Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
25. aug 2009

snazilka neboj uz bude len dobre🙂 casom sa vsetko upravi a coskoro budes aj ty tehulka a budete mat krasne zdrave babatko🙂 len si netreba pripustat nic zle:( ja viem lahko sa pise a tazsie sa robi ale bud silna aspon sa snaz🙂

lulu4
25. aug 2009

ahojte, neviem ci si ma pamatate? min. mesiac som s ocakavanim vyckavala ci uz budem tehu a nic dosla mrcha a tento mesiac som na tom rovnako o dva dni by mala prist mrcha ale nepripustam si ze dojde aj ked ☹ drahy sa uz teraz raduje ako by som mu povedala ze cakame babo, ze a uz sme traja a uz budeme traja? je strasne nedockavy a mne to zlomi srdce ked zase nic aj ked viem ze niektore pary sa pokusaju dlho o babo ale preco je to take nespravodlive??? bojim sa ze mozno nebudeme moct mat babo, ale to uz asi pisem hrozostrasne scenare?
ved vam dam vediet co a ako
drzte sa kocky

miroslava89
25. aug 2009

lulu a kolko sa snazite o babo?

lulu4
25. aug 2009

no asi malo Mirka, ja viem niekto aj rok a az potom sa zadari ale prco nemozem byt ako zeny v mojom okoli co poznam ze na prvy sup pomaly..... my sa snazime druhy mesiac a uz som nestastna ze nic..... vsetko mame aj bytik sme uz dozariadovali aj korunky na babo by boli aj laskavi rodicia ktori by sa z neho tesili najviac na svete, no co uz..... nerobim si nadeje ani tento mesiac.... urcite bud zajtra alebo pozajtra pride mrcha a je to vybavene

garonka
25. aug 2009

dobre ránkooooooooo

Mirka, nemôžem nič vypražane, mastne, len same zdrave veci dokonca ani zmrzku, sladké, iba veľa ovocia, zeleniny aj to nie všetku, a mäso len dusene. Keby ma niekto zavolal na oslavu asi by som sa zosypala lebo lahôdky jesť nemôžem kym sa testy neupravia, tak som zvedava, čo mi povie dnes doktor na gastre. 😒

a čo si tak skoro hore? ja som už od pol piatej, potom som driemala a teraz som zas hore keď šiel drahy do práce, a dnes budem mať pekelny deň, žiadne sukromie 😠

garonka
25. aug 2009

lulu

nezufaj niekomu sa podarí na prvy šup a dokonca neplanovane, a niekomu aj po 6 mesiacoch, neboj budeš aj ty tehuľka 😉 prajem ti to.

miroslava89
25. aug 2009

lulu to mas malicko..hlavne nestresuj lebo ked si v strese tak mozno aj preto sa nedari.. a dva mesiace su skutocne malinko.. uvidis casom sa aj vam podari babetko len to chce cas 😔
a nie si jedina ktora by chcela babetko a ktora vie ze na babetko je v ich okoli vsetko pripravene- len to je tak v dnesnom svete ti co chcu nemaju a ti co nechcu maju az vela 😠

lulu4
25. aug 2009

dakujem vam za podporu babenky, ste pokladiky 🙂
ved prave viem ze je to malinko co sa snazime ale je to naozaj take nespravodlive, no neostava nic ine len si uzivat spolocneho sexu s mojim drahym a na nic nemysliet 🙂 praveze tento mesiiac som ani nemyslela to az teraz k zaveru ked uz viem ze mam coskoro dostat mrchu...
viem Mirka co si si prezila aj ty a si velmi silna zena....
Oddychnite si na tej Kube...

Garonka a ty sa drz, dieta nie je nic uzasne ale ked to ma pomoct babenku tak to zvladnes neboooj.... aj ked vela jedal by si clovek dal ale ono to uz nejako zbehne, hlavne nech ste ty aj male v poriadku

garonka
25. aug 2009

lulu

maš pravdu, je to ťažke sa obmedziť ale čo človek neurobí pre svoje zdravie najhoršie na tom je že tie testy sa zvyšia v tehotenstve jednej z tisíc žien a akurat som tam zapadla ja 😠 tak sa hadam upravia 😔
dnes maš voľno či pracuješ?

miroslava89
25. aug 2009

garonka pre drobca snad vydrzis vsetko🙂 tolko odopieranie prezijes🙂 je to tazke ale zvladnes to sice tehu bez sladkosti a vselijakych dobrot-poriadne tazke

a ja nespim.. drahy vstal do prace vstala som aj ja potom mi vstala neterka a to uz nepasuje ist spat teraz.. 😅 ..asi sa zdekujeme a pojdeme niekde na kupko sice ja sa kupat nebudem ale aspon mala..

lulu4
25. aug 2009

Garonka
zober si to tak ze radsej nech je to len s tymi testami takto u teba ako by malo byt cosi horsie.... toto je este ozaj to leosie aj ked viem, ze lahko sa pise ale realita je uz ina.... musis sa na to jedine z tejto stranky pozerat....
dolezite je nech sa babo vyvija nadalej ako ma a nech je zdravucke...
ved nas pekne o vsetko informuj dobre? slubujes? velmi ti drzim palceky nech je to ok...
a aj teba uz nechal doki do konca tehu doma, takze uz ziadna praca?

ja pracujem len idem az okolo osmej z domu, idem si vyzehlit suknu a pomaly sa obliect nech stiham v klude, vstala som skor, lebo aj tak ma tlacil mechur ze musim na wc utekat a potom uz malokedy zaspim 🙂

miroslava89
25. aug 2009

lulu to je jasne ze to je nespravodlive ale ukazeme celemu svetu ze sa nevzdame a ze budeme bojovat nadalej a budeme mat aj my rad plny dom/byt deticiek🙂
my si oddychneme posnazime sa co najmenej mysliet na nase dievcatka a potom sa zacneme snazilkovat od znova.. a raz budeme mat isto deticky🙂

garonka
25. aug 2009

koľko rokov ma neterka? moja ma 4 a tej sa usta nezatvoria aj keď ju ignorujem 😀 a kupať sa nemôžeš? no aspoň budeš sa opaľovať 😉 aby si mala zaklad keď sa budete slniť na Kube 😉

a šaci si ležala na gynek.oddelení? na nadštandardke?

lulu4
25. aug 2009

presne tak ty si musis teraz oddychnut prevetrat hlavu, a tam vam bude 100% super.... davaj na seba pozor a potom pred vianocami alebo na jesen sa pustite aj vy do snazilkovania a mozno aj ostaneme naraz tehu, to by bolo super, ved uvidime co nam osud prinesie ale hlavne nech su to zdrave krasne deticky po akych tuzime 🙂

miroslava89
25. aug 2009

neterka ma 5rockov o paru dni 6 a je u nas na dlhodobych prazdninach teda aspon kym nepojdeme prec potom ide ku starkym.. a nasa je tiez zive striebro a preto aj teraz nemoze byt doma.. a kupat sa nemozem resp. nemala by som riskovat- nemam este uplne zahojeny krcok maternice tak sa a mna lahko chyti nejaka infekcia plesne atd a velmi by som take nieco riesit teraz nechcela 😖

a v saci na nadstandarke gyn. oddelenia.

garonka
25. aug 2009

lulu

jasne že dam vedieť ako natom som 😉 no do konca tehu som doma, žiadne stresy, len telesne šetrenie a kľudový režím, no čo narobím niektoré tehuľky i v 9 mesiaci kopu na záhrade 🙂

príjemnuuuuuuu prácu v dnešnej horučave 🙂 to bude deň na zblaznenie

miroslava89
25. aug 2009

lulu my sa do snazilkovania pustime niekedy koncom oktobra ak bude vsetko v poriadku🙂 co dufam ze bude.. prvykrat sa nam to podarilo po 4mesiacoch tak snad by nam to mohlo aj teraz takto vyjst..

garonka
25. aug 2009

Mirka

no tak to davaj na seba pozor zahojí sa to raz dva a šup do snažilkovania na Kube 😉

primari a sestričky tam boli veľmi zlaté, len ja som sa furt nevedela dočkať domov 😀

lulu4
25. aug 2009

to bude ani nehovor uz by ozaj mohli tieto horucavy ustupit uz som z nich na nervy a to nie som tehu ale keby som a mam utekat do prace to by bola riadna makacka ti poviem 🙂
no idem ja od vas lebo si ani tu suknu do prace neozehlim ako tak pozeram na hodinky 🙂
majte sa, fajn sa mi s vami pise a dufam ze nevadi ked sa obcas pridem k vam aj ked nie som tehu?

garonka
25. aug 2009

Mirka

bol by to krasny darček na Vianoce keby si oznamila, že si tehu 😉

garonka
25. aug 2009

lulu

ja budem rada, keď sem prídeš častejšie, lebo nejak to tu baby zanedbavaju 😀 😀 😀 a želám krásny deň pa pa

miroslava89
25. aug 2009

garonka aj podla mna su v saci hrozne zlaty ludkovia az na jednu sestricku ale taky clovek sa najde vsade.. na kube este bude skoro snazilkovat asi 😔 kedze ideme 2.9 a budeme tam 19dni..
a na vianoce by to bol ozaj ten najkrajsi darcek- aj k mojej 20tke

a lulu kludne pis teda dufam ze hovorim za vsetky ja tiez nie som tehu a kecam tu ako keby ma zato platilli..

garonka
25. aug 2009

Mirka, síce ani mne tam nesedela jedna sestrička nevie pichať injekcie, ruka mi furt opuchala, normalne som už žalovala, nech mi nepicha ale keď mi rano brala krv na odbery ma išlo rozhodiť. A keď som odchadzala domov mala usmev od ucha k uchu, nechapala som 🙂

miroslava89
25. aug 2009

mne tam nesedela lebo od zaciatku mala blbe poznamky na moju adresu a potom blbe pohlady 😠 ale nakoniec som si na nu zvykla akosi...

blba otazka ale ako sa robi krupica? 😅

garonka
25. aug 2009

a volala sa tak že jej ani to meno nepasuje, my sme so spolubyvajucou mali dosť keď mala ona službu a myslím, že sa vola Valentína, a volaju ju Valika, na mňa si furt niečo našla i poznamky, čo ma hnevali.

krupica mňam mňam a tu nemôžem 😠 no nalej do hrnca mlieko, toľko koľko krupice by si chcela, pridaj cukor, a trocha mlieka odober a v ňom rozhabarkuj krupicu ja furt dávam od oka, lebo môj drahy chce hustu, čím daš viac krupice budeš mať hustu a keď menej tak riedšiu, zvyknem dať i 6 polievkových lyžíc , krupicu s mliekom vylej do vriaceho mlieka, a var to kym nevrie je to taky spôsob akoby si robila puding.
mňam mňam

miroslava89
25. aug 2009

to si dobre napisala akoby si robila puding ja neviem varit nic 😝 😅 ale sme s malou same doma a ona nechape ze mne sa varit po prve nechce a po druhe to ani neviem 😖 takze asi to budem musiet nejako skusit 😔
ako mne chyba svokra a to som hodinu bez nej 😀

garonka
25. aug 2009

fíha svokra no na tu som zabudla, a ona sa kde tula? na nakupoch? môj synovec keď je u nas chce len palacinky ale také čo robí moja mama tie ma najradšej a je ich už 4 rok 😲 a furt sa vyhovaram, že nemame mlieko a ani muku, a on mudry vytiahne eura z vrecka, a povie, veď to musíme kupiť v obchode a ja kupim keď ty si chudobna 😀 a šalím ho lebo palacinky neviem robiť a ani sa mi nechce, a ma 6 rokov ako tvoja neterka sranda z tých detí.

miroslava89
25. aug 2009

ona kde sa tula? ani ja neviem rano vstala vychystala sa nasackovala sa svojmu syncekovi do auta a odisli neviem kde naco preco isla.. ale jej smola ked nema kluce od domu ja chcem ist prec..

tie deti su skutocne podarene😀😀ja len netusim kde chodia na take napady 😕 😅 lebo co male deti vedia navystrajat to by nenapadlo asi ani mna..

miroslava89
25. aug 2009

ja som ale sikovna pekne som poriesila tie ranajky zavolala som susede ci sa jej nahodne enchce varit krupicu jej vlastnym detom a ze jej poslem aj malu.. a ona ze v pohode.. aspon mam ja pokoj..

aleutekam prec od netu nachystat blbosti a ideme trosku do mesta a potom na kupalisko mozno

pekny dnik vam prajem

garonka
25. aug 2009

zrejme vyrazila na nakupy aby ste mali čo mňamkove raňajkovať 😀 ja už do seba pcham rožok s maslom a čaj 🙂 hladna som ako vlk

jasne, decka podarené, zábava s nimi, moji krásni sa slnia v Chorvatsku na jachte do konca augusta, chybaju mi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre