Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
21. apr 2010

viec co ono to je take otazne s tym pasom,, ja pas si davam vzdy moj mm mal uz 2 autonehody a vzdy ho zachranilo to, ze pas nemal, inak by pri tej poslednej bol zahynul,,,,ked nemusim nesadam za volant a ked som ako spolujazdec tak pas mam na brusku povoleny a fakt chodime normalne aby ked nahodou by musel prudsie zabrzdit tak aby sa nic nestalo

lusa889
21. apr 2010

jjana ja som si konejecku kupila na v jednom obyckovskom obchode na obchodnej v BA, za necelych 20 eur, aj ked aj to je uz palka, ale ked som bola v tehi obchode a zahlasila 45 eur som skoro odpadla 😠 , co kradnem ci co

barbyes
21. apr 2010

ja nemám ani športovú zatiaľ, keď sa mi už nezmestili prsia do tých čo som nosila predtým kúpila som si 2 väčšie podprsenky s D-čkovým košíčkom, ale už si musím ísť kúpiť nové, lebo aj z týchto mi už trčia bradavka 😀 tak si asi kúpim rovno tie kojenecké, našla som aj v tom Brendone jednu za 10,95, pozriem aj v tej bublinke a skúsim teda aj na Miletičke keď vravíš, že tam majú.

dugyna
21. apr 2010

barby a ty ten pas mas?

tadotami
21. apr 2010

barby a ked si nevyberes este je tu moznost padakov 🙂 tuto mozost asi vyuzijem ja lebo si pripadam ako taka dojka 😀

lusa889
21. apr 2010

ja este stale soferujem pokial idem sama, a pas si davam vzdy , pekne mi sklzne pod brusko este ho tam aj potlacim ak sa mu nechce a ked som spolujazdec, tak mam tiez pas pod bruskom a drzim si ho rukou aby ma netracil,
na ten tehotensky som nejak skor nemyslela a teraz je to pre mne uz asi aj neskoro, do poradne do porodky autom chodit nebudem, nemam kde parkovat, takze MHD alebo taxik, takze uz sorefovat budem minimalne

lusa889
21. apr 2010

ja sa stale zmenim do svojich malinkych A kosikov ☹

barbyes
21. apr 2010

ja som si ho kúpila, nechcem to riskovať. keď som ešte ten pás nemala, Vladko musel prudšie zabrzdiť a už som bola nalepená na palubovke. podľa mňa je to nebezpečné, je to síce dosť peňazí, ale niekde na to fakt nepozerám. keby sa náhodou niečo stalo asi by som si to nikdy neodpustila.

barbyes
21. apr 2010

tami, dobrééé 😀 skoro som sa pocikala 😀 😀

dugyna
21. apr 2010

ja pas nenosim....ani ked soferujem..vtedy mi vadi este viac a a ni ako spolujazdec..
a pouzila som ho len ked sme isli smm na dovolenku a to som mala tu cast co je cez brusko vysukanu az neviem kde navolno..koli tomu ze sme sa nechceli vadit s polismi mimo ba

dugyna
21. apr 2010

no tak s podrdou je to u mna podla strihu...niektore c a niektore d..

jjana17
21. apr 2010

no tak to s tymi podprdami je fakt sranda, boze ja som nosila B ckove a teraz ze C uz fakt mi vsetko z nich vybehuje, najradsej som ked podprdu nemam a to sa da len doma no ale zase mne ked mlieko uz tecie tak som cela zagebrena od toho a aj veci

tadotami
21. apr 2010

🙂 ale robim si srandu 🙂 ja som mala rozdupane lentilky a teraz nosim becka 🙂 ten moj mi stale hovori ze vyzeram ako lepsie najedena a nie ako tahotna a v 7mesiaci.pri prvom som vyzerala ako taky granat 😨 polroka po porode som este 10kil nevyse zhodila.tie kila isli dole same.pri detoch to tak asi chodi.

jjana17
21. apr 2010

no fakt najviac z toho maju radost asi chlapi,,,,

tadotami
21. apr 2010

jjana ja som pri prvom v siedmom mesiaci skoncilana pohotovosti lebo som mala prsiatake naliate a zapalene.vtedy mi kazali si davat vinove obklady a pomohlo to.ten moj sa zhrozil ze aka skoda vina.a mala som aj horucky.aj v porodnici som mala vela.

jjana17
21. apr 2010

viec so mne sa mlieko tvorilo este pred tehu koli zvysenemu prolaktinu , doktorka mi dala lieky, mlieko zmyzlo, ja som otehotnela a vlastne ale v nejakom 4 mesiaci sa opat objavilo trosku no a teraz ked sa prehnem alebo nejako zatlacim na prsia tak tecie, doktorka zakazala akekolvek odsavanie, lebo ze by som bola potom schopna krmit polku mesta,,,,takze tak, ale nastastie ma nebolia a ani sa mi nezapaluju,,,,ale sem tam si ich z vrchu musim natriet kremom na bradavky lebo mi trosku praskali

barbyes
21. apr 2010

ja som pred tým nosila B alebo C podľa strihu, ale väčšinou B-čka. Môj muž je z toho zasa nešťastný, on by chcel tie menšie, jemu sa nepáčia veľké prsia a ja ich mám teraz teda poriadne 😀

tadotami
21. apr 2010

pocula som ze vo viacerych mestach funguje pojazdna mliekaren.nechces zacat podnikat?a by si si trochu zarobila a bola medzi ludmi.ludia by si doniesli umele flase z malinoviek a este by ta aj v spravach davali 🙂

barbyes
21. apr 2010

to je dobrééé, to fakt?

barbyes
21. apr 2010

ale je pravda, že keby si ho išla darovať niekde do nemocky alebo tak, určite sú ženy ktoré by sa potešili lebo nemajú mlieka nechcú dávať deťom tie umeliny z obchodu 🙂 skús sa popýtať

tadotami
21. apr 2010

tomu mojemu je to suma fuk.stale mi hovori ze mm super postavu aj ked som tehu.len sa smial ked som mu povedala ze do porodnice ma bude musiet oholit lebo si cez brucho nedovidim.

jjana17
21. apr 2010

tami no jasne nase mesto bolo 2 na slovensku co ma ten automat na mlieko, tak tam skocim, ci by nezobrali aj mna do prac. pomeru,,,,,,len to by asi aj druhy automat museli otvorit,,,xixixi

jjana17
21. apr 2010

inak teraz fakt o tom som uz aj ja pocula ze normalne nemocky vykupuju mlieko od mamiciek, vravela mi to aj svokra ze ta mala dost mlieka a ze normalne sanitka chodila k nim a brali jej mlieko, ze denne aj pol litra az liter sa jej podarilo odsat,,,,a ze jej to normalne platili

janefonda
21. apr 2010

Caute,
tak mame poradnu za sebou, vsetko vyzera byt ok, brali mi krvicku, ster, tak si este msim pockat na vysledky...

Ste sa bavili o fusakoch, ja mam pre novorodeniatko taky prechodny overalik co jej obleciem na oblecko, tak to dam malej ked pojdeme z porodnice a min. tyzden sme kupili aj zimny fusak do kocika, kedze teraz na to boli akcie a esprit fusak mame za 40 eur. Podla mna super cena, a nemyslite si, nekupovala som ho lebo je to esprit,ale za to ze kvalita sa mi zda byt naozaj dobra a aj ta cena konec koncov.

K prsiam sa nejdem ani vyjadrovat, len viem, ze mi treba kojenecke podprdy este kupit 😝 teraz nosim taku sportovu, ina by mi vadila. Aj toto ma uz tlaci 😠
A uz som postupila, kyselina sa hlasi celodenne ☹
Som dnes kupila feniklovy cajik pre malicku, nech moze cuckat, ked bude mat problem s naduvanim 😉 A ten mozem aj ja vyuzit pre seba 😝

lusa889
21. apr 2010

mna by asi nevzali, ja som predtym mala A a teraz B lebo mensie niesu ☹ a to som sa tesila ze sa to v tehu zmeni k lepsiemu 😒 a nic

tadotami
21. apr 2010

no babenky tak ja zase na chvilku offfffffffff.

lusa889
21. apr 2010

jane ahoooj 🙂
to je super, ze je vsetko v poriadku,
ja som ster mala minule teraz mi uz len vysledky povedala, ze vsetko OK, a brali mi aj krv lebo potabudli na posledy testy na RH protilatky 😉 tak si mam zavolat o vysledky a sama zapisat do knizky nech sa nemusim premavat kvoli jednej kvacke v knizke

uz si objednana aj na poradmu do porodky, ci ako to chodi v AT?

lusa889
21. apr 2010

tadomi, tak pekny dnik este 🙂

janefonda
21. apr 2010

lusa... supis, ze mas vysledky OK. Ja si v pondelok zavolam do nemocky a objednam sa na prve prietoky. Ked sme sa tam boli informovat, dali nam vizitku, ze po poslednej kontrole mam zavolat a objednat sa... tak uvidim po prvej kontrole, ze ako to tam funguje...

lusa889
21. apr 2010

no na tu prvu poradnu som zvedala aj ja. volala som si a objednal ma na poradnu az na 5.5. ale na UTZ na dalsi utorok tak to beriem tak ze v podstate tam budem takze ci UTZ alebo poradna, hadam to jedna hlavne ze sme pod dohladom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre