Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
16. apr 2010

ahojte nove tehulky ja tiez som na stiplave mnam mnam no pocas tehu ich velmi nejem zaha sa ozve ale to az v neskorsom stadiu tehu sa vam to ukaze a na stiplave ani nepomyslite 😀 ale raz za cas sa to da ak miminku bude chutit len menej....

tadotami
16. apr 2010

ahojte kindervajicka 😀 😀 😀

gali
16. apr 2010

ahojte, dievcata 😉
konecne tu mame piatok 🙂 a v sobotu nase prve vyrocie svadby 🙂

mimi21mimi
16. apr 2010

ahoj ahoj... gratulujem k vyrociu..... ja mam v sobotu "tyzdnove" vyrocie svadby 😀

seginiatko
16. apr 2010

Ahojte, som tu nova 🙂 som v 5tt a hladam nejake info ohladne bolesti brucha .. bolesti su velmi podobne ako tesne pred menstruaciou... lekar mi dal vcera duphaston, kedze som zacala slabo spinit... je to moje prve ... aj hlava ma strasne boli... inak ziadne ine priznaky este nemam ... a vsade citam, ze ako prve su prsia.. no ja zatial nic nepocitujem ... 😒 tak neviem

gali
16. apr 2010

mimi, dakujem a taktiez gratulujem 🙂 Si pamatam, ze este asi 3 mesiace po svadbe sme o sebe hovorili, ze "frajerk/ka"

"pikantne" dievcata - ja som velmi zboznovala stiplave a ako som otehotnela asi v 2. mesiaci mi prestalo chutit taketo jedlo. Pouzivam len sol a stravujem sa v sk. jedalni, kde dietne varia a uzasne mi to teraz vyhovuje.

seginiatko - tiez som na zaciatku trosku spinila, dostala som lieky ako aj ty, ale bolo mi uz potom dobre. Pre istotu som ich musela jest do konca 1. trimestra. Povedal mi Dr. ze to moze byt sposobene aj uhniezdovanim vajicka - co je dobra sprava, ale nechcel riskovat. Brusko ma obcas pobolievalo, ale to asi skrz rastu maternice. 😉

seginiatko
16. apr 2010

Gali: dakujem za odpoved 🙂 tiez som sa docitala, ze to bude rastom maternice, ale nebola som si ista... mne dal lieky zatial na 20 dni, ale o dva tyzdne mam prist na kontrolu a to mi uz urobi aj sono aj vsetky vyssetrenia ... velmi sa tesim, ale akosi mi to stale nedochadza ... 😉 tiez sa nevieme s mazelom rozhodnut, kedy to oznamit rodine... nejaka rada ? dakujem

gali
16. apr 2010

segniniatko, nic si z toho nerob, ze ti to este nedochadza. Ja som v 21 tt a este stale mi to nedoslo 😀 😀 😀 V pondelok idem do poradne, som zvedava, ze ci bude spravne natocene a uvidime co to bude 😉
ja som to v podstate oznamovala len starej mame a v praci a asi okolo 8tt, lebo som musela ostat doma 2tt a nevedela som jej vysvetlit, ze preco - teda nechcela som klamat. Takze u mna to okolie vedelo dost skoro, ale stale nosim rifle, ktore aj pred tehotenstvom a kto to nevie, tak si to vobec nevsimol. 😉 Ale vacsinou to par oznamuje okoliu po 12tt.

seginiatko
16. apr 2010

Gali, dakujem za radu, tiez rozmyslame okolo toho 10-12 tt, len neviem ci to dovtedy vydrzim 😀 no ale uvidime. Drzim palce na sono v pondelok a urcite daj vediet co to bude 🙂 Ozaj este jedna vec ma dost trapi : ohladne pitia cajov... ja som strasne na caje, kazde rano som pial pol litra zeleneho caju, a pocas dna som vzdy mala apson 3 druhy ... docitala som sa vsak, ze zeleny caj je skoro ako kava pocas tehotenstva , tak som ho vymenila za roibos... ale potrebujem aj ine a docitala som sa o takmer vsetkych co som doteraz zvykla pit, ze by sa velmi v tehu nemali.... ovocne caje mi moc nechutia, musim si ich osladit ... a to uz nie je ono ...

lenocka84
16. apr 2010

ahojte tehulky
som sa tu na chvilu natisla
co porabate?

gali
16. apr 2010

seginiatko, tiez som cajomil, ale akosi teraz ani slovo caj nemozem pocut. Uz len pri predstave ma natiahne. Takze z cajomilu som sa stala bezcajnica 😀 a predstav si, ze som k niekomu prisla vymrznuta v zime, vsetci vedeli o mne, ze len cajiky (kavu nepijem - teraz len tu sladku 3v1 ako nahradu niecoho tepleho) a prve co som kricala - male nieco brutal studene a bublinkave? 😀 😀 😀 v januari...
skor si davaj pozor na bylinkove caje, ale zas v rozumnej miere si myslim, ze ten zeleny by nemal byt taky brutus a ked si das do neho citron... skor tie co su "cistiace" tak nepi. Kvalitne znacky ovocnych (len tie som pila) su celkom fajn. Urcite nieco objavis.

ahoj, leni. Tak ako u maminy? 🙂

lenocka84
16. apr 2010

ahoj gali
zatial ok, este sme sa nepohadali, tak verim ze to bude ok

gali
16. apr 2010

inak mas moj obdiv. Osobne by som s mojou maminou nevydrzala. My mame tak max. 10 dni a potom to pride... 😀 a teraz momentalne sa uz skoro rok vobec nebavime, ale nejak to neriesim, zvykla som si ☹
citala som, ze uz si si aj dr. obehala, sikovna si. Uz mas aj tasku pobalenu a vsetko dokupene?

janefonda
16. apr 2010

ahojte, no dovarila som nam veceru a mozem sa vam venovat 😉

Seginiatko VITAJ!!! A k tym cajom, kludne si daj salku zeleneho denne. Ja napr, pijem aj mätovy, cierny, harmancekovy. Nie na litre denne, ale dam si uplne v pohodke. A bolesti v podbrusku som mavala na zaciatku aj ja, je to normalne neboj 🙂

Leni a co porabas teraz u vasich prosim ta?

Gali sa tesis, ze ide vikend, cooo?? A neprovokuj stale s tym , ze nosis obycajne nohavice ako pred tehu 😀 To ja uz teraz nosim brusisko pred sebou...najskor vidiet brucho potom dlho, dlho nic a nakoniec mna 😀

seginiatko
16. apr 2010

Dakujem za rady Gali 🙂

gali
16. apr 2010

nemas za co seginiatko. Tu su strasne zlate babulky a vzdy sa tesim, ked k nim na chvilu dobehnem a "pokecame" a vzdy sa tu najde niekto kto ti da radu, alebo hodi link. 😉

jane, prosim ta mne je to uz aj smiesne, lebo si predstav, ze este ani tie decka, ktore su fakt vnimave si nic nevsimli. Som si myslela, ze po Velkej noci ma hned odhalia... Ked ma niekto vidi, tak len skonstatuje, ze mi prsia narastli a to je vsetko. Tak z mojich B budu C-cka a pri mojej uzkej kostre je to ako Pamela 😀 😀 😀
Este sa pochval, ze co si dobreho navarila.

lenocka84
16. apr 2010

gali my mame rekord 4 dni bez hadky, tak som zvedava. ano vybavila som si detskeho dr. tak sa tesim

jane no co asi? zatial nuda, resp. vcera navsteva gyndi, nakupy. a dnes matrika, diabetologicka, detska lekarka, a doma

seginiatko
16. apr 2010

Gali, prave pre to som sa sem prihlasila 🙂

Jane dakujem za odpoved, tak si ten zeleny caj nebudem teda az tak odopierat ako za posledny tyzden 🙂 len ho nebudem pit tak na litre ako doteraz 😀

lenocka84
16. apr 2010

seginiatko a vypln si aj pas, nech o tebe mame info 😉

janefonda
16. apr 2010

leni tak to si sa ale zrovna nenudila dnes. Pevne nervy ti ale zelam, myslim, ze je uplne normalne mat po istej dobe ponorku 😝

Gali tak je z teba prsana. 😀 Ach jaj , ja by som aj tie svoje povodne C prijala. Teraz len cakam, co bude, ked sa naplnia mlieckom 😉
A navarila som len taku rychlovku, ale mm oblubene jedlo...cestovinku s morcacim mäskom na smotane. Klasika, ale dobra 😵 A to uz dnes bol taky hotovy ked sme boli nakupovat. Mu vravim, ze nam ale treba aj papat kupit, kedze ide vikend a jest treba. Tak frflal, ale nakoniec to este zvladol. Ale potom mi doslo, co ho tak taha domov, potreboval si pozriet nejaky pocitac na nete 😠 ale no co uz s nim, som mu dovolila kupit si novy komp, nech ma radost, tak teraz porovnava vsetky mozne masiny. 🙂

lenocka84
16. apr 2010

jane to je normal
aj sa tesim ze som tu, aj my je smutno

ale ja to az tak najavo nedavam, zato mm je hotovy, uz mi pise take spravy, ze dovidenia
az som sokovana
je z toho pekne mimo ze som prec, len skoda ze nato prisiel az ked som fakt odisla
snad si bude do buducna viac vazit ked budeme spolu

aky si mala dnik jani?

seginiatko
16. apr 2010

Lenocka ako hladam tak hladam, aky pas ? 😀 vies nma nejako navigovat ?? 😉

gali
16. apr 2010

jane, presne tak som momentalne prsana 😀 Take rychlovky, ze chytro hodis na panvicu a cestovinky k tomu mam tiez velmi rada 😉

leni, to muzom fakt dochadzaju take veci az ked sa stanu... Ale aspon vidis, ze mu chybas.

lenocka84
16. apr 2010

segi je to v nastaveniach, vypln co najviac

gali to ano, len praveze skoda, ze az vtedy

gali
16. apr 2010

leni, ale na druhej strane radsej neskoro ako nikdy 😉

seginiatko
16. apr 2010

Tak som to tam nasla 🙂 ked vsetko pojde ok, budeme mat vianocny darcek 😀

lenocka84
16. apr 2010

gali v tom mas uplnu pravdu

segi silne drzim palce aby bolo vsetko ok

baby idem na chviluoff, neskor sa pripojim, mati nema neobmedzene a tak chcem trosku setrit data.
sa pripojim ked sa pripoji mm

tadotami
16. apr 2010

ahojte 🙂

janefonda
16. apr 2010

Jaaaaj Leni, muzi su len muzi. Ten moj je tiez teraz dobrucky, po poslednom vyjazde co mal 😠 ale bola som hnusna, som mu povedala vselico, ale tak musi pochopit, ze sa mi to nepacilo ☹

Gali ja tiez mam rada rychlovky vo vareni a cestovinky mnam mnam 😉

gali
16. apr 2010

jane, teraz si ficim na rychlovkach zeleninka na panvici a na finis olivovy olej - trosku skrz niektorych vitaminov, kt. su rozpustne v olejoch. Ovocie a zeleninka - minuly vikend sme nic nekupili a normalne som mala deficit 😠 Dnes cestou z prace som sa zasobila 😉

tadotami, ahoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre