Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

angieee
3. júl 2009

ďakujeeem

ja budem uplny debil zo sona

garonka
3. júl 2009

angieee

ale prečooooooo? hehehehe mne ukazovala na monitore tu fazuľku a vravím veď tam nič nieje 😀 😀 😀 nakoniec mi vytlačila obrazok a cely deň som ju očumovala 😀 😀 😀 a daj potom vedieť ako si dopadla 🙂

angieee
3. júl 2009

jasnééé

len som zvedavá ako to oznámim šéfke 😢 ona ma hadam aj zbije

komarik
3. júl 2009

ahojte,

angieee, ja som bola na sone v 5tt a mali sme v maternici 6mm vačok a to ešte dr. neverila že som tehotná. Taktiež na jednom vaječníku mám cystu na druhom folikuly, mimo maternice tekutinu a v maternici počiatky krvácania. Stále som bola v strese lebo bolo podozrenie na mimomaternicové, ale v 6tt už bol vačok 11mm takže tehu bolo potvrdené. Ten týždeň čakania bol neskutočný.

My sme sa snažili 6r o baby. Mali sme jedno tehu za sebou ktoré skončilo vraj v 11tt a preto sa teraz veľmi bojím. Potom som mala mimomaternicové a rôzne operácie. Nechce sa mi veľmi o tom rozpisovať. Boli sme aj na IVF ale bolo neúspešné a teraz v júli nás čakalo ďalšie. Dala som sa na chudnutie, podarilo sa mi zhodiť 9 kg a zrazu som ostala tehotná. Neskutočné. Doma mám plnú chladničku liekov a injekcií a umelé. Ale to ma netrápi, len nech sme v poriadku. 😉

komarik
3. júl 2009

a ozaj, vykašli sa na šéfku. Nemá právo ti na to šomrať a keby žačala tak by som ju hneď zakríkla že tehotenstvo nie je choroba ale normálna vec a ju do toho nič. Pokiaľ to nepochopí nech ide do kelu. 😵

garonka
3. júl 2009

komarik

6 rokov? fuha a je to nespravodlive kamoška otehotnela na prvy šup a vôbec sa neteší jej vravím, a tie čo sa dlho o babo snažia by i život zato dali aby otehotneli a ona to berie ako bežnu vec. a k tehu ti zo srdiečka blahoželám 😉

angieee

kychaj na šefku ju po tom nič hlavne aby si sa nestresovala a babenko rastlo ako z vody 😉

maja177
3. júl 2009

no vidim ze same nove tu medzi nami 🙂 vy sa tesite z dvoch paliciek a ja uz pocitam tyzdne do konca uz to dava riadne zabrat 😝

ana25
3. júl 2009

aj ja som tu prvý krát, mala by som byť v 27tt, bola som však u iného doktora a ten mi povedal že podľa neho som len v 23tt. Inak dnes som bola prvý krát na tehotenskom kurze.

garonka
3. júl 2009

maji
tešíme tešíme len ty to budeš mať skôr za sebou jej a pozeram že budeš mať Natalku i moja neter sa tak vola, ale je slečna 13 ročna a nemôžme jej inak povedať len Naťa 😀 Natálka je krásne meno

ana25
co si na tom kurze robila? o com to je?

ana25
3. júl 2009

garonka :

teraz sme rozoberali tehotenskú knižku, všetky tie odborné názvy, čo čo znamená atď . . . Na budúci týždeň už budeme aj cvičiť, budeme sa učiť rôzne cvičebné techniky na uvoľnenie a prípravu tela na pôrod. Budeme tiež chystať tatkov na pôrod, vraj sa naučia ako nám tehuľkám majú pomáhať pri pôrode . . . tak som zvedavá

garonka
3. júl 2009

ana25

vau to je super a kde chodiš na kurz? ja by som šla aj hneď 😀 😀 😀

ana25
3. júl 2009

garonka

ja som už v 27 tt, vraj som mala začať skôr (asi tak v 15 tt), inak som z NR (musím doplniť do profilu 😀 ). Ja sa tiež teším že pre seba niečo robím, lebo som prvé tri mesiace preležala - tak mi bývalo strašne zle počas celého dňa a aj v noci. 4 mesiace som bola PN a bohužiaľ teraz to cítim, hlavne pri chôdzi . . dosť ma pobolieva lonová kosť. Toto je tvoje prvé tehotenstvo?

cathryn
3. júl 2009

ahojte,tak aj ja sa k vam pridam...aspon sa troska vykecam,kedze zijem v uk a nepoznam moc sloveniek...dufam,ze sa citite dobre a malinke rastie ako z vody...ja som to svoje zacala citit asi tak pred 2 tyzdnami...trosku sa asi krutil,mala som pocit ako keby mi v brusku lietali motyliky...no a predvcerom som citila uz aj jemne kopanceky...spala som totiz na bruchu a malemu sa to pravdepodobne nepacilo...

ana25
3. júl 2009

je to krásne cítiť pohyby, hlavne keď to máš s kým prebrať . . . 😀

garonka
3. júl 2009

ana25

ano moje prve tehu a bojím sa ako nikdy mne je zas fajn nevracam vôbec len točí sa mi hlava a keď nevypijem aspoň 2 l vody citím sa ako dehydrovana a bolesti hlavy ani nehovorim ako ma trapia.

ana25
3. júl 2009

čítala som tu o tehuľke ktorá vypije aj 5l vody - na mna sú aj 2l veľa. Hneď som sa nad sebou zamyslela a utekala si naliať vodu 😅 . Ja som teraz už viac menej v pohode. Začínam mať problémy so spánkom,večer sa snažím unaviť si oči na nete 😨

garonka
3. júl 2009

ana25
no o spani mi hovor niečo ja zaspavam okolo dvanastej a rano prídem o pol 4 do obyvačky zapnem telku lebo neviem spať len sa prehadzujem zboka nabok. 5 l nieje veľa? fiha

ana25
3. júl 2009

ja som tento týždeň sedela nahá na balkóne o druhej v noci - chladila som sa a spánok nikde . . . . 🙄 Len dúfam že neponocoval aj nejaký sused, lebo vidieť oproti v baráku na balkóne sedieť bielu (nebol čas tento rok na opaľovanie) veľrybu nie je sranda ha ha ha . . . ja by som sa aj zľakla!

garonka
3. júl 2009

no tak to si ma poriadne rozosmiala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 na ktorom poschodí bývaš? ja na prvom a každý nam tam očumuje jedna radosť ale dobrý napad si mala v noci naha posedieť na balkone vyskušam to nech sa toľko neprehadzujem v posteli 😀 😀 😀 😀

zazalienka
3. júl 2009

ahoj, tak som dnes bola u lekara, trosku so strachom, stale neverim ze tam to malinke je.. ale chvalabohu je tam a je krasne.. srdiecko bije, ma 3,55 cm, stale sa vrtelo a tocilo, aj rucicky som videla.. no bolo to uzasne.. od rana stale pozeram na obrazok.. a nemozem uverit ze nieco take krasne je v mojom brusku.. nevadi mi ani horko, nevolnosti ma nastastie obisli, len by som uz tusim chcela, aby to malinke bolo tu.. neviem sa dockat..

garonka
3. júl 2009

zazalienka
gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem, ozaj super pocit, že? ja som tiež cely deň na obrazok pozerala na malu fazuľku a manželíno sa od šťastia opil musela som ho kriesiť 😀 😀 😀 ani ja nemam nevoľnosti len spanok a horučavy daju zabrať

ana25
3. júl 2009

bývam síce na jedenástom, ale je vidieť na balkón aj z ulice oproti . . . a oproti býva dokonca jeden blázon s ďalekohľadom (sranda čo sa dozvieš o ľuďoch počas dlhej nudnej PN-ky). Ak to budeš skúšať daj si pozor na náruživých psíčkarov, vraj vedia robiť nečakané kúsky . . . aj keď prvé poschodie je dosť vysoko pre akéhokoľvek náruživca (či už psieho, alebo človečieho)

garonka
3. júl 2009

my mame zamrežovany balkon jedine keď sa na mreže zavesia 😀 😀 no to je veru blazon a ešte i s ďalekohľadom ja by som mu zakyvala 😀
v noci mame na balkone tmu hadam ma nikto neuvidí 😉

zazalienka
3. júl 2009

ja to tehotenstvo zatial zvladam uplne v pohode.. neviem co ma caka a co pride, ale hrozila som sa nevolnosti a toho ze nebudem vediet co so sebou.. ale som uplne v pohode.. nestresujem, setrim sa.. o tri tyzdne idem zasa na kontrolu tak som zvedava ako podrastie krpcek.. manzelino je uplne hotovy z toho.. pritom on si to uz raz prezil, ma dceru 8 rocnu, ale teraz to preziva dvojnasobne.. a co sa divim, chcel by dievcatko.. mne je to uplne jedno, niekde vo vnutri mam pocit, ze to bude chlap.. neviem preco, ale citim to tak od zaciatku..

ana25
3. júl 2009

. . . dnes to je tiež na také chladenie na balkóne, strašne je u nás v NR teplo. Dokonca mi opuchli nohy, som zvedavá čo budem robiť do konca tehotenstva.

garonka
3. júl 2009

ja mam poradňu až 28.7 dovtedy sa zblaznim lebo moja doktorka ide na dovolenku a teším sa keď maleho na sone uvidím a v noci spavaš v pohode?

zazalienka
3. júl 2009

uplne v poho, len sa mi na bruchu tazko spi, teda tazsie, mam velmi citlive prsia, trochen mi narastli viac ako som bola zvyknuta a je to citit.. aj ked teda mojmu manzelovi sa to neskutocne paci🙂 ja byvam tak unavena z roboty a z toho lietania hore dole ze lahnem a nehnem... prve dva tyzdne ako som zistila ze som tehotna, tak som prisla z prace, 3-4 hodky som si schrupla, potom som sa sla umyt, nieco zjedla a zasa tahala spanok do rana.. chudak moj manzo.. ale to uz nastastie preslo, spavam uplne normalne..

ana25
3. júl 2009

ja by som tiež strašne chcela dievčatko, zatiaľ nám však bábo nechce ukázať čo to medzi nožičkami má ☹ takže uvidím až v 30 tt, čo je koncom júla - tiež mi to príde strašne dlho. Aj keď dve posledné soná som nič na obrazovke nevidela, lebo doktor si dal čo najväčšie rozlíšenie, aby videl pohlavie.Tri soná dozadu som však videla nášho drobca zívať, a to ma fakt dostalo . . . bolo to milené

zazalienka
3. júl 2009

no ja urcite v septembri pojdem do Hlohovca na ten 3 D ci kolko D to ma.. svagrina tam bola, vsetko bolo krasne vidno, a maly ked sa narodil, tak bol presne ako na tom DVD z ultrazvuku.. bolo to uzasne..

garonka
3. júl 2009

i mne narastli prsia o jedno číslo a manžo je v tranze stale by ich len hladkal ale zúrim lebo su také citlive že ozaj neviem dokedy to strpím tu bolesť

ana25

ja som videla len fazuľku načakam sa dosť a teším sa , aj ja by som radšej dievčatko ale potom som si povedala že mi to bude jedno hlavne aby bolo zdravučke a malo sa k svetu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre