Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
23. apr 2010

no plienky zabrali skoro cely balkon 😀 baldachyn nech pekne uschne aby som mohla postielku uz mat hotovu, rukavicky som prala tiez proti skrabaniu aj ruzove ponozticky, osusky a take drobnosti....este musim sa naucit ako do ortopedickych gatiek plienku davat, ale to mam nakreslene v knihe sa mi zda.... 😀

lusa889
23. apr 2010

ahoj jane, za mna ano 🙂

dugy, mas pravdu ze treba s nimi pekne, ja musim obcas niekde vypustit paru, ked sa nieco take stane, ale tiez by som za nimi nesla, ale nejaku poznamku by som si neodpustila 😀

mirka, aj mne by trebalo poprat ale tiez mi je tak zima, ze musi pockat 😉

mirka12011
23. apr 2010

juj tadotami to je otazne, akurat minule isiel v zenskom magazine o tom, ze predcasne narodene deticky a ten doktor hovoril, ze mal pripad ked mu 500g babatko prezilo a zasa cca 1kg nie, tak vies dugy ti skor povie, ja pisem co rozpraval doktor v tv, ale tak asi je to aj ako je vyvinute a silne....

mirka12011
23. apr 2010

lusa len neodkladaj bo ti svieti 37tt 😀

tadotami
23. apr 2010

myslis do tych klasickych obycajnych alebo co su teraz tie moderne?lebo ja budem do tych klasickych.

janefonda
23. apr 2010

tak teda aupark o 15:00, nemozem tu byt dlho, lebo mam zo sebou len obmedzeny net a navyse sa musim ucit 😝
Dugy, ak by nejaka zmena nastala tak mi napis, alebo zavolaj prosim... 😉

lusa889
23. apr 2010

mirka, ja som akurat vcera plienky zehlila a poviem ti ked som si spomenula, ze moja mamina to absolvovala pravidelne a vo vacsom mnozstve som jej hned volala, ze ake to mali komplikovala a ako som je za to vdacna, 🙂
ja neznasam zehlenie, strasna to cinnost to uz radsej bude riad umyvat cely den 😀

lusa889
23. apr 2010

mirka, ale to uz nie pre male, to som uz na 99% poprala, to uz len nase, ale take co pocka este do zajtra sak aj dnes nieco prihodime 😒
s tym 37tt mi nepripominaj, este potrebuje 3 veci doriesit az potom budem kludna,

mirka12011
23. apr 2010

lusa ja som minule kamke pisala, ze ten co vymyslel zehlenie bol riadny debil....
no este ze su jednorazovky uz a nemusime vyvarat plienky ako kedysi no to by bolo....
tatodami ja neviem kupovala som ich v lekarni teraz na suchy zips....

tadotami
23. apr 2010

pytam sa len preto ze ma lenka vystrasila trochu.tamarku som tyzden prenasala.inak v nitre je super vybavene pracovisko pre predcasne narodene deticky tak ma to ukludnuje.z okolitych miest tam vozia deturence.

mirka12011
23. apr 2010

lusa tak ja periem pre nas veci zajtra dnes ani nahodou 😀 zajtra ma byt vraj 21stupnov tak by to malo rychlo aj vyschnut no som zvedava....
no uz len 3veci to mas teda dobree
a poradnu kedy mas?

tadotami
23. apr 2010

miri tak to budu tie klasicke.celu plianku das na polovicu tak aby si mala neobsity kraj na brusku.zlozis ju este raz na polovicu.vznikne ti dlhy pas ktory v strede prelozis.a plienka je na svete.inak poviem vam ze aj ja som pri prvom davala take 2-3mesiace len latkove plienky a tiez som ich vyvarala.len na noc jednorazovky.bola to zasluzena robota.

lusa889
23. apr 2010

miri... aj ta poradna je v tom trochu, uz mam ist do porodky na poradnu, s doki som sa dohodla, ze pridem v utorok na UTZ a riadna poradna az 5.5., len ja este potrebujem aby mi cim skor vzali krv kvoli EPI, tom este som nestihla :(

jednorazovky su super, naozaj si neviem predstavit kde by som to vyvaral, susila a zehlila, aaaale mozno by som si kupila mangel ci ako sa to volalo, to by to hadam ulahcilo 😀

shaarka
23. apr 2010

manžel? 😀 😀 😀

janefonda
23. apr 2010

Lusa tesim sa na stretko, myslim ze sa spozname lahko vdaka mega brucham 😉 😉 😉 Poslala som ti IP aj moje cislo, tak keby daco dame si vediet.
A ja mam uz vsetko poprane 😝 😝 😝 nastastie. Aj plienky pozehlene 😉 My teraz cestujeme systemom, vajicko v aute, vsetky veci pre novorodeniatko tiez + taska do nemocky, ze co keby to na mna doslo tu v rodnom kraji 😉 Ale tak 28. mam skusku a potom ideme domkov, tak dufam, ze vydrzime 2v1 aspon do 6.5. 🙂

Tehulky zatial pekny dnik zelam.

mirka12011
23. apr 2010

tadotami dakujem

lenocka84
23. apr 2010

ahojte
tak ostavam v nemocke, za polhodku ideme skusit prvykrat prilozit

tadotami
23. apr 2010

jane tak sa maj.inak nm sa pracka pokazila a opravar ze to bude stat 70 eur a viac tak zajtra radsej novu ideme kupit.tato ma uz svoje za sebou.mame ju 6,5roka.
miri na tych modernych som vobec nepochopila ten system.

mirka12011
23. apr 2010

no ahoj lenka to su novinky, takze dnes domov nejdes no ale nech vyjde a maly sa chyti....

tadotami
23. apr 2010

lenka ahoj 🙂 nech sa to podari. 😉

lusa889
23. apr 2010

lenocka, drzim palce aby valibuk mal chut na maminkyne mliecko 😉

lenocka84
23. apr 2010

tadotami tak snad ano

lusa tak chut je, uz ho pije 3 dni, ale len z flasky, tak som zvedava ako nam to pojde vo dvojici

tadotami
23. apr 2010

lenka hlavne bud trpezliva.mozno to hned nebude ako podla navodu.ved sa to ide ucit.jaj krpcek malicky,vonavucky.mne tieto babinka tak pekne vonaju 🙂

lusa889
23. apr 2010

lenocka, tak nech ma chut na maminku 🙂

tadotami
23. apr 2010

kde ste?

lusa889
23. apr 2010

mirka, kto vam robil svadobne foto? kamoska sa bude vydavat tak zhanam co najviac kontaktov 😉

mirka12011
23. apr 2010

lusa jozko peklansky vrelo odporucam viac fotiek mam na facebooku ak si tam tak kukucni....

lusa889
23. apr 2010

mirka posli na IP cele meno nech si ta najdem na FB 😉

tadotami
23. apr 2010

dostala som 3 rovnake odsavacky.jednu si necham,druhu som slubila a posledna mi je na nic.nepotrebuje niektora?darovala by som.ja som za ne nedala nic.

lusa889
23. apr 2010

tadotami, dakujem ale ja som uz kupila 😢 skoda, a ake mas na vysavac ci manualne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre