Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
23. apr 2010

leni to je super ze sa prisal..neboj zvladnete to

mimi21mimi
24. apr 2010

dobre ranko baby 🙂

tadotami
24. apr 2010

ahojte damy 🙂 co este spite?

mimi21mimi
24. apr 2010

Jaaa nie 🙂 sa cudujem, ze o takej neskorej hodine tu nikoho nie je ... asi su vsetci na vylet...

dugyna
24. apr 2010

ahojte dobre ranko

tadotami
24. apr 2010

dnes chceli niektore prat a vysavat 😠 aj ja by som mala ale bola som si kupit nugatovu cokoladu lebo sa mi o nej snivalo a uz som narobena 🙂

certica22
24. apr 2010

Ahoojky chcela by som sa spýtať či ste mali priznaky už paru dni po Ovu ?. KRamy som mala 10 niekedy 12 sme spali s priateľom a spravil sa trošku domna....niekedy 15 sa to opakovalo..a to bolo asi 2 dni pred OVu keďže nemam pravidelnu menstruaciu tak na 31DC...ale chcela by som vedieť či už môžem mať nejake priznaky?lebo do pondelka mi je nejako divne som hrozne unavena...v pondelok ma celý den strašne bolela hlava pretrvalao to cely den a unava musim aspon každy deń si taku hodinku pospať..a pritom nikdy sa mi nestalo že by som cez deň spala... aj v podbrušku ma boli už asi celý tyžden taka ako keby paliva bolest sem tam..alebo pichanie aj to len niekedy.... a moje nalady o tom ani nevravim strašne ma vytačaju take uplne absurdne veci ..nechapem... vykend pred pondelkom som nema vobec chuť na jedlo a asi od utorka zase jemm toľko že ach jaaj aj križe a celkovo chrbat ma boli asi posledne dni ráno vstávam tak strašne dolámana .......posledny tyždeň mam aj vetry 😅 a hrozne zmeny teplot raz mi je teplo a ptm zase strašna zima..nneviem čo si mám o tom myslieť robi to psychika?alebo mohla by som mať už priznaky..a kedy asi najskôr mi ukaže test ?lebo su aj tie čo ukažu aj 5 deň po ovu ..ale je to pravda alebo len reklama? taka som nedočkava že neviem čo už robiť.asi nevydržim do tej doby kedy maju dojsť kramy.. kujem za odpoveĎ a pekný deň

tadotami
24. apr 2010

tento tyzden idem na sono a zaujima ma kolko meriame a vazime.doteraz mi to nikto nepovedal ale zaujima ma to.nemam ani potuchy ake miery ma dieta v 29tt.
dugy....ahoj

mimi21mimi
24. apr 2010

tadotami ty mas termin len o nejake 3 tyzdne skor ako ja, ale mne hovorili na 4D aj na normalnom ultrazvuku v nejakom 21tt iba vahu... rozmery len jednotlivych casti, ktore merali.

tadotami
24. apr 2010

certica......prave si opisala moje problemy moja a to koncim 7mesiac 😕
mimi......dr.mi stele hovoril ze je vsetko v norme.som zvedava aka je ta norma 😒

certica22
24. apr 2010

tadotami.....ale žeby priznaky boli už tak skoro aj po necelom tyždni ?a na test je ešte skoro si myslim

dugyna
24. apr 2010

certica...a kedy mas dotat teda MS? kopec veci moze byt z dovodu castych zmien pocasia a psychickeho charakteru..cize najsistesjie to bude az ked ti vynecha nasledujuca mrcha....
tehu priznaky prichadzaju az neskor..

certica22
24. apr 2010

Dugyna...Až niekedy okolo 5teho ..

dugyna
24. apr 2010

certica test ti nic neukaze..lebo este je skoro..az v den predpokladaneho prichodu MS si mozes najskor robit test...alebo po vynechani..niekedy nemusi vyjst hned pozitivny..zavisi od koncetracie HCG v moci..
a priznaky bolenie hlavy unava podrazdenost mozes mat z pocasia..vetry zo stravy..a v podstate vstko moze byt urcitym sposobom psychicke..lebo myslis na to ci nie si tehotna ...ale ozajstne priznaky zacinaju az po vxnrchani MS

dugyna
24. apr 2010

tak ked az okolo 5 to je skoro na priznaky...a nervozitu mozes mat aj pred MS..kedze si pisala ze mas nepravidelny...mozno pride MS aj skor..a prto mozes byt predrazdena...

certica22
24. apr 2010

mno tak asi mi nič ine neostáva.len čakať a čakať ..ale aj tak diki 🙂

mimi21mimi
24. apr 2010

Baby a v ktorom tyzdni sa robi ten posledny ultrazvuk? Ja mam poradnu 11.5. a to budem v 29tt .... a dva dni na to testy na cukrovku brrrr

dugyna
24. apr 2010

mimi ale testy s cukrom sa robia medzi 24-28tt..preco ty tak neskoro..mas opakovany?

tadotami
24. apr 2010

myslim mimi ze v 30.tt ale vraj ta este potom moze poslat.

dugyna
24. apr 2010

certica presne tak cakat cakat...a ani si nemusi robit skor test...pry si urob az den predpokladaneho nastupu MS..dovtedy to nema moc vyznam..aj ked pisu ze test ukaze uz 10dni po oplodneni...
tak neviem teraz ci mame drzat palce aby vysli // ciarky alebo nie? hM?

mimi21mimi
24. apr 2010

Nemam opakovany.... ale mne robili zatial vsetko neskorsie o 1-3 tyzdne... Lebo som bola tie prve tyzdne v nemocnici a prvu poradnu som mala u noveho gynekologa neskorsie.

dugyna
24. apr 2010

mimi tadomota ti dobre napisala...
ale mna dr kuka vzdy aj na UTZ

mimi21mimi
24. apr 2010

mna len s tym sonom pozera.... s utz len dvakrat

dugyna
24. apr 2010

mimi sono a UTZ je to iste...

mimi21mimi
24. apr 2010

mne robi to vnutorne sono... nie po brusku...

certica22
24. apr 2010

dugyna... Tak v kutiku duše aj dufam že tam budu // lebo sa už neviem dočkať kedy budem mať male mimi..ale ešte nemam skončenu školu tak je to take..ale isto keby boli // budem len rada a straašne sa budem na to malinke tešiť.... 🙂

certica22
24. apr 2010

a napriek tomu že o nedlho budem mať ešte len 18 myslim si že budem super mamina...lebo myslím si že nič krajšie nie je ako maly človiečik ..ktorý tu bude pre mńa vždy a ktorý ma bude robiť šťastnou 🙂

dugyna
24. apr 2010

mima co? sak to sa zvykne robit len na zaciatku....

certica a priatel by tiez chcel? lebo ono je to o dvoch ludoch v kazdom veku

mimi21mimi
24. apr 2010

Dugyna, vazne... pri kazdom vysetreni spravi to vnutorne sono a ten utz po brusku robil len dvakrat.

certica22
24. apr 2010

priateľ?..tak snažiť sa o to nebude určite ..ale keby že sa niečo take stalo tak verim aj myslim si že by ma vtom nenechal sam a by sa potešil...a viem že deti ma aj rad..aj ona ma teraz skoro dvoj ročneho bračeka..a tak sa snim dokaže šaliť tak si len predstavujem že keby to bolo tak naše 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre