Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
20. apr 2010

barby poviem ti pravdu.kocik som dostala z pezinka.ja nepoberam nic,mame este tamarku a muz poplati co treba a zase nic.takze naozaj som tieto veci nemala za co kupit.ale potom ich ja dam niekomu kto to bude potrebovat.je to ohromna pomoc.

jjana17
20. apr 2010

tadotami, no v dnesnej dobe si malo kto moze len tak vyskakovat a nakupovat milion veci , este ze to takto funguje ze sa da pomoct bazarmi a dobrými znamimi,,,

no to si ale vela nepribrala za tehu 12 kg je tak by som povedala ze pod priemer, lebo co mi aj doktorka vravela ze ine expertky su co priberu aj cez 20 kg ,,,,,

barbyes
20. apr 2010

tami, to hej, je to fakt dosť veľká pomoc, ja ani radšej nechcem vedieť koľko som už pomíňala lebo by ma asi šlahlo 😝 ale zasa budeme mať výhodu pri druhom ako ty, že už veľa vecí budeme mať a ak by bolo aj druhé dievčatko tak by sme mali všetko. a akože nič nepoberáš?
jani, ja budem asi tiež taká expertka, ktorá skončí na 20, lebo podľa toho koľko som doteraz pribrala a keď vidím, že to ide stále hore, uff, bojím sa, kde to zastane 😒

tadotami
20. apr 2010

jjana.....ten kocik by som si v zivote nemohla dovolit.mozem sa nim pochvalit? je to peg perego skate limit.edicia green bublle.vtedy som si aj poplakala

tadotami
20. apr 2010

barby len to bude trochu rana ako u mna ked druhe je chlapec.pri tamarke sme mali velmi pekne veci.ale skoro vsetko ruzove.nepoberam nic lebo som si otvorila zivnost a od odvodov som bola oslobodena.zostala som tehotna a kedze ao oslobodena som si tusim 240 dni alebo kolko to je neodvadzala do socialky nemam na nic narok.az ked sa krpaty narodi mam narok na matersku ale tu mensiu.

barbyes
20. apr 2010

ale ja sa ani neprejedám, keby som sa nejako nadmerne cpala tak nepoviem, ale... zjem síce väčšie porcie ako pred tým, ale nie zasa o toľko a sladké jem tiež ako predtým. a stravujeme sa si myslím zdravo. Vyprážané nerobím vôbec, ryžu robím iba natural, jeme aj zeleninu. Všeobecne nevarím tučné jedlá. a tak ja dúfam, že ako prišlo tak aj odíde a hlavne nech je malinká zdravá a ja s tými kilami potom nejako pobijem 🙂

barbyes
20. apr 2010

a to nedostávaš vôbec nič? a keby si bola sama bez muža tak čo? pôjdeš na ulicu? vieš čo, toto je fakt svinstvo. štát tu dopuje cigánov, stavajú im nové domy keď tie staré zničia a slušným ľuďom nepomôžu. to je fakt sila.

tadotami
20. apr 2010

tetula na urade mi povedala: vazena pani keby som bola na tom este tak ako ste vy tak som rada.ked som to povadala muzovi tak tam na druhy den isiel a chcel jej hubu rozbit.barby ani nevies ako som si na zaciatku poplakala.ale zistila som ze okrem dobrych ludi ti stat nepomoze.len by ma zaujimalo ako to robia cigani.ved este aj v anglicku dostavaju davky a nie male.

mirka12011
20. apr 2010

tadotami cigani tak cunky vyvaluju cele dni ved ani po anglicky nevedia 😀
ked som bola v anglicku tak davala na anglickej stanici o poliakoch ze kolko ich je v UK a ciganov ukazovali a ze to poliaci hovorili 😅 a jedneho cigana som spoznala z jednej dediny a bol to slovak a oni ze to poliak a jedine co vedel povedal bol JOB 😅

jjana17
20. apr 2010

tami no tak to mas na prd ked nic nepoberas, ale je to svinstvo , ved kazdy nezaraba na zivnosti miliardy ako niekto,,,,no pozerala som ten kocik ved to krasny kocik mas pre drobca nadherny

jjana17
20. apr 2010

no je to strasne na prd spravene v nasom state tu fakt ako ked chces mat dieta tak mi to pripada ako luxus a ked uz mas 2-3 tak kto na teba pozeraju ze asi banku vlastnis,,,,ved tieto smiesne materske nemaju chybu, co len za to kupis fakt len drobcovi plienky, ked potrebujes tak sunar, a este par drobnosti a si na nule

tadotami
20. apr 2010

nech sa nikto na mna nehneva a nazve ma ako chce ale ja ich od toho momentu nemozem ani zacitit.toto ma byt pre mna radostne obdobie ale baby ta starost je vacsia.bola to s tehotenstvom rana lebo 6 rokov nic ale ta rana prisla az na uradoch.inak som zaevidovana na urade prace-nic nedostavam ale kazdy mesiac tam musim nosit potvrdenie ze si hladam pracu.kde je ta logika?ved kto vas zamestna v siedmom mesiaci?

tadotami
20. apr 2010

jjana mala som stastie na dobrych ludi.

jjana17
20. apr 2010

tami a keby sa das na PN tak ani tak ti nic neplatia?

ako nieco mi hovor ja som od zaciatku tehu na pn, dostavam sice socialku ale aj tak ako ked si clovek zrata naklady na byvanie, hypoteku atd tak je rad ze je rad

jjana17
20. apr 2010

tak to ti poviem tami ze fakt si mala stastie, ono vela dobrych ludi co pomozu nie je , ja napriklad veci aj co su uz male alebo ich nenosim vzdy radsej zanesiem do cerveneho kriza a tam nech si niekto s nimi pomoze, vzdy lepsie ako keby to mali cigani rozobrat v kontajneroch, mi sme tam tolko veci podavali a aj sestra tam dala kocik co mala po prvej dcerke a sa nepouzival 5 rokov a bol uz taky no nepouzivany a viem ze hned ho ta pani davala nejakej slobodnej mamicke,,,,,,

barbyes
20. apr 2010

to hej a potom, že sú týrané ženy a že sprosté ostávajú s mužmi. a čo by robili bez nich? kto by ich živil? a ich deti? štát Ti dá smiešnu almužnu a čo s tým máš urobiť a ešte v tvojom prípade Ti pre istotu nedá vôbec nič. veď ty snáď nedokážeš žiť zo vzduchu? celý ten systém je na prd postavený.
jani a presne ako hovoríš? Ja by som brala aj 3 deti, ale kto by ich živil? Ja budem šťastná ak si budeme môcť dovoliť druhé, ale tak ja verím, že to zvládneme lebo nechcem mať jedináčika. A muž by chcel chlapčeka tak som mu povedal, že druhé bude mať chlapčeka 🙂 vidím na ňom, že by sa moc potešil, nie že by sa na blšku neteši-mooc sa teší, ale jeho kamarát ma syna a on je z neho úplne hotový 😀

jjana17
20. apr 2010

barby presne ako aj ty pises ono fakt potom tie zeny co maju nejaky problem v rodine tak nevedia povedat stop pretoze pokial nemaju rodinu alebo nejake ine zazemie tak su stratene, aj moja sestra s manzelom sa rozviedla , no ale keby nemame takych rodicov akych mame tak neviem neviem co by spravila, lebo aj rodicia byvaju kruty a povedia ze sa ma o seba postarat sama...

tadotami
20. apr 2010

pnku ti plati socialka.takze nic.ak ta vypise na rizikove je to zase len pnka a nic.som v kruhu z ktoreho sa vychadza len porodom.davky v nudzi nic lebo muz robi.je to vsetko na take velke....

jjana17
20. apr 2010

barby no ved jasne kazdy otecko chce mat synatora, ja ked som oznamila mojmu mm ze bude mat syna tak skoro nemocku zvalil od radosti, lebo najskor vraveli ze dievca

jjana17
20. apr 2010

no tak to si fakt v takom kruhu zacarovanom, uz aby sa ti syncek narodil, ale aj tak nizsia materska ta caka ja tomu neviem pochopit

tadotami
20. apr 2010

tomu mojemu to bolo jedno.vsetci sme ratali ze to bude dievca.ked som povedala ze je to chlapec tamarka plakala nech to vymenim a nie ze vyrodim chalana a muz sa tak hrdo potesil ale nepovedal nic.

tadotami
20. apr 2010

radsej nizsia ako ziadna

tadotami
20. apr 2010

baby musim offffffffffff

barbyes
20. apr 2010

tak ahoj a drž sa

jjana17
20. apr 2010

no to pekne zareagovala ta tvoja mala,,,,neboj a aka bude stastna ze bude mat brata,,,,,drz sa a ahoj

barbyes
20. apr 2010

tak sme tu ostali už iba mi dve? 🙂

elko69
20. apr 2010

garonka a kde si ho videla???lenkinho drobca??

elko69
20. apr 2010

aha uz viem..hehe no uz sa tesime kedy sem Lenka zavyta a ukaze nam jeho foto :D

barbyes
20. apr 2010

ahoj elko, ako máš?

elko69
20. apr 2010

ahoj barbyes dakujem za opytanie,dobre a co ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre