Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
24. aug 2009

garonka ty zavislarcis na koniku on na hrach mate to pekne rozdelene🙂

a drahy nie ze neposlucha ale som zvyknuta na to ze mi hovori vsetko o jeho firme o ludoch v nej atd,, a v piatok som tam necakane isla a zistila som ze jeho prava ruka- slobodna starsia odo mna je tehotna a ja o tom neviem- no co ma blaznivu ako jedinu napadlo? 🙄 jedine ze to je jeho 😠 a tak bola hadka najprv vo firme potom u nho doma a potom aj u mojich rodicov 😒 ale uz je ako tak dobre..

miroslava89
24. aug 2009

andrejuska ideme na kubu na 21dni len este nevieme presne kedy 😅 asi niekedy v septembri oktobri..

andrejusa
24. aug 2009

to ešte stále prerábajú? už minule si to písala, že? ďalšiu mám 28.9, to už budem v 20tt a hádam mi povedia aj pohlavie. Už sa neviem dočkať. Dnes mi robili ďalší odber krvi na genetiku a o výsledky si mám zavolať v piatok, to už sú tie triple testy?
Ja som tiež do konca tehulkovania doma a mala by som tiež ležkať a šetriť sa, takže variť bude asi manžel, alebo čo 😝

andrejusa
24. aug 2009

fúha Kuba a tri týždne... jéééééé, to je sen môjho drahého. Nevezmete ńás do kufra? 😀 pekne si odpočiňte potom. On ti to asi nevravel, aby ti nebolo ľúto, že?

garonka
24. aug 2009

andrejuska

tak to sme dve 😀 manžo bude variť musí, len dnes som sa postavila k sporaku a polievka sa mi nevydarila, uplne som zo systemu vypadla tie 3 týždne 😀
mne robili utz či ma vyvojove vady na chrbatilku či niečo take a doktorka mi vezme krv na tie triple testy, ruky mam take dopichane že až 😠

Mirka

no i mňa by take napadlo, ale je dobre že ste sa udobrili a na dovolenke budete snažilkovať až až a potom prídeš a napíšeš nam, že si tehuuuuuuuuuu 😉

andrejusa
24. aug 2009

no, ja som počula, že je najlepšie snažilkovať pri mori.
Ja chcem dnes urobiť šošovicový prívarok, ak sa teda postavím 😒 a prepáč, ale asi som väčšie telátko ako som si myslela, ale nehápem tým triple testom... tie sa robia z krvi či zo sono, či ako? toto čo mne dnes brali mohlo byť ono? 2 ampulky... 😕

garonka
24. aug 2009

no no tie testy sa robia z krvi, no neviem koľko ampuliek sa berie, a robia sa i pečeňove testy ale tie asi v tom 12t, ja mam smolu lebo len jedna z tisíc žien dopadne tak ako ja ☹

garonka
24. aug 2009

mňam šošovicovy prívarok ja mam dietuuuuuuuuuu ☹

andrejusa
24. aug 2009

a čo ti vlastne zistili? tie pečeňové testy som amla tiež ok, aj toxo a ostatné a si predstav, že mám inú krvnú skup. ako som si celý život myslela...
ozaj, kedy si dáš foto garonka?

andrejusa
24. aug 2009

jáj a źabudla som napísať, že za 4 mesiace som zatiaľ nepribrala ani deko... tak neviem či to je dobre, či zle, ale sestrička povedala, že som ešte nemusela.

miroslava89
24. aug 2009

garonka na dovolenke asi este nie... ked pojdeme v septembri tak bude este skoro veelmi skoro na snazilkovanie..

a mimochodom nemas co robit pri sporaku- preto sa ti ta polievka nevydarila -cchela ti dat najavo ze k sporaku jednoducho nepatris 😉

andrejuska kuba je aj moj sen- snad to uz tohto roku vyjde lebo ked nie ma porazi 😠 a pri mojom style balenia veci neviem neviem ci najdem pre vas miesto 😀
a na tamtej to uz je "krasne" vidno- takze to vie pravdepodobne dost dlho 😒

garonka
24. aug 2009

tak som volala o vysledky hepatal.testy tie pečeňove mam stále take iste, len sestrička nevedela povedať, či mam menej ako v minulom týždni alebo viac, mam zajtra volať doktorovi, že čo lebo dnes tam nebol, no ja som nešťastna, lebo ak mi budu chcieť ukončiť tehu sa zblaznim ☹ ☹ ☹ ☹

miroslava89
24. aug 2009

garonka ☹ 😢 😔 snad to nie je az take zle dufam ze nie 😔

miroslava89
24. aug 2009

baby ja sa asi zblaznim volal mi manzel ze nech zacnem chystat veci ze ma vybavene vsetko ohladne dovolenky-2septembra odlietame 🤐

garonka
24. aug 2009

dufam, že nie, veľmi sa bojím ale snaď lieky zaberu, ešte som zvedava na nazor mojej doktorky tak ja sa pomaly chystám, prikvitnem neskôr, majte sa pekne

pa pa

miroslava89
24. aug 2009

garonka chapem ta ze sa velmi bojis ale pokus sa dufat ze bude vsetko dobre..maj sa zatial a drzim palceky nech je dobre..

andrejusa
24. aug 2009

jej, tak ty za chvíľku letíš. Máš pri ňom takú šokovú terapiu 😀
garonka budem na teba myslieť a držať ti pästičky

miroslava89
24. aug 2009

zachvilu- ale tak draheho volba porusil dohodu ze pojdeme az koncom septembra tak bude minat viac penazi- ja urcite zbalit vsetko nestihnem 😝

idem trochu do mesta volala mi jedna znama ze potrebuje radu tak idem na kavicku pekny den vam prajem🙂

slovakia13
24. aug 2009

mirka
ja sa na kubu snazim uz 2 roky ,teraz to uz vyzeralo nadejne ,ale som tehu a nabuduci rok s babom sa nebude dat 😝
kocik nejaka anglicka znacka O baby Zezu mam v albume 😀
andrejuska
uz by mali pohlavie vidiet,len aby si nedopadla ako moja segra ,babo nechce ukazat 😀
garonka
neboj vsetko bude dobre ,len sa zbytocne nestresuj 😉
ja toto tehu ,mam cele plne stresu....ale uz sa ucim byt max. flegmatik.....a celkom sa mi dari 😀

andrejusa
24. aug 2009

jéééj, krásny kočiarik. Keby nechcelo ukázať, fuknem sa na 3D a tam hádam bude vidno. Ale môj drahý aj tak nechce vedieť, no keď už budem vedieť ja, tak to nevydržím mu nepovedať.

garonka
24. aug 2009

tak som tu, doktorka ma utešovala až až, nemam sa bať, to tie testy mam z tehu, upravia sa, beriem i lieky tak hadam, bude dobre. 😉 ale zajtra mi gastroenterolog povie, že čo a ako lebo jeho madam sestrička mi trepla, že mam hepatalky zvyšene, a nevedela či su zvyšene oproti tyždňu viac či menej alebo su ustalene, lebo tie číselka su v doktorovom PC, no a ja mam mať bezsennu noc, tak som vďaka doktorke trošku kľudnejšia.
Hladna som ako vlčík, tak šupnem do seba dietnu polievku a potom ryby a to nehovorím o tom že ja mam rada vypražane 😅 a to nesmiem nesmiem.

garicka
24. aug 2009

ahojte dievčatá

vy ste tu dnes teda riadne popísali 😉

andrejusa a garonka
tak vitajte medzi nami rizikovými. ja som tiež na rizikovom určite dokonca.

mirka
nedaj sa ! 😉 to je super že idete už teraz na kubu. aj ja chcem ísť 😵 inak ja som mala dosť s jednou kolegyňou mojho mnž minulý rok v lete lebo po ňom začala ísť, vypisovať mu sms a vyvolávať a ten ťuťko jej odpovedal lebo to nebral ako ona - ona a ešte jeden jeho kolega si z toho robili srandu lebo si mysleli že aj ona sranduje a vypisovali jej sms-ky.... darmo som mu vravela že ženy zmýšľajú inak ako on, že ona to berie vážne, no nedal si povedať. až potom zistil že som mala pravdu ak jej prestal odpovedať na sms a nedvíhať telefóny.

garonka
nemysli na také veci že ukončenie tehu !!! to máš teraz zakázané. ja som na to myslela vtedy keď sa tu stali mirke a snazilke tie zlé veci (sorrky baby za pripomenutie) a stále som si myslela či sa to nestane i mne keď som na rizikovom. ale už sa z toho pomaly dostávam a snažím sa myslieť pozitívne ...
zajtra na teba budem myslieť.... možno sa tu večer strenteme.

čaute zatiaľ tehulky 😵

miroslava89
24. aug 2009

ahojte ja som uz naspet len akosi mi nie je dospevu 😔 😠 😔

slovakia ja keby som bola tehu tak tiez nejdeme.. ale potrebujeme sa odreagovat len som nemyslela ze tak skoro..a mimochodom krasny kociik🙂

garonka nestresuj uvidis setko bude dobre🙂

garicka ja sa isto nedam len trosku to v poslednom case prehanam nervy mam ako na roztrhanie 😒 podme vsetky z tejto temy na kubu nejako carovne sa tam premiestnime a bude nam dobre🙂 😅

garicka
24. aug 2009

mirka

to by si musela mať veľké kufre aby si nás vedela zabaliť 😀 . ale tak potešíme sa aj fotkami, ktoré potom hodíš do albumu 😉 do druhého ešte ďaleko, ty to stihneš neboj 😵 a neboj nepreháňaš to, nikdy tie hádky nevzniknú len z jednej strany. ono sa to zlé niekedy dlho hromadí, najprv ho človek len tak prehltne, ale nie sme stroje aby sme každú zlú chvíľu zvládali s úsmevom. a keď sa dvaja majú radi tak to sa potom to zlé rýchlo rozplynie 🙂 . viem o čom hovorím, mali sme s drahým teraz také 2 tt krízu že už sme spali aj zvlášť lebo svokor alkoholik - tak to moj už s ním nezvládol, a bolo doma zle nedobre.... ale dúfam že ho to už prešlo a pochopil že teraz sme pre neho dôležitejší my dvaja a že nepotrebujeme s malým žiadne stresy. už týždeň nestresujem a páči sa mi to.... len dúfam že to nie je dočasné....

garonka
24. aug 2009

ahojteeeeeeeeee, no u nas to vyzera tak že som mala ostať v nemocke 😠 som len 4 deň doma mam telesne šetrenie a kľudový režím, lietam po lekároch zajtra sa trepem na gastro, v stredu som chcela cely deň ležať spať a byť v pohode ale môj pripečený svokor teraz volal drahemu, že zajtra idu do pekla i so ženou a či môže prísť draheho brat k nam na jednu noc 😠 😠 😠 😠 problem je v tom, že je na vozíku, rozmaznany, vvyštudovany ING. nevie jesť normalne ako človek je zamamičkovany ani nikde nechodí, lebo jemu je doma dobre, tak som sa neovladla a vybuchla od zlosti drahy to zatiaľ nechal tak, len ma hladkal nech sa nerozčuľujem on to zajtra prešetrí, že čo to bolo, veď svokrovcov vôbec netankuje, že ja niesom zdrava, a kuknite na nich oni si idu niečo surne presurne vybaviť.

Ešte dobre, že mam takeho zlateho mužíka 😉 drží pri mne, bojí sa o mňa, radšej som sa zavesila sem na koníka nech sa odreagujem, aj večerna prechadzka mi prospela.

garička

kolačik si urobila? mňam a ja nemôžem ani sladkééééééééééé

garicka
24. aug 2009

joooj radšej som sa bola aj s malým vyvenčiť, ale zajtra nemám nič v pláne tak už musím niečo napiecť 🙂 tebe urobím niečo diétne 😉 . kedy ideš do šace? ja vo štvrtok.... na utz aj vyšetrenie.

vidíš ešte dobre že tvoj drahý má rozum a vidí na čom si.... 🙂

garonka
24. aug 2009

no dietne hm a v nemocke nam davali žemľovku i ryžový nakyp to je dieta nie? hehehehe

dnes som bola v šaci, a zajtra volam na gastro, kedy ma doktor objedna, na kontrolu, čo mi povie ohľadom tych hepatalok.

ja pečenie milujem ale keď to nemôžem jesť sa zošalím, dufam, že na Vianoce aspoň mňamkovy kolačik mi neublíži 😀

garonka
24. aug 2009

baby kde ste ušli? 😲 😲 😲 😀 😀 😀

snazilkant
24. aug 2009

ahojte dievcata tak ako sa mate?

ja sa pomalicky snazim nejako s toho dostat beham po dr. zistuju preco sa plod nevivijal ci bola chyba vo mne alebo co vlastne. teraz budem cakat na vysledky mesiac z hematologie tak som zvedava.

vcera mi bolo hrozne boli sme gatulovat svokrovi mal narodeniny, no a svagrinej sestra je tehotna(ostali sme tehotne naraz ronaky tyzden tak porovnavam) neviem ale ked vidim tehotnu tak si stale poviem ze preco ja niesom, no v zapäti si poviem nech jej to vinde a nech je v poriadku.

tak snad bude vsetko ok , drzte sa moje

miroslava89
25. aug 2009

dobre ranko

garicka mozno zeby som bola taka sikovna zeby som vas zbalila😀..ale ked manzel pochybuje o tom ze nedokazem zbalit nase veci tak😀:. a to zle sa mozno hromadilo dlho..4roky sme sa nehadali a asi prisiel cas trosku sa poskriepit aby sme mali co udobrovat🙂

garonka aku dietu mas? co nesmies resp. co mozeS?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre