Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
20. apr 2010

liv netusim ze nasla krv na gatkach a isla do nemocnice a jej povedali ze jej odisla zatka a to vraj sa nemame bat a vidis ako to skoncilo maly uz je na svete, tak ja tiez asi najskor pojdem za doktorom ak mi odide... 😒

janefonda
20. apr 2010

mirka ja som si nevsimla, ze by mi odisla nejaka zatka... ani vlastne neviem, ze ako to vyzera, no necham sa prekvapit. MM ma traumu, ze mu zcnem rodit v aute, tak ho stale podpichujem 🙂

liv1
20. apr 2010

vsak jasne. treba sa prisposobit vacsine 🙂

mirka12011
20. apr 2010

jane sak toto vraj to ma byt krv no ale mozno niekto to nezbada ja neviem mozno ti odisla ked si sa umyvala alebo neviem asi trepem a mozno ti len odide...
ja sa pytam lebo neviem ci kazdej alebo nie kazdej to odide ale asi kazdej bolo by to logicke 😅

liv1
20. apr 2010

inak ta zatka to je hlienova zatka takze myslim ze za normalnych okolnosti nema byt s krvou. a pise sa ze moze to byt aj 4 tyzdne pred porodom. takze zatky sa urcite netreba bat, ale ak je krv, tak treba ist do tej nemocky....

mirka12011
20. apr 2010

no pockaj teraz som v soku to ma byt hlien? akoze biely? a to ma byt vela?
ja som asi blba ja to neviem ☹
no tak potom preto asi utekala lenka hned je fakt neviem

janefonda
20. apr 2010

moj svokor povedal, ze to si nemusim vobec vsimnut, .. . A ze to iste je aj s plodovou vodou, ze ani ta mi nemusi odist a pritom uz mozem mat silne kontrakcie a rodit...tak sa uz tesiiiiim...ale ze pridem na to, ze rodim 😀

mirka12011
20. apr 2010

Môže odísť aj hlienová zátka, tá odchádza skôr, aj 24 hodín pred skutočným pôrodom. Len samotný odchod hlienovej zátky, bez kontrakcií a bez odtoku plodovej vody nie je dôvodom ísť do pôrodnice. Hlienová zátka odchádza jednorazovo, je redšia alebo tuhšia, môže byť belavá alebo naružovelá, po jej odchode už nič neodchádza ani nedoteká.

zuzu1111
20. apr 2010

baby tak ked ta bolest neprestane do hodinky, asi skusim taku slabsiu kavu.....mozno vam to pripada, ze to prehanam, ale ja sa fakt dost bojim o babo. Mam PCO a tam je vraj vyssie riziko potratov...preto tomu nechcem este dopomoct tym, ze by som urobila "nieco zle"....Este som kdesi citala, ze aj magnezium moze pomoct? To ste nepoculi? Akekolvek? Lebo nejake doma mame.

liv1
20. apr 2010

čítala som čo baby popísali, a ak to je len hlien, je to väčšinou dlhšie pred porodom, ak je to s krvou vacsinou porodia. ale ci to je pravidlom, to ti nepoviem.... 😅

zuzu a co je to PCO? a tej kavy sa urcite nemusis bat.

liv1
20. apr 2010

inak ja mam dnes zase pocit ze mi cely den nejak tvrdne brucho alebo sa tam mala nejako gula. neviete co s tym? pamatam si ze Lenka - modelka pisala nieco take ked bola v 16tom tyzdni a doki jej dal magnezko.. lebo vsak to tvrdnutie je az v 3 trimestri. Či?

janefonda
20. apr 2010

liv magnezium B6 treba na tvrdnutie, ale to povedz naskor dokimu, nenaordinuj si ho sama. Mne zacalo tvrdnut skor ako v tretom trimestri, ale len malicko to teraz stvrdne pri kazdom pohybe 🙂

zuzu1111
20. apr 2010

liv PCO su polycisticke vajecniky - a s tym spojene problemy - anovulacne cykly, zvysena hladina muzskych hormonov. Je tazsie dopracovat sa k ovulke a teda aj k tehu. Ja som brala tri cykly CLostilbegyt - ktory napomaha ovulke - a posledny treti nam vysiel - tak sa velmi tesime.

mirka12011
20. apr 2010

magne b6 je zazracny liek aj na opuchy je 😀

liv1
20. apr 2010

jane dik za radu, tak ja zajtra zavolam dokine, nebudem si to teda ordinovat 🙂 .

zuzu tak super, to sa musite velmi tesit ze sa vam to podarilo a vlastne v ktorom si tyzdni? lebo nemas vyplneny profil.. 😉

idem do obchodiku, este pridem za vami 😉

zuzu1111
20. apr 2010

som v 8tt - este som si to sem nezadala, aby som to nezariekla, nemam este tehu knizku, ani vypocitany termin porodu, ktory sa tu zadava. vo stvrtok idem k doktorke, uz mi slubila tehu knizku, aj ze sa pozrieme na to, kedy bude vychadzat termin, tak potom to sem zadam....uz aj baby v temach o PCO a Clostilbegyte - kam chodim - sa ma na to velakrat pytali 🙂

elko69
20. apr 2010

no baby dnes som sa zacala trosku uz balit pomaly do porodky ale teda nemam vsetky veci teda este mi par chyba...mam len zoznam a pomaly vyskrkavam,v nedelu ked bude slniecko by som chcela poprat a postupne pozehlit a zbalit do porodnice nieco aj pre maleho...zajtra chcem ist kupit vajicko-autosedacku..treba s apomaly balit keby ma to chcelo chytit nahodou skor kedze nas malinky je o 3 tyzdne vacsi...inak dnes ma tak kopancuje az az,dva dni bol uplne v klude az som sa bala co je s nim a dnes sa mi vlni brusko jak brusnej tanecnice 😀

jjana17
20. apr 2010

ahojte, tak elko uz sa ti to krati, veru radsej vsetko pochystaj, ako potom sa nervacit,

elko69
20. apr 2010

jjana no sak pre seba mam v podstate vsetko okrem kojeneckych podprdiek,mam iba jednu zatial kupenu a prefotených dokladov a papucky mi este chybaju a krem na bradavky a este hygienicke si pobalim az potom...... 😉

no idem ja do hajan...tak bru nocku babule...

liv1
20. apr 2010

urcite je v telke panelak 😀 😀 . ja nemam muzika doma, a telku tiez nemame, lebo prerabame... ste tu niekto? 🙂

elko69
21. apr 2010

liv takze si mala taky dost asi smutny vecer nie?sama doma a iba teda na nete max...no ja osm si kuk panelacik a uz pred 22 hod som hajala,odkedy som tehula nemam problem vecer zaspat jak babao...

mirka12011
21. apr 2010

bre ranko babule este spite?

lutsine
21. apr 2010

ja uz zarezavam v praci 🙂

mirka12011
21. apr 2010

ahoj lutsine a chce sa ti?

lutsine
21. apr 2010

no musim, korunky sa zidu.... 😝

mirka12011
21. apr 2010

zidu zidu to je pravda 😀
a pocko mate pekne? tu zatial slnko svieti....

dugyna
21. apr 2010

ahojky kocky
tak vas docitavam co ste popisali

garonka tak zas to mas dobre ked si potrebujes oddychnut supnes do kociku a tam spinka 🙂

dugyna
21. apr 2010

miska ma novu fotku 🙂

tadotami
21. apr 2010

ahojte babky 🙂 u nas slniecko svieti 😀

mirka12011
21. apr 2010

tadotami aj u nas 😝
dugy citaj citaj 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre