Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lusa889
21. apr 2010

ano obcas to vie pekne boliet, inokedy je to ok, len sa tak tackam zo strany na stranu

dugy, dnes na poradni vravela sestricka doki, ze v moci PH alebo tak nejak, a neviem co to je a ani to doki do knizky nenapisala, lebo opisal predchadzajuci riadok ze vsetko negatvne 😒 tak neviem co to znamena

kamilakd
21. apr 2010

ahojte dievcata nemate zaujem kupit snuza go monitor dychu?je novy nepouzivany s blockom mame 2jeden som kupila a jeden sme dostali info cez IP

lusa889
21. apr 2010

tadotami, kovbojki v noci poznam ja to mam posledne tyzdne, okrem toho ma aj mala dost aktivne kope v noci,, takze som rano totalne nevyspata, ....

elko69
21. apr 2010

tadotami tak ty mas cudne chutky 😀 😀 😀 😀

lusa889 ja som teraz aj rada normalne lebo sak dva dni sa neozyval tak som sa zlakla ci je v poriadku

mirka ja zatial pohoda co sa tyka opuchov ale teda tiez uz nevydrzim behat po meste dlho tak max hodinku a pol a padam od unavy...

mirka12011
21. apr 2010

no elko mne treba vlasky umyt ale este aspon pol hodku musim oddychnut bo som normalne vycerpana a segra sa smeje ze funim 😝 no sak ja sa budem smiat ked bude tehula ona a bude funat sak v 8mesiaci kto nefuni? a este k tomu som po schodoch isla 😅

dugyna
21. apr 2010

lusa to je sucats tesu mocu pH..klasicky ako mas ze mydlo dove je ph5,5...tak aj moc ma svoje ph...nemusis sa bat..ked je negativne tak mas vsetko ok

dugyna
21. apr 2010

mirka ja som v 29tt a funim jak lokomotiva 😀

tadotami
21. apr 2010

pre mna su posledne noci utrpenie.zobudim sa potom rozmyslam,nemozem zaspat a rano o siestej vstavat.kto povedal ze si tehu uziva tak nech povie ako sa to robi.

tadotami
21. apr 2010

uz viem.miska cobejova raz povedala ze si tehu a materstvo uziva.a co je z inej galaxie?

jjana17
21. apr 2010

tami no krce mam kazdu noc, neviem cim to je vobec,,,,hovadiny sa aj mne snivavaju ale nie stale ,sem tam a to vacsinou o detoch jednych znamych co sa im vobec nevenuju a tie deti su chutatka take ake su proste zaostale ale keby sa im niekto venoval tak su to take sikovne deti a vzdy sa mi sniva ze si ich adoptujeme a zariadujem im izbu atd

barbyes
21. apr 2010

mna si tiež muž stále doberá, že funím. začne ma napodobňovať, alebo sa na mne iba smeje 🙂 škareďák jeden 🙂
ja kŕče nemávam, mala som raz, volakedy dávnejšie ešte pred tehu som sa na to pravidelne budila, ale potom to prešlo. mne na to zaberal B-komplex, je voľne dostupný v lekárni, ale vraj je na to dobré aj magnézium, ale to by som si už asi nechala predpísať od lekárky
a ja mávam tiež "perfektné sny", také hovadiny sa mi snívajú až z toho nechápem. minule sa mi snívalo, že Vladko zomrel, taká som sa prebrala šokovaná a potom pozerám a on vedľa mňa. kokšo, to bolo hnusné, som sa k nemu hneď pritúlila 😵 ale mávam aj erotické sny, tie sú super 😵 taký orgazmus počas spánku nie je zlý 😀

jjana17
21. apr 2010

tami myslim ze keby si trosku v lepsej situácii ze aj ty napises ze si to tehotenstvo uzivas, podla mna to je aj tym ze mas stres ktory mas

barbyes
21. apr 2010

ja si tehu užívam, podľa mna je to super. tiež sa samozrejme občas sťažujem, že ma bolí hento a tamto, ale inak je to super a to bruško mi bude určite chýbať 🙂 ja som nemala žiadne tehotenské problémy takže je to asi tým.

lusa889
21. apr 2010

dugy, to prave neviem co je negatovne, do teraz niekdy nic nepovedali o vysledkoch mocu, len dnes sestricke ze pH v moci, ale nepovedala ake ci nizke alebo vysoke, tak neviem

tadotami
21. apr 2010

jjana.....nehadam sa.moze to byt tym. zmenim temu a pochvalim sa vam.rano mi dcera povedala ze sa zamilovala.a ja ze kto je to tento tyzden?a ona hned ze som trapna.kam spejem?asi uz do stareho zeleza.

lusa889
21. apr 2010

tadotami, to sa v tebe asi ozval maly, to je taka chlapska reakcia 😀 maj pochopenie sak aj my sme sa zamilovavali kazdy tyzden, no nebolo to mile 😉

barbyes
21. apr 2010

zlaté 🙂 ale asi by som malinkej znadala keby mi povedala, že som trapná....neviem si to ani predstaviť ako také malinké dievčatko maminke hovorí, že je trapná🙂

jjana17
21. apr 2010

tami no inak frky dnesnych deti su dost dobre, ako viem kamaratkyna znama co ma syna ze ten prisiel domov neviem ci bol v 3 alebo v 4 triede a objal svoju maminu a hovori jej, mami ja ta obdivujem a ona ze preco , kazdy mesiac musis tripiet ked mas tie svoje dni , mne ti je tak luto ked nam to v skole povedali,,,,,,,ako ze skoro padla na zadok a nevedela co mu ma na to povedat, nuz proste asi je hovadina ucit deti v takom nizkom veku taketo veci

barbyes
21. apr 2010

ja som bola zamilovaná iba do jedného, bol z dvojičiek a chodili sme spolu do 1. a 2.triedy:-) ale v tretej triede to bol už iný spolužiak a tak... 🙂

tadotami
21. apr 2010

ked ideme po skolkarskom dvore nemozem ju drzat za ruku lebo co ak ju niekto uvidi?a vraj ma 6rokov a v jej veku co je podla ne kriticky je to strasne trapne.no u nej je trapne vsetko.

barbyes
21. apr 2010

jani, to je dobré, až mi slzy tečú 😅 deti fakt perlia, takéto hlášky by sa mali normálne zapisovať a keď budeš mať zlú náladu tak si to prečítaš a hneď sa budeš usmievať 🙂

jjana17
21. apr 2010

inak fakt dnesne deti strasne zavcasu maju pubertu, neter ma 8 rokov a to ma teke pubertalne spravanie, tak odvrkuje no niekedy ako az nechapem

lusa889
21. apr 2010

barbyes ze to bolo mile, obcas mi chyba taka ta detska bezstarostnost, ..... resp. tie detske starosti

barbyes
21. apr 2010

podarená, už sa teším čo povymýšľa tá moja. ja len dúfam, že nebude po mne lebo ja som bola strašne zlé dieťa, taký splašený čert 😕 chúďa maminka, tá sa so mnou natrápila 😀

lusa889
21. apr 2010

babule, ja vas na chvilu opustim, idem si zacvicit, nech nesom az taky hroch a kacka 😀 .... aj ked to asi nepomoze, ale aspon kus na cerstvom vzduhu budem,

inak nemate niekto dobry typ na firmu co robi zoskoky padakom v tandeme, mm si vybral ze toto chce na narodky 😎 tak hladam nieco oskusane

jjana17
21. apr 2010

ze aj mne sa to lubilo, aj ja sa neviem dockat ked nas maly bude taketo hovadinky kecat a vo vseobecnosti ked bude vypravat to je take chutne

tadotami
21. apr 2010

barby ver ze to nepomoze.to su dnesne deti.o dost rychlejsie dospievaju.som zvedava ake budu tie vase deturence za 6rokov.doba pokroci a tie hlasky.

barbyes
21. apr 2010

neboj lusa, za chvíľu jej budeme mať habadej 🙂 naučia sa rozprávať a začne sa to 🙂 ja si potom asi naozaj kúpim nejaký zošit alebo čo a budem si jej hlášky zapisovať a keď bude staršia tak si otvoríme spolu fľašu vínka a prečítame si to. A na druhý deň budeme mať svalovicu v sánke aj na brušku 😀

tadotami
21. apr 2010

za tento rok uz vystiedala vsetkych chlpcov v triede.a hovorieva mi tajomstva ktore su vraj len medzi nami.nemam to hovorit ocinovi lebo je vraj stary a nepochopi to.

na chvilku odbehnem od vas.

barbyes
21. apr 2010

tej doby sa trošku bojím lebo dnešné deti sú hrozne drzé, samozrejme nie všetky, ale ide to dolu vodou. keď niekedy počujem aké sú tie decká drzé k svojim rodičom...ako hrôza, takú by som jej pleštila, že by hneď vedala čia je. asi by ma to potom mrzelo lebo bitku veľmi neuznávam, ale aj my sme občas dostali a teda určite pomohlo. Niektoré deti s tými rodičmi normálne cvičia. A tí dnešní puberťáci, no to ani nehovorím. Ja nie som až taká stará, ale normálne sa mi rozum niekedy zastavuje. Aj my sme vyvádzali a niekedy naozaj dosť, ale ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre