Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
3. máj 2010

daj si ich dole radsej este doma.v porodnici nepotrebujes vidiet dobre a vyhnes sa problemu.urcite budes mat na to trochu casu.

mimi21mimi
3. máj 2010

casu bude tomu verim, len sa bojim proste, ze mi to nenapadne..... preto som len chcela vediet, ci to moze sposobit nejaky problem.

tadotami
3. máj 2010

nestresuj sa mimi.uvidis ze nezabudnes.

tatiana1985
3. máj 2010

helooou vsetkym 😉 buducim i terajsim 😀 😉

tadotami
3. máj 2010

mimi idem na to logicky.boli tam baby ktore tak tlacli ze mali oci krvave z toho ako tlacili.dopraskali im cievky.a to chodili vraj na tu predporodnu pripravu.neviem cim to je ale cely cas ti vravia ze ked tlacis mas mat zatvorene oci aby ti tie cievky nedopraskali.takze ak mas sosovky asi to ma nejaky vplyv.

mimi21mimi
3. máj 2010

Hmmm asi mas pravdu.... budem musiet niekoho upozornit na to, ze mi to ma pripomenut :D
dakujem 🙂

mirka12011
3. máj 2010

hmm no teda asi budu musiet von...

lenocka84
3. máj 2010

ahoooooojte
uz sme domaaaaaaaaa

mimi21mimi
3. máj 2010

vitaj spat lenocka 🙂 gratulujem.

tadotami
3. máj 2010

myslim si aj ja ze musia von.a nemas aj okuliare?na tie by si asi nezabula ked ich mas na nose.

mirka12011
3. máj 2010

jejej leni neuveris ale dnes som na teba myslela ze uz by vam mohli pustit a ty to napises jejejeej super...

lenocka84
3. máj 2010

mimi dakujem

mirka vcera sme sa to dozvedeli

tadotami
3. máj 2010

ahoj lenka.tak zelam vela stastia v prvu spolocnu noc doma.uvidis ze budes celu noc svietit a bat sa zaspat.a budes malinkeho stale sledovat.ta prva noc doma je taka zvlastna.ale pekna.mamina ti nepride pomoct?

tadotami
3. máj 2010

dievcata musim ist lebo moja dcera chce ist hrat nejaku suprovu hru.majte sa

lenocka84
3. máj 2010

tado ja som u nasich, ale nasi dnes odisli na dovolenku

jjana17
3. máj 2010

ahojte, tak som opat tu,,,,,,u nas leje strasne tak sa po vonku uz neda chodit, mm je u rodicov pride az vecer tak som isla pozriet sem vas, no ale ako vidim hodinku je tu uz ticho,,,tak som zvedava kto mi odpise ,,,,

nelinkalela
3. máj 2010

Ahojte neviete mi poradiť kde by som zohnala obal na tehotenský preukaz ?....už som ho videla u viacerých v albumoch

jjana17
3. máj 2010

neli, doktorka ti ho nedala spolu s tehu knizkou, lebo ten obal mi dali automaticky aj s nou

riag
3. máj 2010

Ahojte kocky 🙂 ako je to so zavinovackou? Pouzivat alebo nepouzivat?

jjana17
3. máj 2010

riag asi som tu len ja teraz ale ja osobne mam zavinovacku kupenu, podla mna to babo aj ked je teplo tak by malo byt aspon na prenasanie v zavinovacke potom v postielke aj zavinovacku budem asi otvarat ale na prenasanie nech drobca len tak nenosim budem mat, ved to bude take malinke krehucke

nelinkalela
3. máj 2010

Dala mi taký papierový obal,ale ja som tu videla u viacerých,že majú taký pekný ružový s obrázkom babatka na vrchu 🙂

jjana17
3. máj 2010

ja mam napriklad taky papierovy obal tiez a su tam z jednej strany mena dievcenske a z druhej chlapcenske , podla mna to zavisi od toho, od koho berie dany doktor tieto knizky

tatiana1985
3. máj 2010

riag ahooj 😉 ja som malej prvy mesiac pouzivala nonstop,,,,no a od konca druheho mesiaca uz len na spanie ju pouzivame,aby mala nespala tak akoby "naholo".... aj dr.ti povie ze cez den chce babenko kopkat nozickami,,,, koncom 2.mesiaca uz moja mala aj zacinala zdvihat zadocek, nozicky , uz sa z chrbatika na bok prevaluje a v zavinocke sa jej to neda...potom by mohlo byt babo nervozne, nepokojne 🙂

nelinkalela
3. máj 2010

Ja mám taký istý.........vidím že si vo vyššom štádiu ako ja,tak ak sa môžem spýtať kedy si cítila prvé pohyby babatka ?My sme v 17 tt a ešte nič.Je to naše prvé babatko tak som zvedavá 🙂

riag
3. máj 2010

Dakujem Jani,no prave,ze tie babatka su take drobnucke.Ja zijem v CH a s najvacsim predpokladom to tu nepouzivaju.Minuly tyzden sme sa boli pozriet na klinike kde mam rodit a sestricky,oteckovia atd....sa tam premavali s babatkami len tak na rukach...tak to zvazujem 🙂

jjana17
3. máj 2010

neli no mne tak okolo toho 19 tt. neboj kazdu chvilku budes ho uz citit , ja som citila len take bublinky ako creva ked skrkaju, no ale to bolo male, je to taky zaujmavy pocit a strasne krasny

jjana17
3. máj 2010

riag ved to ze to babatko je take male a poviem ti tak ako je to ked iba tak na rukach nosia take ,,cerstve,, babatko sa mi vobec nepaci, ako podla mna to musi byt aj tomu drobcovi dost neprijemne, ja mam klasicku perinku a do nej som si kupila taku letnu vypln, ono to vypada ako tenka decka, a hned bude drobca lepsie za co chytit a preniest ale aj kojit podla mna

riag
3. máj 2010

Ahoj Neli, napriklad ja som zacala pocitovat prve pohyby v 20 tyzdni 🙂

nelinkalela
3. máj 2010

Tak teda ešte počkám 🙂 Ďakujem jjanka 🙂

jjana17
3. máj 2010

ono tie pohyby su podla mna dost individualne a mozno mas ich a ani si to neuvedomujes ze je to este take jemnucke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre