no a musela som 2hodky len sediet a ked som konecne prisla na rad tak som videla nie jednu sestricku ale tri a uz to bolo. 😝 😝 😝 😅

mirka12011
15. apr 2010

jajajaj tadotami ja som to po 45min vyvracala 😀 a teda to cakanie bolo hnusne tehulku sediet nutia no konecna keby sme sa prejst mohli tak mozno by bolo lepsie pre nas 😝 juj no hlavna vec ze tam boli sestricky a rychlo zasiahli....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre