Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
5. máj 2010

lulu blahozelam k nakupu,,,,tak sa vytesujes z toho pravda, ja vzdy ked nieco kupim drobcovi ja mam taku radost sa mm az smeje

lulu4
5. máj 2010

tado: no je to tak, ze ja som ho radsej kupila, mozem ho pekne v klude na to polozit do vanicky a nebudem sa bat ze sa mi vysmykne z ruky.. nestalo vela 4 Euraciky to sa da 😀

Jjani: veru tak, som presne taka ista, vytesujem sa, a konecne si tuto noc hadam lepsie pospim s tym vankusikom ked si nim podopriem brusko z boku 🙂 no inak som pozerala tu predajkynu na mimibazari a ma ozaj lacne tie podprdy rozmyslam ze objednam si aj ja dve aspon lebo dve treba do porodky a este sa mi tam jeden taky kompletik pacil na chlapca 🙂

mirka12011
5. máj 2010

ahojte babule hlasim celodenne tvrdnutie bruska vcera aj dnes, poslickov ach jaja
tak idem dokupit timke do postielky oblecko teda ak najdem, aj sebe kozmetiku do porodky keby nieco....
inak tu prsi ☹
neviem ci sa mi vracia ako to bolo na zaciatku tehu ale od vcera len vraciam ach jajajajaajajaaj

jjana17
5. máj 2010

lulu to fakt? jej som rada ano mala tam pekne veci a taka vies to sa mi na nej pacilo ze jeden den som objednala , napisala mi ze sa ospravedlnuje ze uz to nestiha v ten den poslat koli poste a druhy den ide so synom k lekarovi ale ze hned ako sa vybavi tak mi to poslel a vidis vcera mi pisala ze to poslala a dnes mi to prislo,

lulu4
5. máj 2010

mirka: ty nase chudatko, ty budes mat to babo ozaj zasluzene, s tym vracanim to som snad ani nepocula cele tehu vracat... ze ti na to doktori nevedia nic dat... ved Timke tie obliecky aj objednaj, dlhsie ako 5 dni vacsinou zasielky netrvaju a keby si aj isla do nemocky medzi tym daj to radsej na muzove meno alebo niekoho ineho aby ti to vedeli vyzdvihnut na poste keby nieco...v obchode to budes mat predrazene a ci vobec aj nieco take zozenies na malu perinku a vankusik... a kozmetiku si veru dokup, nech mas vsetko zbalene do porodnice...
no som zvedava co ti zajtra ten primar povie, len aby si ta tam nechcel nechat ked mas poslickov a brusko tvrdne.. budem ti velmi drzat palceky... hlavne daj niekomu na mobil vediet co je s tebou, mas na niekoho cislo?

lulu4
5. máj 2010

Jjani: to som rada, ze som dobre poradila francuzaky 🙂 to ti ta pani dobre rychlo dorucila, fiiiha to dala asi prvou triedou vtedy to zvykne tak rychlo prist... asi aj ja objednam od nej.. si jej najskor poslala korunky na ucet ze? viem ze cez ten mimibazar to tak chodi, aj ja som uz odital nieco objednavala ale od inej predajkyne... ale take nizke ceny som za tie materske podprsenky asi este nevidela....

mirka12011
5. máj 2010

lulu pozriem po obchodoch mame tu par detskych obchodov a ked nenajdem tak jedine objednat z netu nic ine mi neostane 😀
este ma caka farbenie vlaskou jejejej a kavicka z kamkou.....
cisla mam na dugynu aj matu lulu ale napis mi do IP pre istotu cislo aj na seba.... 😉

lulu4
5. máj 2010

mirka tak sa prejdi po meste, popozeraj tie detske obchody, hadam nieco zozenies... takze farbit vlasky ides aby si bola pred porodom kocica, hmm? a este aj kavickovat ale nie treba sa trosku odreagovat 😵

jjana17
5. máj 2010

lulu ja ti poviem tak ja som tej pani napisala ze ci mam poslat korunky alebo mi to posle na dobierku a ona ze radsej na ucet ale ked chcem tak aj na dobierku, tak som to zobrala na dobierku ako dalo sa s nou uplne v pohode dohodnut,,,ved to ja som nechapala tej cene, ako bola som normalne v obchode a tam ze 20€ za jednu a veru bola taka ista ako tato, tak som sa otocila ze dakujem idem pozriet este inde a ked som natrafila na tuto, tak som skoro na rit padla, ze cela zasielka ma vysla 13,20,,,,,,,no nekup to..xixi

mirka12011
5. máj 2010

no presne lulu som kamke slubila ze pred porodom sa este minimalne raz stretneme hihi este ani nestihla chytiti brusko moje pre stastie hihi tak dnes moja ranna kava skonila v zachode aj musli ach jajaj tak som bez kavicky tak si dam jednu hihi
inak k tym nevolnostiam tak myslim ze som citala ze to postihuje 2% tehuliek zo 100% hihi a ja som v tych 2% hih
inak moja znama ked zacala rodit tak prv sa isla vyvracat na zachod a tak sup do porodnej saly hihih

lulu4
5. máj 2010

Jani ved to ja uz v obchodoch ani nepozeram taketo veci radsej, je to tam dost predrazene.. akurat co som si v pond. tie tehu gate kupila celkom usla cena za 13 Eur, trojstvrtove na leto bezove... to som sa vytesovala... ale uz viem odkial objednam tieto podprdy na dojcenie 🙂 dobry tip... inak stale premyslam nad tym kocikom co sa nam paci ci mam objednat tu trojkombinaciu a poslu mi aj fusacik je tam rozdiel 50 eciek a ked objednam tu dvojkombinaciu tak 50 eciek menej... neviem sa rozhodnut, este ho ale nejdem objednavat, to ty ho budes mat skor tak mi podas referencie, budem sa tesit 🙂

lulu4
5. máj 2010

mirka: to je teda pekna statistika a ze akurat ty tam spadas... juuuj... inak nerozumiem tomu z coho si potom ta tvoja Timka dokaze brat ziviny, ved ty skoro vsetko co spapas skonci v zachode.. ty mas ozaj narocne tehu, neviem si predstavit keby bol niekto v praci v takomto stave, ale to by bol na PN asi...

jjana17
5. máj 2010

jaj lulu ja ho tak chcem ist pozriet ale stale nico je a mm nema cas alebo mame nejaky iny program, chcela som ist tento vikend ale ideme prec, tak som rozmyslal nad buducim , to ma zase mm sluzbu, tak ked inak nebude pojdeme tam cez tyzden niekedy na vecer, lebo ja ho tak chcem vidiet,,,,velmi a ked bude pekny a hlavne dobry aj ho objednam,,a budem kocikovat po byte,,este ze mame 4 izbak

tadotami
5. máj 2010

baby tak om trochu mimo obraz.....som sa na bazaroch pozabudla 😅 😕

mirka12011
5. máj 2010

lulu mne moj ex gynekolog od zaciatku tehu sluboval PN-ku a dal mi cipky proti nevolnostiam nezabrali tak som z prace isla za nim ze boluzial nevladzem este ze ma autom zobrali do doktora a on ze okamzite na infuzie ale aj pocas infuzii som vracala ale len tak 3x denne to som bola ako v raji vtedy hihi a nedal ma na PN ani ked mi rizitili rizikovo nizko placentu tak som zmenila gynekologa a on okamzite pokoj na lozku naordinoval....

lulu4
5. máj 2010

mirka: tak to si mala toho prveho dobre blba, sakra, to si mala byt uz davno na PN a pokoj na lozku... ozaj natrafit v dnesnej dobe na dobreho lekara je ako zazrak...

lulu4
5. máj 2010

tadotami: co pozeras mimibazar, ja sa tam viem zasit velmi dlho vzdy a potom nestiham nic ine iba pozeram co by som este pre drobca objednala

tadotami
5. máj 2010

lulu keby len ten 😀

mirka12011
5. máj 2010

no tak preto som odisla lebo ked mal zo sona vysledky podciarknte a zvyraznene ze rizikovo nizko placenta tak som cakala co povie a on ze dobre a nic viac som sa nas.....a zmenila som a teraz mam uzasneho stara sa pyta sa vysvetli no zlaty.....

tadotami
5. máj 2010

baby ma tu lacik lehatko.ake je zlate a prakticke s tou ruckou.

jjana17
5. máj 2010

tami ty by si mala sa zivit zohananim veci po bazaroch,,,,

mirka12011
5. máj 2010

babky o miske nic noveho?

tadotami
5. máj 2010

jani..tak to je fakt pravda 😀

jjana17
5. máj 2010

ale aj mna to bavi hladat to je taka sranda

lulu4
5. máj 2010

mirka: som bola testovat ten vakus kojaci velky, juuuj ako sa na nom dobre lezka tak sme si trochu polezkali a malicky sa tak rozkopkal ze mi az brucho nadskakovalo 🙂)

lulu4
5. máj 2010

mirka: miska sa vcera pripojila bola u maminy, ze bola v nemocke tusim v sobotu ale neotvarala sa tak ju pustili domov tak teraz len caka kedy to pride, ze da vediet,ma na dugynu cislo tusim...tak sme si vcera pisali ze kto pojde skor, Miska, Lusa alebo Jane?

tadotami
5. máj 2010

lulu tak mas istotu ze si obre kupila 😀
jjana fakt? 😀 😀 😀

zuzumajko
5. máj 2010

mirka, drz sa. Dnes som na teba myslela ze co a ako. Fakt mam pocit, ze si to vyzieras az do konca 😖 ale neboj, o chvilu to uz bude po a potom budes mat Timeu pri sebe 🙂 a ja ti budem tisko zavidiet lebo mna caka dalsich 7,5 mesiaca 😒 zaidna slava 😀

lulu4
5. máj 2010

zuzu: ono si uzivaj to tehotenstvo lebo to tak rychlo bezi, si pamatam ako som ja pred nedavnom bola na zaciatku a tak to leti ze sa nenazdam a idem rodit 🙂

lulu4
5. máj 2010

tadotami: veru otestovala som ho, maly spokojny co viac si zelat 🙂
inak ty si uz navarila? hmm, ja len kontrola vies? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre