Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
30. apr 2010

lusa to je pekna vaha,ale pozor mojej sestre povedali v pondelok z emala ma 3600 g a ked sa v stredu narodila mala rovnych 4000 g ....

lusa889
30. apr 2010

ahoj elko, s tym aj pocitam na UTZ je odchylka +/- 500 g, takze som pripravena 😀

barbyes
30. apr 2010

ahojte, no už som späť. zistili sme, že mám mäkký krčok a pomaly sa otvára 😒 predpísal mi guajacuran na tlmenie kŕčov-tvrdnutie bruška a nariadil mi kľud. mám ležať tak aby som mala nohy vyššie ako hlavu. Bola som u Mašuru, je to Vladkov kamarát, budem k nemu chodiť na vyšetrenia pred pôrodom a rodiť ma bude kto bude mať službu aby sme nemuseli cvakať 7.000,-Sk... lebo to je hrozne veľa a kto ma odrodí mi je jedno, len aby som mala poriadne tie vyšetrenia pred, moja doktorka mi napríklad ten kŕčok nezistila 😠 k nej mám ísť až o dva týždne a to by som možno už aj porodila 😒 krava

liv1
30. apr 2010

lusa a ak sa smiem spytat mas tam niekoho zazmluvneneho?

barbyes
30. apr 2010

a zakázal nám sex 😢 fňuk, to neviem ako budem zvládať 😢 ale čo už s krpcom jedným, ešte musí v brušku chvíľku ostať tak mi asi neostáva nič iné ako vydržať

liv1
30. apr 2010

barby tak to mas to co ja podobne az na to ze ja sa neotvaram a som o strasne moc tyzdnov skor. tak neboj, to krasne dobojujete 😉

tadotami
30. apr 2010

ahojte damy 🙂
lusa je pipravena,barby sa otvara......hm,no pekne koncime pracovny tyzden 🙂

lusa889
30. apr 2010

liv, este nie ale chcela by som, snad na poradni sa mi to poradi 🙂

barbyes, to je super ze je to Vladkov kamarat 🙂, guajacuran som brala aj ja ked mi tvrdlo brusko, lezala som 2 tyzdne, ale pomohlo, to lezanie som ale prisne dodrziavala, jedina prechadzka bola na WC. Neboj vsetko bude ok, len oddychuj a nohy hore aby ste vydrzali co najdlhsie. Kedy si bola na posledy u svojej dr, ze ti to nezistila? mne sa to stalo z nicoho nic, .....

mirka12011
30. apr 2010

ahojte babenky tak po 3hodinach v nemocnici som doma 😉 na ctg asi vsetko OK lebo mi nic nepovedali teda doktor vravel ze mam ist na prijem, ale nejako s toho zisto lebo prietoky boli v poriadku na dalsi tt no neviem ci uz tam nezostaneme hned zaciatkom tt za porodnikom a tak na kontrolne ctg a sono no akoze babenky strach mam teda riadny co sa deje....

lusa889
30. apr 2010

ahoj tadotami, nestras, som pripravena na tu vahu malej, v podstate aj na porod, ak sa to vobec da byt na porod priprave 😀 ale by som este tak tyzden chcela vydzat, teda ak sa bude malej chciet 😉

lusa889
30. apr 2010

neboj miska, vsetko bude ok 🙂 hlavne ze ta sleduju aj malu a ze je vsetko v poriadku, uvidis ako ti bude do pondelka a co povie porodnik, hlavne ziaden stres nohy vyloz hore aby neopuchali, nieco spapaj a oddychuj, drzim palceky, vsetko bude dobre 🙂

liv1
30. apr 2010

moja dr to nezistila len tyzden predtym ako ma vzali do nemocky 😠

lusa a koho. mas nejaku dobru referenciu?

mirka neboj bude to super 😉 malinka teraz velmi rychlo rastie tak neboj 😉

tadotami
30. apr 2010

lusa...tak jej to stale hovor ze v tvojej garzonke je najlepsie 🙂
mirka neboj sa,mozno to budes mat skor za sebou ale bud statocna 🙂 zbytocnymi nervami si len skodis...

mirka12011
30. apr 2010

babenky ono len nikto mi nepovedal ci jej srdiecko tlklo rychlejsie lebo ma mala kyslika kvoli bielkovinam alebo co no ale na prietokoch potvrdil doktor znova dievcatko 😝

mirka12011
30. apr 2010

tadotami ja viem nervy ale to je strach nie o seba ale o malu 😅 no na tom ctg som mala riadny problem z dychanim normalne sa mi tazko dychalo v takej polohe ze lezat na chrbte bez vankusa no desne....

liv1
30. apr 2010

miri oni vedia co robia ked ta pustili domov. mozno rychlejsie dycha ale stale to je v norme co ty vies 😉

tadotami
30. apr 2010

mirka ziadne stresovnie.timejka je ok,ty si ok.vyval sa na pohovku,daj si trochu hore nohy ale hlavne bud kludna.ved keby daco tak tam pojdes zase.

mirka12011
30. apr 2010

no to hej ale ked zahlasil ze na prijem tak som teda srdce mala az v ri...ze tak skoro nieeeeeeeeeee 😒

barbyes
30. apr 2010

no, ja tak tiež dopadnem, len neviem ako to vydržím 😒 ja nie som z tých čo vydržia sedieť na riti, teda v tomto prípade ležať, a nič nerobiť. dnes sa dostanem domov až neskoro večer lebo mám v práci rozlúčku a zajtra kto uprace? božinku, ako Vladko podlahy a tak poumýva, ale ja nechcem vidieť ako bude utierať prach, umývať záchod, kúpelku....a poobede ideme na Biofarmu čo je pri Blave, i keď tam budem oddychovať, môžem si lofnúť na trávu a opalovať sa 😎 😵 juuj, ja si to ležanie ani neviem predstaviť 😠 a budúci týždeň v Piatok ideme na kontrolu tak hádam bude lepšie. a ešte mi predpísal aj dietu kvôli tej mojej váhe a to už úplne že umriem... nikdy som nedržala dietu a bola som zvyknutá jesť na čo mám chuť a teraz ☹ moja zmrzlinka, ako ja bez nej vydržím 😢 robím si srandu 😉

liv1
30. apr 2010

ale prijem neznamena porod vsak to ty vies 😉

mirka12011
30. apr 2010

tadotami ved ano vikend prejde a ideme zasa k doktorovi 😉

mirka12011
30. apr 2010

barbyes ty uz sa otvaras?
ja viem liv ale teda tam hraju ulohu bielkoviny vies....

tadotami
30. apr 2010

moj nazor je taky mirka ze keby aj nieco tak v nemocnici ti mozu pomoct hned.no a 35tt to nieje take zle.

liv1
30. apr 2010

barby tak cez moju "diagnozu" som si dnes dohodla babu na upratovanie na kazdy tyzden. moj mm je sice velmi sikovny, ale chudatko ma toho teraz straaaaasne moc, este aj moje pracovne veci riesi, a este k tomu ho uz niekolko dni boli koleno. a nikoho ineho z rodiny otravovat nechcem, staci ze uz skacu okolo inych veci, nie este okolo upratovanie....hm

mirka12011
30. apr 2010

tadotami mas pravdu juj a take malinke novorodeniatka som videla ako krasne plackali brali ich do miestnosti kde sona robia juj zlate.....normalne juj krasny pocit musi to byt....

lusa889
30. apr 2010

mirka, ze sa ti zle dycha ked lezis na chrbte je normalne, lebo ti mala tlaci na dutu zilu, pokial su prietoky Ok, tak ma mala dost aj zivim aj kyslika, to je dobre a ked ju citis tak je vsetko v poriaku, neboj vsetko bude dobre, keby nieco tak nas obehnes, hmmm no co uz s tebou 😉 srandujem, neboj vsetko bude ok, hlavne klud a ziaden strach, mala je v poriadku

liv mala som dobre referencie na dr. Valenta a aj moje doterajsie skusenosti su velmi pozitivne, bola som ale len na UTZ v stredu mam az poradnu tak urcite dam vediet aj ako vysetruje 🙂 tiez sa chystas na kramare?

mirka12011
30. apr 2010

lusa ano je to normalne ale ta pani co bola somnou mi vravela ci sa mi dobre dychalo ja ze nie ze som mala s tym problem tak hovorila ze mi mali povedat ze ked bude sa mi zle dychat mam sa pohnut a oni nic som myslela ze sa tam povraciam z toho az.... ale prezila som 😉

tadotami
30. apr 2010

mirka....ja som bola svojim sposobom rada pri prvom ze som v nemocnici.hocikedy mohli zasiahnut.no druha vec je ze som tam stravila 2mesiace z coho mi slahalo na mozog.bola som prvorodicka a dobre mi padlo ked ma lekar utesoval ze keby daco su tam od toho aby pomohli.tak oddychuj a ukludni sa.zober si barby aka je statocna 🙂

barbyes
30. apr 2010

ja som bola u svojej gynekologičky pre 2 týždňami, ale ona kontroluje zo spodu, čiže krčok každú 2 poradňu. keby ma pozrela tak by to určite zistila, lebo tento dr povedal, že to sa nemohlo takto vyvnúť za 2 týždňe...ešte dobre, že sme tam išli
miri neboj, my to nejako zvládneme a dotiahneme do úspešného konca 😉 alebo aspoň polokonca, keby išla von okolo 38tt tak by to bolo super 🙂

liv1
30. apr 2010

lusa videla som dr valenta, je to velky sympos. 🙂 tak snad aj odbornik... resp. urcite. ja sa tiez chystam na kramare, lebo teraz som tam lezala tyzden tak mam predstavu trosku ako to tam chodi.. tak prosim daj vediet co a ako 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre