Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
21. apr 2010

uz som tu asi ostala len sama,,,,vsetky ste niekam odisli,,, ☹ ☹ ☹

jjana17
21. apr 2010

barbyes, chcem sa ta spytat mas kupene aj tie klasicke latkove plienky? ked hej tak si ich aj vyvarala alebo na akom stupni si ich prala

barbyes
21. apr 2010

hej, kúpila som aj klasické štvorce lebo dopredu neviem čo bude malinkej vyhovovať a na novorodenca sú vraj najlepšie. Zatiaľ som ich ešte neprala, ja sa ešte iba na to všetko chystám keď nastúpim na MD v máji. Ale vyvárať sa nechystám, podľa mňa je to zbytočné. Operiem to iba klasicky v práčke s mydlovými orechmi a namiesto aviváže dám ocot.

dugyna
21. apr 2010

barby mne zacina robit upratovanie problemy..uz nezvladnem tolko naraz upratat ako pre tehu...

jjana17
21. apr 2010

no ja normalne by som ich oprala na 6Otke v deckom prasku,,

dugyna
21. apr 2010

jjana a ty budes dalsia latkujuca mamicka 😉

dugyna
21. apr 2010

jani plienky som prala v mydlovom slize co som si vyrobila na 60 alebo v mydlovych orechoch..
nemam a ani nebudem kupovat detsky prasok

jjana17
21. apr 2010

len ja by som aj isla naprikad upratovat ale mne sa tak strasne nechce , ja neviem ale normalne sama sebe leziem na nervy aka som leniva, boze ked som nebola tehotna vsetko som mala porobene, vyupratovane, nie ze by som tu mala teraz binec ale tak nie je to podla mojich predstav, ano niekedy ma chyti sabes boze ja by som vtedy aj k susedom isla upratat ale neviem preco ale niekedy vobec ani prstom sa mi nechce pohnut

jjana17
21. apr 2010

dugy ja zase neviem co je mydlový orech,,,my to nepouzivame

dugyna
21. apr 2010

ani ja som to nepoznala kym som nezacala kupovat latkove plienky ktore sa tvarom podobaju na pampersky...kukni www.plienka.sk www.ekoplienky.sk www.latkovky.sk
mydlove orechy su plody stromu rastuceho v indii je to orech z ktoreho sa odstrani vnutro a potom sa susia a potom sa v nich perie...cize je to absolutne prirodny produk..davaju sa do laheo latkoveho vrecuska asi tak 6 poloviciek a s pradlom do bubna...a peries..a 1kg ti vydri aj 9mesiacov..a nehovoria c o tom ze supky co ti ostanu mozes hodit do kvetinaca ako hnoji..
a s odvaru z orechov..moze pouzit ako jar,alebo na umytie dlazky,okiena atd
a je to absolutne prirodne..a vyborne pre alergokov a ekzematikov..a ludi s koznymi chorobami..

jjana17
21. apr 2010

dugy diky opat som mudrejsia

barbyes
21. apr 2010

ja tiež nezvládam tak ako predtým, musím si urobiť pauzu, posedieť si chvíľu a potom môžem pokračovať, ale inak v pohode. a potom môjho drahého otravujem aby mi pomasíroval nohy lebo ma príšerne bolia 😀 ale ja si neviem predstaviť, že by som si všetko porobila teraz a potom budem 6 týždňov sedieť na riti. mne by z toho hrablo. i keď ja si myslím, že sa narodí skôr, ale uvidíme

barbyes
21. apr 2010

dugy, ty si aká nadupaná 🙂 ja by som si to všetko asi nezapamätala, v posledných týždňoch mi už pamäť moc neslúži 😀

jjana17
21. apr 2010

no barbyes mi hovor ja som doma od zaciatku tehu tak si to vies predstavit,,,,,mam pocit ze som z toho aj zlenivela, ,keby mozem chodit do prace tak by som bola aspon rozbehnuta viac nie jak teraz ze kedy chcem tedy vstavam atd

barbyes
21. apr 2010

ja tiež leniviem 🙂 a v robote vidíš ako pracujem 😀 😀 internet to istí 😀 a čo, už na to kašlem. veď za chvíľu odchádzam...

jjana17
21. apr 2010

no aspon ze mas moznost byt pripojena na net, ja som robila v obchode takze tam som si makla inak,,tak preto ma nechala dr doma aby som nepotretila ked by som nieco tazke zodvihla, alebo tak,,,,

dugyna
21. apr 2010

barby mna zasa pomaha mm upratovat..niekedy upratujem sama a niekdedy upratujeme spolu..ale to bolo aj predtym nez som bola tehu..

ze nadupana 😀 mozm ist do reklamy

rogerka
21. apr 2010

caute koceny 🙂

pridavam fotky

jjana17
21. apr 2010

inak podla mna to je najlepsie ked aj chlap v domacnosti pomaha, aj u nas to tak funguje, a aj poviem pravdu je to tak veselsie upratat vo dvojici, vzdy tolko hovadin porobime, a vzdy sa dobre nasmejeme

jjana17
21. apr 2010

ahoj rogi,,,ako sa mavas? malinka je velmi zlata

dugyna
21. apr 2010

ahoj rogi 😉 tesim sa

jani presne veselsie rychlesjie..a je to super..a raz dva hotove..a napr. u nas vari moj mm 😉

jjana17
21. apr 2010

dugy, tak to mas dobre ked ty nemusis varit, no to je moja kazdodenna dylema co navarit, ako mm v robote ma obed a chodi domov az okolo piatej ale aj pre mna nieco, dnes mam zeleninkovu polievku s karfiolom no a druhe vobec neviem co si mam spravit,,,,

poppy1
21. apr 2010

ahojte baby. Prosim viete mi poradit? Som tehotna, cca v stvrtom tyzdni aj tri dni. Na 25 DC. mi brali krv na HCG, vysla mi hodnota velmi slaba, iba 17. Lekarka ma objednala na krv o sest dni, cize 31 DC. som mala hodnotu 500. Lekarka sa vyjadrila, ze ide urcite o tehotnost, ale ja som niekde citala,ze hodnota by sa mala kazdy den zdvojnasobit, cize by som mala mat okolo 1000 a viac ☹ Teraz neviem, co si mam o tom mysliet. Lekarka sa tvarila ze je vsetko ok, resp. nic nepovedala,ze hodnota by bola prilis mala, ale ja neviem... prosim mate s tym skusenosti? objednala ma na ultrazvuk o sedem dni, to uz budem v 5 tt a dva dni. Myslite ze uz bude nieco vidiet?? Dakujem Vam! 🙂

barbyes
21. apr 2010

muž pomôže tiež, ale spolu neupratujeme. ja som zvyknutá z domu také väčšie upratovanie robiť v sobotu a on doobeda chodí hrávať futbal a domov chodí až okolo 1 hodiny. to ja už mám všetko porobené a navarené.

rogerka
21. apr 2010

mame sa dobre, dori je strasne dobre dieta, dam si ju patentovat 🙂

vy sa ako mate? drobci kopkaju?

lusa889
21. apr 2010

ahojte babule, 🙂
ako sa dnes mame?
my mame za sebou dnesnu poradnu, poslednu u nasej dokiny a na dalsi tyzden uz do porodky. Podarilo sa mi dovolate lekarovi co som chcela, takze sa celkom vytesujem, hadam bude vsetko oki.

pozeram ze ste toho pekne popisali, ste sikulky 😉
ja som cokoladu pred 😉 tehu nemohla, mala som taku slabsiu alergiu, hned som sa vyhadzala, ter az je to ok, a niekedy ma premoze taka chut ze len snorim po celom byte kde najdem nieco sladke, ale to len teraz v posledm trimestri

jjana ja som prala latkove plienky v prake na 60tke s detskym praskom, uz len ich pozehlit 😎

barbyes
21. apr 2010

poppy vôbec sa neboj, určite je to OK. HCG stúpa, to je hlavné 🙂 a gratulujem. ale na ultrazvuku podľa mňa ešte nič neuvidíš- možno takú fazuľku(gestačný vak), srdiečko začína biť až okolo 6tt, podľa mňa Ťa objednala skoro.

lusa889
21. apr 2010

ahoj poppy ja s krvnymi vysetreniami nemam skusenosti, len s UTZ ten mi robila doktorka v 7tt a to uz mala fazulka aj srdiecko co blo pekne vydiet. v 5tt sa moze stat ze srdiecko este neuvidis ale ak ma dobry UTZ tak fazulku by si uz mohla vidiet.
tehotensky test si si nerobila? hlavne sa nestresuj, vsetko dobre dopadne drzim palceky 🙂

jjana17
21. apr 2010

lusa takze v pohode na 60 tke mi to staci oprat,,,dakujem, no veru a potom vsetko pozehlit ,,,ja nerada zehlim no ale krpcove vecicky su take chutne malinke ze to pojde jedna radost

poppy1
21. apr 2010

dakujem barbyes. A mam este jednu otazku. Chodievam pravidelne behat, trikrat do tyzdna, cca 5- 10 km. Mozem v tom pokracovat, alebo radsej nie? niekde som sa docitala, ze beh je ok aj v tehotenstve a niekde zasa tvrdia ze urcite nie ☹ takze som na pochybach.. popripade aky sport mi odporucate ako nahradu behu? 🙂 dakujeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre