Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
3. máj 2010

jjana myslim ze tebe uz len ten kocik chyba 🙂

mirka12011
3. máj 2010

tadotami no teda su dost drahe poslem ti jeden link na pulty aj kociare ....

jjana17
3. máj 2010

mirka no ja som si kupila minule v meste 2 kosele nocne a ked sme boli s mm na nakupe tak som si uz spravila ako taku zasobaren vloziek, na co ma sestra pripravila ze toho potrebujem za vagon,,xixi

no tami tak vidis mas toho uz riadne vela, maly bude jak kral,,,,

tami to sa mylis ja toho este taaaak vela nemam,,,juj ale ten kocik by som uz brala doma mat,,,,

tadotami
3. máj 2010

jjana ale tych vloziek az tolko nepotrebujes.a ked nebudes mat tak ti tatino donesie.a ono je pravda ze mame uz vetko.pri tamarke sme vsetko kupovali tak sa nedalo ale teraz som da sa povedat vsetko dostala.

mirka12011
3. máj 2010

jani ja mam 3kosela ale len jednu na gombicky tak neviem ci dokupim alebo budu bez gombiciek....
no vlozky som kupila tie origial po porode 2balenia a tak mam 4balenia alwaysiek hihi sak ked bude malo donesu mi hihi

jjana17
3. máj 2010

tami, no segra vravela ze ona tak balicek denne potrebovala tak aspon par som si ich nakupila
ved ani ja si vsetko nekupujem 95% oblecenia mame po malom synovcovi, postielka je este co mm ju mal ale je pekna zachovala len co ju natriem, take veci ako madrac a mantinel do postielky som si ja kupila ale z ciech a to bolo o dost lacnejsie ako tu na slovensku,,,,,a este ma caka drogeria
chcem sa spytat kupila si si do porodky aj tie jednorazova poporodone novavicky?

mirka12011
3. máj 2010

jani ja som kupila 5 poporodn.gatiek jedne gatky jedno eur hih a to su jednorazovky ale v lekarni hovorila ze sa daju preprat tak 2-3x

jjana17
3. máj 2010

ano mirka kupila si ich,,,no dobre lebo niekto ich kupuje niekto pouziva klasicke svoje

mirka12011
3. máj 2010

no tu v nemocnici vraj ine nedovolia bud tieto lebo su z gazicky ci z coho alebo ziadne tak radsej tieto ako vlozky medzi nohami len mat 😀

jjana17
3. máj 2010

no v nasej nemocke to asi dovolia aj s normalnymi gatkami, segra rodila v noci, rano sa isla osprchovat dala si svoje gatky a v pohode,,,
to preco nechcu dovolit normalne,,,,,,,
tak to si radsej kupim nech mam aj ja tam

mirka12011
3. máj 2010

asi ze su vzusnejsie aby si sa nezapalila no teda alebo neviem aka tak je to jedno ak ti dovolia aj normalne tak zbytocne kupis ale zasa 2 ked kupis operies aspon neznicis svoje normalne od krvicky az ked budes menej krvacat tak potom svoje si das no...

jjana17
3. máj 2010

mirka no ved jasne , ako ide leto takze radsej vzdusne veci,,,,,

ty uz kazdu chvilku pravda,,,,,aj sa tesite ze

mirka12011
3. máj 2010

no bojim tesim juj take aj aj no asi ako kazda mamina buduca 😉
ved ja ani neviem kedy to tak rychlo zbehlo nedavno garonka a vefi rodili tak vejula a zrazu uz ide lusa a janefonda
este lubka a natalia a uz zabudam na vsetky
a inak miska ako neozvala sa ci uz porodila?

tadotami
3. máj 2010

no ked ta pride dr pozriet tak nohavicky ziadne len vlozka,lahnes si,sestricka vlozku s pinzetu odhrne vsetci kuknu medzi nohy a to je vsetko.ale bezne som nohavicky nosila-normalne lebo vlozku by som mala az na chrbte.a to si neviem predstavit v noci.a tesne po porode ma zospodu ridne poobkladali s vlozkami.podavali ich pod zadok.a vlozky som mala tie najlacnejsie bez kridelok.

tadotami
3. máj 2010

aha a nemyslite si ze z vas vali krv.nie.je to ako pri beznej mrche.

mirka12011
3. máj 2010

no tami ja som v tom ze ta krv bude silna ako ze jej bude vela nie ako pri mrche to vraj az po par dnoch sa to zmierni...

jjana17
3. máj 2010

no mne vravela segra ze to je len prve dni take silne cistenie, ale ze potom sa to da,,,,,
no tak na to jedine sa netesim leto a po dlhom case krami mat juuuuuj to bude

mirka12011
3. máj 2010

jane no nie sak ja ani neviem co je to vlozka uz 😀

tadotami
3. máj 2010

ale nie mirka.netece z teba prudom.je to v pohode.a ked si na izbe po porode tak ti kazu si tlacit brucho smerom dole koli maternici.inak je neprijemne ked ti v noci prischnu stehy o vlozku a mas si ju dat dole.ale nic hrozne.a niektorym po porode vyjde zlata zila ale tiez je to v pohode.nic hrozne.povedia ti co mas robit.je to tlakmi.

tadotami
3. máj 2010

musim uz ist k tomu dr tak vas tu necham.majte sa 🙂

jjana17
3. máj 2010

fu tami tak mame sa na co tesit,,,,,,,,

mirka no ani nevrav take dobre obdobie , biele nohavice stale oblecne , a zvlast ked je leto a sparno no ale tak co uz

jjana17
3. máj 2010

tami tak rychlo a dobre sa vybav,,,

mirka12011
3. máj 2010

jani no a najhorsie je ze po porode ani nevies kedy mrchu dostanes hihi ci hned ci az o par tt ci meiacov no a nos biele nohavice potom 😀

jjana17
3. máj 2010

segra nekojila dlho tak dostala krami normalne po nejakych 4 mesiacoch ale to vravela ze bola pecka ze mala strasne krce v bruchu, hovorila ze hned si zopakla krami z puberty

mimi21mimi
3. máj 2010

uuuuuuf ked to tu tak citam, nemam z toho moc dobre pocity :-/

Kolko si treba kupit tych vloziek po porode? Kedy sa mozu zacat pouzivat normalne?

mirka12011
3. máj 2010

jani no ja mam krce menstruacne neskutocne silne mna aj zo skoly posielali domov lebo som asi velmi dobre vyzerala biela ako stena skrcena a tak zabrali mi len 2ruzove tabletky a stamperlik 52-ky a rovno do postele a to zopakovat aj na dalsi den a potom uz parada len neviem teraz ked po porode dostanem kramy a budem kojit ci mozem ibalgin a stamperlik vypit ci to neublizi malej v mliecku....

jjana17
3. máj 2010

mimi ja ked som lezala v nemocke tak baby mali nachystane po porode hned tie vlozky co su na unik mocu oni su take hrube velke a ze tie su uplne super, tak som si take kupila 2 balicky a potom normalne ale tie maxi

mirka12011
3. máj 2010

mimi ja mam 2balenia tych poporodnych a alwaysky tak si myslim ze mozes pouzivat aj hned....

mirka12011
3. máj 2010

ale tie poporodne nemaju lepidlo a su velke a hrube aby neuniklo nic von aj ked asi unikne 😀

jjana17
3. máj 2010

no uvidime ci budem mavat bolestive krami , ale hovori sa ze po porode ani nemusis vediet ze ich mas ze nemusia tak boliet ako pre tehu,,,tak sa nechame prekvapit,
no presne tak aj ja som slapala na ibalginoch, ani to nezaberalo tak mi na gynde ked som malal 17 dala nejake kvapky, ale z tych som len spala, a napokon mi navrhla HA a ked som jedla tu tak som ani nevedela ze mam krami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre