Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
2. máj 2010

Gali: dakujem pekne 🙂 a ty ako si na tom, uz si kupila pre vasho drobca nieco?

gali
2. máj 2010

lulu, zatial len monitor dychu a cestovnu postielku. Kamoska ked bola na VN mi doniesla par veciciek po svojich deckach a postielka bude este po mne 😉 len matrac musim poriesit a asi v lete urobim "inventuru" v tom vsetko a podokupujem vecicky, takze teraz len odkladam euraciky, ze potom bude velky nakup 😉

janefonda
2. máj 2010

baby len pekne nakupujte, ani sa nenazdate a budete tesne pred porodom 😵 teda mne to hrozne rychlo preletelo!
gali aky monitor dychu??? my sme kupili angelcare...

lulu4
2. máj 2010

gali: postielka este po tebe? no pekne ta sa pekne zachovala, no po mne keby som aj chcela nie je nic... mam este u starych rodicov dve osusky z detstva, a jeden tanierik s takym detskym motivom to je asi tak vsetko, ziadne zavinovacky, oblecenie, nic... ale nevadi ved sme toho aj dost dostali este verim, ze aj dostaneme a oblecenia nechcem zbytocne vela, ved by to drobec ani nevynosil... aby som mala na prezlecenie ked sa pogrcka a staci... aj tak bude treba castejsie prat... a monitor dychu to este planujem kupit.. vlastne uz len to, kozmetiku, vanicku a ten kocik objednat a bude vsetko potom pomalicky, ale tiez budem robit zoznam co mam a co chyba a tak v juli najneskor vsetko dokupit...

lulu4
2. máj 2010

Jane. ani nevrav rychlo to leti a keby som si predstavila ze mam vsetko riesit az niekedy v horucavach s velikanskym bruchom tak to nie.. radsej pekne postupne a potom uz len dokupim co bude chybat.. ale ked aj nieco nebude ked sa malicky narodi tak sa dokupi priebezne...

majka3383
2. máj 2010

janefonda: Ďakujem za radu malého našťastie cítim stále ale asi zajtra obehnem doktorku nech sa mi na to pozrie 🙂

gali
2. máj 2010

jane, ja som ten nanny monitor kupovala.

lulu, by si sa cudovala co ta postielka uz zazila. Je to taka nostalgia 😉 Ja som v nej zacala, potom moji bracekovci a uz aj neterka ju otestovala. Akosi vtedy boli fakt kvalitne veci, ktore vydrzali. Kde si kupovala matrac? Lebo ten musim kupit novy, predsa roky su roky 😉

happy8051
2. máj 2010

baby caute-.. myslite, ze moze v tehotenstve existovat alergia na mlieko??? minule som mala uz vycitky, ze ho vobec nepijem hoci predtym to bolo ok... odkedy som tehotna zaludok sa mi obracia uz pri pohlade na mlieko... minuly tyzden som sa donutila kvoli babatku vypit za pohar a po polhodine putovalo kanalizacnym potrubim... tak neviem.... vseobecne s mliecnymi vyrobkami to nie je u mna nic moc... horko.tazko jogurt zvladnes alebo kusok syra... myslite ze je to velmi zle??

gali
2. máj 2010

idem, dievcata spinkat. Stale som unavena. Majte sa krasne, dufam, ze zajtra uz budem OK. Paa

happy8051
2. máj 2010

btw k tym postielkam... myslim ze budem unikat: nasa postielka ma 40!!!! rokov, minule sme s maminiou ratali, kolko deti v nej spinkalo a dosli sme k zavratnemu cislu 26!!! ale babatko dostane uz novu, toto je taka chatova len 🙂)) veteran no...

lulu4
2. máj 2010

happy: s tym mliekom ti mozem povedat len tolko, ze ja som to mavala tak do tretieho mesiaca ale potom pomalicky som skusila jogurt, a potom to uz postupne slo, skusaj tie mliecne vyrobky aspon po troske, zase nasilu nie... moze byt ze v tehotenstve ma zena k nejakemu jedlu skratka odpor..... ja teraz napr. nemusim cesnak a tak som ho milovala... hadam sa mi to po tehotenstve vrati spat.... nerob si z toho hlavu, pokial to nevynechas uplne lebo mliecne predsa treba tak je dobre...
a k tej postielky, si jednoznacne rekordmanka, tak babatku uz kupite novu, to je dobre... ta si predsa odzila svoje 😀

zuzumajko
2. máj 2010

baby, ja neviem preco, ale citim sa hrozne divne :( vobec nemam tehotenske priznaky, trosku mi nechuti cokolada, ale inak nic. Pozerala som si mudre knizky, podla vsetkeho by som mala byt v nejakom 6 tyzdni (babo by malo mat 4 tyzden) a vobec necitim nejake zmeny :( je to normalne? mam strasne obavy ze nieco nebude okej..manzovi ani nechcem nic vraviet, lebo si bude mysliet, ze zas stresujem (co aj robievam, ale teraz ide o babo)

mimi21mimi
2. máj 2010

zuzumajko.... tak skoro nemusis mat ziadne priznaky.... hlavne klud!

lulu4
2. máj 2010

zuzmajko: aj ja ti poviem len jedno nestresuj, nie u kazdej zeny sa musi hned na zaciatku tehotenstva vsetko prejavit... napr. mne prvy mesiac nebolo vobec nic... az potom tak v polovicu druheho alebo tak nejako mi raz v noci ked som sa vracala z wc mi prislo tak zle ze som myslela ze odpadnem, som otvarala okno a predychavala to, uplne sa mi zle dychalo, ako keby ma z kolotoca vyhodili a na vracanie ma napinalo, to bola moja prva nevolnost... a potom to uz islo taketo stavy boli castejsie aj ked som ani raz nezvracala aj toto bolo dost neprijemne... a nie vsetko som mohla jest, len chlebik s oblubenou natierkou mi chutil a paradajky... to som jedla pocas celeho dna po troske a piskoty... mliecne co som milovala som do tretieho mesiaca uplne vylucila, som nemohla ani citi... postupne mi zacali vsetky parfemy, cistiace prostriedky smrdiet vsetko... ono je to indi vindi ako sa povie, kedy mas ist k lekarke?

gumimaci
2. máj 2010

zuzumajko, ja som ziadne priznaky nemala doteraz. Iba brucho mi rastie- to je moj priznak 😀

zuzumajko
2. máj 2010

baby diks moc za reakcie. trochu ste ma upokojili 😀 sorac za moje stresy, je to 1X a vsetko je tak nove, a bojim sa ze testy klamali (robila som si tri rozne, mam aj nafotene) a nebudeme cakat babo :( uplne neviem co ma to popada..mozu to byt tehotenske depky? 😀 😀 😀 😀 😀

Lulu: Ku gyndosovi som objednana na tuto stredu (ale na ultrazvuk, lebo inak by som cakala 3 tyzdne a takto s nim mozem kecnut o babatku skor..predpokladam ze nic neuvidi na ultrazvuku)

gumimaci: 😀 no aspon daky priznak 😀 u mna boii priznaky len tehotenske testy 😀

zuzanockamt
2. máj 2010

zuzu ... ved si le 4 tt 😅 ... tak ake priznaky ... u mna sa tehu priznaky objavili az v II. trim ... niekedy v 12 tt asi ... dovtedy nic a ani mi doteraz velmi nenarastlo brucho ... takze klud

zuzumajko
2. máj 2010

zuzanocka, mne to moj mozog tiez vravi, ze zbytocne stresujem..ale nejak sa to neda ovladat 😖 fakt sa citim ako dilino, ale radsej napisem sem, ako takto stresovat moju polovicku 😅 a vy to uz mate odzite 😅

mimi21mimi
2. máj 2010

zuzumajko.... ja som sa tiez divila par dni, ze nemam ziadne priznaky.... az z hlavou nad zachodom, ked som prezivala, som si uvedomila, ake to bolo bez priznakov fajn :D

zuzanockamt
2. máj 2010

ja som nastastie vracala len parkrat a to som si hovorila tiez, ze lepsie bez priznakov ako keby som sa mala trapit takto

zuzumajko
2. máj 2010

mimi jeeej diki 😀 tak si to mam uzivat 😀 budem, budem 😀 diks za pozitivne myslenie 🙂

mimi21mimi
2. máj 2010

aj nabuduce 🙂 trvalo to "len" tri a pol mesiaca... potom to ustupilo a teraz je to uz vsetko super 🙂

no idem ja spat baby, lebo v noci som sa kvoli malej, ktora v brusku vyvadzala ako diva, velmi nevyspala... dobru noc vsetkym a rano som tu urcite zas prva :D

zuzumajko
2. máj 2010

dobru mimi 😀 pekne sa vyspinkajte 😀 a dikiii

bona
2. máj 2010

Zuzu..🙂 Ziadne stresy a strachy..ako som ti uz pisala cez ine "medium" 😉, ja som takisto nemala absolutne ziadne priznaky (okrem vynechanej menstruacie, samozrejme🙂 ) nevracala som ani raz, nemala som ziadne mdloby, nic mi zvlast nesmrdelo, ziadne extra chute, nalady..dokonca mi doma povedali, ze som skor "vyrovnanejsia"..😀 Neboj, vsetko je v poriadku..uzivaj si, ze ti je fajn..😉

upc
2. máj 2010

dobry den chcela by som sa opytat ze v ktorom mesiaci tvrdne bruskko ?

upc
2. máj 2010

nikto tu neni ?

zuzanockamt
2. máj 2010

zvycajne zacina v III. trim, ale moze aj skor ... mne sa to stalo uz 2-krat

lusa889
3. máj 2010

Dobre ranko maminy 🙂
pozeram ze dnes som prva? 😉

lulu4
3. máj 2010

lusa dobre ranko, ja som tu len tak na skok, lebo potrebujem manzovi na USB stiahnut nejake fotecky co som slubila, a potom pojdem este na chvilu zalahnut... som nejaka nevyspata... som isla o jednej v noci spat lebo som prepisovala poznamky do skoly... a ty ako, ved tebe sa to uz sakra blizi, ako sa citis? ziadny poslickovia, nic?

lusa889
3. máj 2010

ahoj lulu, no blizi, blizi 🙂 poslickovia ziadny, ale uz mi napuchaju nohy takze sa to blizi, uz malej mozno aj nejako pomozeme, uz sa na ni velmi tesime, vsetky kamosky ju uz predbehli 😀
obdivujem za ze zvladnes takto dlho do noci nieco robit, moj jeedny priznak tehu bol a este je ze chodim skoro spat lebo som veelmi unavena, okolo 20:00 uz diemem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre