Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
19. aug 2009

ja som tu na chvilku..

aninka89
19. aug 2009

čaute baby....asi tu nikto nieje 😒

majka221
19. aug 2009

ja somtu porad mi kde tu najdem ake veci si mam pre seba a dieta zbeliť do porodnice dakujem

aninka89
19. aug 2009

dnes mám za sebou poradňu, všetko OK až na to podbruško ale do konca tehu sa toho už nezbavím ☹ Od pondelka som už na MD a pýtala som s doktora či by som už nemohla porodiť a hovoril že to vyzerá že pôrod bude až v termíne tak zbytočne som sa chystala rodiť v polovičke septembra 😀 😀 😀 A idem si vybaviť tú epidurálku
Vy máte aké novinky?

aninka89
19. aug 2009

veci? Ja ešte nemám prichystané ale na nete je toho kopec napr,: http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php
Kedy sa chystáš rodiť???

vevericka23
19. aug 2009

garicka to brusko ma sem tam bolelo aj na zaciatku ale len velmi malinko, no teraz to je uz silnejsie ale tiez len obcas.V knihach som sa dozvedela, ze to maternica rastie a ze uz sa nevmesti do panvovej casti tak rastie do hora. 11.09 idem k doc. tak sa informujem, no dufam ze mi aj nieco povie. A teba este stale pobolieva v podbrusku?

doublemamca
19. aug 2009

ahojte dievcata, chcela by som sa podelit a pripadne si nechat poradit ohladne vahy babatka v brusku. Vcera som bola na UZV a babatkam namerali vahy 1410 a 1425g. Myslim si,ze je to trosku malo na dany tyzden tehotenstva. Doktorka povedala,ze podstatne je aby rastli..ale ja aj tak nie som spokojna. Na internete som sa docitala,ze vaha v danom tyzdni sa pohybuje od 1570 do 2100g, takze tie moje chrustiky mi pridu dost pod vahu. Pritom papam dostatocne, aj oddychujem.
Viete mi niektora poradit,ci sa da nieco robit,aby som ovplyvnila rast babatiek v brusku, pripadne mate niektora podobny problem?
Dakujem pekne

aninka89
19. aug 2009

mne doktor nikdy nehovorí aká je váha plodu....myslím že keby bolo niečo zle tak by mi to povedal. Neviem ako je to u dvojičiek, ale je asi normálne že majú menšiu váhu ako keď je v brušku len jedno 😉 A neviem o tom žeby sa dala ovplyvniť váha plodu

aninka89
19. aug 2009

vevericka....myslela si, že či mňa boli v podbrušku??? Od kedy som tehotná tak non stop....a teraz sa to stupňuje... Pritom všetko je OK, robí to maternica tak aspoň trošku si pomáham magnezkom, doktor hovorí že tým nič nepokazím a uľaví mi 😉

ivkaivka
19. aug 2009

doublemamca, babatko najviac pribera az v poslednych tyzdnoch. Teraz sa este vyvíja. Tusim od takeho 36.tt sa mu zacina ukladat tuk. Pozri na nete, ale urcite nemusis byt znepokojena, hlavne ak lekarka povedala, ze je to o.k.

garicka
20. aug 2009

dobré ránko tehulky 🙂

ja už zasa hodinku hore. včera večer ma celý večer pichalo v podbrušku na pravej strane ako je slepák, ale len tam, také pichy to boli ako by ihlou. tak som ani nešla na net. tak som zvedavá či to dnes bude pokračovať, zajtra máme poradňu tak dúfam že dovtedy vydržíme 😉

miroslava89
20. aug 2009

dobre ranko,,

doublemamca cakas dvojicky?..dvojicky su stale o cosi mensie ako jednoicky..

garicka
20. aug 2009

ahoj mirka

ešte si tuuu? 😉

zazalienka
20. aug 2009

halo halo

garicka
20. aug 2009

ahooooj zazi

si ešte tu? nejako nevieme na seba natrafiť 😠

garicka
20. aug 2009

no nič idem kúsok na telkáč lebo ma bolí chrbátik z toho sedenia. tak o hodku tu budem, papa zatiaľ 🙂

zazalienka
20. aug 2009

aaano, este chvilku.. som bola na ocnom na kontrole, mam zrak jak sokol, za dva roky po operacii stale nula dioptrii, ale doporucenie na cisarsky mam.. uz len zariadit, aby ma uspali pri porode..

garicka
20. aug 2009

super, že si dobre dopadla na očnom 😉 . a cisársky robia aj bez anestézie, však? to máš na výber??

garicka
20. aug 2009

ideš dnes aj do robotky? ja sa neviem dočkať zajtrajšej poradne 🙂 aj to som objednaná až na 12.00 hod. 😨

zazalienka
20. aug 2009

anu, spinal, epidural.. v Trnave nechcu uspavat, mala by ma robit suseda, to mam dohodnute, len ma ani za svet nechec uspat.. ja mam prasknutu platnicku, tak sa bojim aby mi pichali do chrbta epidural.. radsej by som bola uspata, tak pojdem este za neurologom.. uvidime..

garicka
20. aug 2009

ja som ešte nerozmýšľala ako budem rodiť, počkám si na testy na cukor, lebo ho mávam zvýšený aj keď pred 2 mesiacmi som mala po jedle len 5,2 ale predtým nalačno bolo aj 8,7 ☹

garicka
20. aug 2009

ale teraz mám takú chuť na sladké, že ma ide roztrhať a neviem odolať, tak dúfam že tým drobcovi veľmi neuškodím... 😨

zazalienka
20. aug 2009

mne uz sa o porode dva tyzdne sniva a januar je este daleko.. a neviem si predstavit ze pri vedomi sa bude niekto vo mne hrabat.. vraj je to pri epidurale citit ako rezu a zasivaju.. brrrr

garicka
20. aug 2009

😖 to je na.... prečo chlapi sa takto netrápia?!?? 😠 j oni by si to mali "užiť" ako my !!! ... 😝

garicka
20. aug 2009

mne sa sníva len o vyšetreniach a utz (chvalabohu zatiaľ) ale na začiatku tehu asi v 6tt sa mi snívalo že sa malý narodil na moje narodky 29.5. - dobrá somarina že? to som sa potom bála aby som o neho v tom čase neprišla, či to nebolo náhodou nejaké znamenie vo sne 😖

zazalienka
20. aug 2009

moj manžo raz povedal že on trpí tým že sa musí pravidelne holiť.... 😀

garicka
20. aug 2009

chudáčik... a my sme opice že sa neholíme, abo čo? 😀

garicka
20. aug 2009

jáááj sorrky zabudla som že oni boli aj na vojne 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre