Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
23. aug 2009

utekám na CSI a okolo deviatej nekuknem, zatiaľ paaaaaaaaaaaa

andrejusa
23. aug 2009

papa aj ja idem pozerať, tak pekný večer a zajtra na mňa myslite 😉

slovakia13
23. aug 2009

byby ja sa cely den strasne prejedam ,ale co ked mala je stale hladna 😀

slovakia13
23. aug 2009

oprava baby 😀 good luck!!! a dobru noc ja idem kukat X Factor 😉

zazalienka
23. aug 2009

ahojteee, konecne som nakukla aj sem 😅

garicka
23. aug 2009

ahoj zazi,

andrejusa, môže byť že tvoj doki má len ten utz cez bruško. môj nemá ani ten, na utz chodím do šace.... zajtra ti držím palce. 😉

aby som to ozrejmila.... utz zospodu nebolí, len mňa už začal bolieť v tom 16 tt..... asi ho veľmi strčili dnu... tak sorrky ak som niekoho naľakala...

zazalienka
23. aug 2009

ahoj, vsimla si si ze sa tu objavila garonka? len tu vtedy asi nikto nebol.. ale pisala mi do posty ze sa konecne vratila z nemocnice..

garicka
23. aug 2009

ja som si s ňou písala.... hej bola tam 3 týždne a zajtra myslím spomínala že ide na kontrolu do nemocky...

garicka
23. aug 2009

na 112 strane bolo v piatok jak sme si písali a aj včera okolo obeda. som jej na teba bonzla že ste si šli užiť na grilovačku 😉

garicka
23. aug 2009

a ako bolo? bola aj ex vyplievať? tu je dnes fajn, sa ochladilo aspoň na chvíľku.

zazalienka
23. aug 2009

xixi no ved sme boli do tretej hore, v piatok, v sobotu sme pospali doobeda a potom sme sli domov.. sli sme sa k bratovi rozlucit, dnes odleteli na 3 tyzdne do USA, budu mi decka chybat.. vecer som doslova odpadla do postele.. xixi a teraz sme sa zasa vratili z Jelky, je tam taky vodny mlyn, dali sme si pecenu rybku s hranolkami a kofolu.. mnam.. a kludne mozem ist spinkaaaaaat..

garicka
23. aug 2009

takže pekný víkend za vami 😉 joj ale si mi narobila chúťky s tou kofolou, až ju normálne cítim na jazyku. mňa začalo teraz pobolievať podbruško... tak buď je to z toho že som od piatku nebola na veľkom vecku alebo zasa rastie maternica a zvyšuje sa mi váha 😅 .si predstav že za posledný mesiac som pribrala cca 3,5 kg 😲 som sa až zhrozila a pritom za mesiac čo bol predtým som nepribrala nič... dokopy od začiatku tehu cca 6 kg. 😨

zazalienka
23. aug 2009

xixi to ja uz mam 6 kg na sebe.. lenze ja som mala zrave obdobie.. zo zaciatku.. ja som nejaka unavena, chyba mi ta jedna noc co sme sli neskoro spat..

garicka
23. aug 2009

a zajtra do práce ideš? ja som si ešte musela sadnúť k PC aby som sa prebrala a šla umyť, lebo jak furt som zaspala pri telke a potom by som nešla umyť zuby...

ja mám hroznú chuť na sladké.... a mala by som obmedziť no veľmi to nejde.... o 2 tt idem na kontrolu s cukrom tak uvidím či bude zvýšený (minule nebol)

zazalienka
23. aug 2009

no jasne, do prace musim.. ale zajtra len tak soft, konatel, moj brat odisiel do USA, tak zajtra sa budem nicit len tak malo v kancelarii.. a potom doma oddychovat.. ja akurát pojedam hrozno, tiez som mala chut na nieco dobre..

garicka
23. aug 2009

tak len si tam poriadne oddýchni a môžeš nakuknúť na koníka, ja tu semtam mrknem. som sa dnes rozhodla že na druhý tt ideme kúpiť miškovi postieľku (my ho už s mnž oslovujeme menom 😅 ) tak sa na to tak trošku teším... 🙂

idem zaľahnúť lebo už asi týždeň vstávam každé ráno pred šiestou a vypijem kávu len ráno a potom už som unavená ak nie ja poobede, ale veľmi kofeínu prijímať nechcem do tela....

dobrú nocku a zajtra pekný začiatok týždňa, papaaaaa 😉

zazalienka
23. aug 2009

tak dakujem pekne, cez den urcite nakuknem, a precitam novinky.. tak pekne sny zelam Tebe aj Miskovi.. dobruuuuu

garicka
23. aug 2009

dobruuuuuu

miroslava89
24. aug 2009

dobre ranko konecne sa ozyvam aj ja ..akosi osm cez vikend nemohla 😔

garicka
24. aug 2009

ahoj mirka,
neterka je už doma? 😉 si mala perný víkend? ideme sa o chvíľku trošku vyvenčiť lebo sa konečne ochladilo tak tu potom poobede zakuknem, možno aj skôr....

papa zatiaľ 🙂

andrejusa
24. aug 2009

ahojkajte 🙂 , tak ja som práve prišla z poradne. A všetky výsledky boli ok, včetne moču. Brali mi aj ďalšiu krv na genetiku, to sú už tie triple testy? dostala som aj kufrík a časopis a tak. Sono mi nerobil, vraj sa robí za tehotenstvo len tri krát. No nechal ma na rizikovom, kvoli tej mojej nešťastnej chrbtici, dnes som tam ledva došla čo ma od rána seká a trpnem. Ale som happy 😀

miroslava89
24. aug 2009

garicka neterka je este u nas a bude u nas kym my s manzelom neodcestujeme prec.. aspon dovtedy🙂.. a vikend bol poriadny perny akosi sa mi nepodarilo si udrzat nervy na uzde a pohadala som sa s drahym -prvykrat po 4rokoch 😒

garonka
24. aug 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeee

konečne doma od tych lekarov, no ešte ma čaka odniesť spravu na gyndu ale moja lekarka ordinuje od 12tej 😠 leňoška 🙂

andrejuška

no super že vysledky ok ok paráda, neboj utz môžu robiť vždy keď je potrebne, mne v nemocke robili utz 2x a teraz trpnem, lebo zachvíľu si volam o vysledky krvi čo som bola rano či testy ešte klesaju 😔

mirka

čauuuuu, no i hadky treba občas 😀 ja som bola len tri dni doma z nemocky a s drahym sme sa pochytili až až a to nehovorím o tom, že mam nariadený kľudový režím ☹

slovakia13
24. aug 2009

ahoooooj 🙂
uz mi prisiel kocik a som z neho nenormalne vytesena 😉 😵 😵 idem si vas precitat

garonka
24. aug 2009

slovakia

super tak polož do kočíka bábiku a hajde vyskušať po byte aky je 😀

miroslava89
24. aug 2009

garonka ty terazziadne stresy a oddychuj... my sa s drahym musime hadat- nemozem za to ale priznavam bola som kruta az velmi...

slovakia som mimo temy- aky kocik ti prisiel?🙂 znacka?🙂

andrejusa
24. aug 2009

Zas mi vypadol pc, neviem či je zavírený či čo. Tak ahojte všetci čo ste tu 😀
Garonka daj vedeť ako dopadli výsledky... aj ty si už na riziku?

garonka
24. aug 2009

jaj Mirka jasne 😀 len vieš my sme sa pochytili kvôli somarine kvôli notebooku, lebo sme mali navštevu moja mamina prišla a on si veselo hral tie hlupe hry no išlo ma odrovnať ale bola som v pohode, kym nas neignoroval 😠 no musím byť v poho lebo do nemocky nerada by som šla, hoci primári boli perfektní 😀

a čo drahy neposlucha?

andrejusa
24. aug 2009

aj ja by som už chcela kočiarik... tak ti závidím slovakia. 😉 ale v dobrom.
Mirka... kam s drahým cestujete? som tu teraz pomenej a ak si to aj písala, vždy sa mi nechce čítať veľa dozadu. Teraz tu budem stále, keĎ ma už nechal doma.

garonka
24. aug 2009

andrejusa

samozrejme do konca tehu no nejak to zvladnem ale pre babenko čo by som neurobila, tak len odychujem s vatou v ušiach lebo milí susedia prerabaju byt no treba vydržať.........a kedy maš ďalšiu kontrolu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre