Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lusa889
16. apr 2010

ahojte kocky, uz som aj ja spat 🙂
pozeram ze sa tu organizuje stretko v PO, rada sa pridam, ja som byvala na justicnej a potom na karpatskej kym sme sa neprestahovali do domceka 😀 sranda ze?

dugy, ty si sikovnica, gratuluje,, vecer jeden vytlacom aj olejte tym sampanskym, nech je sranda 😀

lenocka, to nas za sebou pekne doobebie a hlavne "plodne" co si sestricka dovolovala, ci bola moc mudra ze ju trebalo skrotit?

lenocka84
16. apr 2010

lusa dosla som, ona rozrazila dvere, a ze co chcete?
a ja na nu dobry den. ona zase co chcete?
ja: na zaciatok pozdrav? a ona ze som drza, tak som ju schladila ze drzy je ten kto sa pozdravit nevie. 😠
zrazu zmena o 180stupnov, aj ostatny pacienti kuk ze co som si to dovolila,a potom uz bola zrazu dobra ako medik

lusa889
16. apr 2010

tak takyto ludia vedia aj mna vytocit, stavi sa akoby si ju straaasne otravovala a pristom je v praci a ty nechces nic vynimocne, .... neskutocne cosi 😠

ale aspon sa spamatala, to sa nestava casto

a pediatra si si vybavila kde? v BA co u maminy? a preco prechodny pobyt?

lenocka84
16. apr 2010

lusa asi tek nejako, prechodne u maminy, kvoli lekarom pre maleho, a pediatra tiez u maminy, aby sme mali
kedze tu budem cca do 3. mesiacov maleho

lusa889
16. apr 2010

fuha to ste na pekne dlho odisli, .... ale aspon ti bude mamina pomahat s maly, sa musis tesit, ci ani nie?
sice teraz si asi budete kus liest na nervy, aspon u mna to tak je max. 3-4 dni potom nastupuje ponorkova choroba, dve gazdine v jednej kuchyni nieje dobra kombinacii

lenocka84
16. apr 2010

heh presne si to vystihla, ale zatial to je ok
ale oni pojdu ete na dovolenku, takze tu nebudu, co tomu pomoze, a bude zase dobre
ale ked ideme len tak ze na navstevu, tak max 3 d ni lebo potom sa uz hadame, teraz je to relativne ok,kedze vieme ze mame spolu dlhsie vydrzat

lusa889
16. apr 2010

tu navstevu max. na 3 dni to poznam lenocka, aj to co nasleduje potom 😀

lenocka84
16. apr 2010

ved to
tak som zvedava teraz ako dlho nam vydrzi dobra nalada, aj primerie, 😀 😀 😀
aky mas den?

a kde su vsetky tehule?

lusa889
16. apr 2010

akurat pozeram kde vsetky zdrhli 😎

celkom dobry den, konecne neprisi tak je mi lepsie aspon hlava neboli, zato zaha na trapi uz od rana,, ale boli sme si v cukrarni kupit kolaciky, tak som trochu maskrtila 🙂

lenocka84
16. apr 2010

btw uz minule som sa chcela opytat, kde v BA byvas

lusa889
16. apr 2010

ruzinov, oproti dopleru 🙂 a ty?

lenocka84
16. apr 2010

teraz zilina 🙂
ale v ba budem v raci, ja len tak ved aj sparingpartnerky na kocikovanie treba, a pozeram ze nemame od seba az tak daleko terminy

lusa889
16. apr 2010

ja mam v raci kamosku a mate tam celkom dobry baby obchod - Brendon 🙂 s tym kocikovanim suhlasim 🙂 inak mozno aj ja zmenim adresu, tada by som rada ak sa podari nieco dobre kupit

lubka89
16. apr 2010

ahojte baby tak uz som spat🙂

misatko25
16. apr 2010

Ahojte kočky, tak už mám toho lekára za sebou. Som v 4 týždni cca. na to špinenie mi povedal že to môže mať rozny dôvod ale dal mi lieky na podporu tehotenstva pre istotu. A tiež na zastavenie krvácania a v utorok tam idem zasa.

lenocka84
16. apr 2010

lusa ten brendon je ok, ale pre mna je predrazeny, vsetko co tam maju sa da kupit ovela lacnejsie 😉

lubka ahojky

misatko tak je fajn, teraz co najviac oddychu a relaxu, a hlavne bez stresu

misatko25
16. apr 2010

Spýtam sa jednu vec. Termín pôrodu mi určí až ked bude plod asi trošku väčší že? lebo teraz vravel že ešte je moc malinký a ešte mu ani srdiečko nebije

lenocka84
16. apr 2010

misatko presne tak, najpresnejsie je to cca v 10tt, srdiecko by si mohla vidiet tak do 2-3tt

misatko25
16. apr 2010

Lenočka dakujem, aj som si myslela. Dúfam že toto rizikové obdobie nám rýchlo ubehne a už to budeme mať za sebou. Tieto dva mesiace budú velmi zaujímavé.

lusa889
16. apr 2010

lenocka v niektorych veciach urcite je, ale niektore veci som tam kupila lacnejsie nez v inych obchodoch alebo na nete, co som bola dost prekvapena, .....
ja sa teraz snazim zohnat nejaku normalnu kojencecku podprsenku za normalnu cenu ale nejak sa mi nedari, 😠

lubka, ahojky

misiato, to je super sprava, srdiecke je naozaj vidiet az v takom 7-8 tyzdni, tak oddychuj a tes sa

lubka89
16. apr 2010

baby tak vas zase opustim 🙂
idem na dalsiu prechadzku

misatko25
16. apr 2010

Lusa ani neviem ako sa mi odlahlo dnes ked som vyšla z ambulancie. Strašne sa teším 🙂

lenocka84
16. apr 2010

lusa skus www.bublinka.sk
je to predajna v raci, velmi zlata pani, myslim ze bude spokojna

lusa889
16. apr 2010

lenocka, to poznam, hned na zaciatku tehu som si tam kupovala nohavice 😀 ja som skor myslela take veci do vybavicky pre male, ine ako oblecko, napr. vanicku som kupila v Brendone za super cenu, ale napr, prebalovaciu podlozku tam mali drahsiu ako som kupila inde, je to podla toho co chces asi kupit. Ale tehu oblecko tam maju priiiserne drahe to je uplna pravda

lenocka84
16. apr 2010

lusa vsetko treba porovnavat
ja som si v tej bublinke kupila tricko, nohavice, aj podpsenku a som spokojna
a v brendone som kupila jedinu vec, len ochranne klobuciky na bradavky

lusa889
16. apr 2010

vidis to ma nenapadlo, ze tam budu mat aj spodne pradlo, musim tam skocit, ...resp. mrknut na nete. Dobry typ, dakujem lenocka

mirka12011
16. apr 2010

lusa si byvala na karpatskej pred kolkymi rokmi?
no teda pridaj sa kludne mozno aj vefi zlomime ona tiez od kosicoch 😀

liana158
16. apr 2010

ahojte,som tu tiez nova,som asi v 6tt a mam vela otazok,vela som si tu aj precitala,len som nenasla o stiplavych jedlach,vzdy som jedla stiplave jedla a neviem teda,ci v tehotenstve je to problem..ak mate niekto skusenosti..budem vdacna za radu....
inak snazili sme sa o dieta velmi dlho...a uz sme mali aj termin na umele oplodnenie,ale nejako to prislo necakane,doteraz tomu neverim,ze som tehotna...🙂
prajem vsetkym maminkam bezproblemovy priebeh tehotenstva! 😀

bedlies
16. apr 2010

ahoj liana, tak k tomu štiplavému som aj ja zvedavá, ak niekto napíše... mám dosť literatúry, ale o štiplavom tam písané nie je... a mne tak veľmi pikantné chutí, hlavne posledný rok 🙂

janefonda
16. apr 2010

ahojte, sme doma z nakupu. Manzo bol uz riadne otraveny...chlap jeden. Ale kupila som si super malicky externy hardisk k lapiku. Tak sa vytesujem, taky do vacku 640 GB 🙂
Manza som donutila kupit konecne rifle nove, nejak mi podrastol asi mu dobre varim 😀

Dugy tesim sa s tebou!!!! Tak uz ju len obhaj a odstatnicuj a hotovooo!!!

Liana vitaj 😉 Stiplave papaj pomenej. Ale ked mas na to chut daj si, len nie nejak extremne vela 🙂 predsa len pikantne zvysuje prekrvenie... Tak si uzivaj tehu 😵 a gratulujem, ze sa Vam to takto krasne podarilo!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre